Jump to content

Πρώτο τραγούδι γάμου


dio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε κι από rock n roll ό,τι μου έρχεται πρόχειρα πρόχειρα :

 

Chuck Berry - Johny B. Goode

Elvis Presley - Jailhouse rock

Little Richard - Tutti Frutti

Bill Haley - Rock around the clock

Betty Everett - The Shoop Shoop Song

Chubby Checker - Let's Twist Again

 

Δεν μου'ρχονται άλλα, στέρεψα :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

The Beatles - Little Child

Bobby Darin - Splish Splash

Olivia Newton-John & John Travolta - You're The One That I Want

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια που με δινετε...!!

Τα κομματια ειναι πολλη ωραια...!

Τα εχω βρει ολα...!!!

 

Εχουμε καμια προταση απο ελληνικο ντισκο/ροκ..?!

Σε στυλ....(πασχαλης...και τετοια φαση...)!!!???

Και ξενα αν ξερετε και αλλα...! δεν θα με χαλουσανε...!

αλλα με ζητησανε και ελληνικα ομως.....! :p:happy::happy::!:

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Σ' αγαπώ γιατί είσαι ωραία

Φραγκοσυριανή

Να το πάρεις το κορίτσι

Μου ΄χεις κάνει τη ζωή μου κόλαση

Μου φαγες όλα τα δαχτυλίδια

 

Αυτά είναι μερικά που θυμάμαι από το γάμο του ξαδέρφου μου... - μισεί τα ελληνικά, αλλά έκανε μια εξαίρεση, άλλωστε γάμος στην Ελλάδα χωρίς τέτοια δε λέει:lol:-...αν σε ενδιαφέρει σε αυτό το στυλ θα του πω να μου δώσει τίποτα ακόμα!:)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Νίκος Μακρόπουλος:Δώδεκα και ένα

*

Χριστοδουλόπουλος:Μπρός στην Εκκλησιά

Παραδοσιακό:Σήμερα γάμος γίνεται

James Blunt:You're Beautiful

 

Ελπίζω να βοήθησα.:)

 

*Επειδή δεν έχει κατασκευαστεί ακόμα το Video Clip,το τραγούδι στο παραπάνω link του YouTube θα το δείτε απο το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο στο επεισόδιο 22.Για να το κατεβάσετε σε mp3 μορφή και όλο το τραγούδι κάντε κλίκ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομίζω ότι είναι τραγούδι για γάμο αυτό...

Εκτός κι αν θέλει να περάσει έμμεσα μηνύματα ο γαμπρός ότι δεν θέλει τη νύφη :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν θέλει να περάσει έμμεσα μηνύματα ο γαμπρός ότι δεν θέλει τη νύφη :p

 

Α ρε Τρελοπαρέα με έκανες και γέλασα....:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Λιστα με τα τραγουδια εγινε...!!!

Thanks σε ολους που προτειναν Tracks...!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

σ'ένα γάμο που είχα πάει βάλανε το Τραγούδι της Ερήμου και ήταν τόσο όμορφο που κόντεψα να βάλω τα κλάματα :rolleyes:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισης πολυ ωραιο τραγουδι για να χορεψει το ζευγαρι ειναι το

Planet Caravan των Black Sabbath.

Καμια σχεση με το γνωστο υφος των sabbath..πιστεψτε με! Αργο και τελεια μελωδια.

Link to comment
Share on other sites

Παντρευομαι 25 Οκτωβριου και αποφασισαμε:

 

1. Τραγουδι εισοδου ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ-ΒΑΝΔΗ

2. Τραγουδι χορου YOU ARE THΕ ΟΝΕ-SCORPIONS

 

Αλλά πολυ ψαξιμο βρε παιδι μου!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Παντρευομαι 25 Οκτωβριου και αποφασισαμε:

Αλλά πολυ ψαξιμο βρε παιδι μου!

 

Tι θα πεί ψάξιμο; Δεν θέλω να κατηγορήσω εσένα αλλά γιατί να τη ψάχνετε για να ταιριάζει στο γάμο,να αρέσει στους παρευρισκόμενους και να είναι fake;

 

Εγώ θα βάλω το Firestarter-Prodigy και σε όποιον αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα να αρεσει σε μενα και τον αντρα μου. Γιατι πρεπει να αρεσει και στους αλλους?Σωπα καλε.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλική συμβουλή.

Το πρώτο τραγούδι που θα χορέψετε στο τραπέζι του γάμου, να το ακούσετε την προηγούμενη ημέρα καμία 50ριά φορές να το σιχαθείτε για να μην σας πάρουν τα ζουμιά.

Οταν ακούω το πρώτο τραγούδι σε κάθε γάμο συγκινούμαι και απορώ πως κρατιούνται ψύχραιμα τα ζευγάρια.

Εγώ πάντως αυτό θα κάνω ΟΤΑΝ ερθει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

το πιο ωραιο τραγουδι που εχω ακουσει σε γαμο ειναι το i don't wanna miss a thing των aerosmith. παντως πιστευω οτι το τραγουδι δεν ειναι αναγκαιο να αρεσει σε ολους... αρκει να σημαινει κατι για το ζευγαρι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επισης πολυ ωραιο τραγουδι για να χορεψει το ζευγαρι ειναι το

Planet Caravan των Black Sabbath.

Καμια σχεση με το γνωστο υφος των sabbath..πιστεψτε με! Αργο και τελεια μελωδια.

 

Για το Οrgasmatron από Sepultura τι λες? :ninja: Δεν είναι τέλειο για πρώτο τραγούδι γάμου?? :D

Link to comment
Share on other sites

Για το Οrgasmatron από Sepultura τι λες? :ninja: Δεν είναι τέλειο για πρώτο τραγούδι γάμου?? :D

χαχαχα ναι αμε απο τα γλυκαναλατα καλυτερα αυτο. κ αμεσως μετα να παιξει ενας μπαλος..

Εγω στον δικο μου εχω αποφασισει να παιξει το Joy Division- love will tear us apart again και τον μπαλο μετα φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Ίδανικό για ξεκίνημα δεξίωσης όπου τα έχεις σκάσει χοντρά αυτό που λέει ο Καζαντζίδης και μεταξύ άλλων αναφέρει "...Το μερτικό μου από την χαρά, μου το έχουν πάρει άλλοι..."
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Θέλω να φτιάξω ένα βίντεο κλιπ για ένα φιλικό ζευγάρι, με πλάνα από γάμο τους και δικά τους μαζί στο ηλιοβασίλεμα και άλλα τέτοια σιρόπια ;) .

Ωραία μέχρι εδώ...

Θέλουν, όμως, για μουσική υπόκρουση κάποιο ροκ κομμάτι που οι στίχοι να "κολλάνε" με τον γάμο και τον έρωτα, να ΜΗΝ λέει δηλαδή για χωρισμούς ή για άσχετα πράγματα, και να είναι ένα καινούργιο σχετικά κομμάτι, των τελευταίων 1-2 ετών -αυτό είναι και το μεγάλο πρόβλημα. Εκείνοι δεν έχουν κάτι να μου προτείνουν κι εγώ δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις στη ροκ σκηνή και πριν αρχίσω να ψάχνω μουσική "στα κουτουρού" στο ιντερνετ είπα να ρωτήσω εσάς εδώ...

Λοιπόν:

Ζητείται άσμα, ροκ, μάλλον αγγλόφωνο (ή και όχι), με στίχους σχετικούς με έρωτα και αγάπη ή καθόλου στίχους, αργό ή γρήγορο το βολεύουμε, και να είναι των τελευταίων 2 ετών, ας πούμε.

Α! και να μην έχει γίνει "σούπα" από καμιά διαφήμιση.

Καμιά ιδέα;

Ζητάω πολλά; :rolleyes:

thnx εκ των προτέρων!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ροκ σε τι υποκατηγορία του ρόκ αναφέρεσαι;

Alternative Rock, classic Rock, κάτι πιο βαρύ (υπάρχουν και ζευγάρια που τους αρέσει το πιο metal-ίζον ροκ - τι λέξη έβγαλα πρωί πρωί ο άνθρωπος :p)

 

Πάντως, νομίζω πως ένα πολύ ροκ κομμάτι θα είναι λίγο "cheesy" για γάμο τόσο όσο και μια μπαλάντα της Mariah Carey. Οπότε οι δικές μου προτάσεις θα είναι κάτι ανάμεσα στο pop και το rock.

 

Anyway, εγώ σου προτείνω ένα από τα εξής:

 

Για βίντεο γάμου εμένα προσωπικά θα μου άρεσε πολύ το pop/rock κομμάτι των Lifehouse, "Empty Space". Mιλάει για έρωτα (you're beautiful/ you're confusing/you're illogical/you're amazing) και δε λέει για χωρισμούς αλλά για θετική κατάληξη (until you're everything/I have nothing). Δεν ξέρω, προσωπικά το βρίσκω ακριβώς όσο "γλυκανάλατο" και ενδιαφέρον όσο θα ήθελα να είναι ένα πιο ροκ κομμάτι γάμου.

Άκου το εδώ

 

Άλλες προτάσεις:

(κολλάει και με το θέμα γάμος, είναι και από τα λίγα τους που δεν έχουν γίνει πλύνε-βάλε σε ρομαντικές σειρές)

The Reindeer Section - You Are My Joy

The Fray - You Found Me

 

 

Σχεδόν όλα (εκτός του τελευταίου) δεν είναι των τελευταίων δύο ετών, αλλά νομίζω πως αξίζουν.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, τις κοιτάω τώρα!

Τα παιδιά λέγανε για Evanescense που είναι κάπως παλιά και Amy Macdonald αλλά είναι όλα κατάθλιψη οι στίχοι.

Θα κοιτάξω και για κανένα soundtrack, μάλλον θέλουμε να είναι λίγο epic.

Link to comment
Share on other sites

λογω ελλειψης χρονου δεν ειμαι σε θεση να δω τα υπολοιπα posts,απλα θα σου προτεινα να δεις τραγουδια των westlife,κυριως αυτο :

 

http://www.youtube.com/watch?v=5zE1gBYVaVk

 

p.s. ακυρο βασικα,στον starter του thread πηγαινει προφανως η απαντηση μου :P

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν καταλαβαίνω την εμμονή στο να είναι 1-2 ετών το τραγούδι. Τέλος πάντων εσύ ξέρεις καλύτερα.

Αφού θές να είναι rock ύφους και λίγο epic, θα σου πρότεινα το All i need των Within temptation. Είναι ό'τι πιο αισιόδοξο μπορώ να σου προτείνω. Να ξέρεις πως επικό και χαρούμενο δε γίνεται. Αν δεν επιμείνεις στα 1-2 έτη, έχω κι άλλα να σου προτείνω.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν επιμένω, το ζευγάρι τα ζήτησε έτσι. Τώρα είναι ταξίδι μέλητος και ελπίζω να τους ερθει εκειπέρα καμιά καλή ιδέα. Παντως, καταλαβαίνω γιατί θέλουν καινούργιο τραγούδι, αν ήταν δυνατόν φετινό. Θα σφραγίσει "για πάντα" το καλοκαίρι του '10 και το γάμο τους. (ελπίζω μόνο να μην χωρίσουν σε κανα χρόνο... λολ)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...