Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε ( κ έχει ακόμα ) την JWR66V

 

Με το ζιπακι στο προηγούμενο ποστ από το δικό σου θα γίνει η δουλειά φιλε μου. .. και εμένα τελικά 66V έγραψε και εγώ από βλακεία μου νόμιζα ότι όλα πήγαν καλά.. Φλασαρα λοιπόν το ζιπακι του φίλου πιο πάνω και όλα οκ τώρα δείχνει 66Y και είναι root.. να είναι καλά ο φίλος george800

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από αυξημένη χρήση της συσκευής, χάρη και στην καλοκαιρινή προσφορά της Cosmote για internet, έχω να παρατηρήσω ότι πολύ μεγάλο ρόλο στη συμπεριφορά της σε θέματα που αρκετοί εδώ δηλώνουν πρόβλημα (κοινώς: κατανάλωση μπαταρίας και θερμοκρασία) παίζει η ποιότητα του σήματος.

 

Επί λίγες μέρες χρησιμοποιούσα τη συσκευή σε σημείο με χάλια σήμα, έπρεπε να την έχω σχεδόν σε συγκεκριμένη θέση για να μπορώ να σερφάρω και καμιά φορά έχανε εντελώς το σήμα (πώς το έλεγε πέρυσι; σήμα καμπάνα; στην Αττική ήμουν...). Λοιπόν η μπαταρία έπεφτε πολύ γρήγορα και η θερμοκρασία ανέβαινε το ίδιο γρήγορα.

 

Αντίθετα, σε περιοχές με καλό σήμα, τα πράγματα ήταν άκρως ικανοποιητικά.

 

Φιλε μου το εχω αναφερει κι εγω παλαιοτερα.Συμβαινει σε ολους. Εγω ειμαι με stock rom κι εχω το ιδιο θεμα. Οταν χρησιμοποιω 3G σε μερος με κακο σημα η μπαταρια πεφτει λες και κανει ελευθερη πτωση. αν υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε για να το αποφυγουμε αυτο ας μας διαφωτισει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το security update. Έκανε επανεκκίνηση, το εγκατέστησε (twrp recovery) και μετά μου ζήτησε fix permisions. Είπα ναι. Μετά την επανεκκίνηση μου έβγαλε το γνωστό "To android αναβαθμίζεται....". Στις ρυθμίσεις είδα όμως ότι η έκδοση ήταν ακόμα η jwr66v και όχι η jwr66y. Από ότι διάβασα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1971169&page=30 υπάρχει θέμα με το root. Ευτυχώς δίνουν και την λύση: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44886292&postcount=102 Κατέβασα το αρχείο και το πέρασα με το twrp και τώρα είναι εντάξει.

 

Sorry που ρωταω αλλά δεν κατάλαβα... Κάνουμε πρωτα την αναβάθμιση και μετα φλασαρουμε το zip ή απλα φλασαρουμε κατευθείαν το zip και παιρνουμε το update και κρατάμε και το root ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορουμε να καταλαβουμε την χωρα προελευσης του nexus μας???(στον chrome μου βγαζει ολο ιταλικα)..

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= βάλε μετά το = το imei σου ή το s/n δεν θυμάμαι και θα σου βγάλει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειχε βγαλει για το update οτι το ειχε κανει download και μου ζηταγε restart&install αλλα επειδη εχω αλλο kernel το περασα με το τροπο που ειπωθηκε και παραπανω απο recovery χειροκινητα με το αλλαγμενο αρχειο και ολα πηγαν καλα και πλεον ειμαι σε "Υ" εκδοση αλλα ακομα το notification υπαρχει και μου ζηταει να κανω restart&install...

 

μπορουμε να κανουμε κατι να βλεπει οτι εχει γινει το update ωστε να το ξεφορτωθουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή αντιμετώπιση του update επίσης όταν είμαστε μόνο root με custom recovery είναι να κάνουμε full unroot μέσα από το superSU και μετά να την εγκαταστήσουμε. Μετά το boot ξαναπάμε recovery και βάζουμε πάλι το zip του superSU.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειχε βγαλει για το update οτι το ειχε κανει download και μου ζηταγε restart&install αλλα επειδη εχω αλλο kernel το περασα με το τροπο που ειπωθηκε και παραπανω απο recovery χειροκινητα με το αλλαγμενο αρχειο και ολα πηγαν καλα και πλεον ειμαι σε "Υ" εκδοση αλλα ακομα το notification υπαρχει και μου ζηταει να κανω restart&install...

 

μπορουμε να κανουμε κατι να βλεπει οτι εχει γινει το update ωστε να το ξεφορτωθουμε ?

 

απανταω στον εαυτο μου σα τρελος :lol: απλα για να κλεισω το ερωτημα μου :

 

μετα απο συνδεση στο wifi και λιγη ωρα μονο του το notification εφυγε τελικα και το βλεπει το τηλεφωνο σαν πληρως ενημερωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή αντιμετώπιση του update επίσης όταν είμαστε μόνο root με custom recovery είναι να κάνουμε full unroot μέσα από το superSU και μετά να την εγκαταστήσουμε. Μετά το boot ξαναπάμε recovery και βάζουμε πάλι το zip του superSU.
full unroot πως;; και επίσης το update το εγκαθιστουμε κατευθείαν απο το κινητό ή απο την custom recovery?
Link to comment
Share on other sites

@apostoloskourtis Το zip μπορείς να το περάσεις από το recovery αν δεν σου έχει έρθει το OTA update ή αν σου ήρθε (το OTA update) το εγκατέστησες και στις ρυθμίσεις σου εμφανίζει jwr66v αντί για το σωστό jwr66y. Αν σου ήρθε το OTA update, το έκανες εγκατάσταση και στις ρυθμίσεις σου εμφανίζει jwr66y τότε είσαι εντάξει και δεν χρειάζεται να περάσεις το zip. (To root δεν επηρεάζεται. Πάντως αν είσαι σε root μάλλον δεν μπορεί να περαστεί το OTA update) Edited by george800
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορουμε να καταλαβουμε την χωρα προελευσης του nexus μας???(στον chrome μου βγαζει ολο ιταλικα)..

 

Δοκιμασε και το IMEI σου σε αυτό το site sndeep.info/en

Link to comment
Share on other sites

full unroot πως;; και επίσης το update το εγκαθιστουμε κατευθείαν απο το κινητό ή απο την custom recovery?

 

Επιλέγεις full uproot μέσα από την εφαρμογή superSU και το τηλέφωνο δεν είναι πλέον root. Μετά μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή μέσα από το play store. Αν έχεις zip του superSU, μπορείς να το περάσεις και μέσα από το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να συνδέσω το N4 στον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων ? το έχω στην επιλογή MTP αλλά ο υπολογιστής δεν μου δείχνει τίποτα!!! έχω 4.3 stock.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να συνδέσω το N4 στον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων ? το έχω στην επιλογή MTP αλλά ο υπολογιστής δεν μου δείχνει τίποτα!!! έχω 4.3 stock.

 

Πήγαινε στον device manager και κάνε απεγκατάσταση τους drivers που σου δείχνει. Μετά λογικά θα το βρει μόνο του.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον device manager και κάνε απεγκατάσταση τους drivers που σου δείχνει. Μετά λογικά θα το βρει μόνο του.

 

Τίποτα δεν έγινε!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχει εμφανιστει η αναβαθμιση σε εμενα.ειναι κανενας που δεν την εχει παρει η θα ερθει σταδιακα τις επομενες μερες.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχει εμφανιστει η αναβαθμιση σε εμενα.ειναι κανενας που δεν την εχει παρει η θα ερθει σταδιακα τις επομενες μερες.

 

Δεν την έχω πάρει και βαριέμαι να τη βάλω μόνος... Θα έρθει, τι αγχώνεσαι;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έγινε!!! :cry:

 

Κάνε reboot και ξανά προσπάθησε.

 

Sorry για το double post...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πούλησε η αδερφή μου το τελείως αποτυχημένο lumia 720, επέστρεψε Android δυναμικά.

Έφερε ένα λευκό σήμερα. Δε το είχα δει από κοντά. Όμορφο είναι. Είδα επιτέλους και τα "ποδαράκια", που τόσος ντόρος έγινε. Νταξει. Δεν είναι τίποτα σπουδαίο.

Της έβαλα απ' ευθείας PA, να τελειώνει :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.εκανα επαναφορα του τηλεφωνου ολα καλα αλα στο google play οταν κανει ενημερωση τις εφαρμογες μου βγαζει σφαλμα 920 και δεν τις ενημερωνει.καμια βοηθει γιατι δεν ξερω τι να κανω.ολες μου τισ βγαζει σφαλμα και δεν τις εγκαθιστα Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.εκανα επαναφορα του τηλεφωνου ολα καλα αλα στο google play οταν κανει ενημερωση τις εφαρμογες μου βγαζει σφαλμα 920 και δεν τις ενημερωνει.καμια βοηθει γιατι δεν ξερω τι να κανω.ολες μου τισ βγαζει σφαλμα και δεν τις εγκαθιστα

 

Διέγραψε το gmail σου και ξαναβαλτο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...