Jump to content

Q VS. Free2GO


PsyGreg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η Q παιδια ειναι η καλυτερη...! ειχα what's up και ολα τα λεφτα μας εφευγαν στις καρτες. Πλέον πηρα Q και σωθηκα.

Πιστευω πως ειναι η καλυτερη καρτοκινητη αυτη την στιγμη με τις καλυτερες χρεωσεις ειδικα προς wind/q.

Αν βγαλει και καλυτερη προσφορα προς ολους θα ειναι πλεον μακραν το καλυτερο.Γνωριζετε αν θα βγαλει

κατι τετοιο;;

Δεν ξέρω αλλά μακάρι να το κάνει και αν δεν θέλει να αυξήσει επίσημα τα λεπτά προς όλους,ας δώσει ένα bonus online ενεργοποίησης μέσω site...όπως και στα υπόλοιπα πακέτα δηλαδή.και κάτι ακόμα...ας βγάλουν και ένα τυπικό πακέτο μηνυμάτων προς όλους πχ 60 μηνύματα,έτσι ώστε να μην αγχωνομαστε με την κάρτα.Αυτα τα 2 να κάνει(ειδικά το πρώτο με τα λεπτά) και θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να αφήσω το F2G...βλέπω αυτό το 300' με 1€ και με πιάνει τρέλλα(χαράς εννοείται)...

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ? :P check--> http://vmihas.blogspot.gr/

 

Πω πω πω ... δεν εχει και κουμπί για "like" εδω μέσα...

ευχαριστώ

 

---

μονο που δεν με συνδέει

εμφανίζει πρόβλημα στην σύνδεση

:-s

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάποια αλλαγή η wind στο site και υπήρξε πρόβλημα με την εφαρμογή.

Υπομονή 1-2 μέρες και λογικά θα το φτιάξει. Του android έχει ήδη διορθωθεί. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...επειδή δεν τα πάω καθόλου καλά με τα μαθηματικά και πρέπει να εξηγήσω στον θείο μου που φεύγει από Cosmote τι είναι καλύτερο να βάλει ανάμεσα σε F2G και Q μπορείτε να με βοηθήσετε;;Από ότι μου λέει σκέφτεται να βάζει μέχρι 15€ κάρτα το μήνα και θέλει να του πω τι αξίζει...ενδιαφέρεται μόνο για λεπτά προς όλους,άντε και 10-15 sms.Με 12€ καθαρά(15€ ανανέωση) στην Q εχει 240' με χρέωση ανά λεπτό από το πρώτο λεπτό και μένουν και χρήματα για τα sms.με 10€ καθαρά εχει 400' προς όλους αλλά με 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση και μένουν χρήματα για sms.Εδω να πω ότι από όσο έχω παρατηρησει κάνει κάποιες μονολεπτες κλήσεις αλλά οχι πάρα πολλές.και εδω θελω την βοήθεια σας.400' με 3 λεπτά ελάχιστη ή 240' με χρέωση ανά λεπτό;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...επειδή δεν τα πάω καθόλου καλά με τα μαθηματικά και πρέπει να εξηγήσω στον θείο μου που φεύγει από Cosmote τι είναι καλύτερο να βάλει ανάμεσα σε F2G και Q μπορείτε να με βοηθήσετε;;Από ότι μου λέει σκέφτεται να βάζει μέχρι 15€ κάρτα το μήνα και θέλει να του πω τι αξίζει...ενδιαφέρεται μόνο για λεπτά προς όλους,άντε και 10-15 sms.Με 12€ καθαρά(15€ ανανέωση) στην Q εχει 240' με χρέωση ανά λεπτό από το πρώτο λεπτό και μένουν και χρήματα για τα sms.με 10€ καθαρά εχει 400' προς όλους αλλά με 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση και μένουν χρήματα για sms.Εδω να πω ότι από όσο έχω παρατηρησει κάνει κάποιες μονολεπτες κλήσεις αλλά οχι πάρα πολλές.και εδω θελω την βοήθεια σας.400' με 3 λεπτά ελάχιστη ή 240' με χρέωση ανά λεπτό;;

 

q να πάει αλλά ΠΑΝΤΑ θα βάζει 1€ για 400' προς wind/q ακόμα και αν δεν έχει πολλούς σε wind. Αν βάζει πακέτα 3 με 60' προς όλου μονο θα πληρώνει ακριβά το 1/3 των κλήσεων (προς wind/q) ενώ αν βάζει και ένα ευρω τα 60 του άλλου πακέτου πάνε μονο σε cote/voda και με το 1€ εξυπηρετείται στην wind

Αρα με 15€ = περίπου 12,5 καθαρά θα έχει. 3X60 = 180 για όλους (πρακτικά μονο cote/voda) και 1 Χ 400 =400 wind/q και θα του περισσεύουν 2,5€ για κανενα sms. Μπορεί βέβαια να βαζει >16€ οπότε να έχει 240 voda/cote και 400 wind/q

Στο f2g επειδή έπαψε για νεους η προσφορά 300 λεπτά με το που βάζεις την κάρτα (μπονους ανανέωσης) δεν αξίζει πλέον με σχεδόν καμία ανάλυση χρήσης.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

q να πάει αλλά ΠΑΝΤΑ θα βάζει 1€ για 400' προς wind/q ακόμα και αν δεν έχει πολλούς σε wind. Αν βάζει πακέτα 3 με 60' προς όλου μονο θα πληρώνει ακριβά το 1/3 των κλήσεων (προς wind/q) ενώ αν βάζει και ένα ευρω τα 60 του άλλου πακέτου πάνε μονο σε cote/voda και με το 1€ εξυπηρετείται στην wind

Αρα με 15€ = περίπου 12,5 καθαρά θα έχει. 3X60 = 180 για όλους (πρακτικά μονο cote/voda) και 1 Χ 400 =400 wind/q και θα του περισσεύουν 2,5€ για κανενα sms. Μπορεί βέβαια να βαζει >16€ οπότε να έχει 240 voda/cote και 400 wind/q

Στο f2g επειδή έπαψε για νεους η προσφορά 300 λεπτά με το που βάζεις την κάρτα (μπονους ανανέωσης) δεν αξίζει πλέον με σχεδόν καμία ανάλυση χρήσης.

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε.Ναι δεν το συζητώ αν υπήρχε ακόμα η προσφορά για νέους με τα 300'...είχε συμβόλαιο Cosmote,δεν το έψαξε και πολύ και έχασε την ευκαιρία.Έχεις δικιο γι'αυτό που λες με το 1€,απλά επειδή είχε συμβόλαιο και κάθε μήνα πήγαινε στο κατάστημα για να πληρώσει,εχει συνηθίσει οπότε πιθανώς θα κάνει την ανανέωση μέσω καταστήματος Wind που δίνει bonus 180' προς Wind/Q που του φτάνουν...σ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν του φτάνει κάνε του δώρο ένα δικαρτο Android F2go, Qτον 70€και δείξε του να τα κάνει online ;):D

Χαχαχα σωστό αλλά δεν τον κοβω να μαθαίνει και πολύ εύκολα...μάλλον βλέπω την υπάλληλο της Wind να ενεργοποιεί κάθε φορά τα πακέτα. :p

Link to comment
Share on other sites

άρα να πούμε σαν Overall (χάρις τις αναλύσεις που προσφέρατε)

 

ομιλία

αν μιλάς κυρίως προς wind/q = Q

αν μιλάς κυρίως προς όλους = f2G

 

data

μικρή χρήση = Q

μεγάλη χρήση = f2G

 

sms

λίγα = Q

πολλά = f2G

 

ισχύουν αυτά πάνω κάτω

Link to comment
Share on other sites

Αρα υπερτερεί η Q στα μηνύματα και το F2G στην ομιλία.Με το ίντερνετ δεν ασχολείται γιατι δεν ξέρει και το κινητό είναι απλο.Θα του προτείνω Q αν είναι και θα δούμε πως θα του φανεί τον 1ο μήνα οπότε μετά ίσως κάνει μια φορητότητα στο F2G αν δεν τον βολεύει που πιστεύω θα τον βολεύει...σας ευχαριστώ όλους παιδια :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει πολύ προς Wind αλλά είχε ένα πρόγραμμα με 200' κάπου στα 25€ προς όλους και συνήθως εκεί κυμαίνεται(κάποιες φορές λιγο παραπάνω) απλά λόγο 3λεπτου δεν τον βολεύει ένα πακέτο στο F2G.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή κάνει μικρές κλήσεις προς όλους? τότε είμαστε κάπου στην μέση :P

 

Και εκεί κάπου στη μέση είναι. :)κάνει κάποιες μικρές κλήσεις αλλά λίγες παραπάνω μεγαλύτερης διάρκειας.Βέβαια δεν παίρνει κάθε μέρα τηλέφωνα οπότε βγαίνει καλά.

Link to comment
Share on other sites

απο συμβολαιο που ειμαι σε λιγες μερες θα μεταβω σε f2g ( εχω κανη το αιτημα ) ηθελα να μου λεγατε απο που με συμφερη να αγοραζω χρονο και ΜΒ απο το περιπτερο απο το καταστημα η απο το σαιτ τις wind (θελη πιστωτικη απο το σαιτ )
Link to comment
Share on other sites

απο συμβολαιο που ειμαι σε λιγες μερες θα μεταβω σε f2g ( εχω κανη το αιτημα ) ηθελα να μου λεγατε απο που με συμφερη να αγοραζω χρονο και ΜΒ απο το περιπτερο απο το καταστημα η απο το σαιτ τις wind (θελη πιστωτικη απο το σαιτ )

 

Για ανανέωση δεν εχει σημασία που θα την κανεις αν είναι μέχρι 19€.Αν βάλεις από 20€ και άνω καλύτερα να πας σε κατάστημα όπου σου δίνει 300' & 300 sms προς Wind/Q.τα πακέτα να τα ενεργοποιείς μέσω Myf2g όπου πολύ εύκολα κανεις έναν λογαριασμό.πχ αν βάλεις 500 Mb μέσω site σου δίνει αλλα 500 δώρο.σύνολο 1GB με 5€.Τώρα για ανανέωση μέσω site(εννοώ αγορά κάρτας) δεν ξέρω αν γίνεται..ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Για ανανέωση δεν εχει σημασία που θα την κανεις αν είναι μέχρι 19€.Αν βάλεις από 20€ και άνω καλύτερα να πας σε κατάστημα όπου σου δίνει 300' & 300 sms προς Wind/Q.τα πακέτα να τα ενεργοποιείς μέσω Myf2g όπου πολύ εύκολα κανεις έναν λογαριασμό.πχ αν βάλεις 500 Mb μέσω site σου δίνει αλλα 500 δώρο.σύνολο 1GB με 5€.Τώρα για ανανέωση μέσω site(εννοώ αγορά κάρτας) δεν ξέρω αν γίνεται..ελπίζω να βοήθησα!
στο λογαριασμο που θα φτειξω γιανα κανω ανανεωσεις θα εχω αγοραση καρτα απο το περιπτερο και τι καρτες υπαρχουν ευχαριστω φιλε
Link to comment
Share on other sites

στο λογαριασμο που θα φτειξω γιανα κανω ανανεωσεις θα εχω αγοραση καρτα απο το περιπτερο και τι καρτες υπαρχουν ευχαριστω φιλε

Ο λογαριασμός χρησιμεύει κατα κύριο λόγο στην αγορά πακέτων με bonus αλλά και στην ενημέρωση υπολοιπου διαδικτυακά.φυσικά υπάρχει και η επιλογή ανανέωσης από το site που είναι εξίσου χρήσιμη για πολλούς βάζοντας τον 16ψηφιο αριθμό της κάρτας.κάρτες θα βρεις των 5,10,15,20 και 30€.Στα καταστήματα βέβαια μπορείς να βάλεις πάνω από 5€ οποιο ποσο θέλεις πχ 8€ η 12€ η οποιοδήποτε ακέραιο ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός χρησιμεύει κατα κύριο λόγο στην αγορά πακέτων με bonus αλλά και στην ενημέρωση υπολοιπου διαδικτυακά.φυσικά υπάρχει και η επιλογή ανανέωσης από το site που είναι εξίσου χρήσιμη για πολλούς βάζοντας τον 16ψηφιο αριθμό της κάρτας.κάρτες θα βρεις των 5,10,15,20 και 30€.Στα καταστήματα βέβαια μπορείς να βάλεις πάνω από 5€ οποιο ποσο θέλεις πχ 8€ η 12€ η οποιοδήποτε ακέραιο ποσο.

ευχαριστω φιλε και παλι

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. :) Αν τυχόν έχεις και smartphone android κλπ. κατέβασε και την εφαρμογή της Wind η σου προτείνω την εφαρμογή του Βαγγέλη Μίχα.πας στην αναζήτηση και πατάς F2G και είναι η 2η εφαρμογή.Αν πάλι δεν έχεις τέτοιο κινητό κανένα πρόβλημα. :)
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. :) Αν τυχόν έχεις και smartphone android κλπ. κατέβασε και την εφαρμογή της Wind η σου προτείνω την εφαρμογή του Βαγγέλη Μίχα.πας στην αναζήτηση και πατάς F2G και είναι η 2η εφαρμογή.Αν πάλι δεν έχεις τέτοιο κινητό κανένα πρόβλημα. :)
εχω και θα την κατεβασω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...