Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

foto και video πως μπορω να τα προβαλω απο το κινητο στην τηλεοραση smart ?

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Lumia Play to.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι διαθέσιμη αυτή.κατι άλλο?

Δοκίμασε την άλλη τότε Play to

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για να αναπαράγω αρχεία εικόνας, βίντεο και ήχου στη συσκευή μου, τα οποία ειναι αποθηκευμένα στον υπολογιστή μου,

τι κάνουμε;

Ή ΔΕΝ κάνουμε;:P

3>4
Link to comment
Share on other sites

Για να αναπαράγω αρχεία εικόνας, βίντεο και ήχου στη συσκευή μου, τα οποία ειναι αποθηκευμένα στον υπολογιστή μου,

τι κάνουμε;

Ή ΔΕΝ κάνουμε;:P

 

Υπήρχε κάποιος player με πληρωμή αλλα δεν θυμάμαι

Δοκίμασε κι αυτόν http://www.windowsphone.com/s?appid=e513763a-d53e-401b-9b44-f06a3e16ae80

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να αναπαράγω αρχεία εικόνας, βίντεο και ήχου στη συσκευή μου, τα οποία ειναι αποθηκευμένα στον υπολογιστή μου,

τι κάνουμε;

Ή ΔΕΝ κάνουμε;:P

 

Ψάξε αν θέλεις και το Serviio.

 

Εγώ ήθελα να το χρησιμοποιήσω σαν DLNA (μιας και το PlayTo δεν μπαίνει στο 8Χ) εφαρμογή, αλλά τελικά κατάφερα μόνο streaming από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο κι όχι το αντίθετο (ή από το τηλέφωνο στην TV).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως ξέρετε αν γίνεται με paysafe card να αγοράσω εφαρμογές?

 

Όχι δεν γίνεται κάτι τέτοιο!

http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/accounts-and-billing/payment-methods-for-the-windows-phone-store

Έχετε στη διάθεσή σας διάφορες επιλογές για την αγορά εφαρμογών, μουσικής ή βίντεο στο Windows Phone σας:

 

  • Πιστωτικές κάρτες, χρεωστικές κάρτες ή προπληρωμένες πιστωτικές κάρτες
  • Άλλες υπηρεσίες πληρωμών το Internet, όπως ενδεικτικά το PayPal, το Alipay και το INICIS
  • Δωροκάρτες Microsoft
  • Το λογαριασμό του παρόχου κινητής τηλεφωνίας που χρησιμοποιείτε

Σημείωση

Δεν είναι διαθέσιμες όλες οι μέθοδοι σε όλες τις τοποθεσίες και γλώσσες ή για όλες τις υπηρεσίες της Microsoft.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως ξέρετε αν γίνεται με paysafe card να αγοράσω εφαρμογές?

 

Δουλευει (σιγουρα) αν εχεις βονταφον .. αφαιρουνται απο το υπολοιπο σου της κινητης

Link to comment
Share on other sites

Στο 1020 θυμάμαι ήταν μια εφαρμογή , που έβλεπες την φωτογραφία σε φουλ ανάλυση (την 38αρα δηλαδή ), υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το 930;

Θα σας ζαλισω τώρα , αλλά τι να κάνω τα έχω ξεχάσει από περισυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στο 1020 θυμάμαι ήταν μια εφαρμογή , που έβλεπες την φωτογραφία σε φουλ ανάλυση (την 38αρα δηλαδή ), υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το 930;

Θα σας ζαλισω τώρα , αλλά τι να κάνω τα έχω ξεχάσει από περισυ.

 

Zoom

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ήταν αυτή , αλλά πολύ καλή εφαρμογή το Ζοομ. Το αγόρασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν αυτή , αλλά πολύ καλή εφαρμογή το Ζοομ. Το αγόρασα.

 

Υπάρχει και άλλη μια.. Το rawer, αλλά δεν φτάνει το zoom σε τίποτα..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλη μια.. Το rawer, αλλά δεν φτάνει το zoom σε τίποτα..

 

 

πως δουλευei to zoom παιδια?εχω την εντυπωση δεν μου δειχνει την μεγαλη φωτο παλι

Link to comment
Share on other sites

πως δουλευei to zoom παιδια?εχω την εντυπωση δεν μου δειχνει την μεγαλη φωτο παλι

 

Μόλις το ανοίγεις σου βγάζει ντις φωτογραφίες σε φουλ ανάλυση. Δεδομένου ότι έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται σαν dng. Από εκεί και πέρα πατα το ματάκι για να σου τη βγάλει στη υψηλότερη ανάλυση και από εκεί περιπλανιέσαι στη φωτο και βλέπεις.

 

Edit: Και σε jpeg mode πάλι τις βλέπει. Παρατήρησα όμως και σε μένα ότι τις δείχνει σαν 5mpx.

 

Ξαναματα - edit: Σε jpeg mode, το zoom διαβάζει τις 16mpx, ενώ σε dng mode όχι. Στη δεύτερη περίπτωση τις ανοίγω με rawer ( το οποίο δεν βλέπει τις jpeg, μύλος χαχαχαχα).

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν αυτή , αλλά πολύ καλή εφαρμογή το Ζοομ. Το αγόρασα.

 

Δες αυτή.

http://www.windowsphone.com/s?appid=762e837f-461d-4847-8399-3526f54fc25e

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή screen tracker, εκτός από την οθόνη, τι άλλη πληροφορία δίνει; βλέπω ένα νούμερο σε έναν κύκλο με ένα βελάκι και κάποιες κουκίδες σε δυο εξωτερικούς κύκλους.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή screen tracker, εκτός από την οθόνη, τι άλλη πληροφορία δίνει; βλέπω ένα νούμερο σε έναν κύκλο με ένα βελάκι και κάποιες κουκίδες σε δυο εξωτερικούς κύκλους.

 

Το νούμερο στον κύκλο μετράει το πόσες φορές έλεγξες την οθόνη της συσκευής σου μέσα στη μέρα και το βελάκι με τις κουκίδες έχω την εντύπωση πως δείχνουν την ώρα που έμεινε ανοιχτή η οθόνη και για πόση ώρα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει αρκετα mp3 και φακελους και χυμα στον φακελο ringtones, ομως στο κινητο μου αναγνωριζει μονο 2 απο οσα εχω για να τα βαλω σαν ηχο κλησης κτλ..

Τι πρεπει να κανω για να τα ''δει'' ολα το κινητο ?

 

edit τα βλεπει ολα κανονικα το εκανα.

μονο αυτα που ειναι σε φακελους δεν μπορει να δει

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει αρκετα mp3 και φακελους και χυμα στον φακελο ringtones, ομως στο κινητο μου αναγνωριζει μονο 2 απο οσα εχω για να τα βαλω σαν ηχο κλησης κτλ..

Τι πρεπει να κανω για να τα ''δει'' ολα το κινητο ?

 

edit τα βλεπει ολα κανονικα το εκανα.

μονο αυτα που ειναι σε φακελους δεν μπορει να δει

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Ringtone Maker για να μην δυσκολεύεσαι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία αρχεία εικόνας και βίντεο να γίνονται "αόρατα" και να μην φαίνονται από τις εφαρμογές αναπαραγωγής. Υπάρχει όμως άλλος τρόπος όπως για παράδειγμα, με την δημιουργία κάποιου αρχείου .nomedia μέσα σε φάκελο όπως σε android;

Χρησιμοποίησα λίγο το private hub αλλά νομίζω πως δεν δουλεύει στην κάρτα μνήμης και είναι κάπως πολύπλοκο.

3>4
Link to comment
Share on other sites

παιδια η proshot αξιζει για αγορα?ειναι πιο καλη της μαμα ?επισης η proshot που αποθηκευει τις φωτο?μπορεις να τις δεις στο camera roll η μονο μεσα απο την εφαρμογη?αααα και κατι αλλο.εχουμε παλι αυτο που κανει η lumia camera?μια μικρη φωτο και μια μεγαλη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια η proshot αξιζει για αγορα?ειναι πιο καλη της μαμα ?επισης η proshot που αποθηκευει τις φωτο?μπορεις να τις δεις στο camera roll η μονο μεσα απο την εφαρμογη?αααα και κατι αλλο.εχουμε παλι αυτο που κανει η lumia camera?μια μικρη φωτο και μια μεγαλη?

 

Αξίζει με χίλια η αγορά της Χρήστο, είναι εξίσου καλή με τη μαμά Εφαρμογή, αποθηκεύει τις φωτογραφίες στη θέση camera roll και τις βλέπεις μια χαρά είτε με το μαμά πρόγραμμα για φωτογραφίες είτε με την ίδια την εφαρμογή, επίσης κάθε φωτογραφία τραβηγμένη με την proshot, έχει υπογραφή κάτω αριστερά ότι έχει τραβηχτεί με proshot. Και δεν κάνει κάνει αυτό που κάνει η Lumia Camera να αποθηκεύει .raw.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...