Jump to content

Asus Padfone 2


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι , τελικα το κρατησα και το δουλευω σαν κυρια συσκευη , και εκει που ειχα ταμπλετ και δεν το χρησιμοποιουσα τωρα με το που παω σπιτι το κινητο μεταμορφωνεται σε ταμπλετα...

η ιστορια ειναι πως ενα μαγαζι το εβγαλε σε προσφορα και το παρηγγειλα , αλλα μετα απο ενα μισαωρο εστειλα μαιλ να το ακυρωσω γιατι ημουν ντεμι ντεμι.

αυτοι μου εστειλαν μαιλ να συμπληρωσω μια φορμα για να ακυρω8ει , αλλα λογο δουλειας δεν το ειδα καν... ε δευτερα πρωι με πηρε η μεταφορικη και μου λεει εχεις δεμα...

ε λεω αντε φερτο...

σαν εντυπωσεις , η καμερα πολυ καλυτερη απ οσο περιμενα και η συσκευη κοντα σε στοκ αντροιντ ειναι και παλι πιο γρηγορη απ οσο περιμενα... το nexus 4 ας πουμε το γονατιζει σε ολα οσα δοκιμασα.... ( λογο οτι το εχει η κοπελα μου και εκανα ενα μικρο τεστακι)

μαλλον αυτες οι συσκευες δεν προχωρησαν κυριος για λογο μηδενικου μαρκετινγκ και υψηλης τιμης.

το μονο που σκεφτομαι ειναι να του βαλω χερι για ροοτ για να φυγει η σαβουρα... και εχει και αρκετη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλλον αυτες οι συσκευες δεν προχωρησαν κυριος για λογο μηδενικου μαρκετινγκ και υψηλης τιμης.

το μονο που σκεφτομαι ειναι να του βαλω χερι για ροοτ για να φυγει η σαβουρα... και εχει και αρκετη.

Καλορίζικο λοιπόν, θα το ευχαριστηθείς, πίστεψέ με! Αν έβγαζε η Samsung ή η Apple κάτι παρόμοιο, θα το διαφήμιζαν σαν να χαν ανακαλύψει τον τροχό! Το γιατί η Asus δεν κάνει προώθηση σωστή, ποτέ δεν το κατάλαβα... Αν κάνεις ροοτ, πες εντυπώσεις!!! :)

Link to comment
Share on other sites

οχι , τελικα το κρατησα και το δουλευω σαν κυρια συσκευη , και εκει που ειχα ταμπλετ και δεν το χρησιμοποιουσα τωρα με το που παω σπιτι το κινητο μεταμορφωνεται σε ταμπλετα...

η ιστορια ειναι πως ενα μαγαζι το εβγαλε σε προσφορα και το παρηγγειλα , αλλα μετα απο ενα μισαωρο εστειλα μαιλ να το ακυρωσω γιατι ημουν ντεμι ντεμι.

αυτοι μου εστειλαν μαιλ να συμπληρωσω μια φορμα για να ακυρω8ει , αλλα λογο δουλειας δεν το ειδα καν... ε δευτερα πρωι με πηρε η μεταφορικη και μου λεει εχεις δεμα...

ε λεω αντε φερτο...

σαν εντυπωσεις , η καμερα πολυ καλυτερη απ οσο περιμενα και η συσκευη κοντα σε στοκ αντροιντ ειναι και παλι πιο γρηγορη απ οσο περιμενα... το nexus 4 ας πουμε το γονατιζει σε ολα οσα δοκιμασα.... ( λογο οτι το εχει η κοπελα μου και εκανα ενα μικρο τεστακι)

μαλλον αυτες οι συσκευες δεν προχωρησαν κυριος για λογο μηδενικου μαρκετινγκ και υψηλης τιμης.

το μονο που σκεφτομαι ειναι να του βαλω χερι για ροοτ για να φυγει η σαβουρα... και εχει και αρκετη.

 

Μπορείς να μας πεις ποιο ήταν το μαγαζί και πόσο έβγαινε η προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγινε ροοτ και εφυγε η σαβουρα , σαν να ελαφρυνε αρκετα .

τελικα ο nova κερδισε τον μαμα launcher.

με ξινιζει λιγο που καποια widget δεν παιζουν και στο κινητο και στην ταμπλετα.

(οπως αυτα της asus για την μπαταρια)

τελικα το νεξους 4 μας πηγε 1-1 , ηταν λιγο πιο γρηγορο στο google now σχεδον σε ολες τις αναζητησεις που εκανα.

το πηρα απο το expansys στα 280.

Link to comment
Share on other sites

ναι καπου το ειδα αυτο αλλα εβαλα νοβα και στα 2.

τελος παντων , παει για πουλημα , 8α ψαξω για το ινφινιτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Με ποια μέθοδο κάνουμε ασφαλές root και πως επαναφέρουμε σε περίπτωση προβλήματος ή θέλουμε πίσω την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Είδαν καλά τα ματάκια μου; Ήρθε η 4.4 KitKat για το Padfone 2? Τσιμπηστε με!!

 

http://www.padfoneclub.com/pl/forum/forum_viewtopic.php?14601.0

 

με γεια μας , αλλα προσοχη η εγκατασταση αυτη διαγραφει τα παντα στην συσκευη!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τρελαίνομαι λέω! Πάρα πολύ γρήγορα δουλεύουν όλα! Δε μας ξέχασε η Asus λοιπόν κι ας με κορόιδευαν μερικοί! Άκου 4.1 χαχαχα! Αύριο να δω τα μούτρα τους!
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλειται οποιος βαλει την 4.4 να πει εντυπωσεις.

Ενημερωτικα βρηκα σε forum ενα προγραμμα που δινει η ASUS για back-up του Padfone 2 στον υπολογιστη. Λεγεται asus pc tool. Το κατεβασα αλλα μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με τον υπολογιστη μου. Εχω Windows XP Pro.

Αν εχει καποιος αποψη ας μ ενημερωσει.

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές, στο λίγο χρόνο που δούλεψα το τηλέφωνο. Θέλει βέβαια λίγο συνήθεια αλλά είναι απίστευτα γρήγορο. Και πιο ελαφρύ από άποψης μνήμης. Και στο ταμπλετ πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Όμορφη αναβάθμιση.

Εχοντας πλέον το g2 Για πρώτη συσκευή έβλεπα μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα και χρηστικότητα πριν την αναβάθμιση. Πλέον θέλω να χρησιμοποιώ το παντφοουν 2 περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπον , δεν ξερω τι καναν εκει στην asus αλλα το μονο σιγουρο ειναι πως ανεστησε ενα τηλεφωνο 2 χρονων.

το ui που φτιαξαν πολυ φρεσκο και απο γρηγοραδα το συγκρινεις ανετα με φετινες ναυαρχιδες. η πολυ μεγαλη διαφορα ομως ειναι οταν το δουλευεις σαν ταμπλετ.τεσπα , μην μακρυγορω θα σας το πω απλα , οποιος το βρει σε καλη τιμη μην το σκεφτει.

εχω 3 στην κατοχη μου και τα 2 8α τα κρατησω , αν δεν βρω καποιον να πουλησω το ενα στο μερος μου 8α το βαλω στο φορουμ , οποτε το νου σας :P

 

μονο κατι αποριες σε αυτους που το εχουν ( δεν ειναι και πολλοι βεβαια) .

μηπως ξερει καποιος τροπο για ροοτ?

επισεις παλια με την καμερα οταν ηταν σε ταμπλετ τραβουσε 13mp η 5.5mp φωτογραφιες τωρα ειδα μονο την επιλογη για 5.5mp , ξερετε τι παιζει?

επισεις ενα ψιλοbug που ειδα , αν και μου το κανει στα 2 , οταν βαζω την συσκευη στην ταμπλετα αν δεν ειναι κλειδωμενη δεν μου την αναγνωριζει , πρεπει να πατησω το κουμπακι να κλειδωσει και μετα να το βαλω μεσα.

δεν ειναι τιποτα σοβαρο απλα ρωταω μηπως εχει συμβει και σε κανεναν αλλον.

Link to comment
Share on other sites

σαν ταμπλετ τραβουσε παντα στα 5.5 Mp.

 

Τωρα το βαζω και εγω μετα απο τοσο καιρο, για να δουμε. Μετα από σοβαρο update, λενε οτι ειναι καλο να κανουμε καπακι ενα factory reset, το κανατε?

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε σ , τραβουσε και στα 13 , απλα εκανε την ο8ονη να εχει κενο δεξια αριστερα...

εγω δεν εκανα ρεσετ γιατι εκανε μονο του wipe , δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα ομως... εν το μεταξυ πριν 3-4 μερες εβγαλε νεο Update .

Link to comment
Share on other sites

Towelroot το πιο απλό και κατανοητό πρόγραμμα για root. Όσο για το θέμα του τηλεφώνου, απλά καταπληκτική δουλειά από την Asus.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα σε όλους. Πηγα να αλλάξω ρομ και τωρα δεν δουλεύει το κινητό. Μου βγάζει μήνυμα invalid kernel!!! Στην εκκίνηση. Διάβασα σε ξένες ιστοσελίδες οτι με adb και fastboot μπορείς να το διορθώσεις. Αν και λιγο μπέρδεμα μπηκα στην recovery αλλα και εκεί μου βγάζει σφαλμα οταν ξεκιναει η διαδικασία..Γνωρίζει κάποιος άλλος μήπως την διαδικασία ή να μπορεί να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πηγα να αλλάξω ρομ και τωρα δεν δουλεύει το κινητό. Μου βγάζει μήνυμα invalid kernel!!! Στην εκκίνηση. Διάβασα σε ξένες ιστοσελίδες οτι με adb και fastboot μπορείς να το διορθώσεις. Αν και λιγο μπέρδεμα μπηκα στην recovery αλλα και εκεί μου βγάζει σφαλμα οταν ξεκιναει η διαδικασία..Γνωρίζει κάποιος άλλος μήπως την διαδικασία ή να μπορεί να βοηθήσει;

Καλημέρα φίλε μου. Δοκίμασε αυτό εδώ το link http://www.modaco.com/forums/topic/365818-padfone-2-invalid-kernel/. Αν χρειαστείς περαιτέρω βοήθεια στείλε μου ένα pm

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...