Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης ενημερωση τωρα που βγηκε στην αγορα το G3S το απλο επεσε στα 180$ στο minideal και επονται και οι αλλοι που εχουν στοκ

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Επισης ενημερωση τωρα που βγηκε στην αγορα το G3S το απλο επεσε στα 180$ στο minideal και επονται και οι αλλοι που εχουν στοκ
με τοσο μικρη διαφορα τιμης κανεις δεν θα το προτιμησει, στα160 πρεπει να παει..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καπου εκει θα βγει σε κανα banggood ισως και πιο κατω αναλογα το stock

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποια handfree κάνουν για το κινητό αυτό; Δοκίμασα του iphone και δεν κάνουν, επίσης δοκίμασα από το bluetooth που έχω τα ακουστικά (sony ericsson mw600) και τα αναγνώρισε κανονικά, βέβαια τα ακουστικά δεν είχαν πάνω κουμπιά για να δοκιμάσω αν λειτουργούν. Οπότε υποθέτω ότι των sony ericsson τα ακουστικά λειτουργούν. Γνωρίζετε για άλλα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποια handfree κάνουν για το κινητό αυτό; Δοκίμασα του iphone και δεν κάνουν, επίσης δοκίμασα από το bluetooth που έχω τα ακουστικά (sony ericsson mw600) και τα αναγνώρισε κανονικά, βέβαια τα ακουστικά δεν είχαν πάνω κουμπιά για να δοκιμάσω αν λειτουργούν. Οπότε υποθέτω ότι των sony ericsson τα ακουστικά λειτουργούν. Γνωρίζετε για άλλα;

 

πάρε απο samsung galaxy

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που διαβαζουμε για ελαφροχεριδες στα Ελτα , θα παμε ολοι στο EMS

 

Εχουν ενημερωσει και σε αλλα τοπικ, οτι κλεβουν στα ΕΛΤΑ και οτι πρεπει πλεον να ανοιγουμε τα δεματα οταν ειμαστε μεσα στο Ταχυδρομειο, πριν υπογραψουμε το χαρτι παραλαβης, και αφου βεβαιωθουμε οτι μεσα στο κουτι, υπαρχει οντως η συσκευη (γιατι κλεβουν μονο τη συσκευη και αφεινουν το κουτι οπως ειναι)

 

στις διαμαρτυρίες του υπαλλήλου και του κοσμου που περιμενει στη ουρα, θα λετε ξερα και απλα, οτι εχει γινει επίσημη ενημερωση απο την Διοικηση των ΕΛΤΑ, οτι ΠΡΕΠΕΙ να γινει αυτος ο ελεγχος, πριν απομακρηνθητε απο το ταμειο, αλλοιως δεν το αναγνωριζουν

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από καναδυό μέρες παρέλαβα ένα g3 από minideal. Είναι το πρώτο μου smart (είχα ένα k599 μέχρι τώρα) οπότε δεν έχω και πολύ εμπειρία.

Διαβάζοντας τα post με βοήθησε πολύ και αρχικά έλυσα το μόνο πρόβλημα που είχα με το gps. Δεν κλείδωνε με τίποτα, τελικά διαβάζοντας μερικές λύσεις κατάφερα και το έκανα να κλειδώνει αλλά γενικά έχει πολύ χαμηλό snr με αποτέλεσμα η χρήση του γενικά στο αυτοκίνητο να είναι ανέφικτη με χρήση π.χ. του sygic.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν ήρθε το g3n αλλά ένα g3 με build number 20121129.

Αρά παλιό στοκ, παίζει να είναι κανένα ελαττωματικό που το επιστρέψαν;

Αξίζει να ασχοληθώ παραπάνω με το χαμηλό snr, κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό.

Εσείς μπορείτε να το δουλέψετε εν κινήση στο αυτοκίνητο...;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εντελως ξαφνικα σταματησε να μου αναγνωριζει την sd..η καρτα δεν εχει κανενα προβλημα....καμια ιδεα....?

 

δοκιμασε να την βγαλεις και να την ξαναβαλεις,μου το εχει κανει και μενα αυτο,αλλο κινητο ομως,την εβαλα παλι κι ολα εφτιαξαν

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα κ την ξαναβαλα αλλα δεν μου την αναγνωριζει..ενα ταμπλετ που εχω την διαβαζει κανονικα...εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι τζιφος.......καμια ιδεα.....?
Link to comment
Share on other sites

Εσείς μπορείτε να το δουλέψετε εν κινήσει στο αυτοκίνητο...;

Παιδια καποιος απο εσας που εχετε το G3 μπορει να απαντησει στον φιλο μας, σ αυτη την απλη ερωτηση?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το δουλευω με sygic περιπου τρεις μηνες χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Να φανταστεις οτι εχω καταργησει τη συσκευη gps που εχω.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το δουλευω με sygic περιπου τρεις μηνες χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Να φανταστεις οτι εχω καταργησει τη συσκευη gps που εχω.

Θετικη πληροφορια και για μενα, που εχω παραγγειλει το S...

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια οριστε η etotalk multilang rom για jiayu G3N για οσους ενδιαφερονται....

 

1. Copy the mod rom as update.zip to the root of sdcard.

http://www.4shared.com/zip/r3byABFc/G3N-V2-Deanetotalkcom.html

2. Power off the phone, take out the battery, and then plug it in again after a few seconds.

3. Press and hold Power key about 3 seconds, release it and press Volume up right away, you will get into recovery mode. If it directly power on, please try point 2&3 again.

4. Backup current rom.

5. Wipe data/factory reset and wipe cache partition.

6. Install ROM from SD card.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το δουλευω με sygic περιπου τρεις μηνες χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Να φανταστεις οτι εχω καταργησει τη συσκευη gps που εχω.

 

Μάλιστα, άρα επομένως η δικιά μου συσκευή έχει πρόβλημα αλλά δεν σκοπεύω να το κάνω θέμα, απλώς δεν θα καταργήσω εγώ τη συσκευή gps που έχω. Κρίμα όμως...

Link to comment
Share on other sites

παιδια οριστε η etotalk multilang rom για jiayu G3N για οσους ενδιαφερονται....

 

Thanks .

Απορια στο βημα 6 τα εχεις στην sd σαν zip ή ξεζιπαρισμενα ?

Εντυπωσεις απο την rom ?

Για οποιον θελει να "γυρισει" μετα στην μαμα

 

SD Card Update zip : G3-20130223-071508卡刷包.zip

 

PC update zip : G3-20130223-071508线刷包.zip

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Thanks .

Απορια στο βημα 6 τα εχεις στην sd σαν zip ή ξεζιπαρισμενα ?

Εντυπωσεις απο την rom ?

Για οποιον θελει να "γυρισει" μετα στην μαμα

 

SD Card Update zip : G3-20130223-071508卡刷包.zip

 

PC update zip : G3-20130223-071508线刷包.zip

 

οπως τη κατεβασεις ετσι την αποθηκευεις στην sd σαν zip και την φλασαρεις απο το recovery.

Απο εντυπωσεις ειναι οτι δουλευει χωρις προβληματα σε οτι εφαρμογες εχω δοκιμασει ,skype κτλ.. δεν διαφερει κ πολυ απο την 'μαμα' rom εκτος οτι ειναι root.

Για να επιστρεψεις στην παλια κατεβαζεις την ρομ απο εδω http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-26/ και την φλασαρεις.... εαν δεν σε ενδιαφερουν τα Ελληνικα δεν υπαρχει κ μεγαλος λογος να την δοκιμασεις...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει το Yianyu G3S.

Eξωτερικα ειναι ιδιο με το 'απλο' G3?

 

Ρωτα για να παραγγειλω και protectors + θηκες.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο ειναι , αλλα μην κανεις την βλακεια που εκανα εγω ( screen protector σε gorilla glass ? )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε Γιακουμη είναι μονο για g3 ? Για G3n περναμε αυτο και μετα το patch με τους drivers ? Μηπως έχει βρει κανείς το official για g3n ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε Γιακουμη είναι μονο για g3 ? Για G3n περναμε αυτο και μετα το patch με τους drivers ? Μηπως έχει βρει κανείς το official για g3n ?

 

Η rom ειναι για το g3n και οχι για το g3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...