Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ κρίμα. Στό τηλέφωνο της γυναίκας μου δεν δουλεύουν πλέον τα soft buttons και έχει ένα σπάσιμο πίσω στην πλάτη. Θα ήθελα όμως να το στείλω στο σερβίς για να γίνει σαν καινούργιο. Το κόστος όμως υποθέτω θα είναι απαγορευτικό.

Είναι όμως από τα πιο όμορφα τηλέφωνα που έχουν βγει.

 

Πραγματικα φιλε ειναι πολυ ομορφο κινητο αλλα εμενα με χαλαει η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικα φιλε ειναι πολυ ομορφο κινητο αλλα εμενα με χαλαει η μπαταρια

Το έχω συνηθίσει πλέον. Nexus 5 έχω lol. Το 4 όμως ακόμη μου αρέσει σαν συσκευή και το λυπάμαι να το βλέπω έτσι.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Nexus 4 refurbished από expansys, πήρε μέχρι την 4.4.4 και δε βγάζει update για Lollipop.

Ξέρει κάνεις γιατί συμβαίνει αυτό;

θα την βγάλει αργά ή γρήγορα. Ο άλλος τρόπος να το εξαναγκάσεις να κάνει αναβάθμιση είναι να πας στις εφαρμογές σου, στο ΟΛΑ και να πατήσεις στο Πλαίσιο υπηρεσιών Google. Εκεί κάνε εκκαθάριση δεδομένος και αμέσως επανεκκίνηση. Μόλις ξανανοίξει μάλλον θα σου πετάξει το update κανονικά. Παλιότερα έτσι το έκανα εγώ.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

θα την βγάλει αργά ή γρήγορα. Ο άλλος τρόπος να το εξαναγκάσεις να κάνει αναβάθμιση είναι να πας στις εφαρμογές σου, στο ΟΛΑ και να πατήσεις στο Πλαίσιο υπηρεσιών Google. Εκεί κάνε εκκαθάριση δεδομένος και αμέσως επανεκκίνηση. Μόλις ξανανοίξει μάλλον θα σου πετάξει το update κανονικά. Παλιότερα έτσι το έκανα εγώ.

Επίσης μπορεί να πάρει Kinder έκπληξη πολλά προβλήματα μέχρι να ξαναστρωσουν τα services.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεί να πάρει Kinder έκπληξη πολλά προβλήματα μέχρι να ξαναστρωσουν τα services.

Αυτό εννοείτε. Κάθε δράση φέρνει και αντίδραση. Ότι πειράζεις σε πειράζει... Το ξέρουμε όλοι από μικρά παιδιά. Όσο για την Kinder έκπληξη, αν βρεις καμία στείλε και εδώ :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση όσο είμαι Ολλανδία οπου ειχα τα προβληματα με τα δυκτια και τις κλησεις στην 5....επισης σε ενα μικρο ταξίδι στην Γαλλία έχανα παλι κλήσεις.... έρχονταν δηλαδή μηνύματα οτι με έπερναν τηλέφωνο

Και επίσης όσοι προσπαθούσαν τους έλεγε μη διαθέσιμος ....

Είναι θέμα της 5?υπάρχει τροπος να φτιαχτεί?

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Nexus 4 refurbished από expansys, πήρε μέχρι την 4.4.4 και δε βγάζει update για Lollipop.

Ξέρει κάνεις γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Είναι σαν καινούριο?Ευχαριστημένος?Φαντάζομαι δεν έχει τπτ γρατζουνιές..Γιατί θέλω κι εγώ να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση όσο είμαι Ολλανδία οπου ειχα τα προβληματα με τα δυκτια και τις κλησεις στην 5....επισης σε ενα μικρο ταξίδι στην Γαλλία έχανα παλι κλήσεις.... έρχονταν δηλαδή μηνύματα οτι με έπερναν τηλέφωνο

Και επίσης όσοι προσπαθούσαν τους έλεγε μη διαθέσιμος ....

Είναι θέμα της 5?υπάρχει τροπος να φτιαχτεί?

 

Δεν νομίζω να φταίει η 5. Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις σιμ?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμιση όσο είμαι Ολλανδία οπου ειχα τα προβληματα με τα δυκτια και τις κλησεις στην 5....επισης σε ενα μικρο ταξίδι στην Γαλλία έχανα παλι κλήσεις.... έρχονταν δηλαδή μηνύματα οτι με έπερναν τηλέφωνο

Και επίσης όσοι προσπαθούσαν τους έλεγε μη διαθέσιμος ....

Είναι θέμα της 5?υπάρχει τροπος να φτιαχτεί?

Αν είσαι με custom recovery, δοκίμασε άλλο radio. Μπορεί να φτιάξει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει η 5. Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις σιμ?

 

Δεν μπορεί να είναι αυτό... Πριν με την 4.4 ήμουν εξω παλι αλλά δεν είχα ποτε προβλήμα αμέσως μετα την αναβάθμιση ξεκίνησαν όλα...

Όχι το κινητό είναι τελείως μαμά!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Εμενα δεν χανει κλησεις αλλα σχεδον, τις τελευταίες μερες, σε καθε κληση χανεται το σημα αφού εχω μιλησει μερικα δευτερολεπτα κ ξαναερχεται αφου εχει κλεισει η γραμμη. Stock 5.0.1. Τι μπορει να ειναι με εχει τρελανει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τελικά θα το πουλησω λέω μήπως ξερει κανεις ενα καλό κινητο με καλά χαρακτηριστικά και με πολυ καλα ΜΠΑΤΑΡΙΑ(αυτό χρειαζομαι πιο πολυ)
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν καινούριο?Ευχαριστημένος?Φαντάζομαι δεν έχει τπτ γρατζουνιές..Γιατί θέλω κι εγώ να το αγοράσω.

 

Το δικό μου είναι τέλειο φίλε μου. Πέρασα κανονικά twrp, root, φλάσαρα κανά 2 rom και παίζει σαν καινούργιο! Δεν έχει διαφορά (εξωτερικά τουλάχιστον) από καινούργιο μόνο που έρχεται σε μαύρο κουτί και uk charger.

Προσωπικά το προτείνω.

 

Γεια σας τελικά θα το πουλησω λέω μήπως ξερει κανεις ενα καλό κινητο με καλά χαρακτηριστικά και με πολυ καλα ΜΠΑΤΑΡΙΑ(αυτό χρειαζομαι πιο πολυ)

 

Oneplus one

Edited by gfilnet
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τελικά θα το πουλησω λέω μήπως ξερει κανεις ενα καλό κινητο με καλά χαρακτηριστικά και με πολυ καλα ΜΠΑΤΑΡΙΑ(αυτό χρειαζομαι πιο πολυ)

Όπως είπες και ο φίλος 1+1 και G2 από μένα. Το G2 το συμπαθώ πιο πολύ. Δουλεύει στοκ τέλεια.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες και ο φίλος 1+1 και G2 από μένα. Το G2 το συμπαθώ πιο πολύ. Δουλεύει στοκ τέλεια.

Είχα το G3, έχω το Note 3 και 1+ και έχω να πω ότι σε μπαταρία και επιδόσεις 1+ με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το G3, έχω το Note 3 και 1+ και έχω να πω ότι σε μπαταρία και επιδόσεις 1+ με κλειστά μάτια.

 

Και το G3 είναι καλό λες σε μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο είναι το 1+, δεύτερο το νοτε και τελευταίο το g3. Απλά βγενουμε εκτός θέματος και θα μας μαλλωσουν.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο είναι το 1+, δεύτερο το νοτε και τελευταίο το g3. Απλά βγενουμε εκτός θέματος και θα μας μαλλωσουν.

 

Οκ φιλέ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην χαλάμε το θέμα με συγκρίσεις κινητών.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ πολύ πρόσφατα μιά μεταχειρισμένη-refurbished συσκευή.

 

Ηρθε με την 4.4.2 και μόλις συνδέθηκα στο net , μου κατέβασε την 4.4.3 και μετά από κανά 20λεπτο , την 4.4.4 ... και σταμάτησε εκεί παρόλο που επίσημα υπάρχει μέχρι και 5.0.1 για την συγκεκριμένη συσκευή.

 

Αυτό μάλλον θεωρείται φυσιολογικό , απ'οτι διάβασα.

 

Αν δέν θέλω να περάσω ακόμη την έκδοση 5 ... υπάρχει τρόπος να αποκλείσω προσωρινά τη λειτουργία αυτή ?

 

Επίσης θα ήθελα κάποιο καλό link να διαβάσω περί hellcore κερνέλ ... να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος περί αυτού.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ πολύ πρόσφατα μιά μεταχειρισμένη-refurbished συσκευή.

 

Ηρθε με την 4.4.2 και μόλις συνδέθηκα στο net , μου κατέβασε την 4.4.3 και μετά από κανά 20λεπτο , την 4.4.4 ... και σταμάτησε εκεί παρόλο που επίσημα υπάρχει μέχρι και 5.0.1 για την συγκεκριμένη συσκευή.

 

Αυτό μάλλον θεωρείται φυσιολογικό , απ'οτι διάβασα.

 

Αν δέν θέλω να περάσω ακόμη την έκδοση 5 ... υπάρχει τρόπος να αποκλείσω προσωρινά τη λειτουργία αυτή ?

 

Επίσης θα ήθελα κάποιο καλό link να διαβάσω περί hellcore κερνέλ ... να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος περί αυτού.

Κάνε υπομονή και λογικά θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τις τελευταίες μέρες εχω παρατηρήσει οτι o dialer και ο launcher τρωνε κόλλημα ξαφνικά και διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση.... Stock 5.0.1 εχω και το παθαίνω συνήθως μια φορά την ημέρα . Κανένας άλλος με παρόμοια προβλήματα; (η μονη εφαρμογή που εχω εγκαταστήσει αυτό το καιρό είναι το quizdom)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με stock 5.0.1 (μετά από πλήρη διαγραφή για εγκατάσταση της 5.0) παρατήρησα ότι τουλάχιστον 2 φορές πρόσφατα δεν δούλευε κανονικά το τηλέφωνο: ενώ έπαιρνα τον αριθμό ή με έπαιρναν και χτυπούσε κανονικά, δεν τους άκουγα ούτε με άκουγαν. Με επανεκκίνηση όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

O dialer ειναι γενικα ενα απο τα μεγαλα θεματα του Android σε όλες τις εκδοσεις και σχεδον μετρο συγκρισης απόδοσης του κινητου...

Σε καθε περιπτωση ειναι απαραδεκτο καποιες φορες να ανοιγει σφαιρα και τις περισσοτερες, να θελει εως και 3 δευτερολεπτα για να εμφανιστει! Και ολα αυτα χωρις να υπαρχει memory overload την δεδομενη χρονικη στιγμη...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...