Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο messenger πως κάνω logout?

 

Αυτή την απορία την είχα κι εγώ! Ούτε πλήρη αποσυνδεση μπορείς να κανεις πέρα του 24ωρου!!!! :(

 

Επειδή η Facebook δεν σε αφήνει να κανεις logout αυτο δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς με αλλο τροπο. Πονάει χέρι κόβει χέρι. Σβήσιμο και μετά ξανά εγκατάσταση για να βάλεις τα νέα στοιχεια.

Μια αλλη λύση είναι να βάλετε μια αλλη εφαρμογή Facebook από τις πολλές που υπάρχουν και να έχετε και τους δυο λογαριασμούς live

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η Facebook δεν σε αφήνει να κανεις logout αυτο δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς με αλλο τροπο. Πονάει χέρι κόβει χέρι. Σβήσιμο και μετά ξανά εγκατάσταση για να βάλεις τα νέα στοιχεια.

Μια αλλη λύση είναι να βάλετε μια αλλη εφαρμογή Facebook από τις πολλές που υπάρχουν και να έχετε και τους δυο λογαριασμούς live

Εγώ όμως που δεν θέλω να τη σβήσω, απλά αποσυνδεση θελω να κάνω όπως κανεις στο Facebook! Δεν βλέπω όμως τέτοια δυνατοτητα για το Messenger!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως που δεν θέλω να τη σβήσω, απλά αποσυνδεση θελω να κάνω όπως κανεις στο Facebook! Δεν βλέπω όμως τέτοια δυνατοτητα για το Messenger!

Δυστυχώς δεν γίνεται ... μπορείς όμως από τις ειδοποιήσεις να τα κλείσεις όλα και δεν θα σε ενοχλεί καθολου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως που δεν θέλω να τη σβήσω, απλά αποσυνδεση θελω να κάνω όπως κανεις στο Facebook! Δεν βλέπω όμως τέτοια δυνατοτητα για το Messenger!

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ούτε στα Windows Phone ούτε στα άλλα OS. Η μόνη διαφορά είναι στο Android όπου μέσω του Clear Cache μπορείς να σβήσεις τα δεδομένα και να αρχίσεις να την χρησιμοποιείς από την αρχή, χωρίς στοιχεία. Σε Windows Phone/iOS απλά την σβήνεις και την ξανακατεβάζειςα πό την αρχή.

 

Αυτό ισχύει και για τον φίλο kipreosomonoiati

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται ... μπορείς όμως από τις ειδοποιήσεις να τα κλείσεις όλα και δεν θα σε ενοχλεί καθολου

Μέχρι 14 ώρες μονο στα Windows! Στο Android έως και 24 ώρες! Πάντως ειναι μονο για μερικές ώρες και μετά θέλει ξανά απενεργοποίηση ειδοποιήσεων!!!! Αν θέλεις για περισσότερο χρόνο, απλά δεν έχει!!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σήμερα, θέμα με update εφαρμογών, από το Store; Δε μπορώ να κάνω συγκεκριμένα στην Truecaller, εδώ και περίπου 5 ώρες... Το error code είναι 80037cfb και έχω τα WP8.1, update 2, επίσημα.

 

Και εγώ έχω θέμα update - Mixcloud for Windows Phone (Unofficial) error code 80073cf9 :cry:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα update - Mixcloud for Windows Phone (Unofficial) error code 80073cf9 :cry:

 

Επειδή βλέπω παρόμοιο κωδικό λάθους με το δικό μου, ας ελπίσουμε ότι αυτά είναι λόγω της προετοιμασίας για τα W10/WP10.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει;;

 

Δεν είναι θέμα λειτουργικού αυτο.

Τα διαφορα Smart watches λένε στις προδιαγραφές τους ποια λειτουργικά υποστηρίζουν.

Το συγκεκριμένο υποθέτω λόγω εταιρίας θα υποστηρίζει μονο android, ίσως και ios.

Για σιγουριά δες τις προδιαγραφές του.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να αποθηκεύω κάποια ringtones στους ίδιους ακριβώς φακέλους, σε 2 διαφορετικές συσκευές (Lumia 640 με WP8.1, update 2 και Lumia 820, WP8.1, PfD, update 1) και στη μία (820) να εμφανίζονται κανονικά στη λίστα με τα ringtones, στις ρυθμίσεις, και στην άλλη να μη "θέλουν" να εμφανιστούν;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα λειτουργικού αυτο.

Τα διαφορα Smart watches λένε στις προδιαγραφές τους ποια λειτουργικά υποστηρίζουν.

Το συγκεκριμένο υποθέτω λόγω εταιρίας θα υποστηρίζει μονο android, ίσως και ios.

Για σιγουριά δες τις προδιαγραφές του.

 

Αυτό είναι που με προβληματίζει σχεδόν όλα τα smartwatch εκτός του Microsoft band αναφέρουν ότι είναι συμβατά με Android και iOS δεν αναφέρουν πουθενά WP

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να αποθηκεύω κάποια ringtones στους ίδιους ακριβώς φακέλους, σε 2 διαφορετικές συσκευές (Lumia 640 με WP8.1, update 2 και Lumia 820, WP8.1, PfD, update 1) και στη μία (820) να εμφανίζονται κανονικά στη λίστα με τα ringtones, στις ρυθμίσεις, και στην άλλη να μη "θέλουν" να εμφανιστούν;

Τα ringtones είναι λίγο μυστηριο θέμα. Αν θυμάμαι καλά στα id3 tags του αρχείου mp3 πρέπει να αλλαξεις το genre σε "ringtone".

Τα κάνω πάντα με το ringtone maker της ΝΟΚΙΑ και δεν έχω θέμα.

 

Αυτό είναι που με προβληματίζει σχεδόν όλα τα smartwatch εκτός του Microsoft band αναφέρουν ότι είναι συμβατά με Android και iOS δεν αναφέρουν πουθενά WP

Όπως τα λες είναι. Η υποστήριξη στα πιο πολλά smart watch δεν περιλαμβάνει windows phones. Ελπίζουμε ότι αυτο θα αλλάξει με τα Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι. Η υποστήριξη στα πιο πολλά smart watch δεν περιλαμβάνει windows phones. Ελπίζουμε ότι αυτο θα αλλάξει με τα Windows 10

Αυτό θελουμε όλοι! Να αλλάξουν όλα τα παραπάνω προβλήματα των 8 με την έλευση των 10!

Πολλά απ' αυτά θα έπρεπε να ήταν αυτονόητα και να μην υπηρχαν!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να αποθηκεύω κάποια ringtones στους ίδιους ακριβώς φακέλους, σε 2 διαφορετικές συσκευές (Lumia 640 με WP8.1, update 2 και Lumia 820, WP8.1, PfD, update 1) και στη μία (820) να εμφανίζονται κανονικά στη λίστα με τα ringtones, στις ρυθμίσεις, και στην άλλη να μη "θέλουν" να εμφανιστούν;

 

Πρέπει να κάνεις αντιγραφή απο το PC και όχι μεταξύ φακελων της συσκευής. Κάνε και ένα soft reset

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ringtones είναι λίγο μυστηριο θέμα. Αν θυμάμαι καλά στα id3 tags του αρχείου mp3 πρέπει να αλλαξεις το genre σε "ringtone".

Τα κάνω πάντα με το ringtone maker της ΝΟΚΙΑ και δεν έχω θέμα.

 

Πάντα κατατοπιστικός! Thanks! :) Το ringtone maker χρησιμοποίησα, αλλά έκανα κάτι πιο απλό. Πρώτα, μετακίνησα, μέσω της εφαρμογής Files της Microsoft, όλα τα ringtones στο φάκελο Music. Έτσι, μπορούσε να τα "δει" το ringtone maker και από εκεί επέλεξα ένα-ένα τα ringtones και επέλεγα μόνο αποθήκευση. Τώρα, όλα είναι επιλέξιμα από τη λίστα ήχων κλήσης, στις ρυθμίσεις.

 

Πρέπει να κάνεις αντιγραφή απο το PC και όχι μεταξύ φακελων της συσκευής. Κάνε και ένα soft reset

 

Γι' αυτό δεν έλεγαν να φανούν, όσες μετακινήσεις σε φακέλους και να έκανα. Thanks! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις αντιγραφή απο το PC και όχι μεταξύ φακελων της συσκευής. Κάνε και ένα soft reset

 

Πρέπει κάποια στιγμή να λυθεί αυτό το θέμα. Επειδή το Soft Reset δεν διαγράφει πράγματα, δεν σημαίνει ότι πρέπει να το κάνουμε και συνέχεια για να λύσουμε κολλήματα του OS.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, την εφαρμογή Prognoza πρέπει να την έχει εγκαταλείψει ο developer. Στην περιοχή μου έχει μόνο ήλιο και αυτό δείχνει βροχή.... :down: Μια υπεράσπιση ως προς τη θερμοκρασία μόνο που τη δείχνει σωστά.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει μουλαρώσει το truecaller όπως από σήμερα και το podcast και δεν ενημερώνονται, ενώ διάβασα πως το πρόβλημα λύθηκε. Να κάνω soft reset ή να σβήσω τελείως τις εφαρμογές και να τις περάσω από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάποια στιγμή να λυθεί αυτό το θέμα. Επειδή το Soft Reset δεν διαγράφει πράγματα, δεν σημαίνει ότι πρέπει να το κάνουμε και συνέχεια για να λύσουμε κολλήματα του OS.

 

Τουλάχιστον το συγκεκριμένο θέμα δεν λύθηκε με το sr. Και επίσης, επειδή ακριβώς δεν διαγράφει κάτι γι αυτό το προτείνουμε αβίαστα και υπερβολικά. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις συχνά soft reset για να λειτουργεί η συσκευή απροβλημάτιστα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην Awesome Lock δεν μου ενημερωνει καθολου το Facebook και το Twitter στην οθονη κλειδωματος, συμβαινει και σε εσας ?

Εαν σβησω την εφαρμογη, ενω την εχω αγορασει, θα μπορω να την εγκαταστησω μετα δωρεαν ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εαν σβησω την εφαρμογη, ενω την εχω αγορασει, θα μπορω να την εγκαταστησω μετα δωρεαν ?

 

Ναι, βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

 

πριν λίγες μέρες, έγινα κάτοχος ενός lumia 532 περνώντας από χρόνια χρήση android σε windows. Οι λόγοι πολλοί, αλλά μέχρι στιγμής δεν είμαι ευχαριστημένος με όσα έχω βιώσει τις λίγες αυτές μέρες, γι'αυτό κ ζητώ τη βοήθεια κάποιων πιο εξειδικευμένων εδώ μέσα προκειμένου να μην ξαναγυρίσω πίσω στο μικρό, ταλαιπωρημένο μου samsung.

 

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι τα εξής:

- Δεν υπάρχει δυνατότητα για 3g only mode. Από έρευνα, είδα ότι θα πρέπει να ζήσω με αυτό κ να περιμένω ίσως κάποιο update.

- Υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης του media player με κάποιον άλλο και σύνδεσής του με τον Internet explorer ή κάποιο άλλο Browser έτσι ώστε να έχω περισσότερες επιλογές ώς προς το ff ή REW καθώς μέχρι στιγμής τα βίντεο που βλέπω στο internet, μου τα μεταφέρει σε συγκεκριμένα σημεία κ δεν με αφήνει να κυλίσω τη μπάρα.

- Το σημαντικότερο πρόβλημα όμως που αντιμετωπίζω είναι τα streaming videos τύπου m3u8. Δοκίμασα αρχικά με το vlc αλλά κάθε φορά που επιλέγω το stream που θέλω να δώ, βγαίνει το μήνυμα "Your file might not play in background" κ σταματά. Δοκίμασα κ το perfect music αλλά χωρίς αποτέλεσμα κ αυτό. Από έρευνα, είδα ότι είναι κ αυτό γενικό πρόβλημα κ χρειάζεται γνώσεις προγραμματισμού και επέμβασης σε κάποια αρχεία του συστήματος αλλά από αυτά που είδα δεν κατάλαβα χριστό...Σκέφτηκα να δοκιμάσω κάποιες εφαρμογές επί πληρωμή αλλά νομίζω ότι θα χάσω τσάμπα τα χρήματά μου.

 

Aυτά για αρχή....Αναμένω με αγωνία τις προτάσεις σας πριν το lumia καταλήξει:lol::lol: στα χέρια της μάνας μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

 

πριν λίγες μέρες, έγινα κάτοχος ενός lumia 532 περνώντας από χρόνια χρήση android σε windows. Οι λόγοι πολλοί, αλλά μέχρι στιγμής δεν είμαι ευχαριστημένος με όσα έχω βιώσει τις λίγες αυτές μέρες, γι'αυτό κ ζητώ τη βοήθεια κάποιων πιο εξειδικευμένων εδώ μέσα προκειμένου να μην ξαναγυρίσω πίσω στο μικρό, ταλαιπωρημένο μου samsung.

 

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι τα εξής:

- Δεν υπάρχει δυνατότητα για 3g only mode. Από έρευνα, είδα ότι θα πρέπει να ζήσω με αυτό κ να περιμένω ίσως κάποιο update.

- Υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης του media player με κάποιον άλλο και σύνδεσής του με τον Internet explorer ή κάποιο άλλο Browser έτσι ώστε να έχω περισσότερες επιλογές ώς προς το ff ή REW καθώς μέχρι στιγμής τα βίντεο που βλέπω στο internet, μου τα μεταφέρει σε συγκεκριμένα σημεία κ δεν με αφήνει να κυλίσω τη μπάρα.

- Το σημαντικότερο πρόβλημα όμως που αντιμετωπίζω είναι τα streaming videos τύπου m3u8. Δοκίμασα αρχικά με το vlc αλλά κάθε φορά που επιλέγω το stream που θέλω να δώ, βγαίνει το μήνυμα "Your file might not play in background" κ σταματά. Δοκίμασα κ το perfect music αλλά χωρίς αποτέλεσμα κ αυτό. Από έρευνα, είδα ότι είναι κ αυτό γενικό πρόβλημα κ χρειάζεται γνώσεις προγραμματισμού και επέμβασης σε κάποια αρχεία του συστήματος αλλά από αυτά που είδα δεν κατάλαβα χριστό...Σκέφτηκα να δοκιμάσω κάποιες εφαρμογές επί πληρωμή αλλά νομίζω ότι θα χάσω τσάμπα τα χρήματά μου.

 

Aυτά για αρχή....Αναμένω με αγωνία τις προτάσεις σας πριν το lumia καταλήξει:lol::lol: στα χέρια της μάνας μου...

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.

Η δυνατότητα 3g only δεν υπάρχει προς το παρόν στα Windows Phone. Μπορείς να επιλέξεις τη μέγιστη δυνατή ταχύτα σύνδεσης που όμως αν δεν έχεις σήμα, αυτόματα, η συσκευή θα συνδεθεί με την αμέσως χαμηλότερη. Η δυνατότητα αυτή θα έρθει με την αναβάθμιση σε Windows 10 Mobile.

Σχετικά με τα m3u8 υπάρχει η εφαρμογή m3u8 Player την οποία όμως δεν έχω χρησιμοποιήσει για να γνωρίζω αν δουλεύει αποτελεσματικά ή όχι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον το συγκεκριμένο θέμα δεν λύθηκε με το sr. Και επίσης, επειδή ακριβώς δεν διαγράφει κάτι γι αυτό το προτείνουμε αβίαστα και υπερβολικά. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις συχνά soft reset για να λειτουργεί η συσκευή απροβλημάτιστα.

 

Γενική ήταν η παρατήρηση μου. Το θέμα είναι να ξεπεραστούν όλα τα προβλήματα τόσο του OS, όσο και των εφαρμογών. Για παράδειγμα, έσβηνα φωτογραφίες και μετά από λίγο ξανά στο Camera Roll. Η λύση; Soft Reset! Το Facebook (beta) συνέχισε να κρατάει την φωτογραφία εξωφύλλου εδώ και δυο βδομάδες κοντά. Η λύση; Soft Reset. Εδώ και μια βδομάδα είναι κολλημένο στη lock screen ένα συμβάν του Fb κοντά μια βδομάδα. Ξέρω ότι ίσως με το SR λυθεί, αλλά πως μπορεί να συνεχιστεί αυτό?

 

Εν αναμονή των W10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...