Jump to content

myphone POLL: Η εταιρεία που ξεχώρισε το 2012


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία έκανε την «διαφορά» με αυτά που παρουσίασε το 2012;  

683 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία έκανε την «διαφορά» με αυτά που παρουσίασε το 2012;

    • LG
      15
    • Microsoft
      43
    • HTC
      13
    • Apple
      52
    • Google
      62
    • Nokia
      75
    • Samsung
      350
    • Sony
      51
    • Άλλη
      12
    • Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ
      10


Recommended Posts

Samsung και απο εμενα γιατι εχει android smartphones για ολα τα γουστα και ολα τα πορτοφολια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Google για την τιμολογιακή πολιτική που ξεκίνησε. Ελπίζω να βρει ακόλουθους...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες,πλην apple,ανέβηκαν 1 level παραπάνω με αρκετές συσκευές φέτος.Οι ρυθμοί εξέλιξης των smartphone είναι ταχύτατοι στην παρούσα φάση.Όλο και περισσότερο απαιτητικά μηχανάκια κάνουν την εμφάνισή τους,τα οποία δείχνουν να τείνουν να πλησιάσουν τα specs των laptop.

 

Σε ένα τέτοιο μαραθώνιο αγώνα,θα ξεχωρίσει η εταιρία η οποία θα επενδύσει περισσότερο σε πόρους και έρευνα.Η Samsung ήταν αυτή η εταιρία στο 2012 και σύμφωνα με τον τύπο το 2013 θα είναι ακόμα καλλύτερο γι'αυτήν.

Επενδύει μεγάλα ποσά,δεν φοβάται να ανοιχτεί,πιάνει τις τάσεις του κοινού καλλύτερα από τις υπόλοιπες εταιρίες (το στοίχημα με τα note για το κάτα πόσο είναι έτοιμος ο κόσμος να δεχτεί τα 5' phablets στη ζωή του κλπ).

 

Περιμένω και τους Κινέζους να ανέβουν αρκετά μέσα στο επόμενο έτος,αλλά μάλλον θα αργήσουν να καθιερωθούν στη συνείδηση του κόσμου!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Επελεξα Sony γιατι ειμαι φαν.Πιστευω οτι αν η Sony ηταν συνεπης στα updates και sto after-sales κομματι θα ηταν σε θεση να διεκδικησει την θεση της Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα ΝΟΚΙΑ καθώς κουράστηκα με τις δικαστικές χαχαμερες της σαμμυ και σάπιου μύλου που όπως βλέπω ναυάγησε στην δημοσκόπηση

 

την Νοκια για το wireless charging για μένα ειναι το καλύτερο χαρακτηριστικό που βολεύει αφάνταστα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειναι καινοτομια αυτο. καινοτομια ειναι κατι νεο. το note 2 δεν εχει τιποτα παραπανω απ τον προκατοχο του, περα απο μια ακομα πιο μεγαλη οθονη, το οποιο θεωρειται upgrade και τα 2 παραθυρα multitasking(τα οποια αχρηστα αλλα νεα), θεωρω οτι ενα νεο λειουργικο οπως λες της Microsoft, το οποιο ειναι πραγματικα διαφορετικο απ οτιδηποτε αλλο παιζει αυτη τη στιγμη ειναι πιο σπουδαιο απο 2 παραθυρα που ειναι τοσο μικρα που πρεπει να βγαλεις τα ματια σου για να δεις μεσα σ αυτα.

Το poll μιλάει για το ποιά εταιρία έχει ξεχωρήσει στο έτος που μας αφήνει.

 

Η Samsung λοιπον ξεχωρισε για πολλά πράγματα. Ειναι η εταιρία που έχει δώσει τα περισσότερα updates στα high end μοντέλα της υποστηρίζοντας σωστά τις ναυαρχίδες τις όταν άλλες ακόμα ψάχνουν το ICS (δες ακόμα το SGS2) , έχει δώσει τις καλύτερες -με διαφορά- υλοποιησεις στο Android, ε δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος να διαφωνεί για αυτό, και αν υπάρχει τα νούμερα τον διαψεύδουν.

Και τέλος, απλά και σίγουρα , εκθρόνισε την Apple.

 

Οσο για το Note 2, αν δεν το έχεις δουλέψει δεν μπορείς να καταλάβεις για τι συσκευή μιλάμε. Το ότι άνθρωποι που ορκιζόντουσαν στον Jobs το πετάνε το μηλαράκι για να πάρουν την ¨παντόφλα" , ε κάτι λέει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Samsung λογο s3 και note2(οι ανθρωποι εφτιαξαν μια κατηγορια μονοι τους και τοτε ολοι κραζαν...και τωρα τρεχουν να προλαβουν)

Μου αρεσε ομως πολυ την περιοδο που ειχε εμφανιστει το one X και εξωτερικα αλλα κυριως σαν δυνατοτητες.

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Samsung φυσικά...

Απο σχεδόν ναδίρ, στο ζενίθ ξεπερνώντας τη ΝΟΚΙΑ... Λίγο είναι;

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

εγω θα εβαζα στην LG γιατι παρουσιασε μερικες πολυ καλες συσκευες,και φυσικα λογο του Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Η περαιτέρω εξάπλωση των «έξυπνων τηλεφώνων» βοήθησε στο να γίνουν καθημερινότητα για ακόμη περισσότερους χρήστες λέξεις όπως Android, iPhone, Lumia και άλλες πολλές, σήματα κατατεθέν ενός λεξικού που πριν από μερικά χρόνια θα άνηκε αποκλειστικά στην βιβλιοθήκη κάποιου «geek».

 

Iσως θα επρεπε να φτιαχτει μια καινουρια ενοτητα με θεμα: "Νοσταλγία για τους παλιούς geeks". :rolleyes:

Ψηφισα Νοκια για τα 41 μεγκαπιξελ και την ασυρματη φορτιση που ξεχωρισε + τα χρωματώδη smartphones σε σχεση με τις υπολοιπες μαυρίλες.

Link to comment
Share on other sites

Η microsoft, άσχετα αν δεν πουλήσει γιατί έβγαλε βλακείες. Από την άλλη και η Νόκια προσπαθεί με οικοδομικά υλικά τύπου LUMIA 920 των 185gr. Αν χτιστεί τείχος με LUMIA θα αντέξει πολλά πυρά. Μάλλον ξέχασαν στη Νόκια ότι κατασκευάζουν ηλεκτρονικές φορητές συσκευές και όχι ατομικό εξοπλισμό αυτοάμυνας.
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη και η Νόκια προσπαθεί με οικοδομικά υλικά τύπου LUMIA 920 των 185gr. Αν χτιστεί τείχος με LUMIA θα αντέξει πολλά πυρά. Μάλλον ξέχασαν στη Νόκια ότι κατασκευάζουν ηλεκτρονικές φορητές συσκευές και όχι ατομικό εξοπλισμό αυτοάμυνας.

 

LOL :lol: :lol:

Πάντως δεν είναι μόνο το βάρος, γιατί και το Note II είναι 183gr, αλλά στις 5.5" & υπερσυσκευή βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Η microsoft, άσχετα αν δεν πουλήσει γιατί έβγαλε βλακείες. Από την άλλη και η Νόκια προσπαθεί με οικοδομικά υλικά τύπου LUMIA 920 των 185gr. Αν χτιστεί τείχος με LUMIA θα αντέξει πολλά πυρά. Μάλλον ξέχασαν στη Νόκια ότι κατασκευάζουν ηλεκτρονικές φορητές συσκευές και όχι ατομικό εξοπλισμό αυτοάμυνας.

 

Το έχεις πιάσει στα χέρια σου το 920 και τα λες αυτά; :wacko: Stop trolling, please.

Το 920 είναι ένα ολοκληρωμένο και πολύ στιβαρό τηλέφωνο. Οι χρήστες του μέχρι στιγμής δε κάνουν παράπονο για το βάρος του.

Τι γκρίνια είναι αυτή σε αυτό το forum; Όπου και αν μπαίνω γκρίνια. Ένα πράγμα σωστό δε κάνουν οι εταιρείες. Βαρέθηκα.

Δε ξαναπατάω πραγματικά. Πολύ αρνητική ενέργεια.

 

Όσον αφορά την εταιρεία που ξεχώρισε το 2012 φυσικά είναι η ΝΟΚΙΑ. Οι άλλες εταιρείες απλά μεγάλωσαν τα κινητά τους και έβαλαν καλύτερους επεξεργαστές. Στον κόσμο του android ανταγωνισμός υπάρχει ως προς το μη-χειρότερο, κάτι το οποίο είναι τραγικό για το κόστος τους. Από Android ψηφίζω Alcatel, από Windows Phone NOKIA.

To iPhone κλασσικά πράγματα. Πήρε μερικούς πόντους μόνο.

 

Και κάτι τελευταίο στο οποίο ίσως κάνω λάθος αλλά θα το πω: μου φαίνεται στο forum με τον ένα ή τον άλλο τρόπο έχουν μείνει μόνο Samsung/Android users ευλογόντας τα γένια τους και σε ό,τι γράφεται διαφορετικό υπάρχει επίθεση και γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια. Χαλαρώστε.

Τέλος, προτείνω μετονομασία σε mysamsung.gr or myandroid.gr για να συμβαδίζει με τα λεγόμενα του website. Τόσα χρόνια γράφω μόνο σε forum international και αυτή την απελπιστική κατάσταση δεν την έχω συναντήσει πουθενά.

Καλές γιορτές και καλή τύχη!

Edited by kostasof
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου αίσθηση είναι ότι το 2012 ήταν η χρονιά της Samsung. Ήταν πάντα στο προσκήνιο, κατέκτησε κορυφές και αρκετός κόσμος στράφηκε προς αυτήν.

Και κάτι τελευταίο στο οποίο ίσως κάνω λάθος αλλά θα το πω: μου φαίνεται στο forum με τον ένα ή τον άλλο τρόπο έχουν μείνει μόνο Samsung/Android users ευλογόντας τα γένια τους και σε ό,τι γράφεται διαφορετικό υπάρχει επίθεση και γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια. Χαλαρώστε.

 

Νομίζω έχεις δίκιο, το βλέπω και εγώ αυτό. Απλά να συμπληρώσω ότι δεν έχουν ευθύνη οι editors για αυτό.

 

Χρόνια πολλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πιάσει στα χέρια σου το 920 και τα λες αυτά; :wacko: Stop trolling, please.

Το 920 είναι ένα ολοκληρωμένο και πολύ στιβαρό τηλέφωνο. Οι χρήστες του μέχρι στιγμής δε κάνουν παράπονο για το βάρος του.

Τι γκρίνια είναι αυτή σε αυτό το forum; Όπου και αν μπαίνω γκρίνια. Ένα πράγμα σωστό δε κάνουν οι εταιρείες. Βαρέθηκα.

Δε ξαναπατάω πραγματικά. Πολύ αρνητική ενέργεια.

 

Όσον αφορά την εταιρεία που ξεχώρισε το 2012 φυσικά είναι η ΝΟΚΙΑ. Οι άλλες εταιρείες απλά μεγάλωσαν τα κινητά τους και έβαλαν καλύτερους επεξεργαστές. Στον κόσμο του android ανταγωνισμός υπάρχει ως προς το μη-χειρότερο, κάτι το οποίο είναι τραγικό για το κόστος τους. Από Android ψηφίζω Alcatel, από Windows Phone NOKIA.

To iPhone κλασσικά πράγματα. Πήρε μερικούς πόντους μόνο.

 

Και κάτι τελευταίο στο οποίο ίσως κάνω λάθος αλλά θα το πω: μου φαίνεται στο forum με τον ένα ή τον άλλο τρόπο έχουν μείνει μόνο Samsung/Android users ευλογόντας τα γένια τους και σε ό,τι γράφεται διαφορετικό υπάρχει επίθεση και γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια. Χαλαρώστε.

Τέλος, προτείνω μετονομασία σε mysamsung.gr or myandroid.gr για να συμβαδίζει με τα λεγόμενα του website. Τόσα χρόνια γράφω μόνο σε forum international και αυτή την απελπιστική κατάσταση δεν την έχω συναντήσει πουθενά.

Καλές γιορτές και καλή τύχη!

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Απλά τα τελευταία 2 χρόνια το μεγαλύτερο μέρος των μελών του myphone στράφηκε σε Android συσκευές.

Αν παρακολουθούσες περισσότερα topics, θα έβλεπες πόσοι φεύγουν απο αλλά λειτουργικά και μάλιστα σύγχρονα όπως το ios.

Δεν μιλώ για symbian γιατί εκεί είχαμε μαζική μεταφορά σε Android.

 

Αν έχεις επιχειρήματα κανείς δεν θα σου την πει εκτός απο τους κλασικούς τρολερ.

Τώρα για τα νέα lumia δεν χρειάζεται να πούμε εμείς κάτι. Τα λένε μόνοι τους οι κάτοχοι στα official nokia forums.

Είχα το 920 στα υπ οψη μου, αλλά μ αυτα που διαβάζω παντού χαίρομαι πού δεν το αγόρασα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά, αλλά συσκευή σαν το Nokia 808 απλά δεν υπάρχει.... Nokia λοιπόν....

Θα μου πείτε πως όλοι μαζί χωράνε σε ένα λεωφορείο....

Θα σας πω χαίρομαι πολύ γι αυτό...

Χρόνια πολλά χρόνια καλά στις κινητές και όχι μόνο αναζητήσεις σας... :wink:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα Samsung.Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της όχι μόνο με το S3 αλλά πλέον και με το Note.Πιστεύω ότι έχει δώσει πολύ μεγάλη ώθηση στο Android και το 2013 θα δούμε ωραία πράγματα!
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Nokia λόγω pureview στο 808 και σταθεροποιητή στο 920. Επίσης για το εκπληκτικής ποιότητας και design, 920.

Και Microsoft λόγω wp8 που είναι εξαιρετικά

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα ξεχώριζα.

Samsung,λόγω του s3 και μόνο...το πλαστικό κινητό πού κέρασε απλόχερα πόνο στους άλλους κατασκευαστές.για την μεγάλη κατηγορία smartphone.

Htc one s s4,αρχηγός στα κινητά με οθόνη 4,3 ίντσες.

Καλύτερό πακέτο multimedia στο asus padfone,πολύ ισχυρό,ποιοτικό και με ένα πλήρες πακέτο για μεταμόρφωσή σε ένα σχεδόν laptop πακέτο η tablet.

Nokia 808...και να μην θέλω δεν γίνεται να μην δώσω πόντο στο καλύτερό camera phone και φυσικά το διακρίνω γι αυτό και μόνο το χαρακτηριστικό...ελπίζω το symbian να μείνει ζωντανό.

Αυτά τα λίγα.

Τίποτα άλλο δεν με προσέλκυσε έντονα στον τομέα των κινητών μέσα στο 2012,άλλαξα πολλές συσκευές με τα πιο πολλά χρήματά να τα χωρίς δώσει για το iphone 5 πού δυστυχώς αποδειχθεί ξανά ως μία από τα ιδία,η apple πρέπει να προβεί σε ριζική ανανέωση.

Έδωσα χρήμα και για wp κινητά:rolleyes:και πραγματικά τώρα πια αναρωτιέμαι πού πήγα και πέταξα τα ευρουλια μου καθώς τα χαρακτηρίζω ως ανεπαρκείς για να σταθούν στον ανταγωνισμό και θα παραμείνουν για άλλη μία φορά στα ράφια καταστημάτων απούλητα ώσπου να μπουν σε προσφορά.

Θα μπορούσα να βάλω και το sony xperia t ως ένα πολύ καλό τηλέφωνο προς επιλογή όμως θέλω να δω περισσότερα πράγματά από την sony.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ, αφήστε στην άκρη προσωπικές κόντρες-χαρακτηρισμούς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...