Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει τον pocket file manager ο οποίος είναι και επί πληρωμή. Φυσικά το πρόβλημα δεν είναι τα 2 ευρώ αλλά το γεγονός ότι δεν βρίσκει τα έγγραφα που έχω αποθηκευμένα στο κινητό τα όποια βλέπει η εφαρμογή office, καθώς και τις ταινίες που έχω περάσει στον φάκελο camera roll για να τις βλέπει ο moly player. Με λίγα λόγια είναι εντελώς ημιτελής. Αν θέλει η MS μπορεί να προσθέσει έναν manager στο onedrive που να κάνει αυτά που πρέπει όχι μισές δουλειές. Φυσικά και δεν με ενδιαφέρει η πρόσβαση στους φακέλους του λειτουργικού, πάνε οι εποχές που πειραματιζόμουν...

 

Οχι οτι εχει σημασια αλλα τα video για να τα βλεπει ο moli player δεν ειναι αναγκη να τα εχεις στο camera roll αλλα σε οτι φακελο θες.

Η αληθεια ειναι οτι ο pocket file manager ενω και μενα μου βρισκει σχεδον ολα τα ειδη αρχειων (cbr,mp3,video) τα εγγραφα δεν μου τα βλεπει.ουτε αυτα που δημιουργησα εγω με το office στο κινητο,ουτε κατι txt που εστειλα με το bluetooth. Ενω μεσα απο το Office μπορω να τα βρω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι οτι εχει σημασια αλλα τα video για να τα βλεπει ο moli player δεν ειναι αναγκη να τα εχεις στο camera roll αλλα σε οτι φακελο θες.

Η αληθεια ειναι οτι ο pocket file manager ενω και μενα μου βρισκει σχεδον ολα τα ειδη αρχειων (cbr,mp3,video) τα εγγραφα δεν μου τα βλεπει.ουτε αυτα που δημιουργησα εγω με το office στο κινητο,ουτε κατι txt που εστειλα με το bluetooth. Ενω μεσα απο το Office μπορω να τα βρω κανονικα.

 

Τι να σου πω όταν είχα πρωτοβάλει τον moli player έβλεπε video μόνο από τον camera roll, τώρα μπορεί να έχει αλλάξει με καμία αναβάθμιση. Έχω καιρό να τον τσεκάρω. Ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τον pocket file manager ο οποίος είναι και επί πληρωμή. Φυσικά το πρόβλημα δεν είναι τα 2 ευρώ αλλά το γεγονός ότι δεν βρίσκει τα έγγραφα που έχω αποθηκευμένα στο κινητό τα όποια βλέπει η εφαρμογή office, καθώς και τις ταινίες που έχω περάσει στον φάκελο camera roll για να τις βλέπει ο moly player. Με λίγα λόγια είναι εντελώς ημιτελής. Αν θέλει η MS μπορεί να προσθέσει έναν manager στο onedrive που να κάνει αυτά που πρέπει όχι μισές δουλειές. Φυσικά και δεν με ενδιαφέρει η πρόσβαση στους φακέλους του λειτουργικού, πάνε οι εποχές που πειραματιζόμουν...

Οι φημες λενε οτι η εφαρμογη OneDrive θα εχει προσβαση και στο τηλεφωνο (η τωρα με την 8.1 η στην πρωτη GDR )

 

Εμένα πάντως μια χαρά βλέπει τα έγγραφα από το κινητό και τις ταινίες κανονικά. Μήπως υπάρχει κάποια λάθος ρύθμιση?

 

Οχι οτι εχει σημασια αλλα τα video για να τα βλεπει ο moli player δεν ειναι αναγκη να τα εχεις στο camera roll αλλα σε οτι φακελο θες.

Η αληθεια ειναι οτι ο pocket file manager ενω και μενα μου βρισκει σχεδον ολα τα ειδη αρχειων (cbr,mp3,video) τα εγγραφα δεν μου τα βλεπει.ουτε αυτα που δημιουργησα εγω με το office στο κινητο,ουτε κατι txt που εστειλα με το bluetooth. Ενω μεσα απο το Office μπορω να τα βρω κανονικα.

 

Kαι εμενα μια χαρα τα βλεπει ...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

 

χρησιμοποιω την εφαρμογη pro recorder για ηχογραφησεις, ομως δεν μπορω να δω που αποοθηκευονται τα αρχεια εγγραφης. συνδεοντας το κινητο, ο υπολογιστης δεν τα βλεπει σε κανεναν φακελο του κινητου (music/ ringtones).

 

κανεις ξερει ?

 

επισης, υπαρχει δυνατοτητα κατα την εγγραφη βιντεο για παύση και συνεχιση εγγραφης ? με το nokia camera που βιντεοσκοπω, δνε γινεται.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

 

επισης, υπαρχει δυνατοτητα κατα την εγγραφη βιντεο για παύση και συνεχιση εγγραφης ? με το nokia camera που βιντεοσκοπω, δνε γινεται.

 

Ξανάδες τις οδηγίες με το Nokia camera γινεται ζουμ απλα με,διαφορετικό τρόπο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ξανάδες τις οδηγίες με το Nokia camera γινεται ζουμ απλα με,διαφορετικό τρόπο.

 

;

Δεν ρωταω για το ζουμ, το οποιο γινεται οπως ζουμαρουμε οταν κανουμε προεπισκοπηση εικονων (με τα δυο δαχτυλα στην οθονη).

για παυση και συνεχιση εγγραφης βιντεο ρωτησα.

 

θα ξαναδω παντως τις οδηγιες οκ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

;

Δεν ρωταω για το ζουμ, το οποιο γινεται οπως ζουμαρουμε οταν κανουμε προεπισκοπηση εικονων (με τα δυο δαχτυλα στην οθονη).

για παυση και συνεχιση εγγραφης βιντεο ρωτησα.

 

θα ξαναδω παντως τις οδηγιες οκ.

 

Ωχ συγνώμη ακόμα δεν είχα ξυπνήσει καλά φαίνεται. Παύση δε νομίζω να γίνεται, δυστυχώς.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει την ωρα σε tile και με ανανεωση ανα λεπτο, υπαρχει δωρεαν η παρακατω εφαρμογη (ειναι αυτη της HTC).

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/clock-hub/6c83cb68-dd58-46ea-a316-9aa34b2cfd0c

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει την ωρα σε tile και με ανανεωση ανα λεπτο, υπαρχει δωρεαν η παρακατω εφαρμογη (ειναι αυτη της HTC).

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/clock-hub/6c83cb68-dd58-46ea-a316-9aa34b2cfd0c

το λινκ δεν λειτουργει

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το λινκ δεν λειτουργει

 

λειτουργεί , απλά ψάξε στο Ελληνικό store για clock hub

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/clock-hub/6c83cb68-dd58-46ea-a316-9aa34b2cfd0c

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί , απλά ψάξε στο Ελληνικό store για clock hub

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/clock-hub/6c83cb68-dd58-46ea-a316-9aa34b2cfd0c

 

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη για την συσκευή σας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη για την συσκευή σας.

ποια συσκευη εχεις? εγω το εβαλα σε 920.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη για την συσκευή σας.

ποια συσκευη εχεις? εγω το εβαλα σε 920.

Σε 925 με την 8.1, US region και γλώσσα την "παίρνει" κανονικά.

 

...αλλά στο Ελληνικό όντως δεν υπάρχει από ότι βλέπω τώρα.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

ποια συσκευη εχεις? εγω το εβαλα σε 920.

 

Έχω το Lumia 820,δοκίμασα και με αλλαγμένη γλωσσα και χώρα.παλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lumia 820,δοκίμασα και με αλλαγμένη γλωσσα και χώρα.παλι τίποτα.

 

Όταν άλλαξες region ("Χώρα/Περιοχή") δηλαδή μετά την επανεκκίνηση δεν υπήρχε μέσα μόνο του...?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν άλλαξες region ("Χώρα/Περιοχή") δηλαδή μετά την επανεκκίνηση δεν υπήρχε μέσα μόνο του...?

 

όχι μου εμφανίζει το ίδιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Region: USA

Γλώσσα στο English (USA)

 

Εμένα κατά την επανεκκίνηση μου το έβγαλε αυτόματα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Region: USA

Γλώσσα στο English (USA)

 

Εμένα κατά την επανεκκίνηση μου το έβγαλε αυτόματα...

 

τι να πω το ξαναδοκιμασα,δοκίμασα και με region : united kingdom. πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω το ξαναδοκιμασα,δοκίμασα και με region : united kingdom. πάλι τίποτα.

 

Υποθέτω έχεις περάσει την 8.1 έτσι? Διότι η εφαρμογή αυτή είναι μόνο για wp8.1 και δεν είναι συμβατή με wp8 λόγω του περιορισμού του χρόνου ανανέωσης των tiles.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε περάσει τα 8.1, το Instagram δουλεύει όπως πριν? Εμένα δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις... Ε

 

Παρόλο που ποτέ δεν το άφηνα να τρέχει στο παρασκήνιο, οι ενημερώσεις ήταν αστραπιαίες (σε πολλές περιπτώσεις ακόμα και σε 3G οι ειδοποιήσεις έρχονταν σε λιγότερο από ένα δευτερόλεπτο από την στιγμή που γινόταν το mention ή το like πχ, κ το λεω γτ έχει τύχει να είμαι μπροστά)

 

 

 

Επίσης αυτο το έρμο το tapatalk θα του κάνουν καμία αναβάθμιση να προστεθεί τίποτα σε σχέση με το android...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα κάνω μια ερώτηση. Μπορώ να δω streaming στο τηλέφωνο; Δηλαδή vipbox κλπ. για την f1

 

Έχω δει εγώ με την εφαρμογή flash video αλλά δεν ήταν τυχερή γιατι ο Fernando πάτωσε.....

Υ.Γ. Είναι επι πληρωμή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...