Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημετα και χρονια πολλα σε ολους!Εδω και 4-5 μερες μου εμφανιζει στα στατιστικα της μπαταριας το "com.android.chrome.sandbox" και πιανει συνεχως ενα 9-10% της καταναλωσης.Ξερει καποιος τι ειναι;

 

Όπως το βλέπω για τον chrome μοιάζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως το βλέπω για τον chrome μοιάζει

 

Μαλλον εχεις δικιο αλλα δεν καταλαβαινω τι επαθε ξαφνικα.Δεν αλλαξα καποια ρυθμιση εκτος αν εγινε καποια αναβαθμιση στο παρασκηνιο.Τον εχω κλεισει και χρησιμοσιμοποιω dolphin και σταματησε να καταναλωνει.Ελπιζω να ναι κατι παροδικο γιατι τον εχω βολευτει τον chrome.Αν εχει καποιος αλλος λυση θα το εκτιμησω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημετα και χρονια πολλα σε ολους!Εδω και 4-5 μερες μου εμφανιζει στα στατιστικα της μπαταριας το "com.android.chrome.sandbox" και πιανει συνεχως ενα 9-10% της καταναλωσης.Ξερει καποιος τι ειναι;

 

Είναι μια από τις περίπου 30 διεργασίες παρασκηνίου που έχει αυτό το ελεεινό πρόγραμμα περιήγησης.απορώ πως το χρησιμοποιεί ακόμα κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και καλα χριστουγεννα σε ολους , θα ηθελα να ρωτησω , ενω συνδεω τη συσκευη μου στο pc και μου ανοιγει μια χαρα ο φακελος του Ν4 , οταν παω να κανω καταργηση , δεν μου εμφανιζει πουθενα στη γραμμη εργασιων το usb της συσκευης...ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και καλα χριστουγεννα σε ολους , θα ηθελα να ρωτησω , ενω συνδεω τη συσκευη μου στο pc και μου ανοιγει μια χαρα ο φακελος του Ν4 , οταν παω να κανω καταργηση , δεν μου εμφανιζει πουθενα στη γραμμη εργασιων το usb της συσκευης...ξερει κανεις τι παιζει?

 

Δεν χρειαζεται κατάργηση. Τραβα το καλώδιο εξω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι στοκ στην 4.4.2 και αναρωτιομουν αν μπορω να απεγκαταστησω προεγκατεστημένες εφαρμογές τύπου chrome, hangouts, currents, κατι Korean κλπ χωρίς πρόβλημα. Από τις ρυθμίσεις μπορώ μόνο να τις κάνω απενεργοποιηση, αλλά νομίζω με το app2sd παίζει και να γινεται.

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά !!!

 

Νέος χρήστης android (stock, 4.4.2) και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να μετακινήσω τις εφαρμογές στο μενού. Κάθε εγκατάσταση που κάνω την τοποθετεί με αλφαβητική σειρά. Επίσης πως μπορώ να βλέπω ποιες είναι οι εφαρμογές πού έχω εγώ εγκαταστήσει και πότε.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια από τις περίπου 30 διεργασίες παρασκηνίου που έχει αυτό το ελεεινό πρόγραμμα περιήγησης.απορώ πως το χρησιμοποιεί ακόμα κόσμος.

 

Δηλαδη δεν παιζει να μπορω να κανω κατι;Ή το αφηνω και σταματαει μονο του οπως ηρθε ή αλλαζω προγραμμα;Τον εχω βολευτει τον ατιμο και στο nexus παει σφαιρα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται κατάργηση. Τραβα το καλώδιο εξω

 

Δηλαδη δεν ειναι οπως οι αλλες συσκευες usb που πρεπει να κανεις καταργηση πριν τραβηξεις το καλωδιο? Δεν δημιουργει καποιο προβλημα αυτο ειτε το pc ειτε το κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ειναι οπως οι αλλες συσκευες usb που πρεπει να κανεις καταργηση πριν τραβηξεις το καλωδιο? Δεν δημιουργει καποιο προβλημα αυτο ειτε το pc ειτε το κινητο ?

 

Όχι δεν χρειάζεται.απλα Τραβάς το καλώδιο και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι στοκ στην 4.4.2 και αναρωτιομουν αν μπορω να απεγκαταστησω προεγκατεστημένες εφαρμογές τύπου chrome, hangouts, currents, κατι Korean κλπ χωρίς πρόβλημα. Από τις ρυθμίσεις μπορώ μόνο να τις κάνω απενεργοποιηση, αλλά νομίζω με το app2sd παίζει και να γινεται.

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Αν είσαι root τα κάνεις απλά disable με το rootappdelete ή το ΤΒ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι στοκ στην 4.4.2 και αναρωτιομουν αν μπορω να απεγκαταστησω προεγκατεστημένες εφαρμογές τύπου chrome, hangouts, currents, κατι Korean κλπ χωρίς πρόβλημα. Από τις ρυθμίσεις μπορώ μόνο να τις κάνω απενεργοποιηση, αλλά νομίζω με το app2sd παίζει και να γινεται.

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Δεν είναι ανάγκη να τις απεγκαταστήσεις. Κάνε disable και είναι το ίδιο. Έτσι και αλλιώς από χώρο εφαρμογών δεν πάσχει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

φιλος με 4.4.2 full stock και nova launcher οταν βαζει μια ταπετσαρια και κανει επανεκκινηση το κινητο την χανει!

εχει τυχει σε κανενα αλλο?

 

εγω με Purity rom και νοβα δεν εχω καποιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι απο εμένα. Σε στοκ Ν4 το bluetooth απενεργοποιείται μόνο του μετά από λίγα δευτερολέπτα. Δεν μπορώ να στείλω 'η να λάβω αρχεία πάνε από 6mb γιατι κλείνει μόνο του. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

φιλος με 4.4.2 full stock και nova launcher οταν βαζει μια ταπετσαρια και κανει επανεκκινηση το κινητο την χανει!

εχει τυχει σε κανενα αλλο?

 

εγω με Purity rom και νοβα δεν εχω καποιο θεμα!

 

Όσο είχα αυτό το σεταπ δεν είχα κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι απο εμένα. Σε στοκ Ν4 το bluetooth απενεργοποιείται μόνο του μετά από λίγα δευτερολέπτα. Δεν μπορώ να στείλω 'η να λάβω αρχεία πάνε από 6mb γιατι κλείνει μόνο του. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Για δες στις ρυθμίσεις του Bluetooth μήπως παίζει κάτι με το χρονικό όριο.

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί εδώ πολυ το συγκεκριμένο πρόβλημα. Διαπίστωσα ότι είναι σχετικά κοινό πρόβλημα η δυσλειτουργία του bluetooth στη 4.4.2 και ότι εργάζονται ήδη στη Google να το φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Δοκιμασα χθες το βράδυ να δω μια ταινία online ή αγώνα από live streaming ,και δεν έπαιζε ενώ προχθες που είχα ξαναδοκιμασει έπαιζε μια χαρά

Ξέρει κανείς αν πρέπει να κατεβασω κάποιο ειδικό app για να μπορώ να δω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Δοκιμασα χθες το βράδυ να δω μια ταινία online ή αγώνα από live streaming ,και δεν έπαιζε ενώ προχθες που είχα ξαναδοκιμασει έπαιζε μια χαρά

Ξέρει κανείς αν πρέπει να κατεβασω κάποιο ειδικό app για να μπορώ να δω ?

 

Αν και εδώ δεν είναι ενότητα συζήτησης για εφαρμογές, δες το XBMC εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν και εδώ δεν είναι ενότητα συζήτησης για εφαρμογές, δες το XBMC εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116

 

Δεν ποσταρα στις εφαρμογές γιατί δεν ήξερα αν ήταν θέμα εφαρμογών από τη στιγμή που δυο μέρες πιο πριν έμπαινα κανονικά και έβλεπα χωρίς κάποια εφαρμογή... To xbmc για να το κάνω πρέπει να μαι root?

Edited by Thn7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά !! Σκέφτομαι να το πάρω στα 280 . Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί αν εξακολουθεί να είναι το ίδιο σμούθ με την κιτ κατ ? ή φαίνεται να "βάρυνε" το κινητό ? Γενικά είστε ευχαριστημένοι απο το n4!

 

Οι άλλες επιλογές είναι 1)το s4 mini στα ίδια λεφτά και 2) να περιμένω το n5 να πέσει στα 360.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά !! Σκέφτομαι να το πάρω στα 280 . Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί αν εξακολουθεί να είναι το ίδιο σμούθ με την κιτ κατ ? ή φαίνεται να "βάρυνε" το κινητό ? Γενικά είστε ευχαριστημένοι απο το n4!

 

Οι άλλες επιλογές είναι 1)το s4 mini στα ίδια λεφτά και 2) να περιμένω το n5 να πέσει στα 360.

 

Ποιο smooth δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Βάρυνε?? Ποιο σμουθ έγινε.Τώρα σε σχέση με τα άλλα δεν ξέρω ποιο αξίζει περισσότερο μιας και δεν τα είχα ποτέ.το n5 αξίζει, αλλά στα μάτια μου χάνει πολύ σε εμφάνιση. Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

φιλος με 4.4.2 full stock και nova launcher οταν βαζει μια ταπετσαρια και κανει επανεκκινηση το κινητο την χανει!

εχει τυχει σε κανενα αλλο?

 

εγω με Purity rom και νοβα δεν εχω καποιο θεμα!

 

Με ακριβως το ιδιο set up με το φιλο σου,δεν μου εχει συμβει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά !! Σκέφτομαι να το πάρω στα 280 . Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί αν εξακολουθεί να είναι το ίδιο σμούθ με την κιτ κατ ? ή φαίνεται να "βάρυνε" το κινητό ? Γενικά είστε ευχαριστημένοι απο το n4!

 

Οι άλλες επιλογές είναι 1)το s4 mini στα ίδια λεφτά και 2) να περιμένω το n5 να πέσει στα 360.

 

οχι στο σ4!!!

 

επειδη εχω δει διπλα διπλα ν4 και ν5, αν εχεις υπομονή και τα χρήματα περίμενε για το ν5. Αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...