Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έκλεινες τα δεδομένα του κινητού;

 

Πριν την Lollipop το χρησιμοποιούσες έτσι, με ανοικτά τα δεδομένα;

 

Πάντα ανοιχτά τα είχα ολα . δεν τα έκλεινα ποτέ. πρεπει να είναι το backup της google. :( θα δοκιμάσω με κλειστά δεδομένα για δω αν όντως συμβαίνει απο αυτό .. Πάντως όταν είμαι σε wifi η απόδοση της μπαταρίας είναι κανονική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω και εγω προβλημα τις τελευτες μερες με την μπαταρια δεν εχω ανοιχτα τα δεδωμενα μονο το το wifi αλλα παντα ετσι τα ειχα κατι μου τρωι την μπαταρια η τα επαιξε η μπαταρια πως θα δω τι γινεται ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

φιλε απο που και ποσο την πήρες την μπαταρια κραταει καθόλου

Απο ebay φίλε μου.Original,11 ευρώ περίπου.

Κρατάει σαν καινούρια.

Πανευκολο να αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay φίλε μου.Original,11 ευρώ περίπου.

Κρατάει σαν καινούρια.

Πανευκολο να αλλάξει.

ποιο συγκεκριμενα απο που ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Το πήγα ο ίδιος στην procordia. Σε 30 λεπτά το πήρα φτιαγμένο και έφυγα. Ηταν και εντός εγγύησης.
Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά τώρα με το Lollipop πληρωμένες εφαρμογές όπως το Swype ή το solid explorer μου τα βγάζει μη πληρωμένα.

Καμία ιδέα;Εκανα εκκαθάριση δεδομένων.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πιασανε στο XDA το link από το update zip! http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56795905&postcount=496 Enjoy χωρίς να περιμένετε την Google και χωρίς να χάσετε τα δεδομένα σας...

τελικά αυτό το zip το βάζουμε στο κινητό και στην επανεκκίνηση το τρέξουμε απο το bootloader ή κάνουμε τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

α)@junglist: Solid explorer εχω κι εγω αγορασμενο αλλα κανενα προβλημα...

β)Αυτο με τον app drawer των εφαρμογων οπου το transparency αντικατασταθηκε με το λευκο ασπρο πλαισιο πολυ το σκεφτηκαν??? :mad::X

γ)@Nikitas: δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378746

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Το πήγα ο ίδιος στην procordia. Σε 30 λεπτά το πήρα φτιαγμένο και έφυγα. Ηταν και εντός εγγύησης.

 

Ερχονται και το παραλαμβανουν οι ιδιοι και στο φερνουν δωρεαν , γνωριζεις? Ποσο πληρωσες για την επισκευη αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά τώρα με το Lollipop πληρωμένες εφαρμογές όπως το Swype ή το solid explorer μου τα βγάζει μη πληρωμένα.

Καμία ιδέα;Εκανα εκκαθάριση δεδομένων.

 

Μονο το tapatalk μου έχει δημιουργήσει τέτοιο θέμα αλλα το έκανε και πριν την 5 με την 4.4.(εξαφανίστηκε to vip)

Solid και εδώ μια χαρά.

Swype δεν το έχω περάσει ακόμα,το έχω από amazon.Θα το δοκιμάσω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανεις πρόβλημα στο wifi; Καμιά φορά θέλει επανεκκίνηση η συσκευή για να συνδεθεί γιατί δεν μπορω να κάνω ενεργοποίηση του wifi. Απο στοκ 4.4 σε στοκ lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Ερχονται και το παραλαμβανουν οι ιδιοι και στο φερνουν δωρεαν , γνωριζεις? Ποσο πληρωσες για την επισκευη αν επιτρεπεται?

 

Ναι αν είσαι εντός εγγύησης.

Όπως σου έγραψα το πήγα ο ίδιος για να το παραλάβω επιτόπου και να μην περιμένω μια ημέρα τα courier.

Δεν πλήρωσα φράγκο.

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειτε Google now launcher, βλεπετε ολα τα wallpaper της Lollipop διαθεσιμα για επιλογη ή μονο ενα??

 

edit: OK, το βρηκα, για να δει καποιος ολα τα διαθεσιμα wallpapers στο κινητο με τον Google Now launcher δεν αρκει το long press σε κενη οθονη - εκει εμφανιζονται τα περισσοτερα, οχι ολα. Για την πληρη λιστα, πρεπει να παμε μεσω settings --> Display --> Wallpapers

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανείς απ' εσάς που έχετε περάσει την Lollipop, να μου αν και πώς επανέφερε τα sms του;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κανείς απ' εσάς που έχετε περάσει την Lollipop, να μου αν και πώς επανέφερε τα sms του;

 

Αν δεν τα έχεις κρατήσει με κάποιον τρόπο, δεν μπορείς να τα επαναφέρεις.

 

Για να τα κρατήσεις, μπορώ να σου πω τουλάχιστον 2 τρόπους:

α) Με το SMS Backup & Restore: κάνεις backup, φυλάς κάπου (στο PC σου) το αρχείο που σου δημιουργεί, και όταν βάλεις Lollipop το γράφεις πίσω και κάνεις επαναφορά.

β) Με το Helium Backup: έχει ειδική επιλογή (SMS Messaging store, νομίζω) και όπως παραπάνω φυλάς κάπου το αρχείο και μετά κάνεις επαναφορά.

 

Ο πρώτος τρόπος είναι πιο εύκολος γιατί το Helium θέλει μια ειδική διαδικασία στην αρχή για να τρέξει. Όμως με το Helium μπορείς να κρατήσεις και δεδομένα άλλων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα έχεις κρατήσει με κάποιον τρόπο, δεν μπορείς να τα επαναφέρεις.

 

Για να τα κρατήσεις, μπορώ να σου πω τουλάχιστον 2 τρόπους:

α) Με το SMS Backup & Restore: κάνεις backup, φυλάς κάπου (στο PC σου) το αρχείο που σου δημιουργεί, και όταν βάλεις Lollipop το γράφεις πίσω και κάνεις επαναφορά.

β) Με το Helium Backup: έχει ειδική επιλογή (SMS Messaging store, νομίζω) και όπως παραπάνω φυλάς κάπου το αρχείο και μετά κάνεις επαναφορά.

 

Ο πρώτος τρόπος είναι πιο εύκολος γιατί το Helium θέλει μια ειδική διαδικασία στην αρχή για να τρέξει. Όμως με το Helium μπορείς να κρατήσεις και δεδομένα άλλων εφαρμογών.

Και εγώ με τον πρωτο τροπο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα έχεις κρατήσει με κάποιον τρόπο, δεν μπορείς να τα επαναφέρεις.

 

Για να τα κρατήσεις, μπορώ να σου πω τουλάχιστον 2 τρόπους:

α) Με το SMS Backup & Restore: κάνεις backup, φυλάς κάπου (στο PC σου) το αρχείο που σου δημιουργεί, και όταν βάλεις Lollipop το γράφεις πίσω και κάνεις επαναφορά.

β) Με το Helium Backup: έχει ειδική επιλογή (SMS Messaging store, νομίζω) και όπως παραπάνω φυλάς κάπου το αρχείο και μετά κάνεις επαναφορά.

 

Ο πρώτος τρόπος είναι πιο εύκολος γιατί το Helium θέλει μια ειδική διαδικασία στην αρχή για να τρέξει. Όμως με το Helium μπορείς να κρατήσεις και δεδομένα άλλων εφαρμογών.

 

Είχα ρωτήσει και χτες με διαφορετικό τρόπο και γι' αυτό άλλαξα την ερώτησή μου.

Όπως βλέπεις την 1η λύση την γνωρίζω πολύ καλά, αλλά δεν δούλεψε στην περίπτωσή μου!!!!!

 

Περνώντας σήμερα Lollipop αντιμετώπισα 2 προβλήματα:

1) Χρησιμοποιώ σχεδόν από την πρώτη στιγμή που είχα Android τις Call Logs Backup & Restore και SMS Backup & Restore για να επαναφέρω τα sms μου και το ιστορικό των κλήσεών μου, και ενώ η επαναφορά γλινεται με επιτυχία, φαίνεται να δημιουργείται πρόβλημα με τις επαφές μου, όπου όταν προσπαθώ να ανοίξω κάποιες (όχι όλες) μού βγάζει FC.

2) Όχι τόσο σημαντικό όσο το 1ο, αλλά θα μ' ενδιέφερε αν υπάρχει work around, όταν επαναφέρω τα WiFi access points με Τitanium Backup, δεν εμφανίζεται κανένα από τα αποθηκευμένα router που είχα με στην KitKat.

 

Έχει περάσει κάποιος την Lollipop και να μην είχε κάποιο πρόβλημα σαν τα δικά μου, και κυρίως το 1ο που είναι και πιο βασικό;

 

Και εγώ με τον πρωτο τροπο.

 

Οπότε όπως καταλαβαίνω έχω εγώ πρόβλημα με την εφαρμογή, και όχι η ίδια εφαρμογή και η συμβατότητά της με την Lollipop.

 

Σας ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εδώ.

 

Φλάσαρα την Factory Image, έκανα root και φλάσαρα twrp και όλα καλά.

 

Ένα μόνο: αυτό το Google Messenger μπορεί να δώσει 160 χαρακτήρες στα Ελληνικά ή να πάμε για αλλού;

Link to comment
Share on other sites

και εμένα κατεβαίνεις. Βέβαια για να "ξυπνήσει" έκανα εκκαθάριση υπηρεσιών google, επανεκκίνηση και μετά ήρθε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...