Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει, δεν αντιλεγω, αλλωστε μικρη σημασια εχουν τα benchmarks..πωντως μου φαινεται αρκετα πιο σβελτη απο στοκ καταστασεις. Απλα εδωσα λεπτομερειες γιατι μου το ζητησε συμφορουμιτης :)

 

Εγώ ποτε δεν έδωσα σημασία σε benchmarks. Απο οταν πήρα το κινητό παιζει να χω κανει κ 3 φορές :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ ποτε δεν έδωσα σημασία σε benchmarks. Απο οταν πήρα το κινητό παιζει να χω κανει κ 3 φορές :p

 

Ούτε μια! :dance:

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κοιτάξτε, όταν στην ίδια Ρομ τη μια σου λέει 6700 και μετά πχ 7000 εντάξει δε λεει τίποτα αλλά όταν αλαζεις κερνελ Ρομ και σε κατευάζει 3000 ε τότε και δε πάει καλά. ούτε εγώ λέω να τα εμπιστευόμαστε αλλά στο περίπου κάτι δείχνουν. και για να πάρεις αξιόπιστα αποτελέσματα πρέπει να χρησιμοποιείς τα ίδια benchmarks apps, ώστε να μπορείς να συγκρίνεις σε βάθος χρόνου.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος αυτομάτου συγχρονισμού ολων των φωτο που έχουμε και που βγάζουμε στο Google drive η κάτι τέτοιο?

 

Να φτιαξω έξτρα φάκελο για sync δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος αυτομάτου συγχρονισμού ολων των φωτο που έχουμε και που βγάζουμε στο Google drive η κάτι τέτοιο?

 

Να φτιαξω έξτρα φάκελο για sync δεν δουλεύει...

 

Το Dropbox κάνει κάτι τέτοιο

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι περίεργο αν κατά όπως φαίνεται το Nexus 5 βγει με μπαταρία 2300 mAh. Ίσως η Kitkat αλλάζει τον τρόπο διαχείρισης της μπαταρίας και επωφεληθούμε και εμείς από αυτό!!!!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να σβήσω τα πάντα απο το κιν (λογαριασμούς, επαφές....) για να το στείλω για service?

Δεν λειτουργεί η οθόνη....:!:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να σβήσω τα πάντα απο το κιν (λογαριασμούς, επαφές....) για να το στείλω για service?

Δεν λειτουργεί η οθόνη....:!:

 

Μέσω εντολών fastboot γίνεται. Αν θες φλασαρεις τη factory image και είσαι έτοιμος. Ή με toolkit.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

το κινητό του μέλλοντος έρχεται.... η... μήπως ήρθε?

http://techblog.gr/mobile/motorola-project-ara-2776/

 

Eιναι καλη πατεντα αλλα σε design πιστευω παντα θα ειναι πισω.Δεν γινεται να ταιριαζουν τα παντα και να ειναι κ ομορφα.Σορυ για οφτοπικ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μέσω εντολών fastboot γίνεται. Αν θες φλασαρεις τη factory image και είσαι έτοιμος. Ή με toolkit.

Δοκιμασα toolkit αλλα δεν εχω ενεργοποιημενο Τον εντοπισμο σφαλματων

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα toolkit αλλα δεν εχω ενεργοποιημενο Τον εντοπισμο σφαλματων

 

Κλείστο και μπες στον bootloader και καντο. Νομίζω έχει επιλογή που λέει να το επαναφέρει αν δεν ανοίγει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται το 2-way recording στο callrecorder του skvalex είναι επιτέλους συμβατό με το κινητό μας στην 4,3 έκδοση του Android. Αναφέρομαι στην σωστή λειτουργία του προγράμματος με τη χρήση του Alsa Mixer (ηχογράφηση από τη γραμμή και όχι από το μικρόφωνο). Για περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=46865371&postcount=2369

 

Το δοκίμασα με purity rom και stock kernel και δουλεύει τέλεια. Σημειώστε ότι το κινητό σας πρέπει να είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι καλη πατεντα αλλα σε design πιστευω παντα θα ειναι πισω.Δεν γινεται να ταιριαζουν τα παντα και να ειναι κ ομορφα.Σορυ για οφτοπικ

 

ναι βέβαια έτσι είναι αλλά μπρος τα γκαζια,και όλες τις άλλες μοντιες πιστεύω θα πάνε όλοι πάσο σε αυτό το τομέα.

Link to comment
Share on other sites

"η εφαρμογη ειδησεις και καιρος εχει σταματησει"....τι κανουμε σε αυτη τη περιπτωση, επιμενει 2-3 μερες τωρα...εκανα κ restart αλλα ματαια...ειμαι στοκ

 

Η εφαρμογη τουλαχιστον στο δικο μου επανηλθε στη ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη τουλαχιστον στο δικο μου επανηλθε στη ζωη.

 

Από καιρό σε καιρό τραβάει τα στοπ της αυτή η εφαρμογή.

Και εμένα μου το έκανε και με ξενέρωνε όσες φορές είχα το κινητό γιατί τη χρησιμοποιούσα αντί του greader αλλά ξανά έστρωνε μόνη της

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Από καιρό σε καιρό τραβάει τα στοπ της αυτή η εφαρμογή.

Και εμένα μου το έκανε και με ξενέρωνε όσες φορές είχα το κινητό γιατί τη χρησιμοποιούσα αντί του greader αλλά ξανά έστρωνε μόνη της

 

ευτηχως ναι εφτιαξε και σε μενα...ειχα ξενερωσει αλλα ολα καλα εν τελει

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται η παραπάνω εφαρμογή να δείχνει ελληνικές ειδήσεις, όταν η γλώσσα του τηλεφώνου είναι στα αγγλικά;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω καιρό που μου έχουν σπάσειιιιιιι τα νεύρα μπόρει κάποιος αν έχει ανάλογα θέματα να μου τα λύσει? Κάθε φορά που μιλάω στο τηλέφωνο κατεβαίνει η μπάρα,αλλάζουν ρυθμίσεις,ώρας,ζώνης,gps ότι να ναι κάθε φορά και όλα αυτά με το αυτί!Συμβαίνει και σε άλλους ή η δικιά μου οθόνη είναι ευαίσθητη?Γιατί δεν απενεργοποιείτε πάντα όταν έρθει σε επαφή με το αυτί μου. Χρησιμοποιώ αναγκαστικά handsfree κάθε φορά γιατί μου χει σπάσει τα νευρα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω καιρό που μου έχουν σπάσειιιιιιι τα νεύρα μπόρει κάποιος αν έχει ανάλογα θέματα να μου τα λύσει? Κάθε φορά που μιλάω στο τηλέφωνο κατεβαίνει η μπάρα,αλλάζουν ρυθμίσεις,ώρας,ζώνης,gps ότι να ναι κάθε φορά και όλα αυτά με το αυτί!Συμβαίνει και σε άλλους ή η δικιά μου οθόνη είναι ευαίσθητη?Γιατί δεν απενεργοποιείτε πάντα όταν έρθει σε επαφή με το αυτί μου. Χρησιμοποιώ αναγκαστικά handsfree κάθε φορά γιατί μου χει σπάσει τα νευρα.

 

Δεν εχω τετοια θέματα αλλα μηπως εχεις περασει κανα screen protector και εχει καλυψει τους σενσορες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοια θέματα αλλα μηπως εχεις περασει κανα screen protector και εχει καλυψει τους σενσορες;

όχι φίλε μου τίποτε δεν έχει μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω 2 θεματακια. Πρώτον δεν μπορώ να μπω στο myphone από το tapatalk εδώ και 2 μέρες, ξέρει κανείς γιατί?

Και το δεύτερο και πιο σημαντικό που έχω πρόβλημα, είναι με το wifi. Δεν μου αποθηκεύει κωδικούς εδώ και κάμποσο καιρό, ούτε καν του σπιτιού μου, σχεδόν κάθε φορά που φεύγω, ή το πρωί που ξυπνάω, πρέπει να ξαναβάζω τον κωδικό μου για να μπω στο δίκτυο μου. Το ίδιο μου κάνει και στο σπίτι του αδερφού μου και στης αδερφής της γυναίκας μου. Και οι 3 έχουμε διαφορετικές εταιρείες ίντερνετ και διαφορετικά ρουτερ, αλλά μου το κάνει σε όλους. Δοκίμασα να σβήσω μερικά αποθηκευμένα δίκτυα από το κινητό, μπας και δεν μπορεί να αποθηκεύσει περισσότερα, αλλά τίποτα. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή καμιά λύση?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω 2 θεματακια. Πρώτον δεν μπορώ να μπω στο myphone από το tapatalk εδώ και 2 μέρες, ξέρει κανείς γιατί?

Και το δεύτερο και πιο σημαντικό που έχω πρόβλημα, είναι με το wifi. Δεν μου αποθηκεύει κωδικούς εδώ και κάμποσο καιρό, ούτε καν του σπιτιού μου, σχεδόν κάθε φορά που φεύγω, ή το πρωί που ξυπνάω, πρέπει να ξαναβάζω τον κωδικό μου για να μπω στο δίκτυο μου. Το ίδιο μου κάνει και στο σπίτι του αδερφού μου και στης αδερφής της γυναίκας μου. Και οι 3 έχουμε διαφορετικές εταιρείες ίντερνετ και διαφορετικά ρουτερ, αλλά μου το κάνει σε όλους. Δοκίμασα να σβήσω μερικά αποθηκευμένα δίκτυα από το κινητό, μπας και δεν μπορεί να αποθηκεύσει περισσότερα, αλλά τίποτα. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή καμιά λύση?

 

Το πρόβλημα με το Tapatalk το έχω και εγώ. Δοκίμασα να αφαιρέσω το myphone και να το προσθέσω ξανά αλλα δεν έγινε τίποτα. Το 4,2,2 έχω (paid version).

Edited by petrsiri
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με όλα τα τελευταία updates του Tapatalk.

Συνεχίζει να βγάζει το γνωστό error στην αρχή, αλλά συνδέεται κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το tapatalk έχω μόνο στο tablet. Στο nexus παίζει "μια χαρά". Την αγορασμένη έκδοση έχω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...