Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Bing translator έχει offline για γερμανικά, και στα θετικά του είναι ότι με την κάμερα μπορείς να σκανάρεις κείμενα και να κάνει επιτόπου μετάφραση. Επίσης έχει και να "ακούει" και να κάνει μετάφραση. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει για να δω κατά πόσο δουλεύει.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια χώρα συμφέρει να δηλώσω στις ρυθμίσεις του κινητού για να έχω περισσότερες εφαρμογές στο store?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το Bing Translator θα συμβούλευα. Είναι πολύ καλο (και με δυνατότητες που δεν τις φανταζόμουνα)
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω με κάποιον στο facebook στον υπολογιστή το κινητό χτυπάει σε κάθε μήνυμα. Έτσι εξαντλείται η μπαταρία και είναι εκνευριστικό. Γίνεται να το σταματήσω?
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις συγχρονίσει να έρχονται σαν μην??? Αν ναι τότε από τις ρυθμίσεις των μην βαλε να μην έρχονται απο το φβ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δε μου συγχρονίζει ο λογαριασμός gmail. Έχει κολλήσει στην επιλογή συγχρονισμός, με αποτέλεσμα να καταναλώνει και πολύ μπαταρία. Δεν μπορώ και να το κόψω. Καμμιά ιδέα για το τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δε μου συγχρονίζει ο λογαριασμός gmail. Έχει κολλήσει στην επιλογή συγχρονισμός, με αποτέλεσμα να καταναλώνει και πολύ μπαταρία. Δεν μπορώ και να το κόψω. Καμμιά ιδέα για το τι να κάνω?

 

soft reset δοκίμασες ; ή να τον βγάλεις και να τον ξαναβάλεις

Link to comment
Share on other sites

soft reset δοκίμασες ; ή να τον βγάλεις και να τον ξαναβάλεις

 

Δοκίμασα το soft reset, δυστυχώς τίποτα. Στις ρυθμίσεις e-mail έχει γκριζάρει οτο gmail και δεν μπορώ να το βγάλω. Υπάρχει άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις συγχρονίσει να έρχονται σαν μην??? Αν ναι τότε από τις ρυθμίσεις των μην βαλε να μην έρχονται απο το φβ...

 

Ναι αλλά όταν δεν είμαι από υπολογιστή θέλω να έρχονται σαν μηνύματα. Δεν γίνεται αυτό που ζητάω μάλλον ε? Θα πρέπει κάθε φορά να αλλάζω τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Θες να καταλάβει πότε έχεις εσύ το λάπτοπ ανοιχτό και πότε όχι? :lol::lol::lol::lol:

 

Η από τις ρυθμίσεις ή καλύτερα άλλαξε την κατάσταση σε "Μη Διαθέσιμος" στα μηνύματα....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα έχει τις κάμερες δηλαδη :p αμα είναι να μην με βλέπει. Τελος Πάντων και κάτι άλλο, έχει δοκιμάσει κανείς το messenger που έβγαλε η facebook? Και αν ναι τι σας βολεύει περισσότερο? Το μηνύματα στο fb να έρχονται σαν μηνύματα στο κινητό με το integration ή το facebook messenger?
Link to comment
Share on other sites

Το messenger είναι όλα τα λεφτά... Έρχονται σαν toast notifications και αναγράφεται και ο αριθμός στο πλακίδιο... Έχεις όλες τις δυνατότητες που έχεις και στον υπολογιστή σου πχ Φατσουλες κ τετοια ή το "Διαβάστηκε" κτλ κτλ
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το messenger οντως είναι όλα τα λεφτα. Όσο για το gmail και εγω είχα αρκετες μερες το θεμα και αν θυμαμαι είχε απασχολήσει πολύ κοσμο και εδω και στο νημα του 920. Η λύση στη δική μου περίπτωση δόθηκε με καταργηση κι επανεγκατάσταση του λογαριασμού (και είχε να κάνει με τις ημερομηνίες και λήξη συμβασεων κλπ τεσπα ψαξτο αον θες δεν τόχω:O)
Link to comment
Share on other sites

Το messenger οντως είναι όλα τα λεφτα. Όσο για το gmail και εγω είχα αρκετες μερες το θεμα και αν θυμαμαι είχε απασχολήσει πολύ κοσμο και εδω και στο νημα του 920. Η λύση στη δική μου περίπτωση δόθηκε με καταργηση κι επανεγκατάσταση του λογαριασμού (και είχε να κάνει με τις ημερομηνίες και λήξη συμβασεων κλπ τεσπα ψαξτο αον θες δεν τόχω:O)

 

Τελικά κατάφερα να τον διαγράψω και να τον καταχωρήσω από την αρχή. Μόλις τον καταχώρησα ξανά, μου εμφάνισε τα e-mail, όταν όμως μετά από 10 λεπτά δοκίμασα να κάνω πάλι συγχρονισμό, ξανακόλλησε. Γνωρίζει κανείς, αν τον συνδέσω με τον outlook λογαριασμό, υπάρχει περίπτωση να επιλυθεί?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει την ωρα και την ημερομηνια ειναι σωστα?Η ακομα και την ηλικα αν εχεις βαλει στο gmail!Εμενα κατι τετοια κουφα μου εκανε το hotamail μεχρι που ειδα οτι ειχα βαλει λαθος ηλικια στον λογαριασμο μου στοhotmail και μετα ειδα δεν το εκανε παλι..ισως να ηταν απο αυτο! (Λαθος ηλικια εννοω φαινομουν 150 χρονων!)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει την ωρα και την ημερομηνια ειναι σωστα?Η ακομα και την ηλικα αν εχεις βαλει στο gmail!Εμενα κατι τετοια κουφα μου εκανε το hotamail μεχρι που ειδα οτι ειχα βαλει λαθος ηλικια στον λογαριασμο μου στοhotmail και μετα ειδα δεν το εκανε παλι..ισως να ηταν απο αυτο! (Λαθος ηλικια εννοω φαινομουν 150 χρονων!)

 

Η ώρα, ημερομηνία και ηλικία είναι σωστή. Μου βγάζει μήνυμα ''κωδικός σφάλματος 80072F30''. Το έψαξα στο google και διαπίστωσα ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Αρκετοί έσβησαν το λογαριασμό και τον ξαναπέρασαν και δούλεψε, δυστυχώς σε μένα δεν δουλεύει με αυτόν τον τρόπο.

Επίσης κάπου είδα να αναφέρεται ο διακομιστής εισερχομένων και εξερχομένων e-mail για να λυθεί το πρόβλημα. Αυτά δεν τα έχω πειράξει ποτέ, μιας και δεν είμαι γνώστης. Γνωρίζει κάτι κάποιος πάνω σε αυτά?

Edited by stelios025
Link to comment
Share on other sites

Η ώρα, ημερομηνία και ηλικία είναι σωστή. Μου βγάζει μήνυμα ''κωδικός σφάλματος 80072F30''. Το έψαξα στο google και διαπίστωσα ότι και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Αρκετοί έσβησαν το λογαριασμό και τον ξαναπέρασαν και δούλεψε, δυστυχώς σε μένα δεν δουλεύει με αυτόν τον τρόπο.

Επίσης κάπου είδα να αναφέρεται ο διακομιστής εισερχομένων και εξερχομένων e-mail για να λυθεί το πρόβλημα. Αυτά δεν τα έχω πειράξει ποτέ, μιας και δεν είμαι γνώστης. Γνωρίζει κάτι κάποιος πάνω σε αυτά?

 

Ξανακάνε απεγκατάσταση και εγκατάσταση του Gmail. Θα ξεκολλήσει. Ίσως την πρώτη φορά να μην διορθώθηκε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στέλιο δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ. Διορθώθηκε πηγαίνοντας

Επαφές>κάτω τις τρεις τελίτσες>ρυθμίσεις>κάτω βρίσκεις το gmail που σου δημιουργεί το πρόβλημα το επιλέγεις και ξε-τσεκάρεις τις Επαφές (ίσως και το ημερολόγιο). Έτσι θα συγχρονίσει με τα μέιλς σου, αλλά όχι με τις επαφές του συγκεκριμένου λογαριασμού (που μάλλον δημιουργοπύν το πρόβλημα). Αφού το ξετσεκάρεις πήγηαινε πίσω πάτα επάνω στο λογαριασμό και συγχρονισμός. Ελπίζω να είναι αυτό το πρόβλημά σου και να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δεν συγχρονιζε ποτε τις επαφές με το gmail ή το yahoo. Δεν το έψαξε και πολυ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ. Διορθώθηκε πηγαίνοντας

Επαφές>κάτω τις τρεις τελίτσες>ρυθμίσεις>κάτω βρίσκεις το gmail που σου δημιουργεί το πρόβλημα το επιλέγεις και ξε-τσεκάρεις τις Επαφές (ίσως και το ημερολόγιο). Έτσι θα συγχρονίσει με τα μέιλς σου, αλλά όχι με τις επαφές του συγκεκριμένου λογαριασμού (που μάλλον δημιουργοπύν το πρόβλημα). Αφού το ξετσεκάρεις πήγηαινε πίσω πάτα επάνω στο λογαριασμό και συγχρονισμός. Ελπίζω να είναι αυτό το πρόβλημά σου και να λυθεί.

 

Δυστυχώς ούτε έτσι δούλεψε, σε ευχαριστώ πάντως. Εν τω μεταξύ, από την εφαρμογή του gmail, συγχρονίζει κανονικά, από το google mail του lumia κολλάει. Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι είναι γενικότερο το πρόβλημα με το συγχρονισμό των mail. Και μένα με το yahoo οπότε θυμάται συγχρονίζεται αλλα δεν με απασχολεί γιατί το χω στο μη αυτόματο και το χρησιμοποιώ μονο για να στέλνω mails κατευθείαν απο το κινητό, τουλάχιστον εκεί δεν κολλάει. Για ανάγνωση βολεύει αφανταστα η mobile,έκδοση του ie.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι είναι γενικότερο το πρόβλημα με το συγχρονισμό των mail. Και μένα με το yahoo οπότε θυμάται συγχρονίζεται αλλα δεν με απασχολεί γιατί το χω στο μη αυτόματο και το χρησιμοποιώ μονο για να στέλνω mails κατευθείαν απο το κινητό, τουλάχιστον εκεί δεν κολλάει. Για ανάγνωση βολεύει αφανταστα η mobile,έκδοση του ie.

 

Γενικά η yahoo δεν είναι αυτή που ήταν......

Παρουσιάζει προβλήματα/καθυστερήσεις ακόμα και στο Pc.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν καταχωρώ μία επαφή στις επαφές του τηλεφώνου στο hot mail,πως μπορώ να την καταχωρήσω & στο gmail? K το αντίστροφο.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Οταν καταχωρώ μία επαφή στις επαφές του τηλεφώνου στο hot mail,πως μπορώ να την καταχωρήσω & στο gmail? K το αντίστροφο.

Ευχαριστώ!

 

Πηγαίνεις στο gmail και κάνεις συγχρονισμό. Εννοείται πως στις ρυθμίσεις συγχρονισμού έχεις επιλέξει και τις επαφές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στο gmail και κάνεις συγχρονισμό. Εννοείται πως στις ρυθμίσεις συγχρονισμού έχεις επιλέξει και τις επαφές.

 

Είναι τικαρισμένες οι επαφές στο συγχρονισμό στο gmail αλλά όταν μπαίνω στις επαφές του Gmail,αυτές που έχω περάσει στο hotmail δε φαίνονται.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...