Jump to content

Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποση ωρα θελει το απλο Ε για μια πλήρη φόρτιση?

 

δεν το έχω μετρήσει ποτέ..λίγο παραπάνω από 2 ώρες νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 409
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποση ωρα θελει το απλο Ε για μια πλήρη φόρτιση?

Εξαρτάται από το φορτιστή που θα χρησιμοποιήσεις. Η μπαταρία του είναι 1530mAh, οπότε αν π.χ. χρησιμοποιήσεις έναν 1000mAh, θα κάνει περίπου 1.5 ώρα. Αν χρησιμοποιήσεις έναν 1500mAh, θα κάνει περίπου μία ώρα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με viber? Ξαφνικά την ώρα που μίλαγα γυρισε ο ηχος απο το ακουστικο στο ηχειο με χαμηλη ενταση,χωρις να ενεργοποιήσω το ηχείο. Όταν το ενεργοποιησα,η ενταση δυναμωσε.Είναι θέμα του viber ή κάνει τρελά το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ξερει κανεις πως γινεται να βαλω 160 χαρακτηρες στα sms?η συσκευη ειναι απο T-MOBILE και παιρνει μονο 60 χαρακτηρες στα sms...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είχε καποιος άλλος κατι παρόμοιο με την δικιά μου περίπτωση? Είχα συνεχώς παράπονα απ όσους έκανα κλήση οτι η ποιότητα του ήχου μου δεν ηταν καλή. Το τελευταίο 2μηνο μάλιστα η κατάσταση εχει ξεφύγει τόσο,ωστε πολύ συχνα να μην με καταλαβαίνουν καν, ετσι ώστε να χρειάζετε να ξανακανω την κλήση 2 και 3 φορές μεχρι να συνεννοηθώ. Υπάρχει καμια πιθανότητα το θεμα να μην είναι π.χ. hardware σε μικρόφωνο ή κεραία, αλλα να είναι στο λογισμικό? (Είπα να ελπίζω, μιας και είμαι πολυ απογοητευμένος τον 1 χρονο που το λειτουργω, γιατι ακόμα και οι βασικές του λειτουργίες όπως επαφές, κλήσεις μηνύματα, ρυθμίσεις, με αγανακτούν για να τρεξουν)
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναγκατάσταση λειτουργικού με το update service. Αν το πρόβλημα επιμείνει είναι θέμα hardware.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είχε καποιος άλλος κατι παρόμοιο με την δικιά μου περίπτωση? Είχα συνεχώς παράπονα απ όσους έκανα κλήση οτι η ποιότητα του ήχου μου δεν ηταν καλή. Το τελευταίο 2μηνο μάλιστα η κατάσταση εχει ξεφύγει τόσο,ωστε πολύ συχνα να μην με καταλαβαίνουν καν, ετσι ώστε να χρειάζετε να ξανακανω την κλήση 2 και 3 φορές μεχρι να συνεννοηθώ. Υπάρχει καμια πιθανότητα το θεμα να μην είναι π.χ. hardware σε μικρόφωνο ή κεραία, αλλα να είναι στο λογισμικό? (Είπα να ελπίζω, μιας και είμαι πολυ απογοητευμένος τον 1 χρονο που το λειτουργω, γιατι ακόμα και οι βασικές του λειτουργίες όπως επαφές, κλήσεις μηνύματα, ρυθμίσεις, με αγανακτούν για να τρεξουν)
Μάλλον θα σε στεναχωρήσω με ότι θα σου γράψω. Είχα τα προβλήματα που λες.

Κυρίως,

1. μία στις δύο κλήσεις όταν με καλούσαν ή καλούσα, δε με άκουγαν είτε από την αρχή είτε λίγη ώρα μετά.

2. επαφές, τελευταίες κλήσεις, dialer μηνύματα αργούσαν απίστευτα.

3. το τηλέφωνο έτρωγε όταν ήθελε ΤΑ σκαλώματα οπουδήποτε.

 

Το πήγα στη Sony που είναι κοντά στη Μουστοξύδη, στην Ευελπίδων. Του ξαναπέρασαν το λογισμικό.

Το θέμα 1 επιλύθηκε θα έλεγα.

Αλλά τα 2 και 3 ποτέ.

Γι αυτό και άλλαξα, πήρα ένα Samsung duos με λίγο περισσότερη ram και βρήκα την υγειά μου.

Να μαι ειλικρινής από το Sony μου λείπει η ευκολία σύνταξης μηνυμάτων, έχει καλύτερο πληκτρολόγιο και interface από τη Samsung, αλλά τι να το κάνεις όταν κολλούσε συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω μια εντυπωση οτι το ραδιοφωνο ακούγεται μονοφωνικά. Δεν φαίνεται να δουλεύει το στερεο,δεν ακούω διαχωρισμό στα κανάλια. Εννοείται οτι δοκιμάζω στερεοφωνικούς σταθμούς,και σε άλλο κινητό καταλαβαίνω κανονικά την στεροφωνική μετάδοση.Δεν εχω βρει και καποια ανάλογη ρυθμιση,για εναλλαγή mono<->stereo. Τα ακουστικά είναι οκ,την μουσική που εχω αποθηκευμένη στο κινητό την ακούω κανονικά. Μόνο στο ραδιόφωνο fm υπάρχει το πρόβλημα. Υπάρχει κάποια εφαρμογη στο playstore που να διαχειρίζεται το fm radio? μέχρι στιγμής μόνο εφαρμογές για online radio βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είχε καποιος άλλος κατι παρόμοιο με την δικιά μου περίπτωση? Είχα συνεχώς παράπονα απ όσους έκανα κλήση οτι η ποιότητα του ήχου μου δεν ηταν καλή. Το τελευταίο 2μηνο μάλιστα η κατάσταση εχει ξεφύγει τόσο,ωστε πολύ συχνα να μην με καταλαβαίνουν καν, ετσι ώστε να χρειάζετε να ξανακανω την κλήση 2 και 3 φορές μεχρι να συνεννοηθώ. Υπάρχει καμια πιθανότητα το θεμα να μην είναι π.χ. hardware σε μικρόφωνο ή κεραία, αλλα να είναι στο λογισμικό? (Είπα να ελπίζω, μιας και είμαι πολυ απογοητευμένος τον 1 χρονο που το λειτουργω, γιατι ακόμα και οι βασικές του λειτουργίες όπως επαφές, κλήσεις μηνύματα, ρυθμίσεις, με αγανακτούν για να τρεξουν)
Έχει το ίδιο πρόβλημα φίλη που το πήρε πρόσφατα... έχεις βρει λύση στο πρόβλημά σου;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν θέλω να σας στενοχωρήσω αλλά επειδή το κινητό το έχω δουλέψει είναι για πέταμα... Μαζέψτε χρήματα να πάρετε και άλλο. Προσωρινά υποφέρεται με custom rom κάτι που συνεπάγεται απώλεια εγγύησης.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος θα έγινε ή δεν θα έχεις πάνω από 2 εφαρμογές μέσα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι θέμα εφαρμογών; Μπορεί.

Σίγουρα δεν το έχω φορτώσει και πολύ με εφαρμογές. Δυο-τρία utilities όλα και όλα.

Άλλωστε και λόγω μικρή οθόνης δεν αποτελεί και το ιδανικότερο για εφαρμογές, web κλπ...

Κάποια στιγμή θα περάσω και κάποιο λογισμικό GPS και όλα ok.

 

Πάντως με τις δύο καρτούλες SIM μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα.

Και από αυτά που έψαχνα ήταν το μοναδικό με led αναπάντητων κλήσεων, μηνυμάτων κλπ...

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα εφαρμογών... Από ότι κατάλαβα το χρησιμοποιείς κυρίως ως απλό τηλέφωνο...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο τώρα πλέον το έχω για δεύτερο. Έχω αφαιρέσει μεγάλο αριθμό εφαρμογών και πάλι σέρνεται. Δεν ξέρω τελικά αν έφταιγαν περισσότερο τα χαμηλά χαρακτηριστικά του (κυρίως

Ram) ή η Sony. Εγώ κλείνω προς το δεύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Elephant επειδή σε θυμάμαι να παιδεύεσαι πολύ καιρό με το κινητό θα σου πω ότι ο συνδυασμός (ram + sony) είναι που σκοτώνει... (τι ομοιοκαταληξία έκανα ο ποιητής) :lol::p

Άσχετο, ποιο κινητό πήρες τώρα;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το χρησιμοποιείς με ελάχιστες έως καθόλου εφαρμογές;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι και τι εφαρμογές περνάς... Εγώ έχω δουλέψει και με 160...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εκ των 35 ήταν Viber, Whatsapp, Facebook, FB messenger, Twitter, Yahoo mail, Outlook mail, Gmail, Instagram, IMBD, Google maps, Βενζινάδικα, Taxibeat, Google translate, PONS, Shazam, TrackID, SoundHound, YouTube, Joinradio, Offradio, F2G, Q, Solcalendar, Poseidon, Lidl, Accuweather, ελληνικό caller id, Battery doctor κ.ά.

Με τις ίδιες ακριβώς και με μόλις 256 ΜΒ λιγότερα, το Sony απλά κράσαρε, κράσαρε, κράσαρε...

Το Samsung είναι αξιοπρεπές. Κολλάει ελάχιστες φορές και επανέρχεται άμεσα.

Το Sony θυμάμαι χαρακτηριστικά μια φορά δεν επανερχόταν ακόμα και μετά από 3 restarts.

Οπότε, δε μπορεί, κάτι θα φταίει και η Sony.

Για αυτό δε νομίζω να ξαναγοράσω εύκολα κινητό Sony.

Από ότι βλέπω εδώ στα φόρα, τα Sony έχουν πλειάδες προβλημάτων, αναφέρομαι δε στα καλά και ακριβά, τύπου Z1compact κτλ.

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι η Σόνυ έχει γενικά θέματα με την υλοποίηση λογισμικού... Αντίστοιχα προβλήματα αντιμετωπίζω με την πρώην ναυαρχίδα του avatar μου. Τέλος πάντων αφού κάνεις την δουλειά σου όλα τα άλλα περιττεύουν... :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung είναι αξιοπρεπές. Κολλάει ελάχιστες φορές και επανέρχεται άμεσα.

 

Δεν ξέρω τα κινητά της SAMSUNG, ξέρω όμως ότι η αντιπροσωπεία και το service της είναι απαράδεκτο εντελώς.

Αναγκάστηκα και χάρισα καινούρια τηλεόραση/pc monitor 22 ιντσών της Samsung γιατί:

1. Είχε τεχνικό πρόβλημα και δεν άναβε όταν ήταν σε stand-by mode.

2. Όταν ζήτησα να την φτιάξουν και να περάσουν επάνω και το λογισμικό για mpeg4 (που το υποστήριζε) ώστε να βλέπω τα ψηφιακά κανάλια απλά μου είπαν ότι πρέπει να αγοράσω ξανά το ίδιο μοντέλο με το νέο firmware και μου έκλεισαν το τηλέφωνο στα μούτρα χωρίς να ασχοληθούν καν με το τεχνικό πρόβλημα που είχε.

 

Από εκείνη τη στιγμή την συγκεκριμένη εταιρία την έχω διαγράψει.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...