Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανε update το κινητό μου οπότε έχω πλέον τη version 8.0.10521.155

 

Λεπτομέρειες? Τι κινητό? Ποιας αγοράς? Μόνο GDR3 ή και Black?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανε update το κινητό μου οπότε έχω πλέον τη version 8.0.10521.155

 

Είναι τα δύο updates που έδωσε την προηγούμενη βδομάδα η MS για την GDR3 preview.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia lumia 620 και έχω βάλει την gdr3 με developer account.

Κάτι καινούριο που είδα είναι ότι μπορείς να βάλεις σε black list κάποιο τηλέφωνο τόσο για κλήσεις όσο και για sms.

Edited by skiabox
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia lumia 620 και έχω βάλει την gdr3 με developer account.

Κάτι καινούριο που είδα είναι ότι μπορείς να βάλεις σε black list κάποιο τηλέφωνο τόσο για κλήσεις όσο και για sms.

 

αυτο υπάρχει και στην gdr2...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανε update το κινητό μου οπότε έχω πλέον τη version 8.0.10521.155

 

Τελικά αυτή είναι η gdr3;;;

Την έχει πάρει κανένας άλλος;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή είναι η gdr3;;;

Την έχει πάρει κανένας άλλος;;;

 

Αυτό είναι update της GDR3.

Την GDR3 δεν την έχουμε πάρει ακόμη επίσημα (τα lumia τουλάχιστον) και όσοι την έχουμε είναι επειδή δηλωθήκαμε σαν developers.

Όσοι την έχουμε (την GDR3) , έχουμε πάρει και το παραπάνω update 8.0.10521.155

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι update της GDR3.

Την GDR3 δεν την έχουμε πάρει ακόμη επίσημα (τα lumia τουλάχιστον) και όσοι την έχουμε είναι επειδή δηλωθήκαμε σαν developers.

Όσοι την έχουμε (την GDR3) , έχουμε πάρει και το παραπάνω update 8.0.10521.155

 

για να περασετε την developer χανεται εγγυηση ή κανω λαθος;; εχει προβληματα ή αξιζει για lumia 925;; ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

για να περασετε την developer χανεται εγγυηση ή κανω λαθος;; εχει προβληματα ή αξιζει για lumia 925;; ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις

 

Ναι, έχει γραφτεί ότι χάνουμε την εγγύηση. Για ποιον λόγο (μιας και είναι επίσημο update) δεν το καταλαβαίνω, αλλά ισχύει.

Όχι, δεν έχει προβλήματα. Ότι πιθανόν γνωρίζεις από άλλα λειτουργικά σχετικά με beta update το ξεχνάς. Η GDR3 που έδωσαν στους developers τρέχει νεράκι και χωρίς προβλήματα.

Για εμένα αξίζει και την έκανα στο 520. Κάποιος άλλος πιθανόν να θέλει να περιμένει. Το τελευταίο σου ερώτημα έχει υποκειμενική απάντηση.

 

Εδω το τι προσφέρει η GDR3: http://www.wpcentral.com/changelog-gdr3-windows-phone-8-bittersweet-shimmer

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει γραφτεί ότι χάνουμε την εγγύηση. Για ποιον λόγο (μιας και είναι επίσημο update) δεν το καταλαβαίνω, αλλά ισχύει.

Όχι, δεν έχει προβλήματα. Ότι πιθανόν γνωρίζεις από άλλα λειτουργικά σχετικά με beta update το ξεχνάς. Η GDR3 που έδωσαν στους developers τρέχει νεράκι και χωρίς προβλήματα.

Για εμένα αξίζει και την έκανα στο 520. Κάποιος άλλος πιθανόν να θέλει να περιμένει. Το τελευταίο σου ερώτημα έχει υποκειμενική απάντηση.

 

Εδω το τι προσφέρει η GDR3: http://www.wpcentral.com/changelog-gdr3-windows-phone-8-bittersweet-shimmer

 

αμα χανεται η εγγυηση δεν ασχολουμαι γιατι δεν ειναι δικο μου το κινητο... παντως ας παρει οποιος μπορει ενα τηλεφωνο στη νοκια να ρωτησει... αν προλαβω θα το κανω εγω απο βδομαδα. σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. μηπως ξερεις ποτε θα την δωσουν σε ολους;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα το γραψω εδω το μυνημα για να το δουν ολοι οι κατοχοι WP

 

Σημερα στην παρεα ετυχε να παιξω για αρκετη ωρα με διαφορα Αντροιντ...Note 2, Galaxy S3, Galaxy Tab 3 παιδια δεν με συγκινησε εκτος απο μερικα πραγματακια που ειχαν εξτρα πχ 2 παραθυρα μαζι κτλ...κατα τα αλλα νομιζω οτι Λαγκαραν πολυ ολα...

 

Δεν νομιζω να υπαρχει επιστροφη για εμενα σε Αντροιντ ξανα... Επιασα το δικο μου μετα και καταχαρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Θα το γραψω εδω το μυνημα για να το δουν ολοι οι κατοχοι WP

 

Σημερα στην παρεα ετυχε να παιξω για αρκετη ωρα με διαφορα Αντροιντ...Note 2, Galaxy S3, Galaxy Tab 3 παιδια δεν με συγκινησε εκτος απο μερικα πραγματακια που ειχαν εξτρα πχ 2 παραθυρα μαζι κτλ...κατα τα αλλα νομιζω οτι Λαγκαραν πολυ ολα...

 

Δεν νομιζω να υπαρχει επιστροφη για εμενα σε Αντροιντ ξανα... Επιασα το δικο μου μετα και καταχαρηκα...

 

Εγώ έχω διαφορερική άποψη.. το note ii χωρίς lag (nova launcher + ex dialer) μου λείπει. Ήταν σε όλα ταχύτερο από το 925 αλλά το θεωρώ φυσιολογικό μια και είναι άλλη κατηγορία. Δεν μπορώ να δουλέψω το 925 ως πρώτο τηλέφωνο. Με περιορίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω διαφορερική άποψη.. το note ii χωρίς lag (nova launcher + ex dialer) μου λείπει. Ήταν σε όλα ταχύτερο από το 925 αλλά το θεωρώ φυσιολογικό μια και είναι άλλη κατηγορία. Δεν μπορώ να δουλέψω το 925 ως πρώτο τηλέφωνο. Με περιορίζει.

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Έχω το 925 και το νότε 3 αυτή τη στιγμή.

Το νότε 3 είναι άνετα παντού ταχύτερο, μα σε όλα λέμε!

Το θέμα είναι ότι το 925 είναι πιο smooth απ το στατικό Android.

Όχι ότι το νότε 3 λαγκαρει απλά το UI του είναι πιο ξερό, και πιο γρήγορο βεβαίως, σα σπορ αμάξι με μια limo η αντιστοιχία.

Είναι στα γούστα του καθενός τι θα πάρει.

Απλά το νότε 3(αλλά και το 2 μέχρι πριν λίγο καιρό)είναι το top Samsung Android.

Αν πάμε παρακάτω σε λεφτά και κυβικά(πυρήνες, ram)τα Android έχουν θέμα, και εδώ θα συμφωνήσω με το φίλο παραπάνω.

Με το kit kat θα κλείσει η ψαλίδα αλλά αντίστοιχα και τα wp θα κλείσουν τη ψαλίδα σε εφαρμογές και τυχόν ελλείψεις τους.

Συμπέρασμα, πέρα απ τα γούστα του καθενός και τι προτιμά, θα έχουμε να δούμε ωραία πράγματα, αυτό κάνει ο ανταγωνισμός!! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γι αυτό πήρα για 2ο windows phone. Για να παρακολουθώ την εξέλιξη τους βήμα βήμα. Μέχρι να έρθει το note iii πάντως περιορίζομαι όπως είπα.
Link to comment
Share on other sites

από όσο φαίνεται κλείνει με την 3η έκδοση όλες τις ατέλειες ως προς το όλα σε ένα νοικοκυρεμένα μόνο που έχει αργήσει πολύ

όσοι όμως περάσουν από άλλα λειτουργικά στα παράθυρα θα τα βρουν ώριμα πλέον :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !Ολοκληρώνοντας την 1η μερα με wp8 δηλώνω κατενθουσιασμένος !!! Ο,τι πιο smooth σε λειτουργικό έχω δοκιμάσει! Έχω μια απορία όμως: Που και πως μπορώ να δω τους φάκελους. (π.χ downloads,φωτογραφίες,cache,etc). ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !Ολοκληρώνοντας την 1η μερα με wp8 δηλώνω κατενθουσιασμένος !!! Ο,τι πιο smooth σε λειτουργικό έχω δοκιμάσει! Έχω μια απορία όμως: Που και πως μπορώ να δω τους φάκελους. (π.χ downloads,φωτογραφίες,cache,etc). ...

 

δεν έχουν file manager τα wp

 

μέσω υπολογιστή μονο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει file explorer αλλά δε κάνει ούτε τα τυπικά, περιορισμένη λειτουργικότητα.

 

Δείτε την εφαρμογή "File Explorer" για Windows Phone http://www.windowsphone.com/s?appid=8d87e9b9-6e03-4585-a947-339ff038dd3b

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες δώσανε file manager.

 

πριν μερικές μέρες έκλεισε το thread στο forum της MS για user suggestions λέγοντας ότι ο file manager έναι πλέον διαθέσιμος αλλα κάτι τέτοιο δεν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε μία αντίστοιχη ελληνική λέξη αντί για smooth; δεν το λέω ειρωνικά...

 

Αν θες να την χρησιμοποιήσεις για να προσδιορίσεις την λειτουργία των WP:

-Απρόσκοπτη

-Αδιάλειπτη

-Στρωτή

-Ομαλή

 

εναλλακτικές εκφράσεις:

-"Πάει μπάλα"

-"Τρεχει σφαίρα"

 

 

Εναλλακτικός Ελληνο-Αγγλικός όρος, αντίθετα ορισμένος σε σχέση με τον άμεσο ανταγωνισμό:

-Αλαγκάριστο

 

Ελπίζω να βοήθησα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικές μέρες έκλεισε το thread στο forum της MS για user suggestions λέγοντας ότι ο file manager έναι πλέον διαθέσιμος αλλα κάτι τέτοιο δεν ισχύει

 

Αυτό είχα διαβάσει κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικές μέρες έκλεισε το thread στο forum της MS για user suggestions λέγοντας ότι ο file manager έναι πλέον διαθέσιμος αλλα κάτι τέτοιο δεν ισχύει

 

το thread στο forum της MS, δεν το βρηκα κλειστο, εβαλα και τις 19 ψήφους που είχα δικαίωμα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...