Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα στο τηλέφωνο και ένα Google Mail που έχω σαν 3ο μέιλ και δεν το χρησιμοποιώ γενικά... Το πρόβλημα είναι όμως ότι δεν το βλέπω πουθενά στην "Οικονομία Μπαταρίας" για να το ελέγχω μην ξεφύγει...

 

Για ποιο λόγο???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην εφαρμογή myTube γίνεται το βίντεο να παίζει στο παρασκήνιο για να ακούγεται η μουσική;

Αν ναι, σε εμένα γιατί δεν το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Άμα πατήσεις το κουμπάκι με τις νότες δίπλα από το play στο βίντεο θα το κάνει :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο ψάξιμο για νέο ημερολόγιο...

Πολυ καλό όπως διαβάζω κι από σας το Chronos.

Το έβαλα και μ άρεσε.

Από κατανάλωση μπαταρίας τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Στο ψάξιμο για νέο ημερολόγιο...

Πολυ καλό όπως διαβάζω κι από σας το Chronos.

Το έβαλα και μ άρεσε.

Από κατανάλωση μπαταρίας τι λέει;

 

Σε εμένα μια χαρά δεν είχα ποτέ πρόβλημα και κατά την γνώμη μου το καλύτερο ημερολόγιο από όλα με πάρα πολλές επιλογές.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.ρε παιδιά έκανα μια πατάτα.ανοιξα ένα email και νομίζω πως ήταν αυτος ο ιός που παίρνει τους κωδικούς του λογαριασμού κάρτας τραπέζης και σου εξαφανίζει τα λεφτά με μαγικά.δεν ξέρω τι ακριβως πρέπει να κάνω αλλα για αρχη έλεγα να κατεβάσω ένα antivirus μήπως και κάνω δουλειά.το πρόβλημα είναι ότι ότι και να γράψω στο store δεν μου βρίσκει κανένα antivirus.σαν να μην υπάρχει κανένα!το ξέρω ότι υπάρχουν 5-6 γιατι έχω ξανακατεβάσει πολλές φορές.δεν ξέρω τι φταίει τώρα και δεν τα βρίσκει.μια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.ρε παιδιά έκανα μια πατάτα.ανοιξα ένα email και νομίζω πως ήταν αυτος ο ιός που παίρνει τους κωδικούς του λογαριασμού κάρτας τραπέζης και σου εξαφανίζει τα λεφτά με μαγικά.δεν ξέρω τι ακριβως πρέπει να κάνω αλλα για αρχη έλεγα να κατεβάσω ένα antivirus μήπως και κάνω δουλειά.το πρόβλημα είναι ότι ότι και να γράψω στο store δεν μου βρίσκει κανένα antivirus.σαν να μην υπάρχει κανένα!το ξέρω ότι υπάρχουν 5-6 γιατι έχω ξανακατεβάσει πολλές φορές.δεν ξέρω τι φταίει τώρα και δεν τα βρίσκει.μια βοήθεια;

Και γιατί χρειάζεται αντιικό; Έχεις WP, το malware είναι εξαιρετικά απίθανο να στοχεύει στο WP. Η πλάκα είναι όποτε βλέπω στο ίντερνετ σε ιστοσελίδες κάτι banner του τύπου "Το Android smartphone σας έχει προσβληθεί από ιό, κάντε κλικ για σάρωση με αντιικό"... Λοιπόν καταλαβαίνεις.

Άλλωστε η αστυνομία συνιστά επανεγκατάσταση του λειτουργικού του smartphone σε τέτοιες περιπτώσεις οπότε και πάλι το αντιικό θα ήταν η λάθος κίνηση.

Και τέλος όποτε τυχόν διαβάζεις για αντιικά στα WP, καλού κακού να είσαι επιφυλακτικός δυο φορές ακόμα και αν βλέπεις να υποστηρίζουν ότι είναι τέτοια στο store.

 

ΥΓ: Αν αισθάνεσαι ανασφάλεια, κάνε αυτό που λέει η αστυνομία, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά άλλαξε και τους κωδικούς που χρησιμοποιείς, ενώ αν θες ενημερώνεις την τράπεζα για την ιστορία να δεις τί θα σου πουν.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.ρε παιδιά έκανα μια πατάτα.ανοιξα ένα email και νομίζω πως ήταν αυτος ο ιός που παίρνει τους κωδικούς του λογαριασμού κάρτας τραπέζης και σου εξαφανίζει τα λεφτά με μαγικά.δεν ξέρω τι ακριβως πρέπει να κάνω αλλα για αρχη έλεγα να κατεβάσω ένα antivirus μήπως και κάνω δουλειά.το πρόβλημα είναι ότι ότι και να γράψω στο store δεν μου βρίσκει κανένα antivirus.σαν να μην υπάρχει κανένα!το ξέρω ότι υπάρχουν 5-6 γιατι έχω ξανακατεβάσει πολλές φορές.δεν ξέρω τι φταίει τώρα και δεν τα βρίσκει.μια βοήθεια;

 

δεν υπάρχει κανένα antivirus στο store , και αυτά που λένε ότι είναι antivirus είναι απλά μούφες

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι όποτε βλέπω στο ίντερνετ σε ιστοσελίδες κάτι banner του τύπου "Το Android smartphone σας έχει προσβληθεί από ιό, κάντε κλικ για σάρωση με αντιικό"...

 

Και να το βλέπεις όταν μπαίνεις από το WP σου! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και να το βλέπεις όταν μπαίνεις από το WP σου! :lol:

 

Ακριβώς όμως...

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! Αγχώθηκα πολύ γιατι αυτος ειναι ο λογαριασμός μισθοδοσίας μου και όπως καταλαβαίνετε αλλος δουλεύει και αλλος θα πληρώνεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τις τελευταίες μέρες ενα nokia lumia 630. Πρώτο wp , μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα iphone. ¨εχω μια δυο ερωτήσεις που ακόμη δεν εχω βρει .

Πως μπορώ να κάνω copy paste σε κείμενο;;;;; Π.χ. γράφω μνμ σε τσατ κ θέλω να το αντιγράψω αλλού.πως;;;;;;;;

Επίσης γίνεται να φωτογραφήσω την οθόνη του κινητού μου;;;;;;;

Κάτι ακόμη. Όταν πη΄ρα το κινητό , λόγω του ότι δεν έχω δωρεάν ίντερνετ το συμβόλαιό μου, απενεργοποίησα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, περιαγωγή κτλ. Απενεργοποίησα μαχί με αυτά κ το 3G. Αποτέλεσμα ήταν να μπορώ να κάνω κλήσεις, να μπορώ να δέχομαι κλήσεις αλλα ούτε με άκουγαν ούτε τους άκουγα. Το ψιλιάστηκα κ ενεργοποίησα πάλι το 3G κ μόνον τότε μπόρεσα να κάνω κλήσεις και μιλάω κ να ακούω κανονικά. Γιατί αυτό;;;;;;;;;;;; Επίσης συνήθως όταν παίρνω τηλ ακούω το τουουοτ κ μέτα ακούγεται ένα δεύτερο τουουοτ πιο βραχνό , στη συνεχεια το κανονικο τουουοτ μετα πάλι το βραχνο κτλ. Γιατί;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τις τελευταίες μέρες ενα nokia lumia 630. Πρώτο wp , μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα iphone. ¨εχω μια δυο ερωτήσεις που ακόμη δεν εχω βρει .

Πως μπορώ να κάνω copy paste σε κείμενο;;;;; Π.χ. γράφω μνμ σε τσατ κ θέλω να το αντιγράψω αλλού.πως;;;;;;;;

Επίσης γίνεται να φωτογραφήσω την οθόνη του κινητού μου;;;;;;;

Κάτι ακόμη. Όταν πη΄ρα το κινητό , λόγω του ότι δεν έχω δωρεάν ίντερνετ το συμβόλαιό μου, απενεργοποίησα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, περιαγωγή κτλ. Απενεργοποίησα μαχί με αυτά κ το 3G. Αποτέλεσμα ήταν να μπορώ να κάνω κλήσεις, να μπορώ να δέχομαι κλήσεις αλλα ούτε με άκουγαν ούτε τους άκουγα. Το ψιλιάστηκα κ ενεργοποίησα πάλι το 3G κ μόνον τότε μπόρεσα να κάνω κλήσεις και μιλάω κ να ακούω κανονικά. Γιατί αυτό;;;;;;;;;;;; Επίσης συνήθως όταν παίρνω τηλ ακούω το τουουοτ κ μέτα ακούγεται ένα δεύτερο τουουοτ πιο βραχνό , στη συνεχεια το κανονικο τουουοτ μετα πάλι το βραχνο κτλ. Γιατί;;;;;

 

 

Για copy/paste πάτα παρατεταμένα πάνω στο κείμενο που θες να αντιγράψεις

για να τραβήξεις screenshot πάτα ταυτόχρονα volume up + power button

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τις τελευταίες μέρες ενα nokia lumia 630. Πρώτο wp , μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα iphone. ¨εχω μια δυο ερωτήσεις που ακόμη δεν εχω βρει .

Πως μπορώ να κάνω copy paste σε κείμενο;;;;; Π.χ. γράφω μνμ σε τσατ κ θέλω να το αντιγράψω αλλού.πως;;;;;;;;

 

Αν πατήσεις πάνω σε μια λέξη αυτή θα μπει σε μπλε πλαίσιο... Θα "τραβήξεις" το κυκλάκι σε μία από τις δύο άκρες ανάλογα με την κατεύθυνση που θες μέχρι το σημείο που θες να κάνεις αντιγραφή....

 

Επίσης γίνεται να φωτογραφήσω την οθόνη του κινητού μου;;;;;;;

 

Power Button + Volume Up

 

Κάτι ακόμη. Όταν πη΄ρα το κινητό , λόγω του ότι δεν έχω δωρεάν ίντερνετ το συμβόλαιό μου, απενεργοποίησα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, περιαγωγή κτλ. Απενεργοποίησα μαχί με αυτά κ το 3G. Αποτέλεσμα ήταν να μπορώ να κάνω κλήσεις, να μπορώ να δέχομαι κλήσεις αλλα ούτε με άκουγαν ούτε τους άκουγα. Το ψιλιάστηκα κ ενεργοποίησα πάλι το 3G κ μόνον τότε μπόρεσα να κάνω κλήσεις και μιλάω κ να ακούω κανονικά. Γιατί αυτό;;;;;;;;;;;; Επίσης συνήθως όταν παίρνω τηλ ακούω το τουουοτ κ μέτα ακούγεται ένα δεύτερο τουουοτ πιο βραχνό , στη συνεχεια το κανονικο τουουοτ μετα πάλι το βραχνο κτλ. Γιατί;;;;;

 

Καθαρά θέμα παρόχου κινητής τηλεφωνίας... Εγώ όταν κλείνω δεδομένα το έχω πάντα σε 2G... Προφανώς στην περιοχή που ήσουνα δεν είχες καλό σήμα από τον πάροχο σου...

 

EDIT. Στα 2 πρώτα απάντησε ο ignus :)

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι ακόμη. Όταν πη΄ρα το κινητό , λόγω του ότι δεν έχω δωρεάν ίντερνετ το συμβόλαιό μου, απενεργοποίησα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, περιαγωγή κτλ. Απενεργοποίησα μαχί με αυτά κ το 3G.

 

Δεν ξέρω τι μενού έχει το 630, αλλα σε εμένα με το 520 το κλείσιμο των data δεν έχει καμία σχέση με το 3g.

 

Κλείσιμο data: Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Κινητή τηλεφωνία + Sim -> τσεκάρεις το σύνδεση δεδομένων σε "ανενεργό"

 

Επιλογή 3G ή 2G: Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Κινητή τηλεφωνία + Sim -> Ρυθμίσεις sim -> Μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης διαλέγεις 3G

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μενού έχει το 630, αλλα σε εμένα με το 520 το κλείσιμο των data δεν έχει καμία σχέση με το 3g.

 

Κλείσιμο data: Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Κινητή τηλεφωνία + Sim -> τσεκάρεις το σύνδεση δεδομένων σε "ανενεργό"

 

Επιλογή 3G ή 2G: Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Κινητή τηλεφωνία + Sim -> Ρυθμίσεις sim -> Μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης διαλέγεις 3G

 

Δεν την έχει αυτη την επιλογή. Μόνο ενεργό ή όχι 3G. Το έχω ενεργό. Δε γίενται να μπει σοτ ιντερνετ μέσω εταιρίας εχω κλειστα τα δεδομένα οποτε δε με απασχολεί ιδιαίτερα. ΜΠορεί βεβαια να τρώει παραπάνω μπαταρία. Θα περάσω κ μία από καταστημα να ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει αυτη την επιλογή. Μόνο ενεργό ή όχι 3G. Το έχω ενεργό. Δε γίενται να μπει σοτ ιντερνετ μέσω εταιρίας εχω κλειστα τα δεδομένα οποτε δε με απασχολεί ιδιαίτερα. ΜΠορεί βεβαια να τρώει παραπάνω μπαταρία. Θα περάσω κ μία από καταστημα να ρωτήσω

 

Το ίδιο πράγμα είναι στην ουσία, μιας και όταν πατάς ανενεργό 3G τότε είναι σε λειτουργία 2G.

Αν το είχες σε λειτουργία 3G αλλά είχες σήμα 2G δεν φταίει σε κάτι το τηλέφωνο, αλλά το δίκτυο 3g του παρόχου σου στην περιοχή σου.

Για να καταλάβεις όταν το έχεις ενεργό 3g δεν σημαίνει ότι έχεις παντού 3g, αλλά ότι έχεις σαν μέγιστη επιλογή το 3g ωστε να το προτιμάει το κινητό σου όταν βρίσκει τέτοιο δίκτυο. Σαφώς και εκεί που δεν υπάρχει 3G στο γυρνάει αυτόματα σε 2G.

 

Για εμένα που έχω wind είναι καθημερινό φαινόμενο, μιας και πραγματικό 3g πιάνω σε ελάχιστα μέρη της Ελλάδας δυστυχώς.:(

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει αυτη την επιλογή. Μόνο ενεργό ή όχι 3G. Το έχω ενεργό. Δε γίενται να μπει σοτ ιντερνετ μέσω εταιρίας εχω κλειστα τα δεδομένα οποτε δε με απασχολεί ιδιαίτερα. ΜΠορεί βεβαια να τρώει παραπάνω μπαταρία. Θα περάσω κ μία από καταστημα να ρωτήσω

 

Από περιέργεια ποιον πάροχο έχεις?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο βραχνό τουτ που σου κάνει είναι από τη Vodafone και το κάνει μόνο όταν καλείς σε άλλους παρόχους. Όταν καλείς σε Vodafone δεν το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Τον δεύτερο βραχνό ήχο ξεκίνησε κι εμένα να το κάνει τις τελευταίες μέρες.

Το έχω το κινητό 1 μήνα και δεν μου το είχε ξανακάνει.

Έχω wind...

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι όποτε βλέπω στο ίντερνετ σε ιστοσελίδες κάτι banner του τύπου "Το Android smartphone σας έχει προσβληθεί από ιό, κάντε κλικ για σάρωση με αντιικό"...

 

Το ίδιο ακριβώς μηνυμα το βγάζει και σε μένα πάρ' όλο που η συσκευή μου είναι Symbian! Το κάνει και στα wp αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς μηνυμα το βγάζει και σε μένα πάρ' όλο που η συσκευή μου είναι Symbian! Το κάνει και στα wp αυτό;

Είναι μια χαζομάρα. Το κινητό ανιχνεύεται ως mobile πλατφόρμα

και οι τύποι προσπαθούν να σε παραπλανήσουν να κλικάρεις επιχειρώντας να εγκαταστήσουν Android malware στο smartphone πιθανολογώντας πως πρόκειται για Android smartphone.

Εμείς που δεν έχουμε Android, είμαστε ξέγνοιαστοι.Περί αυτού πρόκειται.

 

(αν είχαμε Android, προφανώς και θα είχαμε θέμα με το συγκεκριμένο malware)

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

(αν είχαμε Android, προφανώς και θα είχαμε θέμα με το συγκεκριμένο malware)

 

αν το κλικαρες,εννοειται.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...