Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέει το τηλέφωνο ότι υποστηρίζει και glonass τι ακριβώς εννοεί;ότι το σύστημα του GPS δουλεύει με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λέει το τηλέφωνο ότι υποστηρίζει και glonass τι ακριβώς εννοεί;ότι το σύστημα του GPS δουλεύει με αυτό;

 

Ακριβώς αυτό! Είναι ρώσικο σύστημα.

 

Ενδιαφέρον...

 

Ενδεχομένως, λοιπόν, κατέβασα το patch-update κι όχι μόνο το update όταν την επανεγκατέστησα.

 

Oh, well...

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι paid μετά από ένα χρόνο? Μετά τι θα γίνει θα διαγράψουμε τον λογαριασμό μας. Δεν έχει κάπου να κάνουμε τα παράπονά μας σαν windows users? Ενώ οι άλλες πλατφόρμες είναι free.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι paid μετά από ένα χρόνο? Μετά τι θα γίνει θα διαγράψουμε τον λογαριασμό μας. Δεν έχει κάπου να κάνουμε τα παράπονά μας σαν windows users? Ενώ οι άλλες πλατφόρμες είναι free.

 

Μην αγχώνεσαι και μην ασχολείσαι...

 

Θα σου λήξει και θα συνεχίσεις χωρίς θέμα.

 

Είμαι στους 17 (κοντά) μήνες και δεν έχω θέμα (μαζί και 2 χρόνια από Symbian), συνεχίζω free.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Είναι ρώσικο σύστημα.

 

 

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι paid μετά από ένα χρόνο? Μετά τι θα γίνει θα διαγράψουμε τον λογαριασμό μας. Δεν έχει κάπου να κάνουμε τα παράπονά μας σαν windows users? Ενώ οι άλλες πλατφόρμες είναι free.

 

Και στο IOS υποτίθεται πως είναι για ένα χρόνο αλλά συνεχίζει κανονικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 2 μάλλον απλές ερωτήσεις έχω.

1) Πως βάζουμε μια υπενθύμιση στο ημερολόγιο να είναι επαναλαμβανόμενη; (ανά μήνα., χρόνο κλπ.)

2) Πως επεξεργαζόμαστε τα αγαπημένα στο here maps; (δημιουργία φακέλων, μετονομασία αγαπημενων κλπ.)

Από ότι καταλαβαίνετε αν και χρόνια νοκιακιας είναι το πρώτο μου windows phone και ακόμη προσαρμόζομαι.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Edit---

Το πρώτο το βρήκα σπλο ήταν προφανώς. Τώρα μένει η δεύτερη απορία μου.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπεις στο HERE Maps στο κάτω μέρος έχει ένα στρογγυλό κουμπάκι με ένα αστράκι (τα αγαπημένα)... Μόλις μπεις εκεί στο κάτω μέρος δείχνει ένα + που πατάς για να προσθέσεις φακέλους... Τώρα αν θες να μετονομάσεις μια αγαπημένη τοποθεσία, πατάς επάνω σε αυτή και μόλις μπεις μέσα πατάς στο υπομενού (3 τελίτσες κάτω δεξιά) και μετά "Μετονομασία"...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ το βρήκα, άσχετο αλλά έχω την εντύπωση πως η εφαρμογή ήταν καλύτερα γραμμένη για symbian. Η ταξινόμηση των αγαπημένων ήταν καλύτερη, υπήρχε ξεχωριστό κουμπί για μεγαλύτερη ευκολία για να σε πλοηγήσει "σπίτι" και το σημαντικότερο υπήρχε φωνή (λίγο ρομποτική) η οποία σε καθοδηγούσε διαβάζοντας και τα ονόματα των δρόμων. Επίσης ενώ το Ν8 ακόμα και μέσα στο σπίτι σταθεροποιούσε τη θέση μου έστω και με λίγη διαφορά τώρα το 930 τη βρίσκει αλλά πολλές φορές "πηδά" γύρω, γύρω χωρίς να καταφέρνει να κλειδώσει με ακρίβεια.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ έχει φωνητικές εντολές αλλά όχι με ονόματα οδών (δεν ξέρω γιατί)... Εμένα και μέσα στο σπίτι μου κλειδώνει αμέσως...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ρε παιδιά που να βλέπεις την "υγεία" της μπαταρίας σου. Αν δηλαδή είναι σε καλή κατάσταση ή πρέπει να την αλλάξεις; Δεν μιλάω για την κατάσταση της μπαταρίας και τον χρόνο που μένει.
:p
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι παιδια τα αρχεια με καταληξη .appx , .appxbundle που κατεβαζω τωρα τελευταια απο το store? γιατι δεν ειναι .xap? :wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι παιδια τα αρχεια με καταληξη .appx , .appxbundle που κατεβαζω τωρα τελευταια απο το store? γιατι δεν ειναι .xap? :wacko:

 

Τα .appx αντικατέστησαν τα .xap με την αναβάθμιση σε WP8.1. Είναι μια προσπάθεια ενοποίησης των εφαρμογών για WP και Windows 8.1.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα .appx αντικατέστησαν τα .xap με την αναβάθμιση σε WP8.1. Είναι μια προσπάθεια ενοποίησης των εφαρμογών για WP και Windows 8.1.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

ευχαριστω μπορω ομως να εγκαταστησω και xap σε 8.1 phone σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μένα το true caller id γέμισε το live tile στην αρχική οθόνη με σύμβολα απαγορευτικά;

Αν δουλεύει έτσι έχει φύγει χθες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μένα το true caller id γέμισε το live tile στην αρχική οθόνη με σύμβολα απαγορευτικά;

Αν δουλεύει έτσι έχει φύγει χθες.

 

Επαφές --> Ρυθμίσεις --> Φιλτράρισμα επαφών και ξετικάρεις το truecaller

Link to comment
Share on other sites

Επαφές --> Ρυθμίσεις --> Φιλτράρισμα επαφών και ξετικάρεις το truecaller

 

Ωραίος! Θα την περάσω πάλι.

 

Edit:... Τώρα δεν θέλει να δουλέψει η εφαρμογή, μου την έφερε!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα άρχισα να παίζω με ένα Nokia 1600 και θυμήθηκα ένα πολύ χρήσιμο feature του: Όταν χτύπαγε το ξυπνητήρι του κινητού έλεγε στα ελληνικά: Ξυπνήστε, η ώρα είναι πχ 7.00

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για WP που να το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ειμαι κάτοχος του 1020 64gb εδώ και καμιά εβδομάδα.

 

Όλα μια χαρά και γενικά ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό.

 

 

 

Έχω όμως ένα προβληματάκι. Έχω εγκαταστήσει το viber αλλά από σήμερα το πρωί δε λαμβάνω τις push notifications.

 

Όλες οι ειδοποιήσεις είναι ενεργοποιημένες.

 

 

 

Έχετε καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ειμαι κάτοχος του 1020 64gb εδώ και καμιά εβδομάδα.

 

Όλα μια χαρά και γενικά ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό.

 

 

 

Έχω όμως ένα προβληματάκι. Έχω εγκαταστήσει το viber αλλά από σήμερα το πρωί δε λαμβάνω τις push notifications.

 

Όλες οι ειδοποιήσεις είναι ενεργοποιημένες.

 

 

 

Έχετε καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ. :)

 

Πού και πού παρατειρούνται τέτοια θέματα στη συγκεκριμένη εφαρμογή όχι μόνο στην πλατφόρμα των Windows Phone αλλά και στα iOS και Android.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Και τι κάνουμε γι' αυτό; :-\

 

 

 

Μόλις παρατήρησα ότι στο μενού με τις ειδοποιήσεις λείπει η εφαρμογή viber. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανιστεί στο μενού των ειδοποιήσεων μία εφαρμογή πρέπει να "χτυπήσει" έστω και μία φόρα πρώτα και μετά θα εμφανιστεί...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει pinch 2 zoom σε κάποιον browser ? είτε στον explorer είτε στο UC ? γιατι σε εμενα δεν... αρνείται .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχω την εφαρμογή στο προσκήνιο δε δέχομαι ειδοποιήσεις με καμια κυβέρνηση.

 

Κάνε μια επανεγκατάσταση. Εχουν αναφερει κάποιοι πως τους έλυσε αυτο το πρόβλημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...