Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλε αυτό https://www.dropbox.com/s/9kbimx6rxwj1q3o/Adobe%20Flash%20Player%2011.1.apk

Μαζί με dolphin και jetpack

 

Καταρχην ευχαριστω.Εκανα οτι μου ειπές αλλά αυτό που ήθελα δεν το κατάφερα.μάλλον δεν το εξήγησα καλά.live streaming θέλω να βλεπω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην ευχαριστω.Εκανα οτι μου ειπές αλλά αυτό που ήθελα δεν το κατάφερα.μάλλον δεν το εξήγησα καλά.live streaming θέλω να βλεπω

Εγώ σου έδωσα ό,τι χρειάζεται για να έχεις φλας.

Το streaming είναι μέσω φλας; Αν όχι κάτι άλλο χρειάζεσαι τότε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω.Εκανα οτι μου ειπές αλλά αυτό που ήθελα δεν το κατάφερα.μάλλον δεν το εξήγησα καλά.live streaming θέλω να βλεπω

 

Βαλε τον vplayer απο το play store για να βλεπεις live streaming

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ω στον αποθετικό χώρο, πατήσεις τις τρεις τελιτσες πάνω δεξιά, σου βγάζει 2 επιλογές(mtp,ptp), είναι κάποια από τις 2 πατημενη? Αν όχι, επέλεξε αυτή που θες.

 

Υγ. Λογικά άκυρο αυτό που σου λέω. Τώρα προσεξα οτι σε 2 αλλά pc δεν έχει πρόβλημα. Θα σου έλεγα και για τον εντοπισμό σφαλμάτων αλλά δεν ισχυει για τον ίδιο λογο. Στο netbook κάνε απ εγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση μήπως στρώσει.

Τα έχω δοκιμάσει φίλε και τα δυο θα δοκιμαδω να κάνω απεγκατάσταση αλλά τι να πω φτάνει η σαμμυ

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχω κλειστό,υπάρχει τροπος μετα να δω αν κάποιος με πήρε τηλ;

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχω κλειστό,υπάρχει τροπος μετα να δω αν κάποιος με πήρε τηλ;

 

Σου έρχεται με μνμ κειμένου η κλήση από τον πάροχο σου.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται τπτ

Μόλις το εκλεισα ,πήρα τηλ απο το σταθερό της δουλειάς και ακόμα περιμένω το μνμ.

Edited by jyonu

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται τπτ

Μόλις το εκλεισα ,πήρα τηλ απο το σταθερό της δουλειάς και ακόμα περιμένω το μνμ.

 

Σε προηγούμενο κινητό σου ερχόταν; Το μήνυμα για το αν έχασες κλήση δεν είναι setting του τηλεφώνου από όσο ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Στο neo v πριν δεν θυμάμαι αλλά δεν νομιζω.πιο πριν σε ενα άλλο ericsson(όχι smart) ,μου ερχόταν.

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Στο neo v πριν δεν θυμάμαι αλλά δεν νομιζω.πιο πριν σε ενα άλλο ericsson(όχι smart) ,μου ερχόταν.

 

Είναι θέμα του παροχου σου. Επικοινώνησε μαζί τους να στο ενεργοποιήσουν

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό stock, rooted, με franco kernel, κλασικά δε λειτουργεί το led notification.

Του πέρασα το Light Flow Lite, τίποτα. Δεύτερη επιλογή ήταν το Light Manager, αλλά και αυτό δεν έκανε τίποτα, όπως θυμόμουν δεν δούλευαν και τα δυο και στο δικό μου για όσο καιρό ήμουν με stock Kitkat.

 

Έχετε καμία άλλη πρόταση να δοκιμάσω, για να μη περνάω CM που με το δικό τους Pulse notification light θα παίζει απροβλημάτιστα;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό stock, rooted, με franco kernel, κλασικά δε λειτουργεί το led notification.

Του πέρασα το Light Flow Lite, τίποτα. Δεύτερη επιλογή ήταν το Light Manager, αλλά και αυτό δεν έκανε τίποτα, όπως θυμόμουν δεν δούλευαν και τα δυο και στο δικό μου για όσο καιρό ήμουν με stock Kitkat.

 

Έχετε καμία άλλη πρόταση να δοκιμάσω, για να μη περνάω CM που με το δικό τους Pulse notification light θα παίζει απροβλημάτιστα;

 

Περιεργο.

Σε μενα στοκ με 4.4.1 και Franco και με το Light Flow ολα κομπλε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα του παροχου σου. Επικοινώνησε μαζί τους να στο ενεργοποιήσουν

 

ΟΚ θα τους κάνω ένα τηλέφωνο.

 

Όσον αφορά τα μνμ!! Δοκίμασα το handsend αλλά δεν έχει αναφορά παράδοσης (ή τουλ εγώ δεν βρήκα την επιλογή)

Ξέρετε κάποιο άλλο πρόγραμμα sms,το οποίο να έχει και αναφορά παράδοσης;

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ θα τους κάνω ένα τηλέφωνο.

 

Όσον αφορά τα μνμ!! Δοκίμασα το handsend αλλά δεν έχει αναφορά παράδοσης (ή τουλ εγώ δεν βρήκα την επιλογή)

Ξέρετε κάποιο άλλο πρόγραμμα sms,το οποίο να έχει και αναφορά παράδοσης;

 

Όλα έχουν αναφορά όλες οι εφαρμογές ψάξε λίγο. Εγώ hangouts χρησιμοποιώ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ θα τους κάνω ένα τηλέφωνο.

 

Όσον αφορά τα μνμ!! Δοκίμασα το handsend αλλά δεν έχει αναφορά παράδοσης (ή τουλ εγώ δεν βρήκα την επιλογή)

Ξέρετε κάποιο άλλο πρόγραμμα sms,το οποίο να έχει και αναφορά παράδοσης;

 

εχει 100% αφου το χρησιμοποιω απλα ειναι καπως χωμενο...

δε το εχω μπροστα μου το κινητο αλλα πηγαινε ρυθμισεις>ρυθμισεις αποστολης (ή κατι τετοιο) και καπου εκει θα εχει επιλογη για αναφορα...

sorry που δεν ειμαι πολυ ακριβης στις οδηγιες μου αλλα δε το θυμαμαι απεξω...

 

παντως εχει σιγουρα οποτε ψαξτο λιγακι και θα το βρεις...

 

edit : λιγο που εψαξα google βρηκα αυτο Settings --> Receive Message Settings --> Tick Both Delivery reports and Handcent delivery reports που καπως ετσι ειναι (μπορει να υπαρχει καμια μικρη αλλαγη απο τα update) οποτε κοιτα το

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Για μυνήματα μου άρεσε το Ninja SMS, με floating popup window.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις τελευταίες 2 μέρες έχω παρατηρήσει ότι όταν γυρνάω σε 3G , ενώ μέχρι τώρα κ σπιτι και έξω δούλευε καμπάνα Η+, τώρα με το ζόρι εμφανίζει Η+ αλλά χωρίς καμία μπάρα ..πέφτει στο Ε, και μετά σε G αλλά και αυτό όχι φουλ.

 

Ειμαι vodafone/ beergang 1.2 stb / Σέρρες

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό stock, rooted, με franco kernel, κλασικά δε λειτουργεί το led notification.

Του πέρασα το Light Flow Lite, τίποτα. Δεύτερη επιλογή ήταν το Light Manager, αλλά και αυτό δεν έκανε τίποτα, όπως θυμόμουν δεν δούλευαν και τα δυο και στο δικό μου για όσο καιρό ήμουν με stock Kitkat.

 

Έχετε καμία άλλη πρόταση να δοκιμάσω, για να μη περνάω CM που με το δικό τους Pulse notification light θα παίζει απροβλημάτιστα;

Για προσπάθησε να κατεβάσεις το LedBlinker pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα χθες ότι σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση του κινητού. Συγκεκριμένα πότε δούλευε και πότε όχι. Σκέφτηκα ότι ίσως φταίει ο Nova launcher σε συνδυασμό με το light flow και Missed it. Οπότε τα απεγκατέστησα αλλά καμία διαφορά δεν παρατήρησα. Τελικά έκανα format το τηλέφωνο αλλά πάλι το πρόβλημα δεν διορθώθηκε. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα το wifi του κινητου, εφυγα απο το δωματιο γιατι ειχα δουλεια και ττωρα που επεστρεωα το κινητο μου εχει βγαλει το μπλεε λαμπακι της ειδιοποιησης,, αλλα η οθονη δεν ανοιγει με τιποτα, λες και ειναι κλειστη... Το θεμα ειναι οτι η μπαταρια δε βγαινει να επανελθει στα ισα του...Οποτε ειναι και η τελευταια φορα που παιρνω κινητο με μη αποσπωμενη μπαταρια.. Μ ε εχει απογοητευσει λιγο σε βασικα πραγματα και το εχω μονο4 μηνες... Τι να κανω;;

 

ΑΚΥΡΟ. Μολις κρατησα πατημενο αρκετη ωρα το power button, εκανε επαννεκκινηση..

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

SOS ερωτηση! Ειχα παραγγειλει το κινητο απο ενα ***καταστημα εδω και δυο βδομαδες και τπτ! σημερα το ακυρωσα και λεω θα το παρω απ το πλαισιο.εχουν τελειωσει ομως ολα τα κομματια και εχει μονο εκθεσιακα! Να παρω το εκθεσιακο η εχετε να μου προτεινετε και απ εξω? για ελλαδα ολα τα μαγαζια που κοιταξα πλεον ειναι στα 340+ και δεν θελω-εχω να διαθεσω!
Link to comment
Share on other sites

για το εκθεσιακο τι λες? να μην ακουμπησω?

Υ.Γ Εχω κανει υπομονη ηδη δυο βδομαδες δεν αντεχω αλλο :'(

 

Εγώ δεν θα το παιρνα ουτε σε αρχική τιμή ουτε με έκπτωση εκθεσιακό. Ηταν συνδεδεμένο στη πρίζα όλη μέρα πόσους μήνες. Δες amazon μη βρεις σε καλη τιμή νεο. Κάνε υπομονή μη βιαστεις.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα που το παρήγγειλες δε σου είχαν δώσει αριθμό αποστολής? Στο τηλ τί σου ειπαν?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...