Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας από τους λόγους που δεν πουλάνε τα windows. Έλλειψη διαφήμισης.

 

http://www.iefimerida.gr/news/181767/ayta-einai-ta-10-kalytera-smartphones-poy-kykloforoyn-stin-agora-lista-eikones

:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένας από τους λόγους που δεν πουλάνε τα windows. Έλλειψη διαφήμισης.

 

http://www.iefimerida.gr/news/181767/ayta-einai-ta-10-kalytera-smartphones-poy-kykloforoyn-stin-agora-lista-eikones

 

+1. Ακόμα ένας είναι ότι ανήκουν στην "evil" Microsoft, όπως λένε οι μη - fans... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αντικατέστησα και το δεύτερο κινητό (ξέρετε το ύποπτο για τα γκομενάκια :p) μου με ένα ...τι άλλο; Windows Phone.

Όλο αυτό το καιρό διάβαζα για sync settings, apps αλλά και για OneDrive backup αλλά ... πουθενά. Πρέπει να ξανά στίσω το κινητό από την αρχή;

 

Οι ερωτήσεις μου:

 

  1. Φταίει μήπως ότι στο δεύτερο κινητό δεν προμηθεύτηκα ακόμη microsd; Το 1.5GB free space του 530 δεν επαρκούν για τα δεδομένα που έχω στο κύριο κινητό, αλλά περίμενα να βγάλει κάποιο σχετικό μήνυμα.
  2. Τι ακριβώς συγχρονίζονται μεταξύ δυο windows phone;
  3. Τα email accounts συγχρονίζονται;
  4. Αν έρθει η κακία η ώρα που θα χρειαστώ το αυτό το OneDrive backup, πως το ενεργοποιώ; Λειτουργεί μόνο μεταξύ ίδιων μοντέλων;
  5. Και μια bonus ερώτηση. Οι επαφές, επιτρέπουν να συνδέεις διαφορετικές επαφές μεταξύ τους. Πχ μια επαφή στο Microsoft Exchange με το skype ή το facebook. Αυτές οι αντιστοιχίες που αποθηκεύονται; Συγχρονίζονται μεταξύ δυο κινητών WP?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω θα σου λυσει ολες τις αποριες σου http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/settings-and-personalization/back-up-my-stuff
Link to comment
Share on other sites

Ok. Όσο αφορά την αντίγραφα ασφαλείας καλύφθηκα. Όσο αφορά όμως το συγχρονισμό ρυθμίσεων μεταξύ δυο συσκευών;

Ο συγχρονισμός ρυθμίσεων αφορά μόνο τα όσα αναφέρουν εδώ: http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/settings-and-personalization/sync-my-windows-phone-settings;

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που δεν πουλάνε τα windows. Έλλειψη διαφήμισης.

 

 

 

http://www.iefimerida.gr/news/181767/ayta-einai-ta-10-kalytera-smartphones-poy-kykloforoyn-stin-agora-lista-eikones

 

 

Και ειναι απο το business insider η λιστα....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι απο το business insider η λιστα....

Σίγουρα το να απουσιάζει έστω μια WP συσκευή είναι λάθος και μάλιστα μεγάλο. Αλλά, πρέπει να ομολογήσω πως ενώ κατέχω δύο συσκευές με android η μια και WP η άλλη, δεν είναι εύκολο στην παρούσα φάση να αντικαταστήσω το android για καθημερινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το να απουσιάζει έστω μια WP συσκευή είναι λάθος και μάλιστα μεγάλο. Αλλά, πρέπει να ομολογήσω πως ενώ κατέχω δύο συσκευές με android η μια και WP η άλλη, δεν είναι εύκολο στην παρούσα φάση να αντικαταστήσω το android για καθημερινή χρήση.

 

 

Επειδη και γω (οπως φαινεται στην υπογραφη μου) εχω δυο συσκευες αντροιντ και wp στην κατοχη μου αυτο που ισως να με αποτρεπει απο το ναχω την wp ως κυρια συσκευη ειναι το οτι θελω καποιες εφαρμογες για τη δουλεια μου που δεν τις βρισκω ακομα στα wp.

Αλλα αν αλλαξει αυτο δεν νομιζω οτι θαχω θεμα ναχω ως κυρια συσκευη το wp.

Βεβαια ναχω μια καλυτερη συσκευη wp γιατι καποιες φορες η ελλειψη ραμ ειναι εμφανης.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και γω (οπως φαινεται στην υπογραφη μου) εχω δυο συσκευες αντροιντ και wp στην κατοχη μου αυτο που ισως να με αποτρεπει απο το ναχω την wp ως κυρια συσκευη ειναι το οτι θελω καποιες εφαρμογες για τη δουλεια μου που δεν τις βρισκω ακομα στα wp.

Αλλα αν αλλαξει αυτο δεν νομιζω οτι θαχω θεμα ναχω ως κυρια συσκευη το wp.

Βεβαια ναχω μια καλυτερη συσκευη wp γιατι καποιες φορες η ελλειψη ραμ ειναι εμφανης.

Συμφωνώ απόλυτα. Πάντως, ευχαριστιέμαι το "μικρό" 635. Το ένα από τα... προβλήματα που συνάντησα, είναι ότι χθες προσπαθούσα σχεδόν επί μια ώρα στην ιστοσελίδα του Vodafone CU με τον internet explorer, να κάνω log in και ήταν αδύνατο. Στο τέλος τηλεφώνησα στην γυναίκα μου να πάρει το 5 που το είχα σπίτι σε κατάσταση αεροπλάνου (ίδιο νούμερο δύο SIM) για να ενεργοποιήσει ένα πακέτο. Δεν ξέρω αν εγώ έκανα λάθος, αλλά μου ήρθε να πετάξω το WP.

Προσπάθησα και με uc, αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Πάντως, ευχαριστιέμαι το "μικρό" 635. Το ένα από τα... προβλήματα που συνάντησα, είναι ότι χθες προσπαθούσα σχεδόν επί μια ώρα στην ιστοσελίδα του Vodafone CU με τον internet explorer, να κάνω log in και ήταν αδύνατο. Στο τέλος τηλεφώνησα στην γυναίκα μου να πάρει το 5 που το είχα σπίτι σε κατάσταση αεροπλάνου (ίδιο νούμερο δύο SIM) για να ενεργοποιήσει ένα πακέτο. Δεν ξέρω αν εγώ έκανα λάθος, αλλά μου ήρθε να πετάξω το WP.

Προσπάθησα και με uc, αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα.

 

Ειχε θεμα το vodafone cu χθες και σε μενα.και σε browser και στην app (ios+android)....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που δοκίμασα πάλι το ίδιο είναι και σε android. Άρα, άδικα κατηγόρησα το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις να χρησιμοποιεί τον ίδιο microsoft account σε δυο διαφορετικά windows phone; Με τα backups τι γίνεται; Πως ξεχωρίζουμε ποία backups αφορούν ποία συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Στα backup διπλα αναφερεται και το ονομα της συσκευης καθως και η ημερομηνια...!!!Οπως και στα desktop laptop με windows 8 kai 8,1
KTLK
Link to comment
Share on other sites

εχει περιπου δεκα ημερες που πηρα το nokia lumia 930 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.... δεν εχω βρει ακομα τις καταλληλες ρυθμισεις για την νυχτερινη ληψη αλλα ενα ενα .....:D

το βασικο μου ερωτημα ειναι αν εχει καταφερει καποιος να δονειται το κινητο του κατα την διαρκεια μιας εισερχομενης κλησης και οχι μονο στην αρχη αυτης .... σε εμενα κατα την εισερχομενη κληση δονειται δυο φερες και μετα εχει μονο ηχο.... δεν μπορω να φανταστω οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα δονησης μεχρι την απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

εχει περιπου δεκα ημερες που πηρα το nokia lumia 930 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.... δεν εχω βρει ακομα τις καταλληλες ρυθμισεις για την νυχτερινη ληψη αλλα ενα ενα .....:D

το βασικο μου ερωτημα ειναι αν εχει καταφερει καποιος να δονειται το κινητο του κατα την διαρκεια μιας εισερχομενης κλησης και οχι μονο στην αρχη αυτης .... σε εμενα κατα την εισερχομενη κληση δονειται δυο φερες και μετα εχει μονο ηχο.... δεν μπορω να φανταστω οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα δονησης μεχρι την απαντηση....

 

Φίλε μου όντως δεν υπάρχει για να δονείται συνέχεια πρέπει να το βάλεις στο αθόρυβο

Link to comment
Share on other sites

εχει περιπου δεκα ημερες που πηρα το nokia lumia 930 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.... δεν εχω βρει ακομα τις καταλληλες ρυθμισεις για την νυχτερινη ληψη αλλα ενα ενα .....:D

το βασικο μου ερωτημα ειναι αν εχει καταφερει καποιος να δονειται το κινητο του κατα την διαρκεια μιας εισερχομενης κλησης και οχι μονο στην αρχη αυτης .... σε εμενα κατα την εισερχομενη κληση δονειται δυο φερες και μετα εχει μονο ηχο.... δεν μπορω να φανταστω οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα δονησης μεχρι την απαντηση....

Θες να καταπινει την μπαταρια? σωστα το εχει ετσι...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομίζω ότι θα αδειάσει την μπαταρία με το να λειτουργεί η δόνηση για όσο χτυπάει το κινητό! Τόσα κινητά και λειτουργικά το κάνουν χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

@tek για νυχτερινές λήψεις δες τον οδηγό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398617

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω hard reset χωρίς να επαναφέρω το back up θα χρειαστώ internet ή μπορώ και χωρίς...?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω hard reset χωρίς να επαναφέρω το back up θα χρειαστώ internet ή μπορώ και χωρίς...?

 

Εννοείται και χωρίς. Απλά οταν θελήσεις να στήσεις το τηλέφωνο και βασικά να ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό, τότε εννοείται πως θα το χρειαστείς.

Πας για άλλες πολιτείες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε boy... Απλά έκανε μλκια ένας φίλος μου (πάτησε τον συνδυασμο για soft reset την ώρα που έκανε soft reset :P ) κ τώρα κάποιες εφαρμογές τα έπαιξαν κ δεν ανταποκρίνονται... Είμαι στρατό οπότε δεν έχω ίντερνετ... Λογικά θα το κάνω τώρα με 3G ή σε κάποια έξοδο θα κάτσω σε κάνα ίντερνετ καφέ να το κάνω... Θα δείξει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα για πρώτη φορά WP8 κινητό (το Nokia 1020) και ειλικρινα τα WP8 και οι εφαρμογές τους είναι μια απογοήτευση. Όχι μόνο σε αριθμό αλλά και σε ποιότητα. Τουλάχιστον 2 χρόνια πίσω σε σχέση με το Android.

 

Τι να πω; Ούτε καν τα βασικά δεν έχει το λειτουργικό πχ notification toggle για data, ringtone κατευθείαν από τραγούδι κτλ και πρέπει να χρησιμοποιώ 3rd party εφαρμογές. Για να μην μιλήσω για το Facebook, την έλλειψη επίσημης εφαρμογής Dropbox, Strava κτλ ή για την ποιότητα όσων εφαρμογών υπάρχουν.

 

Πάλι καλά που πήρα το 1020 για την φωτογραφική του γιατί δυστυχώς το σοκ της μετάβασης είναι τεράστιο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όποιος αλλάξει σε wp από android κάνει συμβιβασμό στο os.

 

 

 

Τώρα με τα 8.1 πιστεύω πως είναι στο 80% του jelly bean os που είχα.

 

 

 

Φαντάζομαι πώς μπορεί να ήταν τα 7 , 6.5 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα συνειδητά για να το χρησιμοποιώ περισσότερο για τηλέφωνα, φωτογραφίες και ίντερνετ και λιγότερο για όλα τα υπόλοιπα. Άλλωστε έχω καβαντζα το Sony Z Ultra ως mini tablet, ένα Note 2 και σε λίγες μερες θα πάρω και το νέο εταιρικό. Α και ένα αθάνατο S2.

 

Απλά είναι απίστευτο το ποσο πίσω είναι το λειτουργικο και οι εφαρμογές του, η ποιότητα των περισσότερων είναι για κλάματα!

Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομίζω ότι θα αδειάσει την μπαταρία με το να λειτουργεί η δόνηση για όσο χτυπάει το κινητό! Τόσα κινητά και λειτουργικά το κάνουν χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

@tek για νυχτερινές λήψεις δες τον οδηγό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398617

 

Και εγώ ελπίζω σε μια αναβάθμιση του λειτουργικού που θα μας επιτρεψει να έχουμε και δονηση και ήχο ταυτόχρονα.... Πάντως η μπαταρία μπορεί να είναι λίγο μικρή για τα δεδομένα της συσκευής αλλά όταν φορτίζει πλήρως από 5-7% σε ένα σαρανταλεπτο μαξ, τότε δεν είναι πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

...αλλά όταν φορτίζει πλήρως από 5-7% σε ένα σαρανταλεπτο μαξ, τότε δεν είναι πρόβλημα...

 

Δεν παίζει αυτό !!! Πόσα mah είναι ο φορτιστής, 4?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...