Jump to content

Asus Padfone 2


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα απο ιδιωτη. Μου το εδωσε με τις ζελατινες του, κατα πασα πιθανοτητα δεν καταλαβε την αξια του :D

Το ρούταρες εύκολα;

Καμια custom ROM να υποθέσω μπα; Δυστυχώς δεν έχει τίποτα το XDA... :(

 

To θέλω και εγώ. Έπεσε στα 690 φράγκα στην Ελβετία (560€) μαζί με την ταμπλέτα.

Με τρώει η τσέπη μου να τα σκάσω, αν και έχω κανόνα να μην κυκλοφορώ με τόσο ακριβά πράγματα γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

 

Αλλά μοιάζει άψογο.

Οι επιδόσεις του μια χαρά, η μπαταρία καλή, και το βασικό πλεονέκτημα για εμένα είναι να μπορώ να το βάζω στην ταμπλέτα για να φορτίζει όταν είμαι εκτός.

Κάτι σε ενοχλεί μετά από ένα μήνα μαζί του;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ρουταρα τπτ. Γενικα δεν ειμαι πολυ του ροοτ η της custom rom. δεν ξερω αν χανω και την εγγυηση, αν επανερχεται οπως πριν κλπ.

 

Μονο καλα λογια εχω να πω αυτον τον μηνα. Μοναδικο προβλημα ειναι οτι καμια φορα δεν δουλευουν τα Push. Οχι μονο με την αλλαγη tablet/κινητου, αλλα ακομα και οταν ειναι μονο κινητο.

 

Παντως το σιγουρο ειναι οτι με αυτον τον συνδυασμο δεν μενεις ποτε απο μπαταρια. Ειναι και πανεμορφο. Πιστευω οτι ειναι μια φανταστικη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ρουταρα τπτ. Γενικα δεν ειμαι πολυ του ροοτ η της custom rom. δεν ξερω αν χανω και την εγγυηση, αν επανερχεται οπως πριν κλπ.

 

Μονο καλα λογια εχω να πω αυτον τον μηνα. Μοναδικο προβλημα ειναι οτι καμια φορα δεν δουλευουν τα Push. Οχι μονο με την αλλαγη tablet/κινητου, αλλα ακομα και οταν ειναι μονο κινητο.

 

Παντως το σιγουρο ειναι οτι με αυτον τον συνδυασμο δεν μενεις ποτε απο μπαταρια. Ειναι και πανεμορφο. Πιστευω οτι ειναι μια φανταστικη επιλογη

 

προσοχή με το περίβλημα του, χαράζεται/σημαδεύεται εύκολα (βέβαια 3 πτώσεις έχει ως τώρα οπότε λογικό).

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ρουταρα τπτ. Γενικα δεν ειμαι πολυ του ροοτ η της custom rom. δεν ξερω αν χανω και την εγγυηση, αν επανερχεται οπως πριν κλπ.

Οι custom ROM είναι άλλο πράγμα και πρέπει να ξέρεις τι κάνεις.

 

Αλλά πως μπορείς να ζεις χωρίς root;

Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που αλλάζεις συσκευή ή κάνεις ένα factory reset χάνεις τα πάντα.

Εγώ έχω αλλάξει 4 συσκευές και μεταφέρω κάθε φορά πχ την εγκατάσταση του Whatsapp με όλο το ιστορικό μηνυμάτων μου από τη μια στην άλλη.

Δε θα άντεχα να τα χάσω αν πάρω το Padfone 2 και δε μπορώ να το ρουτάρω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Tο άσπρο στα 350 ευρώ εδώ: http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-ASUS-PADFONE-2-32GB-UNLOCKED-SMARTPHONE-TABLET-w-STATION-WHITE-/321175187704?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item4ac78870f8#ht_3248wt_1575. Αν το βγάλει και σε μαύρο σε αυτή την τιμή το έχω αγοράσει χθες :lol: Edited by tsourisg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για την κριτική που κάνουν πολλοί σχετικά με το βύσμα τι έχετε να πείτε;

Είναι εύκολο να το καταστρέψεις από λάθος;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, φυσικά και δεν είναι εύκολο. Αλλά είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό γιατί ενώ είναι microusb compatible το βύσμα είναι χαλαρό με αποτέλεσμα να βγαίνει πολύ εύκολα. Το πρόβλημα δεν είναι τόσο πολύ στην φορτηση όσο σε άλλα gadget όπως πχ καλώδιο mhl h usb on the go. Επειδή χρησιμοποιώ και τα δύο θέλει μεγάλη προσοχή για να μην βγει . Για μένα το μοναδικό πρόβλημα του padrone.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για οποιον έχει εταιρικό μου φαίνεται πολύ καλή τιμή...

http://www.expansys.com.gr/asus-padfone-2-white-32gb-247497/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως ειναι το service της Asus στην Ελλαδα, εδω ομως ειναι αστερια. Ηρθαν και πηραν το κινητο την Πεμπτη γιατι ειχε παρουσιασει σκονη πισω απο την καμερα, ενω το bezel μου φαινοταν οτι ειχε φουσκωσει, και σημερα μου το εφεραν αφου ειχαν αντικαταστησει τον φακο της καμερας, απομονωσει το ηχειο που εμπαινε η σκονη και αλλαξει το bezel. Και χωρις αποδειξη παρακαλω, μια και ισχυει η εγγυηση προιοντος. Τελεια.
Link to comment
Share on other sites

για οποιον έχει εταιρικό μου φαίνεται πολύ καλή τιμή...

http://www.expansys.com.gr/asus-padfone-2-white-32gb-247497/

Όντως super τιμη χωρίς ΦΠΑ.

Για να δουμε αν θα πέσει και το infinity 1 σε αυτα τα επίπεδα μόλις βγει το 2 που μόλις ανακοινώθηκε.

Δεν ξερω πως ειναι το service της Asus στην Ελλαδα, εδω ομως ειναι αστερια. Ηρθαν και πηραν το κινητο την Πεμπτη γιατι ειχε παρουσιασει σκονη πισω απο την καμερα, ενω το bezel μου φαινοταν οτι ειχε φουσκωσει, και σημερα μου το εφεραν αφου ειχαν αντικαταστησει τον φακο της καμερας, απομονωσει το ηχειο που εμπαινε η σκονη και αλλαξει το bezel. Και χωρις αποδειξη παρακαλω, μια και ισχυει η εγγυηση προιοντος. Τελεια.

Δεν υπάρχει service της Asus εδώ Ελλάδα,άμα τύχει κατι τους παίρνεις τηλ ή email και συνήθως ανάλογα το πρόβλημα έρχεται κούριερ δωρεάν και παραλαμβάνουν,το πανε εξωτερικό ή Τσεχια ή Ουγγαρία που ειναι το κεντρικά τους στην Ευρώπη και αφου στο φτιάξουν στο επιστρέφουν σπιτι σου.

Βέβαια εγω μια φορά χρειάστηκα service και δεν είχα την καλυτερη αντιμετώπιση-πλήρη αδιαφορία θα έλεγα- τη λυση την έδωσε το amazon τελικα;)

Τους τη συγχωρώ την πρώτη φορά αλλα άμα τύχει και δεύτερη στη black list η Asus.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως super τιμη χωρίς ΦΠΑ.

Για να δουμε αν θα πέσει και το infinity 1 σε αυτα τα επίπεδα μόλις βγει το 2 που μόλις ανακοινώθηκε.

 

yeap, αυτο περιμενω ;)

Link to comment
Share on other sites

για το service της asus μονο τα καλυτερα εχω να πω , χαλασε η υποδοχη που φορτιζει το λαπτοπ και απο την μερα που μου το παρελαβαν πηγε τσεχια και γυρισε σε 7 μερεσ...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδιά!! Μόλις παρήγγειλα κι εγώ το κινητό μαζί με τη βάση του! :)

Δε βλέπω κίνηση στο θέμα! Τόσο λίγοι είμαστε;;; Δεν κουνιέται φύλλο!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

με γεια φιλε μου. δεν εχει ερθει επισημα Ελλαδα και δεν το ξερουν πολλοι. Εκανες πολυ καλη επιλογη.

Χαίρομαι που το ακούω φίλε μου! Έψαχνα άμεσα για κινητό και σε βάθος χρόνου για ταμπλετ. Μου ήρθε διαφήμιση στο μαιλ από ένα κατάστημα που είχα ψωνίσει ξανά: Κινητό 64άρι LTE, το τάμπλετ (έτσι το λένε; ) και βάση φόρτισης για τα δυο μάρκας Beklin, 369€. Ε, δεν ήθελε και τρελή σκέψη! :p Γύρω στα 300 ήθελα να δώσω για κινητό, ήμουν έτοιμος για το huawei ascend p6. Θα δείξει ο καιρός αν το ευχαριστηθώ, αν και πιστεύω δε θα μετανιώσω! :happy:

Διάβασα πολλά σε γερμανικά φόρουμ, αλλά πίστευα οτι και Ελλάδα θα χει καλές πωλήσεις, δε γνώριζα οτι δεν εισάγεται εκεί... Πάντως αν και "παλιό" μοντέλο, βάζει κάτω πολλά καινούρια, πλαστικοποιημένα, ή απλά πολυδιαφημισμένα κινητά. Και σε συνδυασμό με το ταμπλετ, πιστεύω να βγάλω καμιά διετία, καθώς τότε θέλω να αλλάζω κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ καλό, βολευει απίστευτα. Φαντασου ότι αυτή την στιγμή λίγα τάμπλετ έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά από αυτό, και σε τιμές πολύ πιο υψηλές.

Σου προτείνω ένα ωραίο προγραμματάκι, το padfone launcher switcher, αλλάζει αυτόματα launcher μεταξύ smartphone και tablet ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους!!! :happy::happy:

Λίγο που το έπαιξα, απίστευτα γρήγορο είναι!! Τώρα το φορτίζω και να δούμε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που το ακούω φίλε μου! Έψαχνα άμεσα για κινητό και σε βάθος χρόνου για ταμπλετ. Μου ήρθε διαφήμιση στο μαιλ από ένα κατάστημα που είχα ψωνίσει ξανά: Κινητό 64άρι LTE, το τάμπλετ (έτσι το λένε; ) και βάση φόρτισης για τα δυο μάρκας Beklin, 369€. Ε, δεν ήθελε και τρελή σκέψη! :p Γύρω στα 300 ήθελα να δώσω για κινητό, ήμουν έτοιμος για το huawei ascend p6. Θα δείξει ο καιρός αν το ευχαριστηθώ, αν και πιστεύω δε θα μετανιώσω! :happy:

Διάβασα πολλά σε γερμανικά φόρουμ, αλλά πίστευα οτι και Ελλάδα θα χει καλές πωλήσεις, δε γνώριζα οτι δεν εισάγεται εκεί... Πάντως αν και "παλιό" μοντέλο, βάζει κάτω πολλά καινούρια, πλαστικοποιημένα, ή απλά πολυδιαφημισμένα κινητά. Και σε συνδυασμό με το ταμπλετ, πιστεύω να βγάλω καμιά διετία, καθώς τότε θέλω να αλλάζω κινητά...

 

Καλησπέρα.

Μήπως μπορείς να μου πεις από ποιο μαγαζί το αγόρασες;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως μπορείς να μου πεις από ποιο μαγαζί το αγόρασες;

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα! Ήταν στο eBay wow Action για 24 ώρες μόνο.. Τώρα η τιμή είναι 499...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα και απο μενα.

Εχω το Padfone 2 πανω απο μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο τα δυο σαν πακετο.

Ειχα το Padfone 1 με το οποιο ημουν επιση πολυ ευχαριστημενος και το αλλαξα μονο για την μεγαλυτερη οθονη , αντε και το ελαφρυτερο tablet!

Το αν θα παρει αναβαθμιση λιγο μ' ενδιαφερει αλλα καλοδεχουμενη.

Και εγω απο ebay Γερμανιας το αγορασα σε πολυ καλη τιμη!

 

(ασχετο ισως αλλα μου περισσεψαν μια θηκη για το tablet και ενα καλωδιο απο το βυσμα του padfone 2 σε micro-usb, αν ενδιαφερεται κανεις στειλτε μηνυμα)

Edited by gharar

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να κάνει καμια έκπληξη η Asus και να φαμε κιτ κατ; Όχι ότι καιγόμαστε αλλά έτσι...:-)

Όσο για την αγορά, κι εγώ ειμαι πολύ ευχαριστημενος. Άψογη οθόνη, ανεξάντλητη ραμ, βολικό ταμπλετ, καλή ποιότητα κατασκευής. Και γρήγορο, ποτέ δεν κολλάει. Σε τεστ που έκανα με το S3 της ξαδέρφης μου, δεν είδα και τρελές διαφορές. Άσε που δείχνει και πιο σικ, και είναι σπάνιο. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το πηρα και εγω καταλα8ος σημερα... τελικα οντως ειναι ωραια φαση...

Κατά λάθος; :blink: Δηλαδή; Το μετάνιωσες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...