Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο λόγος που το chat θα πάψει να είναι ενσωματωμένο και πια θα γίνεται μέσω εφαρμογής,

είναι πως με αυτό τον τρόπο θεωρούν πως θα μπορούν να δίνουν ευχερέστερα και με περισσότερη ευελιξία τις επιμέρους αναβαθμίσεις,

αμεσότερα όπου και όποτε χρειάζεται .

 

Αντί αυτού που γίνεται σήμερα,

που αν θέλουν να διορθώσουν έστω ένα bug (πχ στο ενσωματωμένο chat),

χρειάζεται να περιμένουν να το βγάλουν με το επόμενο gdr update.

 

Πρόκειται για το καινούριο μοντέλο απόδοσης των updates του λειτουργικού.

 

Άλλο αντίστοιχο παράδειγμα, είναι και το music hub (μουσική, βίντεο, podcast, ραδιόφωνο) που επίσης θα πάψει να είναι ενσωματωμένο και πλέον θα καταργηθεί στα 8.1

καθώς αναμένεται να αντικατασταθεί από ξεχωριστές εφαρμογές οι οποίες - στην ίδια λογική με την κατάργηση του people hub - θα δέχονται updates σε χρονοδιάγραμμα το οποίο δε θα δεσμεύεται από τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού.

 

Thanks για την πλήρη απάντηση. Μάλιστα. Άρα, ευκολία γι' αυτούς, "μπέρδεμα" για μας, αφού στη θέση της 1 εφαρμογής για 3 λειτουργίες, θα έχουμε 1 εφαρμογή για την κάθε λειτουργία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Facebook Messenger μου έκανε την πρώτη τζιριτζάντζουλα σήμερα.

Ενώ είχα μια συνομιλία, κόλλησε η εφαρμογή, έκανε restart μόνο του το κινητό και μετά είχε μεγάλο battery drain. Επανήλθε στα κανονικά μόλις έβγαλα το live tile.

 

Εγώ το γύρισα στη native εφαρμογή των μηνυμάτων μετά από αυτό...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την πλήρη απάντηση. Μάλιστα. Άρα, ευκολία γι' αυτούς, "μπέρδεμα" για μας, αφού στη θέση της 1 εφαρμογής για 3 λειτουργίες, θα έχουμε 1 εφαρμογή για την κάθε λειτουργία.

 

+μεγαλύτερη παραμετροποίηση

+ταχύτερα updates-βελτιώσεις

 

σκέψου τα Windows PC, όπου τα προγράμματα είναι αυτόνομες εφαρμογές οι οποίες δέχονται ενημερώσεις ανεξάρτητα από το λειτουργικό.

Καλά οι φίλοι των Android, δε θα έχουν κανένα παράπονο από τα Windows Phone στο τέλος...

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook Messenger μου έκανε την πρώτη τζιριτζάντζουλα σήμερα.

Ενώ είχα μια συνομιλία, κόλλησε η εφαρμογή, έκανε restart μόνο του το κινητό και μετά είχε μεγάλο battery drain. Επανήλθε στα κανονικά μόλις έβγαλα το live tile.

 

Εγώ το γύρισα στη native εφαρμογή των μηνυμάτων μετά από αυτό...

 

Το θέμα είναι πως δεν απενεργοποιείται το Facebook Messenger. Οπότε, έρχεται ένα inbox και χτυπάει 3 φορές. Μια στη native, μια στο fb beta και μια στο Messenger.... Έχει επιλογή απενεργοποίησης μέχρι τις 8 το πρωί αλλα δεν γίνεται να κάνω αυτο κάθε μέρα. Απο την αλλη δεν θέλω τα το διαγράψω γιατί κάποιες φορές το χρειάζομαι (πχ να στείλω μια φωτογραφία).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δεν απενεργοποιείται το Facebook Messenger. Οπότε, έρχεται ένα inbox και χτυπάει 3 φορές. Μια στη native, μια στο fb beta και μια στο Messenger.... Έχει επιλογή απενεργοποίησης μέχρι τις 8 το πρωί αλλα δεν γίνεται να κάνω αυτο κάθε μέρα. Απο την αλλη δεν θέλω τα το διαγράψω γιατί κάποιες φορές το χρειάζομαι (πχ να στείλω μια φωτογραφία).

 

μπορείς να απενεργοποιήσεις το native messenger καθώς και του fb beta

Link to comment
Share on other sites

Καλά το sysaspp pusher όποιες εφαρμογές θέλει ελέγχει για updates;

Το adobe reader δεν το εμφανίζει. Πέρα από αυτό εμφανίζει και εφαρμογές τις οποίες δεν έχω στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

+μεγαλύτερη παραμετροποίηση

+ταχύτερα updates-βελτιώσεις

 

σκέψου τα Windows PC, όπου τα προγράμματα είναι αυτόνομες εφαρμογές οι οποίες δέχονται ενημερώσεις ανεξάρτητα από το λειτουργικό.

Καλά οι φίλοι των Android, δε θα έχουν κανένα παράπονο από τα Windows Phone στο τέλος...

 

Καλά, αυτά τα 2 θέλω να τα δω πρώτα. Όσο για τους φίλους του Android, αυτοί δε θα έχουν και θα γεμίσουμε εμείς μου φαίνεται...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους φίλους του Android, αυτοί δε θα έχουν και θα γεμίσουμε εμείς μου φαίνεται...

Πονεμένη ιστορία

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να απενεργοποιήσεις το native messenger καθώς και του fb beta

 

μα την native χρησιμοποιώ. Δεν θέλω να την απενεργοποιήσω. Αν απενεργοποιήσω το fb beta δεν θα απενεργοποιηθούν και τα υπόλοιπα????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που το chat θα πάψει να είναι ενσωματωμένο και πια θα γίνεται μέσω εφαρμογής,

είναι πως με αυτό τον τρόπο θεωρούν πως θα μπορούν να δίνουν ευχερέστερα και με περισσότερη ευελιξία τις επιμέρους αναβαθμίσεις,

αμεσότερα όπου και όποτε χρειάζεται .

 

Αντί αυτού που γίνεται σήμερα,

που αν θέλουν να διορθώσουν έστω ένα bug (πχ στο ενσωματωμένο chat),

χρειάζεται να περιμένουν να το βγάλουν με το επόμενο gdr update.

 

Πρόκειται για το καινούριο μοντέλο απόδοσης των updates του λειτουργικού.

 

Άλλο αντίστοιχο παράδειγμα, είναι και το music hub (μουσική, βίντεο, podcast, ραδιόφωνο) που επίσης θα πάψει να είναι ενσωματωμένο και πλέον θα καταργηθεί στα 8.1

καθώς αναμένεται να αντικατασταθεί από ξεχωριστές εφαρμογές οι οποίες - στην ίδια λογική με την κατάργηση του people hub - θα δέχονται updates σε χρονοδιάγραμμα το οποίο δε θα δεσμεύεται από τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού.

 

Στο 8.1 SDK που διερρευσε δεν υπηρχε μεν η δυνατοτητα προσθηκης fb account οπως υπαρχει σημερα, αλλα υπηρχε η επιλογη προσθηκης λογαρισμου Twitter ή και iCloud ακομη.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

μα την native χρησιμοποιώ. Δεν θέλω να την απενεργοποιήσω. Αν απενεργοποιήσω το fb beta δεν θα απενεργοποιηθούν και τα υπόλοιπα????

 

οχί , το κάθε ένα είναι ξεχωριστό

Link to comment
Share on other sites

οχί , το κάθε ένα είναι ξεχωριστό

 

θα το δοκιμάσω

Πάντως στη native τα απενεργοποιεί όλα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που το chat θα πάψει να είναι ενσωματωμένο και πια θα γίνεται μέσω εφαρμογής,

είναι πως με αυτό τον τρόπο θεωρούν πως θα μπορούν να δίνουν ευχερέστερα και με περισσότερη ευελιξία τις επιμέρους αναβαθμίσεις,

αμεσότερα όπου και όποτε χρειάζεται .

 

Αντί αυτού που γίνεται σήμερα,

που αν θέλουν να διορθώσουν έστω ένα bug (πχ στο ενσωματωμένο chat),

χρειάζεται να περιμένουν να το βγάλουν με το επόμενο gdr update.

 

Πρόκειται για το καινούριο μοντέλο απόδοσης των updates του λειτουργικού.

 

Άλλο αντίστοιχο παράδειγμα, είναι και το music hub (μουσική, βίντεο, podcast, ραδιόφωνο) που επίσης θα πάψει να είναι ενσωματωμένο και πλέον θα καταργηθεί στα 8.1

καθώς αναμένεται να αντικατασταθεί από ξεχωριστές εφαρμογές οι οποίες - στην ίδια λογική με την κατάργηση του people hub - θα δέχονται updates σε χρονοδιάγραμμα το οποίο δε θα δεσμεύεται από τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού.

 

Όπως και να έχει πάντως το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό των WP8 ήταν αρκετά φρέσκο και για μένα και λειτουργικό και θα ναι χαζομάρα να το αφαιρέσουν. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά δε θα υπάρχει καν λογαριασμός fb που να συγχρονίζεται με τις επαφές όπως τώρα. Παρά μόνο ξεχωριστή εφαρμογή; Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αν είναι όντως έτσι το θεωρώ μεγάλο φάουλ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα ότι το viber στα android έχει φωνητικά μηνύματα.

Πότε θα το πάρουμε κι εμείς;

Μου τη δίνει το να παίρνουμε τις αναβαθμίσεις πάντα τελευταίοι...:angry:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα ότι το viber στα android έχει φωνητικά μηνύματα.

Πότε θα το πάρουμε κι εμείς;

Μου τη δίνει το να παίρνουμε τις αναβαθμίσεις πάντα τελευταίοι...:angry:

 

 

 

είναι λογικό αφού είμαστε λίγοι σε σχέση με το 80% του android

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα ότι το viber στα android έχει φωνητικά μηνύματα.

Πότε θα το πάρουμε κι εμείς;

Μου τη δίνει το να παίρνουμε τις αναβαθμίσεις πάντα τελευταίοι...:angry:

 

Κάτσε πρώτα να το φτιάξουν να λειτουργεί καλύτερα......

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για όποιον ξέρει, έχω το soundhound και έκανα αναζήτηση για ένα τραγούδι όταν ήμουν offline. Στο android πήγαινα μετά όταν είχα σύνδεση στο history και έκανε αναζήτηση και το έβρισκε,εδώ δεν υπάρχει πουθενά αντίστοιχο history και έχει μείναι και στο livew tile η ειδοποίηση (1) και δεν φεύγει με τίποτα αφού άλλωστε δεν έχω κάνει την αναζήτηση. Τι λέτε; Τι παίζει;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για όποιον ξέρει, έχω το soundhound και έκανα αναζήτηση για ένα τραγούδι όταν ήμουν offline. Στο android πήγαινα μετά όταν είχα σύνδεση στο history και έκανε αναζήτηση και το έβρισκε,εδώ δεν υπάρχει πουθενά αντίστοιχο history και έχει μείναι και στο livew tile η ειδοποίηση (1) και δεν φεύγει με τίποτα αφού άλλωστε δεν έχω κάνει την αναζήτηση. Τι λέτε; Τι παίζει;

 

Καλά το soundhound δε νομίζω ότι είναι και απ' τις καλύτερες εφαρμογές. Μόλις είδα το post σου, πήγα να δω για το ιστορικό και ενώ δούλευε μια χαρά σήμερα κράσαρε. :confused: Για να μην πω ότι βρίσκει λιγότερα τραγούδια απ' το shazam.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

στο android μ'αρεσε καλύτερα και έτσι διάλεξα και εδώ το ίδιο, αλλά γενικά έχω διαπιστώσει και από τις δυο εφαρμογές ότι δεν έχουν τόσο καλά αποτελέσματα όσο στις άλλες πλατφόρμες το οποίο δεν μπορώ να το εξηγήσω αφού θεωρητικά η δουλειά γίνεται στους servers τους.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για όποιον ξέρει, έχω το soundhound και έκανα αναζήτηση για ένα τραγούδι όταν ήμουν offline. Στο android πήγαινα μετά όταν είχα σύνδεση στο history και έκανε αναζήτηση και το έβρισκε,εδώ δεν υπάρχει πουθενά αντίστοιχο history και έχει μείναι και στο livew tile η ειδοποίηση (1) και δεν φεύγει με τίποτα αφού άλλωστε δεν έχω κάνει την αναζήτηση. Τι λέτε; Τι παίζει;

 

Είναι πολύ καλή επιλογή το SoundHound και έχει κανονικά ιστορικό για τις offline αναζητήσεις !!!

Ένα swipe αριστερά/ See more history και είναι εκεί...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή επιλογή το SoundHound και έχει κανονικά ιστορικό για τις offline αναζητήσεις !!!

Ένα swipe αριστερά/ See more history και είναι εκεί...

 

ευχαριστώ, πράγματι ήταν εκεί αλλά ήταν κρυμένο πίσω από τις άλλες αναζητήσεις.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!μια ερώτηση ρε παιδιά αλλά ίσως είναι χαζή.πως μπορώ στην εφαρμογή του fb να βγω of line στην ομιλία;;;η δεν έχει ή εγώ κάτι δεν κάνω καλά!έχω την απλή εφαρμογή fb.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!μια ερώτηση ρε παιδιά αλλά ίσως είναι χαζή.πως μπορώ στην εφαρμογή του fb να βγω of line στην ομιλία;;;η δεν έχει ή εγώ κάτι δεν κάνω καλά!έχω την απλή εφαρμογή fb.

 

Πηγαινε στα Μηνύματα (sms) και πατησε τις 3 τελιτσες και απο τις Ρυθμισεις απενεργοποιησε την συνομιλια Facebook

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα ημερολόγιο που να έχει μέσα τις ελληνικές γιορτές κ αργίες. Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...