Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 'γεια, με 'γεια..

Βαλτε με και μενα στη σειρα, μεσα στο Γεναρη..

Θελω να μου πεις:

Αν ειχε απο etotalk Greek input method η την εγκατεστησες εσυ.

Γενικα, οπως το πηρες, ολα δουλευουν "ρολοι"?

Δεν χρειαστηκε να κανεις τιποτα?

 

Είχε από την etotalk και είναι μια χαρά με ένα μικρό φάουλ (για μένα). Το σ είναι μαζί με ς στο πληκτρολόγιο και σε πρώτο πλάνο υπάρχει το ς οπότε για να σου βγάλει το σ πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο. Εαν σκεφτείς δλδ ότι χρησιμοποιούμε πιο πολλά σ παρά ς τότε είναι φάουλ. Θα κάνω χαρακίρι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχε από την etotalk και είναι μια χαρά με ένα μικρό φάουλ (για μένα). Το σ είναι μαζί με ς στο πληκτρολόγιο και σε πρώτο πλάνο υπάρχει το ς οπότε για να σου βγάλει το σ πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο. Εαν σκεφτείς δλδ ότι χρησιμοποιούμε πιο πολλά σ παρά ς τότε είναι φάουλ. Θα κάνω χαρακίρι. :lol:

 

Καλα, αν ειναι μονο αυτο το προβλημα θα παρω δεκα..κομματια..:rolleyes:

Αν εγκαταστησεις αλλο προγραμματακι για Greek input μηπως θα ειναι διαφορετικο? Λεω εγω τωρα..

Σ ευχαριστω για την απαντηση.

Εδω θα κανουμε G3 club μου φαινεται σιγα σιγα..:yahoo:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!βρηκα apk το οποιο προσθετει γλωσσες(μου το εστειλαν απο το merimobiles και απο οτι λενε εχει και ελληνικα)

οποιος φιλος θελει να το δοκιμασει ας στειλει pm να του το στειλω με mail.

δεν εχω το g3 ακομα ,δεν το εχω δοκιμασει!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!βρηκα apk το οποιο προσθετει γλωσσες(μου το εστειλαν απο το merimobiles και απο οτι λενε εχει και ελληνικα)

οποιος φιλος θελει να το δοκιμασει ας στειλει pm να του το στειλω με mail.

δεν εχω το g3 ακομα ,δεν το εχω δοκιμασει!

 

Αν έχετε πρόσβαση στο play store, δοκιμάστε και το More locale για άλλες γλώσσες!

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω παιδιά γιατί ψηνομαι κι εγω για το κινητό. Λεω να το παρω απο etotalk αλλα θελω να εχει κανονικά play store και την δικη τους ρομ και φυσικα ελληνικο πληκτρολόγιο. Τι πρέπει να τικαρω? Ολες τις επιλογές ή αρκει μονο η ρομ και τα έχει ολα? Κατι ακόμη τι μεθοδο αποστολης επιλεγω για να έρθει γρήγορα και να μη περάσει τελωνείο φυσικά?
Link to comment
Share on other sites

http://chinamobiles.org/showthread.php?32581-Jiayu-G3-Rooten-Recovery-Tools-amp-ROMs

με λιγο google translate στο παραπανω λινκ μπορεις να βαλεις και αγγλικο recovery(ασε που εχει και αλλες ρομ μεσα το site)

αντε να ερθει να το πειραξω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω παιδιά γιατί ψηνομαι κι εγω για το κινητό. Λεω να το παρω απο etotalk αλλα θελω να εχει κανονικά play store και την δικη τους ρομ και φυσικα ελληνικο πληκτρολόγιο. Τι πρέπει να τικαρω? Ολες τις επιλογές ή αρκει μονο η ρομ και τα έχει ολα? Κατι ακόμη τι μεθοδο αποστολης επιλεγω για να έρθει γρήγορα και να μη περάσει τελωνείο φυσικά?

 

Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπισει με τα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπισει με τα παραπάνω?

 

δεν εχω παραγγειλει ακομα αλλα εκανα μια δοκιμη,κατ αρχην απο οτι εχω διαβασει κανεις τσεκ στο etotalk MOD ROM,φυσικα αν θες 2η μπαταρια η κατι απο τ αλλα κανεις το ιδιο,στο τελος σου δινει ενα πλαισιο που γραφεις ακριβως τι ζητας,εκει μπορεις να γραψεις οτι θελεις Ελληνικο και αγγλικο μενου,πλευ στορ και λοιπα,και για τον πλοηγο ελληνικους χαρτες,

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπισει με τα παραπάνω?

 

Εγώ ζήτησα τη rom μαζί με ελληνικό μενού. Το πληκτρολόγιο δε το ζήτησα, αλλά είχε επάνω. Και δεν είναι και πρόβλημα το πληκτρολόγιο. Βάζεις όποιο θέλεις από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

οποιος το εχει στα χερια του και θελει να πειραματιστει...με MIUI interface..

http://bbs.lewaos.com/download.php?rom=release

(με google translate το βγαζει στα αγγλικα)

Link to comment
Share on other sites

Ok,δηλαδή ζητάω τη ρομ μονο και θα θα τα έχει ολα εκτος απο πληκτρολόγιο?

Λογικά ναι. Η rom είναι το σημαντικό. Καλού κακού, στις σημειώσεις/παρατηρήσεις της παραγγελίας ανάφερε ότι θέλεις ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ποση μνημη εχει απο μονο του? Γιατι δεν θελω να αγορασω απο το ΕτοΤολκ καρτα και θελω να βαλω εγω χαρτες. Επισης θα εχει android 4.0 ή 4.1? Τελος ποια η διαφορα του root του merimomobiles kai to EtoTalk? ποιο απο τα δυο προτεινετε? Edited by Trechs
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση (σορρυ για το πρηξιμο) ,ποια επιλογη αποστολής να βαλω για να μη περάσει τελωνείο?ems ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση (σορρυ για το πρηξιμο) ,ποια επιλογη αποστολής να βαλω για να μη περάσει τελωνείο?ems ή οχι?

 

ενα ταμπλετ που παραγγειλα κι ενα κινητο ηρθαν με singapore mail με τρακινγκ νο και δεν πληρωσα τιποτα,με dhl περνανε ολα μαλλον,με ems διαβασα οτι γλυτωνουν,δεν θα το ρισκαρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την παραγγελία θα την κανω απο etotalk που δεν έχει Singapore mail πως να την κανω την παραγγελία?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη την παραγγελία θα την κανω απο etotalk που δεν έχει Singapore mail πως να την κανω την παραγγελία?

 

Χμ,τοτε καλυτερα ρωτησε αυτους που το πηραν απο εκει,αν δεν εχει κι εχει China post registered το ιδιο λογικα θα ειναι,αλλα στειλε τους ενα μεηλ να σιγουρευτεις οτι δεν μορουν να στο στειλουν ετσι

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις δηλαδή να αποφυγω ems?

απο οσα εχω διαβασει εδω ,και εχω διαβασει πολυ εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να περασεις απο τελωνειο με ems,δεν το εχω δοκιμασει ομως.Μην σου πω κατι που δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...