Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με stock 5.0.1 (μετά από πλήρη διαγραφή για εγκατάσταση της 5.0) παρατήρησα ότι τουλάχιστον 2 φορές πρόσφατα δεν δούλευε κανονικά το τηλέφωνο: ενώ έπαιρνα τον αριθμό ή με έπαιρναν και χτυπούσε κανονικά, δεν τους άκουγα ούτε με άκουγαν. Με επανεκκίνηση όλα καλά.

 

Μια από τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαίωση και από μένα... Σήμερα το πρωί τελευταίο κρούσμα, συνολικά περίπου 3 φορές από εποχής lollipop

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

H κατασταση χειροτερευει καθημερινα - 2 ακυρα restart σε ενα 24ωρο, και ενα κολλημα από το πουθενα που χρειαστηκε soft reset...Stock 5.0.1 και χωρις νεες εφαρμογες τις τελευταιες μερες, Χρειαζομαστε 5.0.2 ή 5.1 αμεσα...!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ η κατάσταση χειροτερεύει.. Δεν ξέρω ρε ****το αλλά όποτε βιάζομαι να χρησιμοποιήσω την κάμερα πάντοτε θα κολλήσει.Τόσο γκαντέμης πια? Συν ότι χθες κόλλησε το wifi και συνιδειτοποίησα σήμερα ότι όλοι οι κωδικοί έχουν χαθεί.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να έχετε όσο γίνεται πιο σωστή Rom, βάλτε την Frank από XDA.

Έχει λύσει σχεδόν όλα τα προβλήματα της 5.0.1

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

H κατασταση χειροτερευει καθημερινα - 2 ακυρα restart σε ενα 24ωρο, και ενα κολλημα από το πουθενα που χρειαστηκε soft reset...Stock 5.0.1 και χωρις νεες εφαρμογες τις τελευταιες μερες, Χρειαζομαστε 5.0.2 ή 5.1 αμεσα...!

Κι εδω πλέον 2 φορές την μέρα περίπου κολλάει ο dialer και θέλει υποχρεωτικά επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ η κατάσταση χειροτερεύει.. Δεν ξέρω ρε ****το αλλά όποτε βιάζομαι να χρησιμοποιήσω την κάμερα πάντοτε θα κολλήσει.Τόσο γκαντέμης πια? Συν ότι χθες κόλλησε το wifi και συνιδειτοποίησα σήμερα ότι όλοι οι κωδικοί έχουν χαθεί.

 

Μια απο τα ιδια και με εμενα σχετικα με την καμερα, πολλες φορες οταν παω να τραβηξω φωτο τρωει restart.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ η κατάσταση χειροτερεύει.. Δεν ξέρω ρε ****το αλλά όποτε βιάζομαι να χρησιμοποιήσω την κάμερα πάντοτε θα κολλήσει.Τόσο γκαντέμης πια? Συν ότι χθες κόλλησε το wifi και συνιδειτοποίησα σήμερα ότι όλοι οι κωδικοί έχουν χαθεί.

 

Αυτο με τους κωδικούς μου το έχει κάνει 2 φορές. Κατα τα άλλα τρώω reboots αλλα είχα και πρίν θέμα. Καμια φορα μέχρι 2 reboot την ημέρα πολλές φορές όμως κανένα.

 

Περα απο αυτά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ουτε με Wifi, ουτε με dialer, ουτε κάμερα, oυτε leaks.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως δεν σας έκατσε καλά το update;

Δεν γίνεται σε μένα πχ που δεν έχω κάνει format από τότε που το πήρα και έχω περάσει όλα τα update το ένα πάνω από το άλλο, με ό,τι συνεπάγεται σε μάζεμα σαβούρας, να τρέχει μια χαρά, χωρίς κολλήματα, reboots, και με κανονικό WIFI και dialer.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι το έχω το τηλ.

Μαμά πάντα, πέρασμα ΟΤΑ τις επισημες αναβαθμίσεις και ποτέ clean installs, root κλπ. Το τηλέφωνο είναι 22 μηνών.

Γενικά δεν κολλάει παρά με την κάμερα και το dialler όπου δεν ακούω, δεν με ακούν κλπ και κάνω restart.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κολλησε για μια φορα ακομα και το βρηκα κλειστο - πφφφφφ.... :down::hunter::shock:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Από εδω με 5.0.1 και Semaphore, τίποτα. Κάμερα δεν χρησιμοποιώ πολύ, αλλά όλα τα άλλα ρολόι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Από εδω με 5.0.1 και Semaphore, τίποτα. Κάμερα δεν χρησιμοποιώ πολύ, αλλά όλα τα άλλα ρολόι.

 

Gialakias πριν την αλλαγή κέρνελ είχες δει κάποιο θέμα? Εκτός κάμερας που δεν χρησιμοποιείς..

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι οι ανεξάρτητοι developers με custom Roms προχώρησαν πιο γρήγορα και διόρθωσαν τα όποια bugs της lollipop από την Google... Κάποιοι τεμπελιάζουν στην California...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Gialakias πριν την αλλαγή κέρνελ είχες δει κάποιο θέμα? Εκτός κάμερας που δεν χρησιμοποιείς..

Δεν πρόλαβε. Ο Semaphore είναι αγαπημένος και περάστηκε μετά το boot της factory image μαζί με τη recovery και το root...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αν δέν θέλω να περάσω ακόμη την έκδοση 5 ... υπάρχει τρόπος να αποκλείσω προσωρινά τη λειτουργία αυτή ?

 

Επίσης θα ήθελα κάποιο καλό link να διαβάσω περί hellcore κερνέλ ... να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος περί αυτού.

 

Κάποια βοήθεια για τα παραπάνω ?

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια για τα παραπάνω ?

Για πειράγματα, κερνελ κλπ ρωτάμε στο θέμα των Τροποποιήσεων.

Εδώ διάβασε για τον Hell

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2495373

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι το έχω το τηλ.

Μαμά πάντα, πέρασμα ΟΤΑ τις επισημες αναβαθμίσεις και ποτέ clean installs, root κλπ. Το τηλέφωνο είναι 22 μηνών.

Γενικά δεν κολλάει παρά με την κάμερα και το dialler όπου δεν ακούω, δεν με ακούν κλπ και κάνω restart.

 

Κι εγω ολα τα ΟΤΑ το ενα πανω απ το αλλο, μου εκανε κανα δυο επανεκκινησεις σε κολληματα που εφαγε με το Real racer την ωρα που το ανοιγε και μια φορα που κολλησε η καμερα. Αλλα αυτο με τον dialer που δεν ακους και δεν σε ακουν ειναι τραγικο. Μου το κανει εδω και μια βδομαδα μερα παρα μερα και σπαει νευρα γιατι δεν μπορεις να κανεις το βασικο πραγμα για το οποιο αγορασες στην συσκευη δλδ να τηλεφωνεις!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καμία επίσημη ΟΤΑ με την 5.0.2 θα την πάρουμε; Ξέρετε; Το Motorola διάβασα ότι θα την πάρει. Εμείς;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καμία επίσημη ΟΤΑ με την 5.0.2 θα την πάρουμε; Ξέρετε; Το Motorola διάβασα ότι θα την πάρει. Εμείς;

Κάπου διάβασα ότι όχι άμεσα για Ν4.

Πάντως δεν έχει και καμία διαφορά από ότι βλέπω από την 5.0, τουλάχιστον σε θέμα χρήσης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως βγήκαν 5.0.2 images για το nexus 10 και το άλλο 7αρι. Άρα η έκδοση δεν είναι device specific όπως φανταστηκαμε ένα μήνα τώρα από τότε που κυκλοφόρησε. Το πότε θα έρθει όμως και σε μας... Only Google knows...!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...