Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Δε ξέρω ρε prioxxx. Αυτή η εφαρμογή του τηλεφώνου τρελάθηκε. Έφτασε πάνω κι από την οθόνη. Δε ξέρω τί να κάνω τώρα κι η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι να στήνω από την αρχή πάλι. Έχω βέβαια και back up στοκ σε art..

 

Μήπως να κανεις wipe cashe reboot κ φόρτιση μέχρι 100% να στρώσει;πιστεύω ηταν τυχαίο αλλά δώσε μια ευκαιρία ακόμα στη Ρομ. Α ξαναφλασαρε με dirty την ρομ να είσαι κομπλε,μη στησεις απο την αρχή.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Καρφώθηκα" τελικά και τα κάνω όλα από την αρχή. Factory image, recovery, root, busybox, επαναφέρω εφαρμογές, βάζω και τελευταίο semaphore, για να πάω μετά σε touchcontrol και xposed, μπας και καθήσω για λίγο "ήσυχος" (όλο έτσι λέω ξέρω).

 

Δε λέω.. Μπορεί να μην έφταιγε η Rom ή να ήθελε παραπάνω χρόνο για να "κάτσει".

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η πρώτη απόπειρα με Mahdi δεν έκατσε καλά, μάλλον κάτι πείραξα στις ρυθμίσεις της ROM και μετά είχα πολλά FCs, αλλά καθώς δεν είχα χρόνο ξαναγύρισα Cat+hells που είχα nandroid.

 

Από χθές κάνω ταυτόχρονες δοκιμές με MultiROM και Mahdi ως δευτερεύουσα ROM και Cat ως κύρια.

Σκέφτομαι να του πετάξω και καμιά τρίτη ROM ( triple boot :D ) επάνω αν και ήδη αυτές οι δύο μαζί με ένα nandroid έχουν περάσει τα 6 GB...:p

H Cat σε ART , η Mahdi σε Dalvik.

 

Αυτή τη φορά η Mahdi δείχνει σταθερή, απλά ενώ έχει τις άπειρες ρυθμίσεις τις λείπουν 2-3 πραγματάκια που εγώ θα τα ήθελα,

πχ ρύθμιση του μεγέθους των tiles ή ποσοστό φωτεινότας % , λεπτομέρειες ίσως αλλά οκ. ( εκτός αν τα έχει κάπου και δεν τα βρίσκω, πιο πολύ ώρα ασχολήθηκα με το MultiROM παρά με τη Mahdi χθες. )

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μερες συμβιωσης με σλιμκατ,ολα καλα.μου φαινεται πολυ γρηγορο το κινητο,καλυτερα απο την μπυρα.με τον δικο της κερνελ..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε καποια custom rom τέλεια το screen recorder σε ART??Γιατί στην cataclysm σε ART όταν το σταματάω πετάει force close..
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μερες συμβιωσης με σλιμκατ,ολα καλα.μου φαινεται πολυ γρηγορο το κινητο,καλυτερα απο την μπυρα.με τον δικο της κερνελ..

 

Κάνε μας την χάρη....βαλε πρώτα stable 1,2 με hells και μετά ποσταρε :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μεινω με cataclysm μεχρι να μας ερθει paranoid με hybrid setting,pie,halo

 

@taliban

 

Απο οτι θυμάμαι και εσύ χρησιμοποιουσες gamma 2.2,το εχεις περάσει και σε hells τώρα ή χρησιμοποιείς διαφορετικά χρωματα;;

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μεινω με cataclysm μεχρι να μας ερθει paranoid με hybrid setting,pie,halo

 

@taliban

 

Απο οτι θυμάμαι και εσύ χρησιμοποιουσες gamma 2.2,το εχεις περάσει και σε hells τώρα ή χρησιμοποιείς διαφορετικά χρωματα;;

 

Αντε να δω πότε θα μας έρθει η pa... Σαν να το παράκανε αυτή την φορά

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δω πότε θα μας έρθει η pa... Σαν να το παράκανε αυτή την φορά

 

Μας είχε καλομαθει στην 4.3 με το γρήγορο built και τώρα μας κακόφαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Με τα bionic και dalvik patches σε full stock 4.4.2 έχετε ασχοληθεί καθόλου; Αξίζουν; και κάτι λέει οτι για το dalvik μπαίνει και σε Odexed αλλά είναι "strongly recommended" να έχουμε deodexed rom. Η stock όμως αν δεν κάνω λάθος είναι Odexed...

 

Έχει αναφερθεί και άλλες φορές, ότι στην πράξη δεν βλέπεις καμία διαφορά, εκτός από τα benches που έχει μεγάλη διαφορά στο Antutu.

Και στην στοκ μια χαρά παίζουν και ας είναι odexed.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια του ξαναεβαλα στοκ, μετα απο καιρο με ομνιρομ (πολυ καλη η λειτουργια με τα updates) και εδω και 5 μερες εχω τον aviate launcher ο οποιος μαρεσει παρα πολυ. αν εχετε ορεξη για κατι διαφορετικο αξιζει μια δοκιμη.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους καλή χρονιά και ότι επιθυμεί ο καθένας... Να ρωτήσω σε cm με ak kernel μπορώ να κατεβάσω την τελευταία nightly και να την φλασαρω κατευθείαν;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το νεο update του mahdi με τον κερνελ hells doctor!πολύ γρήγορα κυλάνε όλα. Υποστηριζει s2w+s2s μέσω trickster.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους καλή χρονιά και ότι επιθυμεί ο καθένας... Να ρωτήσω σε cm με ak kernel μπορώ να κατεβάσω την τελευταία nightly και να την φλασαρω κατευθείαν;

 

Καλή χρονιά σε όλους.

 

Λογικά μπορείς, εκτός και αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα ο kernel (εγώ το έχω κάνει και με franco και με hells).

Απλά, με το που περάσεις την τελευταία nightly, θα αλλάξει ο kernel σε αυτόν που έχει η CM rom, και θα πρέπει να ξαναflashάρεις τον ak kernel.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Mahdi ή Beergang??Τι προτείνεται;;Πια είναι πιο γρήγορη;;Παρέα θα παει και ο Φράνκο..

 

Προσοχή! Με την πρώτη, απ' ότι διαβάζω στο thread της, δεν είναι συμβατός ο Franco.

Link to comment
Share on other sites

Mahdi ή Beergang??Τι προτείνεται;;Πια είναι πιο γρήγορη;;Παρέα θα παει και ο Φράνκο..

 

Εγώ mahdi έχω αλλά δεν υποστηριζει Φράνκο. Άλλωστε ο δικός της είναι πολύ καλός. Εγώ απο χτες πέρασα hellsdoctor και παει σφερα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κανένας τρόπος να μετατρέψουμε το gamma2.2 του franco σε trickster υπάρχει;;

 

ζητησέ το εδώ , κάποιος θα το φτιάξει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039607

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι άλλοι στην PA μας δουλεύουν; Την έβγαλαν χωρίς pie, halo και hybrid; Ξέρω ότι το κάνουν τζάμπα αυτό αλλά έχουν περάσει 2 μήνες από την 4.4 και ακόμη τίποτα;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλά οι άλλοι στην PA μας δουλεύουν; Την έβγαλαν χωρίς pie, halo και hybrid; Ξέρω ότι το κάνουν τζάμπα αυτό αλλά έχουν περάσει 2 μήνες από την 4.4 και ακόμη τίποτα;

 

Γτ αγχωνεσαι;δοκίμασε τπτ άλλο. Μας έχουν ξεχάσει κ αυτοι κ της carbon με δήθεν beta την στιγμη που όλοι οι άλλοι έχουν stable εκδοσεις εδώ κ καιρό. Γιαυτό τους ξεγραψα κ δοκιμασα mahdi.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γτ αγχωνεσαι;δοκίμασε τπτ άλλο. Μας έχουν ξεχάσει κ αυτοι κ της carbon με δήθεν beta την στιγμη που όλοι οι άλλοι έχουν stable εκδοσεις εδώ κ καιρό. Γιαυτό τους ξεγραψα κ δοκιμασα mahdi.

 

Απλώς θέλω PA γιατί είναι η μόνη που έχει κάτι πραγματικά διαφορετικό (Halo και Hybrid)...Οι άλλες είναι πάνω κάτω ίδιες μεταξύ τους στα χαρακτηριστικά.

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Απλώς θέλω PA γιατί είναι η μόνη που έχει κάτι πραγματικά διαφορετικό (Halo και Hybrid)...Οι άλλες είναι πάνω κάτω ίδιες μεταξύ τους στα χαρακτηριστικά.

 

Halo έχει κ αυτή που σου είπα αλλά το έχω ανενεργό μιας κ δεν το χρησιμοποιώ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...