Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στο forum..Πριν λιγες μερες επεσε να Nexus 4 στα χερια μου,ενος γνωστου..Επαθα πλακα απο την ποιοτητα κατασκευης και ποσο ομορφο κινητο ειναι..Βασικα το ειχα δει και παλιοτερα σε πλαισιο κλπ αλλα δεν το ειχα παρατηρησει..

Ηθελα να ρωτησω με την μπαταρια πως παει,η καμερα ειναι ικανοποιητικη?

 

Το πουλούσε ποτέ το Πλαίσιο;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που εκανα το ίδιο στην προκορντια δεν είχα πρόβλημα. Γρήγορο σερβις και το κινητό σαν καινούριο. Κι απο software δεν πείραξαν τίποτα.όπως το άφησα ηταν

 

Το ευχομαι,γιατι αλλη επιλογη ευτυχως ή δυστυχως δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

πολύ απαίσιο από πίσω. αν βγει με αυτά τα specks λογικά θα πάει ακλαφτο

 

Τι πρόβλημα έχουνε τα specs; 2.3ghz quad (απο 1.5 τώρα), μεγαλύτερη και 1080p οθόνη και (το βασικότερο για μένα) 32gb εσωτερική μνήμη είναι λίγα; :lol:

 

Άλλο το ότι το 4άρι θα πετάει για πολλά χρόνια ακόμα και ότι άνετα το κρατάγαμε περιμένοντας το 6 που λέει ο λόγος αλλά όχι ότι δεν λέει κ τπτ το 5άρι με βάση αυτα που διαβάζουμε...

 

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά που ντρέπομαι να πω στον εαυτό μου ότι θέλω να αλλάξω κινητό, ή ότι ας πούμε δεν με καλύπτει γιατί είναι απλά γελοίο το πόσο γρήγορο είναι το τηλέφωνο και πόσο λίγο ποσοστό του χρόνου το δουλεύω σε φουλ ρυθμό ώστε να εκμεταλλεύομαι τις δυνατότητές του.

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum..Πριν λιγες μερες επεσε να Nexus 4 στα χερια μου,ενος γνωστου..Επαθα πλακα απο την ποιοτητα κατασκευης και ποσο ομορφο κινητο ειναι..Βασικα το ειχα δει και παλιοτερα σε πλαισιο κλπ αλλα δεν το ειχα παρατηρησει..

Ηθελα να ρωτησω με την μπαταρια πως παει,η καμερα ειναι ικανοποιητικη?

 

με αρκετη χρήση μια μέρα περιπου...αλλα δεν το λιώνω κιολας...ας σου πουν αλλοι που το ξεζουμίζουν περισσότερες αποψεις...

 

αλλα ειναι τοσο καλό το κινητο που λες χαλαλι το συνηθίζεις ....

γενικα δεν ξερω τι κινητο υπαρχει πλέον που θα πεις ουαου κρατησε δυο μερες η μπαταρια με πολυ χρήση....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα κ απο εμενα ... ειμαι τρελα ψημενος να αγορασω κ εγω αυτο το κιν. απλα θα ηθελα να γνοριζω αν υπαρχει led που να δυχνει τα εισερχωμενα μηνυματα κ αναπαντητες επανω στην συσκευη οταν ειναι κλειστη η οθονη (βλεπε S3) κ 2ο αν θα παρει νεες αναβαθμησεις η θα το αμελησει η εταιρεια ? Ευχαριστω εκ των προτερων !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα κ απο εμενα ... ειμαι τρελα ψημενος να αγορασω κ εγω αυτο το κιν. απλα θα ηθελα να γνοριζω αν υπαρχει led που να δυχνει τα εισερχωμενα μηνυματα κ αναπαντητες επανω στην συσκευη οταν ειναι κλειστη η οθονη (βλεπε S3) κ 2ο αν θα παρει νεες αναβαθμησεις η θα το αμελησει η εταιρεια ? Ευχαριστω εκ των προτερων !

Α) ναι

β) μάλλον για πλάκα το ρώτησες :-)

:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Α) ναι

β) μάλλον για πλάκα το ρώτησες :-)

:

 

Ευχαριστω πολυ φιλε ...οχι απλα ερχωμαι απο ενα παλιο S.Ε w κ δεν το κατεχω κ πολυ ...! Αν ειναι ευκολο μεσα σε 2 λεξεις να περιγραψεις μονο τα αρνητικα του (μαλλον καμερα μπαταρια ραδιο κ sar ?)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε ...οχι απλα ερχωμαι απο ενα παλιο S.Ε w κ δεν το κατεχω κ πολυ ...! Αν ειναι ευκολο μεσα σε 2 λεξεις να περιγραψεις μονο τα αρνητικα του (μαλλον καμερα μπαταρια ραδιο κ sar ?)

 

Τα αρνητικά του είναι μόνο η μέτρια κάμερα, η απουσία του Ραδιοφώνου και η μέτρια μπαταρία του

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά του είναι μόνο η μέτρια κάμερα, η απουσία του Ραδιοφώνου και η μέτρια μπαταρία του

 

Ευχαριστω πολυ .... !

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχουνε τα specs; 2.3ghz quad (απο 1.5 τώρα), μεγαλύτερη και 1080p οθόνη και (το βασικότερο για μένα) 32gb εσωτερική μνήμη είναι λίγα; :lol:

 

Άλλο το ότι το 4άρι θα πετάει για πολλά χρόνια ακόμα και ότι άνετα το κρατάγαμε περιμένοντας το 6 που λέει ο λόγος αλλά όχι ότι δεν λέει κ τπτ το 5άρι με βάση αυτα που διαβάζουμε...

 

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά που ντρέπομαι να πω στον εαυτό μου ότι θέλω να αλλάξω κινητό, ή ότι ας πούμε δεν με καλύπτει γιατί είναι απλά γελοίο το πόσο γρήγορο είναι το τηλέφωνο και πόσο λίγο ποσοστό του χρόνου το δουλεύω σε φουλ ρυθμό ώστε να εκμεταλλεύομαι τις δυνατότητές του.

 

φυσικά και είναι καλύτερο άλλα ποσό?

έπρεπε να έχει: 3g ram το λιγότερο η 2g αλλα με τον πολυαναμενόμενο 3.8 low ram kernel 2) το λιγότερο να πάμε στα 10mp πίσω και 2 μπροστά για να υπάρχει και εκεί μια ανάπτυξη και από του χρόνου στα 13(και μη μου πείτε μα ειπανε θα χει 7 φορες γρηγορότερο focus),επεξεργαστής σωστός αν και θα προτιμούσα και εκεί μια πρωτοπορία που αν την πω θα με περάσετε για τρελό οπότε καλά είμαστε 3) μπαταρία κάντε ρε μια ουσιαστική αλλαγή 3000 minimum και ας πάμε στο σχεδιασμό που από ότι κατάλαβα όσο πάει το ψευτιζουνε,δε Λεώ οτι το γυαλί είναι καλό(σπάει άλλα είναι ωραίο) οπότε πάμε σε HTC μεριά και μέταλλο. δείτε κανένα βίντεο drop test στο YouTube να δείτε την αντοχή του, και τέλος αυτή η κάμερα σαν κουμπί δεν μοιάζει?αυτά τα ολιγα

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

και 300 free έφτασε και άρχισε τα κολλήματα άλλα απ την αλλη όσο και να δώσεις θα τη φάει τα 512 τρώνε τα μισά και λίγο παραπάνω οποτε μένουν 200 τα 1g καθαρά 800 και κάτι τρώνε πανω απο τα μισά οποτε δουλευεις σε 200-300 τα 2g φτάνουν ως και 300 οποτε το ίδιο θα γίνει και με τα 3 όσο πιο πολύ δίνουν τόσο πιο πολύ τρώνε η μόνη λύση low ram kernel αν αληθεύει βέβαια

ps και μην αρχίσουν οι βλακείες free ram wasted ram όσο πιο πολύ free έχουμε τόσο καλύτερα ρολαρει. οποίος δεν μπορεί να το καταλάβει ε.. τι να πω?

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

ποιος εχει φτασει να εχει 300 free? μηπως ειναι υπερβολικα τα νουμερα? τι στο καλο εχει ανοιξει και τρεχει ωστε να φτασει τοσα και μαλιστα να παραμενουν στη μνημη?
Link to comment
Share on other sites

@nokisas όσο πιο πολύ free ram τόσο καλύτερα ρολαρει;;

 

 

Συγνώμη φίλε μου εδώ θα διαφωνισω..Οτάν είχα 70mb-100mb άδεια σε προηγούμενες συσκευές μου δεν έβλεπα κάποια διαφορά..Ολά κυλαγαν ομαλά όπως και με άδεια ram..

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να έχω προσπαθήσει πάντως, το λιγότερο έχω 800mb ελεύθερα.

Όσο για το 5, θα επιδίωξω να το πάρω φυσικά και θα κρατήσω το 4. Πρώτη φορά θα αλλάξω συσκευή και θα κρατήσω την παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Οκ και εγώ έχω δει 500mb free από τη Ram αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Το θέμα είναι αν υπάρχουν πολλά άλλα κινητά με 3gb Ram και το nexus τα χρειάζεται.

Εγω πιστεύω ότι δεν τα χρειάζεται ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έκανα βίντεο γιατί δεν με πιστεύανε η slim team και αλλοι ότι κολλάει λόγο ραμ και μου λέγανε οτι και 200 έχει παει σε άλλους χωρίς κολλήματα adrewk: 70-100 φαντάζομαι για πιο low ram κινητό είναι καλά όταν φτάσεις στα 20 ξεκινάνε όλα..

 

 

παρατηριστε στο βίντεο όταν καθαρίζω τη μνήμη σταματάνε τα κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 μέρες παρατηρώ ότι χάνεται η επαφή με τους servers της Google. Κυρίως όταν πας να ανοίξεις το τηλέφωνο που είχε μείνει, κάποια λεπτά, με την οθόνη κλειστή.

Πάει κι έρχεται..

Έχετε παρατηρήσει κάτι; Γιατί και kernel που άλλαξα, μήπως είχε σχέση, τα ίδια..

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 μέρες παρατηρώ ότι χάνεται η επαφή με τους servers της Google. Κυρίως όταν πας να ανοίξεις το τηλέφωνο που είχε μείνει, κάποια λεπτά, με την οθόνη κλειστή.

Πάει κι έρχεται..

Έχετε παρατηρήσει κάτι; Γιατί και kernel που άλλαξα, μήπως είχε σχέση, τα ίδια..

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Ακριβώς ότι περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...