Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγώ θα ακολουθήσω μάλλον αυτόν τον http:// http://m.androidcentral.com/android-advanced-usb-otg-nexus-4 οδηγό. Το καλώδιο το πήρα από Αμαζον. http:// http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00EJP5XR2/ref=ya_aw_oh_pit έχει πολλά παρόμοια. Διάβασε και στον οδηγό.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ενα πρόβλημα οπώς είχα γράψει με το κλείδωμα της οθόνης.σαν πιθανή λύση σε κάποιο φόρο προτείνουν την απενεργοποίηση της επιλογής 'lock screen when power button is pressed".δεν μπορω να βρω τέτοια επιλογή :)
Link to comment
Share on other sites

http://m.androidcentral.com/android-44-kitkat-rolling-out-nexus-7-nexus-10

 

Ξεκινάει από σήμερα λοιπόν επίσημα για τα Wi-Fi only NEXUS 7&10.Θα ακολουθήσουν σε λίγο καιρό και οι εκδόσεις με 3g lte όπως και το NEXUS 4 που μας ενδιαφέρει βεβαίως βεβαίως.

 

Υ.Γ. Ανυπομονώ για το πρώτο post " παιδιά αν κάνω εκκαθάριση το Google services framework θα μου έρθει το update?"

Υ.Γ 1 Επίσης για το "και γιατί να το πάρουμε τελευταίοι, μας ξέχασε η Google, Apple γίναμε κλπ"

Υ.Γ 2 Να μην ξεχάσω εννοείται το "έχω stock Rom αλλά custom kernel, θα πάρω το update?"

 

Κοινώς,βάζω τα μυαλά μου στο μπλέντερ από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ανάρτηση της ομάδας android στο Google plus ξεκίνησε η αναβάθμιση για τα nexus 7 και 10 και σύντομα έρχεται για το 4. Είναι όμως λίγο μπερδεμένη η ανάρτηση και δεν είναι ξεκάθαρο πότε και ποιο.

Υπομονή.........

Link to comment
Share on other sites

http://m.androidcentral.com/android-44-kitkat-rolling-out-nexus-7-nexus-10

 

Ξεκινάει από σήμερα λοιπόν επίσημα για τα Wi-Fi only NEXUS 7&10.Θα ακολουθήσουν σε λίγο καιρό και οι εκδόσεις με 3g lte όπως και το NEXUS 4 που μας ενδιαφέρει βεβαίως βεβαίως.

 

Υ.Γ. Ανυπομονώ για το πρώτο post " παιδιά αν κάνω εκκαθάριση το Google services framework θα μου έρθει το update?"

Υ.Γ 1 Επίσης για το "και γιατί να το πάρουμε τελευταίοι, μας ξέχασε η Google, Apple γίναμε κλπ"

Υ.Γ 2 Να μην ξεχάσω εννοείται το "έχω stock Rom αλλά custom kernel, θα πάρω το update?"

 

Κοινώς,βάζω τα μυαλά μου στο μπλέντερ από τώρα.

 

Χαχα ας την παρουμε εμείς και αστους να ρωτάνε!αρα παρασκευή λογικά θα την έχουμε ,θυμάμαι κάποιος που έλεγε 15 μέρες απο όταν βγει επίσημα.αναμένουμε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ανάρτηση της ομάδας android στο Google plus ξεκίνησε η αναβάθμιση για τα nexus 7 και 10 και σύντομα έρχεται για το 4. Είναι όμως λίγο μπερδεμένη η ανάρτηση και δεν είναι ξεκάθαρο πότε και ποιο.

Υπομονή.........

 

Το πρωί πάντως που έπαιξα λίγο με το 10αρι δεν έβγαλε κάτι..Θα με κάνετε τώρα που θα φύγω για ραντεβού έξω να περάσω από το σπίτι να το τσεκάρω πάλι :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ας την παρουμε εμείς και αστους να ρωτάνε!αρα παρασκευή λογικά θα την έχουμε ,θυμάμαι κάποιος που έλεγε 15 μέρες απο όταν βγει επίσημα.αναμένουμε

 

Εεεεεε....να ρωτήσω κάτι?Αν κάνω εκκαθάριση το Google services framework θα μου έρθει το update?Και γιατί άργησε για το ν4?Αυτό δεν μ αρέσει καθόλου!Πάω να πάρω iphone!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, τι να τη κανω την 4.4. αν δεν παρω τον GEL και δεν μου δωσει και τις διαφανεις μπαρες πανω κατω? σιγα τις διαφορες απο εκει και περα. Ποιο, το ART που ειναι ΒΕΤΑ? αντε το καβαλησε το καλαμι ο γκουγκλης
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα δεν θα εχουμε το νεο transparent UI καθως αυτο θεωρειται αποκλειστικα προνομιο του nexus 5. Στα ταμπλετ που αναφερεται ενημερωση εχουν ανεβει εικονες που δεν φαινεται ο νεος launcher αλλα εξακολουθει να υπαρχει η σχετικη μαυριλα στο πανω και καιτω μερος της συσκευης. Δειτε εδω!

http://www.androidpolice.com/2013/11/12/nexus-7-2012-2013-and-nexus-10-android-4-4-kitkat-update-to-start-rolling-out-today-nexus-4-and-nexus-7-3g-soon/

 

Google μας υποχρεωσες...:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να κανει κατι καποιος στο xda και να το modarei για 768..Αλλιως,θα παιζουμε με dpi και ολα κομπλε..Παντως ειναι ωραιος,τον εχω τωρα στην slimkat..
Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα δεν θα εχουμε το νεο transparent UI καθως αυτο θεωρειται αποκλειστικα προνομιο του nexus 5. Στα ταμπλετ που αναφερεται ενημερωση εχουν ανεβει εικονες που δεν φαινεται ο νεος launcher αλλα εξακολουθει να υπαρχει η σχετικη μαυριλα στο πανω και καιτω μερος της συσκευης. Δειτε εδω!

http://www.androidpolice.com/2013/11/12/nexus-7-2012-2013-and-nexus-10-android-4-4-kitkat-update-to-start-rolling-out-today-nexus-4-and-nexus-7-3g-soon/

 

Google μας υποχρεωσες...:mad::mad:

 

Εντάξει να μην παρέχονται features που είναι hardware related όπως η συνεχής φωνητική αναγνώριση.

 

Αλλά να μην παρέχονται και καθαρά eye candy μπλιμπλικια όπως το transparency είναι μεγάλη κοροϊδία και ξεφτίλα ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι fail της Google αλλά έχω μια απορία. Όσοι έχετε βάλει με κάποιο mod την διαφάνεια, όταν από την αρχική οθόνη πάτε στον App drawer δεν σας κάνει μια στιγμιαία "λαμψη" για να γίνει μαύρο? Αυτό στην 4.4 του n5 έχει διορθωθεί? Γιατί αν το κάνει, καλύτερα που δεν μας το δίνει. εγώ χρησιμοποιώ το gravity και το έχω περίπου στη μέση γιαυτό τον λόγο. Στην carbon δεν το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλουμε nova και θα έχουμε διάφανο status bar και soft keys. Στην beta λέει ότι με 4.4 έχει αυτή τη δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό, σύμφωνα με τις απόψεις πολλών, ο νέος launcher της Google (GEL), που προς το παρόν υπάρχει αποκλειστικά στο Ν5,μετά από δοκιμαστική περίοδο σχετικά με την κατανάλωση της μπαταρίας, να δοθεί και στην υπόλοιπη σειρά nexus, από το Google play, όπως άλλωστε και το Google keyboard. Υπομονή λίγο και θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλουμε nova και θα έχουμε διάφανο status bar και soft keys. Στην beta λέει ότι με 4.4 έχει αυτή τη δυνατότητα.

 

Aυτό ακριβώς ήθελα να ρωτήσω.

Το transparency στα Navigation Buttons και στη Notification Bar έχει να κάνει με το framework ή με τον GEL (Kitkat launcher), οπότε ακόμη και να μην έχουμε transparency στην έκδοση του N4, δεν υπάρχει πρόβλημα, βάζουμε Nova beta launcher και είμαστε εντάξει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που χρησιμοποιώ Xposed framework με Gravity box για να έχω διαφάνεια σε statusbar και nav buttons δεν βλέπω καμία "λάμψη" απο homescreen σε drawer.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Aυτό ακριβώς ήθελα να ρωτήσω.

Το transparency στα Navigation Buttons και στη Notification Bar έχει να κάνει με το framework ή με τον GEL (Kitkat launcher), οπότε ακόμη και να μην έχουμε transparency στην έκδοση του N4, δεν υπάρχει πρόβλημα, βάζουμε Nova beta launcher και είμαστε εντάξει;

 

Προφανώς η Google έδωσε τη δυνατότητα κάποιος να το αξιοποιήσει γι'αυτό εμφανίστηκε τώρα και στον nova. Ακόμη πάντως το κινητό μας δεν το υποστηρίζει στην 4.3, ενώ άλλα πχ Moto X παρόλο που είναι στην 4.3 δίνει τη δυνατότητα. Άρα περιμένουμε την 4.4.

 

 

Edit: τώρα που κοιτάζω το change log δεν ξέρω τι θα γίνει με την nav bar

 

Transparent system bars on Kitkat (Settings > Look and feel > Transparent Notification Bar)

Transparent nav bar on Moto X (Settings > Look and feel > Transparent Navigation Bar)

http://novalauncher.com/beta/

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Στην carbon δεν το κάνει?

 

To εκανε σε μενα αυτο και ειναι σπαστικο.Διορθωθηκε με τον εξης τροπο:ξαναγινε κανονικη απο διαφανη η navbar :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα πρόβλημα οπώς είχα γράψει με το κλείδωμα της οθόνης.σαν πιθανή λύση σε κάποιο φόρο προτείνουν την απενεργοποίηση της επιλογής 'lock screen when power button is pressed".δεν μπορω να βρω τέτοια επιλογή :)

 

Το ξαναβαζω γιατί αμέσως μετα απο το ποστ ξεκίνησε η συζήτηση για το κιτ κατ οποτε λογικό να "χαθεί":)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η Google έδωσε τη δυνατότητα κάποιος να το αξιοποιήσει γι'αυτό εμφανίστηκε τώρα και στον nova. Ακόμη πάντως το κινητό μας δεν το υποστηρίζει στην 4.3, ενώ άλλα πχ Moto X παρόλο που είναι στην 4.3 δίνει τη δυνατότητα. Άρα περιμένουμε την 4.4.

 

 

Edit: τώρα που κοιτάζω το change log δεν ξέρω τι θα γίνει με την nav bar

 

Transparent system bars on Kitkat (Settings > Look and feel > Transparent Notification Bar)

Transparent nav bar on Moto X (Settings > Look and feel > Transparent Navigation Bar)

http://novalauncher.com/beta/

 

Στη N5 port rom που χρησιμοποιώ, μια χαρά transparent Navigation Buttons και Notification Bar έχω με τον Nova launcher beta.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωτησα στη κοινοτητα του nexus4, αυτο:

I read few minutes ago that Nexus 7,10 will be getting the update to 4.4., but What about the new transparent UI? Why this feature is not available?

Will be the same on Nexus 4 as well??

 

και πηρα την απαντηση:

Hi Dimitrios,

 

the transparent UI is most likely linked to the Launcher that isn't made available on the Nexus 7 and 10.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται τα nexus γίνονται σαν όλα τα υπόλοιπα κινητά των κατασκευαστών...Αποκλειστικά χαρακτηριστικά στο νεώτερο μοντέλο, καθυστερήσεις και ασαφέστατα χροναδιαγράματα στις αναβαθμίσεις.....
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ενα συντομο συγκριτικο μεταξυ nexus 5 & nexus 4.... Καλο, χρυσο αλλά ειδικα οταν τα βλεπεις διπλα διπλα ειναι ασχημο το 5αρι :p

 

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται τα nexus γίνονται σαν όλα τα υπόλοιπα κινητά των κατασκευαστών...Αποκλειστικά χαρακτηριστικά στο νεώτερο μοντέλο, καθυστερήσεις και ασαφέστατα χροναδιαγράματα στις αναβαθμίσεις.....

 

Γιατί το λες;μήπως έχουμε γινει απαιτητικοι ;τοσα leaks που είχαν βγει ηταν μουφα σχετικα με την ανακοίνωση της νεας έκδοσης μιας κ η ιδία η Google δεν ανέφερε ημερομηνία.επίσης είμαστε βιαστικοι και όλοι στη πρίζα για την 4.4 που θα την παρουμε οσονουπω.οι αλλες ναυαρχίδες πήραν 4.3 και μεις ενος χρονου συσκευή πάμε 4.4.Τώρα Οσον αφορα κάποια χαρακτηριστικά μπορεί να μας τα βάλουν αργότερα.Κ αν όχι νάναι καλά το xda.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

οπότε ο καθένας μας με οποίο τρόπο μπορεί πρέπει να υποστηρίξει Ubuntu. εγώ από nexus δεν "φευγω" ότι και να κάνει η Google απλά πρέπει να σνομπαρουμε το λειτουργικό της και ο μόνος δρόμος Ubuntu.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...