Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Άρχισε Επιτέλους να κινείται το θέμα των custom Rom.

Stable η Beergang, unofficial η carbon

 

 

κινειται,αλλα λιγα πραματα..εγω περασα slimkat και ολα βαινουν καλως...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ρε μαγκες κατι κινειται αλλά με τον ρυθμο που πανε θα φτασουμε Πασχα να πουμε.Σημερα το πρωι βρηκα το κινητο κλειστο το οποιο δεν ανοιγε καν πατωντας το Power button.omni+franco 199 ωραια πραγματα!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

και η pa έβγαλε kk, Beta ακόμα αλλά κάτι είναι και αυτό :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια καλά φίλοι!

Pa: Παραείναι beta. Δεν έχει τίποτα πέρα από το immersive mode κι ένα πολύ απλό reboot στο power button. Ελάχιστες επιλογές στα quick settings.

Slim Kat: Πολύ καλή προσπάθεια. Έχει πολλές επιλογές. Αλλά είναι αργή και δεν μου αρέσει καθόλου το dpi setting που έχει.

Το χειρότερο είναι ότι όλες μα όλες έχουν το εκνευριστικό θέμα με τον χαμηλό ήχο.

Συμπέρασμα: Πάντα επιστρέφω σε στοκ με art runtime.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η beergang είναι μία χαρά, χωρίς πολλά φρου - φρου και αρώματα, κοντά πολύ στην stock .

 

Ρε παιδιά με το location τι κάνετε ? Το έχετε συνέχεια ενεργοποιημένο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μετά από διάφορες δοκιμές επέστρεψα σε full stock με factory image 4.4.2 και από θέμα ταχύτητας και γενικότερης αίσθησης είναι η καλύτερη και χωρίς art πάει σφαίρα, γλιτώνεις και τον χώρο που πιάνει...Οι custom θέλουν λίγο χρόνο ακόμη κατά τη γνώμη μου...
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η beergang είναι μία χαρά, χωρίς πολλά φρου - φρου και αρώματα, κοντά πολύ στην stock .

 

Ρε παιδιά με το location τι κάνετε ? Το έχετε συνέχεια ενεργοποιημένο ?

 

Εξοικονομηση ενεργειας ή μπαταριας πως λεγεται το εχω παντα.Τρεχουν 2 widget καιρου σε μενα και θελω να ειναι ενημερωμενα αρκετα συχνα μιας και μου αρεσει να παρακολουθω τον καιρο.Α και υπηρεσια αναζητησης τοποθεσιας google το εχω απενεργοποιησει.

 

Οσον αφορα τις ρομ και η omni ειναι σχετικα γρηγορη (φυσικα σε art)με καποια βασικα πραγματακια να πειραξεις.Στη σημερινη ομως αναβαθμιση που βγαλανε μου χανεται η navi bar που και που.Προσωπικα σε οτι ηθελα τα εβρισκα ολα μαζι στην carbon.

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

@noisex δοκίμασε και cataclysm..Την έχω αρκετό καιρό χωρίς κάποιο πρόβλημα

 

Είχα δοκιμάσει την προηγούμενη έκδοση κι είχα αρκετά θετικές εντυπώσεις. Είχε όμως το bug του ήχου. Αν κρίνεις οτι έχει διορθωθεί να δώσω άλλη μια ευκαιρία.

 

 

Επίσης η beergang είναι μία χαρά, χωρίς πολλά φρου - φρου και αρώματα, κοντά πολύ στην stock .

 

Ρε παιδιά με το location τι κάνετε ? Το έχετε συνέχεια ενεργοποιημένο ?

 

Beer ε; custom tiles έχει; Και πολύ περισσότερο 2g/3g selector;

Location πάντα ανοιχτό στην εξοικονόμηση μπαταρίας έχω.

 

Πάντως εγώ μετά από διάφορες δοκιμές επέστρεψα σε full stock με factory image 4.4.2 και από θέμα ταχύτητας και γενικότερης αίσθησης είναι η καλύτερη και χωρίς art πάει σφαίρα, γλιτώνεις και τον χώρο που πιάνει...Οι custom θέλουν λίγο χρόνο ακόμη κατά τη γνώμη μου...

 

Πραγματικά ο έξτρα χώρος που ζητά το art αξίζει και με το παραπάνω.

 

Αν έπαιζε και το gravity box ίσως να μη ψάχναμε και για custom roms τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Beer ε; custom tiles έχει; Και πολύ περισσότερο 2g/3g selector;

Location πάντα ανοιχτό στην εξοικονόμηση μπαταρίας έχω.

 

έχει custom tiles , επιλογή 2g/3g όχι ( α ρε carbon τι μας κάνεις :) )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει την προηγούμενη έκδοση κι είχα αρκετά θετικές εντυπώσεις. Είχε όμως το bug του ήχου. Αν κρίνεις οτι έχει διορθωθεί να δώσω άλλη μια ευκαιρία.

 

 

Τι να σου πω απο στοκ σε cataclysm δεν έχω δει διάφορα στον ήχο.. Απο custom πιστευω είναι απο τις πιο stable..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τρώει το χέρι μου για αυτή εδώ πάντως : Mahdi-Rom

 

Είναι εντελώς φρέσκια αλλά αν δείτε το βιντεάκι με τα χαρακτηριστικά είναι εξωφρενικά πολλά.

Απλά με κόβει ότι μιλάμε για ROM ουσιαστικά 4 ημερών...

( αν και λαμβάνει ήδη εξαιρετικά σχόλια )

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τρώει το χέρι μου για αυτή εδώ πάντως : Mahdi-Rom

 

Είναι εντελώς φρέσκια αλλά αν δείτε το βιντεάκι με τα χαρακτηριστικά είναι εξωφρενικά πολλά.

Απλά με κόβει ότι μιλάμε για ROM ουσιαστικά 4 ημερών...

( αν και λαμβάνει ήδη εξαιρετικά σχόλια )

 

Παρε ενα backup και προχωρα!Κατσε να την δω και γω.Βασικα τωρα παιρνω backup και την περναω σε λιγο looool

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αρκετά καλη αλλά λένε οτι έχει fc στα θέματα με τον franco..@prioxxx θα κανεις μια δοκιμή να μου πεις;;
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αρκετά καλη αλλά λένε οτι έχει fc στα θέματα με τον franco..@prioxxx θα κανεις μια δοκιμή να μου πεις;;

 

Την έβαλα! Απο ρυθμίσεις έχει σχεδόν τα πάντα! Ακόμα και screen off στην navi bar που είχα στην carbon. Φαίνεται αρκετά καλή! Παραμενω με τον δικο της κερνελ. Τι προβλήματα είχε με franco;γτ κ με omni κ Φράνκο προβλήματα είχα. Δοκιμαστε τη άφοβα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα! Απο ρυθμίσεις έχει σχεδόν τα πάντα! Ακόμα και screen off στην navi bar που είχα στην carbon. Φαίνεται αρκετά καλή! Παραμενω με τον δικο της κερνελ. Τι προβλήματα είχε με franco;γτ κ με omni κ Φράνκο προβλήματα είχα. Δοκιμαστε τη άφοβα!

 

Την έβαλα και εγώ 2 απορίες μόνο στο βίντεο δείχνει να έχει pie ισχύει; και δεύτερον ενώ το μενού εφαρμογών ήταν συμπαγές σε τρεις σελίδες ξαφνικά άλλαξε και οι σελίδες γίνανε 4 με μεγαλύτερα εικονίδια μπορώ να το αλλάξω;

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ 2 απορίες μόνο στο βίντεο δείχνει να έχει pie ισχύει; και δεύτερον ενώ το μενού εφαρμογών ήταν συμπαγές σε τρεις σελίδες ξαφνικά άλλαξε και οι σελίδες γίνανε 4 με μεγαλύτερα εικονίδια μπορώ να το αλλάξω;

 

Μπα δεν βρήκα pie. Μονο immersive. Για τα εικονίδια δεν ξέρω γιατί έβαλα nova launcher.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

@prioxxx λένε οτι όταν πας να αλλαξεις θέματα σου πετάει αναγκαστική διακοπή..

 

Όσο για pie,δοκιμαστε LMT..

Link to comment
Share on other sites

@prioxxx λένε οτι όταν πας να αλλαξεις θέματα σου πετάει αναγκαστική διακοπή..

 

Όσο για pie,δοκιμαστε LMT..

 

Θέματα δεν αλλαζω ποτε. Το pie δεν με βολευει οπότε μου κάθεται καλά αυτή η Ρομ μέχρι στιγμής..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν έπαιζε και το gravity box ίσως να μη ψάχναμε και για custom roms τώρα.

 

Μα το gravity box έχει βγάλει έκδοση για ΚΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει σε ART το xposed framework

 

Ωραία, μόλις ανακάλυψα τότε ότι για κάποιο λόγο το κινητό μου έχει γυρίσει σε dalvik χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Ίσως όταν έβαλα το xposed να γύρισε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...