Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολοι εσεις φλασαρατε τα ξεχωριστα αρχεια οπως λεει ο φιλος παραπανω η οχι? πειτε ρε παιδια εναν ευκολο τροπο

 

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να περιμένεις το επίσημο OTA update.

Μετά λίγο πιο δύσκολο είναι να βάλεις το έτοιμο Ota zip και το πιο πολύπλοκο να βάλεις ένα ένα τα img.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι...λογω ελλειψης χρονου δεν προλαβαινω να φτιαξω full guide για την ολη διαδικασια αλλα ας φροντισει καποιος editor αν δεν υπαρχει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό να έχω proximity sensor wakelock με διάρκεια όση και τα τηλεφωνήματα μου; σας εμφανίζεται και εσάς κάτι τέτοιο στα στατιστικά του wakelock detector. Τρέχω stock 4.4
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, όσοι έχετε την 5, όταν πατήσετε το πλήκτρο για τις πρόσφατες εφαρμογές σας βγάζει πάνω στην οθόνη κάποιο μήνυμα για γραφικά στοιχεία;; σαν αυτό που έχω ανεβάσει..
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, όσοι έχετε την 5, όταν πατήσετε το πλήκτρο για τις πρόσφατες εφαρμογές σας βγάζει πάνω στην οθόνη κάποιο μήνυμα για γραφικά στοιχεία;; σαν αυτό που έχω ανεβάσει..

 

Εμένα εκεί έχει την google search bar.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εκεί έχει την google search bar.

Oκ, εγώ την έχω αφαιρέσει, γιαυτό πιθανόν να εμφανίζεται, Thanks.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε όλους αποφάσισα και εγώ να περάσω την lollipop αλλά

έχω ένα πρόβλημα στης κλήσεις...Όταν πάω να κάνω μια κλήσει από της επαφές μου σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την ακυρώσω όταν θέλω ... υπάρχει κάποια λύσει..

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε όλους αποφάσισα και εγώ να περάσω την lollipop αλλά

έχω ένα πρόβλημα στης κλήσεις...Όταν πάω να κάνω μια κλήσει από της επαφές μου σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την ακυρώσω όταν θέλω ... υπάρχει κάποια λύσει..

 

Ο σενσορας πάνω αριστερά εμποδίζεται από τίποτα? Ζελατίνα, δάχτυλο κλπ?

Link to comment
Share on other sites

είναι καθαρό... θα δω μήπως στρώσει στη συνέχειας.... πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση...
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό να έχω proximity sensor wakelock με διάρκεια όση και τα τηλεφωνήματα μου; σας εμφανίζεται και εσάς κάτι τέτοιο στα στατιστικά του wakelock detector. Τρέχω stock 4.4

Ναι είναι ο αισθητήρας που σβήνει την οθόνη όταν πλησιάζουμε το κινητό στο αυτί για να μιλήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με την 5. Όταν την έβαλα χτες είχα pop up notifications.

Δηλαδή για κάθε ειδοποίηση εμφανιζόταν ένα pop up παραθυράκι για μερικά δευτερόλεπτα.

Σήμερα αυτό δεν εμφανίζεται. Υπάρχει κάπου σχετικό setting? Ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι...λογω ελλειψης χρονου δεν προλαβαινω να φτιαξω full guide για την ολη διαδικασια αλλα ας φροντισει καποιος editor αν δεν υπαρχει...

 

Υπάρχει οδηγός και σε λίγο αναβαθμίζεται για την τωρινή ΟΤΑ. Ήδη έχω απαντήσει σχετικά εκεί για τον τρόπο. Απλά επειδή είμαι εκτός δεν προλάβαινα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μολις την πέρασα.

Αλλαξα και μπαταρία μιας και τα είχε παίξει η προηγούμενη..

Xposed κανένα νεο?

φιλε απο που και ποσο την πήρες την μπαταρια κραταει καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με το adb Fastboot μέσα από τον φάκελο με την ρομ με ένα απλό flash all. Και όχι αρχείο-αρχείο. Κάποιος είπε ότι κάπου σκαλωνε στο τρέξιμο...όντως αλλά μετά από λίγο ξανά τρέχει η διαδικασία κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν procordia, πριν 2 βδομάδες πήγα το nexus που έχω χαρίσει στη γυναίκα μου για πρόβλημα στο ακουστικό . Συνολικός χρόνος διάγνωσης και αλλαγής ακουστικού 24 ωρες.

Το πήγα Δευτέρα στις 11 και τρίτη στις 12 με πήραν να το παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας σήμερα Lollipop αντιμετώπισα 2 προβλήματα:

1) Χρησιμοποιώ σχεδόν από την πρώτη στιγμή που είχα Android τις Call Logs Backup & Restore και SMS Backup & Restore για να επαναφέρω τα sms μου και το ιστορικό των κλήσεών μου, και ενώ η επαναφορά γλινεται με επιτυχία, φαίνεται να δημιουργείται πρόβλημα με τις επαφές μου, όπου όταν προσπαθώ να ανοίξω κάποιες (όχι όλες) μού βγάζει FC.

2) Όχι τόσο σημαντικό όσο το 1ο, αλλά θα μ' ενδιέφερε αν υπάρχει work around, όταν επαναφέρω τα WiFi access points με Τitanium Backup, δεν εμφανίζεται κανένα από τα αποθηκευμένα router που είχα με στην KitKat.

 

Έχει περάσει κάποιος την Lollipop και να μην είχε κάποιο πρόβλημα σαν τα δικά μου, και κυρίως το 1ο που είναι και πιο βασικό;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την 5 δυο μέρες και αντιμετώπιζω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία.

Οταν είμαι σπίτι και είναι συνδεδεμένο σε wifi είναι όλα μια χαρά.

Οταν βγαινω εξω και μπαινει στα δεδομένα μου τρώει την μπαταρία μέσα σε μια ωρα . και το μεγαλυτερο ποσοστο το εχουν οι υπηρεσίες google! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αν έκλεινες τα δεδομένα του κινητού;

 

Πριν την Lollipop το χρησιμοποιούσες έτσι, με ανοικτά τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την 5 δυο μέρες και αντιμετώπιζω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία.

Οταν είμαι σπίτι και είναι συνδεδεμένο σε wifi είναι όλα μια χαρά.

Οταν βγαινω εξω και μπαινει στα δεδομένα μου τρώει την μπαταρία μέσα σε μια ωρα . και το μεγαλυτερο ποσοστο το εχουν οι υπηρεσίες google! Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Restart δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...