Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Google δοκιμάσει την υπομονή μας....Έκανε event για να δείξει ΤΙΠΟΤΑ.....

 

Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει δεν εξηγείται αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

Ολοι περιμενουμε το 5, ειδικα εμεις που μειναμε στο galaxy nexus.

Μαλλον θα πρεπει να κανουμε υπομονη παιδες.

Φως φαναρι οτι η google δεν θελει να επαναληψει περσινα γεγονοτα.

Τι να πω...

Μπορει να πηγε κατι στραβα στην kitkat.

Πολλα μπορει να συμβαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Η Google δοκιμάσει την υπομονή μας....Έκανε event για να δείξει ΤΙΠΟΤΑ.....

 

Δεν δοκιμάζει τίποτα η Google.βρες μου μια επίσημη ανακοίνωση της που να λέει ότι στις τάδε του μηνός θα παρουσιάσω το NEXUS 5 και την 4.4. Όλα ήταν leaks οπότε μην τρελαινεστε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζει τίποτα η Google.βρες μου μια επίσημη ανακοίνωση της που να λέει ότι στις τάδε του μηνός θα παρουσιάσω το NEXUS 5 και την 4.4. Όλα ήταν leaks οπότε μην τρελαινεστε.

 

Έτσι ακριβως

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζει τίποτα η Google.βρες μου μια επίσημη ανακοίνωση της που να λέει ότι στις τάδε του μηνός θα παρουσιάσω το NEXUS 5 και την 4.4. Όλα ήταν leaks οπότε μην τρελαινεστε.

 

Απλώς το λέω γιατί έκανε event για το τίποτα, μόνο και μόνο για να ενυσχύει τις φήμες........ Ξέρει κανείς τι έγινε τελικά στο event;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Απλώς το λέω γιατί έκανε event για το τίποτα, μόνο και μόνο για να ενυσχύει τις φήμες........ Ξέρει κανείς τι έγινε τελικά στο event;

 

Ναι αλλά δεν είπε η google οτι θα ανακοινώσει τα κινητά.Οποτε αναμένουμε απο τους ίδιους ημερομηνία νέου event

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μια αναζήτηση στο θέμα με την λέξη "τρίξιμο" έφερε καμια 12αρια αποτελέσματα.

Μπορείς να τα δεις και μόνος σου.

 

Δεν σκοπεύω να το πάω στο service για το τρίξιμο. Έψαξα στο xda και κάτι βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζει τίποτα η Google.βρες μου μια επίσημη ανακοίνωση της που να λέει ότι στις τάδε του μηνός θα παρουσιάσω το NEXUS 5 και την 4.4. Όλα ήταν leaks οπότε μην τρελαινεστε.

 

Γενικά μια σκέψη που κάνω είναι μήπως αργήσει κι άλλο.. Ίσως όλες αυτές οι φήμες και οι διαρροές να γίνονται ώστε να δει η Google το buzz που θα κάνει στην αγορά ούτως ώστε να έχουν το κατάλληλο απόθεμα και να μην γίνει ότι και με το 4. Μια σκέψη παραθέτω..

Link to comment
Share on other sites

θέλω λίγο την προσοχή σε όποιον κατοχο νεξους από wind που δεν του απέδωσαν τον ασύρματο φορτιστή που είχε ως δώρο να μου στείλει pm και να οργανωθούμε για μαζική καταγγελία. όποιος δεν ανταποκριθεί ενημερώνω ότι έστω και μόνος μου από την επόμενη εβδομάδα θα στείλω την καταγγελία
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει βελτιωθεί καθόλου η αυτονομία του με την 4.3 η είναι το ίδιο χάλι με την 4.2 όταν το είχα?

Τι screen time σας βγάζει με γεμάτη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει βελτιωθεί καθόλου η αυτονομία του με την 4.3 η είναι το ίδιο χάλι με την 4.2 όταν το είχα?

Τι screen time σας βγάζει με γεμάτη μπαταρία?

 

3:30-4:00 ώρες με βαριά χρήση με wifi και φωτεινότητα λιγο πιο κάτω απο την μέση .Με 3g γυρώ στις 3 ώρες περίπου..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

παίζει μεγάλο τεράστιο ρόλο η Ρομ

σε slim απο 95% έως 20% 10+ ώρες στο 32% οθόνη

που στη πράξη απο αυτές τις 10 ώρες ανοιχτό ηταν γυρώ στις

4 πάντα με wifi on και auto brightness.

ενώ σε μια άλλη μου βγάζει περίπου τα μισά και δουλεύει σε πιο μεγάλες θερμοκρασίες και αργεί παραπάνω να φορτισει.

CPU 192-1512

και η ταχύτητα παίζει ρόλο και τα βολτ του κερνελ και τα mod πχ sw/wake...είναι παρά πολλά.

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

παίζει μεγάλο τεράστιο ρόλο η Ρομ

σε slim απο 95% έως 20% 10+ ώρες στο 32% οθόνη

που στη πράξη απο αυτές τις 10 ώρες ανοιχτό ηταν γυρώ στις

4 πάντα με wifi on και auto brightness.

ενώ σε μια άλλη μου βγάζει περίπου τα μισά και δουλεύει σε πιο μεγάλες θερμοκρασίες και αργεί παραπάνω να φορτισει.

CPU 192-1512

και η ταχύτητα παίζει ρόλο και τα βολτ του κερνελ και τα mod πχ sw/wake...είναι παρά πολλά.

 

Εχεις βγαλει 10ωρες οθόνη με το nexus 4???Ποσο undervolt??Ποσο φωτεινοτητα??Τι ταχυτητες cpu??Τι χρήση???μηπως εκανες καποιο λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βγαλει 10ωρες οθόνη με το nexus 4???Ποσο undervolt??Ποσο φωτεινοτητα??Τι ταχυτητες cpu??Τι χρήση???μηπως εκανες καποιο λαθος??

 

Αν διαβάσεις πιο καλά θα δεις ότι λέει απ αυτές(τις 10 ώρες δηλαδή)οι 4 ήταν οθόνη :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με ροοτ και στοκ 4.3 ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την μπαταρια.παντα βγαζω πανω κατω 3 ωρες οθονη αλλα στις 20-24 ωρες αναμονη.απο πρωι σε πρωι δηλαδη.και συνηθως ανοικτο το 3g γιατι σπανια θυαμαι να το κλεισω,αλλα περιπου τις 15 ωρες απο αυτες ειμαι με wifi.σε λιγοτερες ωρες αναμονη δεν ξερω ποσες θα βγαλει αλλα πιστευω τις εχει τις 4 ανετα.θελω να το δοκιμασω αλλα δεν βρισκω τον χρονο.

 

παρ'ολα αυτα λεω να βαλω franko σημερα,ετσι για διαφορα γιατι βαρεθηκα να περιμενω την 4.4.,και να βαλω και το touch control

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες

Εδώ και 2-3 μέρες πλέον δεν τρέχει η εφαρμογή ειδήσεις και καιρός. Για την ακρίβεια λέει ότι έχει σταματήσει.

Το τηλέφωνο είναι άθικτο (software/hardware). Του χω τραβήξει 2 επαναφορές τα ίδια. Έχετε καμιά ιδέα τι στην ευχή συμβαίνει; Αντανακλά και σε άλλες βασικές εφαρμογές άραγε;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον η εφαρμογη φταιει,μου το εκανε και εμενα σημερα(δεν ξερω αν το εκανε και χθες,δεν την χρησιμοποιησα ).
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ διότι τα feeds των ειδήσεων που έχει δεν μου αρέσουν. Παρόλα αυτά το τσέκαρα κι όντως κάνει fc.

Όχι. Τί αντίκτυπο να έχει σε κάτι άλλο; Δεν είναι παρά ένα widget.

 

Με την ευκαιρία σας έχει έρθει το update του play store; Ξέρω πως μπορώ να το φορέσω αλλά προτιμώ να περιμένω. Έχουν κυκλοφορήσει διάφορες εκδόσεις κι έχει μπλεχτεί το θέμα. Χώρια που φοβάμαι για αναξιόπιστα apk.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ διότι τα feeds των ειδήσεων που έχει δεν μου αρέσουν. Παρόλα αυτά το τσέκαρα κι όντως κάνει fc.

Όχι. Τί αντίκτυπο να έχει σε κάτι άλλο; Δεν είναι παρά ένα widget.

 

Με την ευκαιρία σας έχει έρθει το update του play store; Ξέρω πως μπορώ να το φορέσω αλλά προτιμώ να περιμένω. Έχουν κυκλοφορήσει διάφορες εκδόσεις κι έχει μπλεχτεί το θέμα. Χώρια που φοβάμαι για αναξιόπιστα apk.

 

Καταλάθος είδα χθες ότι η αναβάθμιση έγινε. Έκανα μια χειρονομία από αριστερά προς τα δεξιά και εκεί υπάρχει ένα μενού. Μετά στις ρυθμίσεις είδα πως αναβαθμίστηκε στην νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν κάνω ενημέρωση στις εφαρμογές, μου βγάζει "internal storage left 2,5 gb " εδώ και αρκετό καιρό. Το βγάζει και σε σας? Έχω πατήσει κάτι? Γιατί δεν μπορώ να το βγάλω και είναι εκνευριστικό
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το βγάζει.

Εμένα λέει 2.5mb!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το βγάζει.

Εμένα λέει 2.5mb!

 

Το έβγαζε και παλιά? Γιατί δε το θυμάμαι καθόλου. Βγαίνει κάπως?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα υπάρχει κάποιος player που να παίζει mkv με dts ηχο γιατι o mx δεν υποστηρίζει....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...