Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

με το airdroid δοκιμασε μηπως σε αφησει. τα βλεπει ολα οσα εχεις μεσα, λογικα θα δουλεψει

 

Δυστυχως δοκιμασα τα παντα που κυκλοφορουν σε διαδικτυα,φορα,xda κλπ και δε δουλευει τιποτα οποτε τα κατεβαζω με το airdroid!απλως θα μου φαει χιλια χρονια ομως!τεσπα εναν ευκολο τροπο να το επαναφερω σε φουλ stock κατασταση;(unroot,unlock,μαμα rom κλπ);Ο οδηγος του gialakia για return to stock χωρις pc ειναι μια χαρα νομιζω ε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο Φράνκο τελευταια μονο προβλήματα προκαλει σε μένα

 

με τον 200 απο τη μερα που βγηκε,κανενα προβλημα,ελαχιστα πιο αργος απο της σλιμκατ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

με τον 200 απο τη μερα που βγηκε,κανενα προβλημα,ελαχιστα πιο αργος απο της σλιμκατ

 

Μέχρι 199 έχω βάλει. Τώρα είμαι με hellsdoctor

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό το app για κατέβασμα gapps. Δείχνει καλό : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itslightness.gappsmanager

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το "ART Support" που αναφέρει στα χαρακτηριστικά τι είναι; Δεν ήξερα ότι υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις gapps για όποιον σκοπεύει να χρησιμοποιεί ART.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το "ART Support" που αναφέρει στα χαρακτηριστικά τι είναι; Δεν ήξερα ότι υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις gapps για όποιον σκοπεύει να χρησιμοποιεί ART.

 

Ναι γιατί σε μερικά gapps εχεις fc όταν βάζεις ART.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει τρόπος να περάσω τον gel στην σλιμκατ;

 

Κατέβασε το apk του gel και κάντο εγκατάσταση..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2529594

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το apk του gel και κάντο εγκατάσταση..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2529594

 

Το κατέβασα και το εγκατέστησα αλλά δεν μου βγάζει επιλογή να διαλέξω μεταξύ Nova και gel

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και το εγκατέστησα αλλά δεν μου βγάζει επιλογή να διαλέξω μεταξύ Nova και gel

 

Πιο συγκεκριμενα κατεβάσες;;Αμα πας ρυθμίσεις αρχική οθόνη, τι launchers σου βγάζει;;Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί σε μερικά gapps εχεις fc όταν βάζεις ART.

 

Σε ποιά ας πούμε γιατί από την αρχή της KitKat τρέχω ART και ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα, χωρίς μάλιστα να ψάξω ποτέ ειδικά για "ART Gapps". Ρωτάω πιο πολύ για να το έχω υπόψη μου από εδώ και μπρος.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας! επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο μπορειται να μου πειτε καλυτερα να βαλω 4.4 η 4.3? πως παει καλυτερα το τηλεφωνο? και αν βαλω 4.4 να να εχω art i dalvik?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας! επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο μπορειται να μου πειτε καλυτερα να βαλω 4.4 η 4.3? πως παει καλυτερα το τηλεφωνο? και αν βαλω 4.4 να να εχω art i dalvik?

 

Αν μπορείς βάλε την 4.4

Αν δεν έχεις θέμα με τις εφαρμογές που δουλεύεις, κράτα το στο ART.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βάλε την 4.4

Αν δεν έχεις θέμα με τις εφαρμογές που δουλεύεις, κράτα το στο ART.

 

δηλαδη φιλε παει πιο γρηγορα με 4.4 και art απο 4.3? και απο μπαταρια? αυτο λιγο που με χαλαει ειναι οτι με 4.3 εχω flash με αosp browser ενω με 4.4 δεν θα εχω καθολου flash:(

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε παει πιο γρηγορα με 4.4 και art απο 4.3? και απο μπαταρια? αυτο λιγο που με χαλαει ειναι οτι με 4.3 εχω flash με αosp browser ενω με 4.4 δεν θα εχω καθολου flash:(

 

Βάζεις κάποιον web browser, όπως όλοι μας, που να υποστηρίζει flash (πχ. dolphin) και θα είσαι μια χαρά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Unlock ok,root ok!

Τι Ρομ μα βάλω τώρα;Καμμία πρόταση παιδιά;

Να είναι full customized,να μην έχει battery drain και να είναι γρήγορη;

Να είστε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Unlock ok,root ok!

Τι Ρομ μα βάλω τώρα;Καμμία πρόταση παιδιά;

Να είναι full customized,να μην έχει battery drain και να είναι γρήγορη;

Να είστε καλά!!

 

Λοιπόν κατ εμε καλύτερη σε θέμα μπαταρίας είναι η cm11 δεν έχω δει καλύτερη διαχείριση αλλά δεν είναι και τόσο customized τώρα έχω σλιμ από customize πολύ καλά από μπαταρία σε μπορώ να κρίνω ακόμα είναι νωρίς καλή φαίνεται ομως

Link to comment
Share on other sites

Unlock ok,root ok!

Τι Ρομ μα βάλω τώρα;Καμμία πρόταση παιδιά;

Να είναι full customized,να μην έχει battery drain και να είναι γρήγορη;

Να είστε καλά!!

 

Δοκίμασε mahdi ή cataclysm..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έκανα το κινητό ροοτ μόνο για το exposed και τo gravity box αλλά βλέπω πως δεν λειτουργεί σε αρτ. Μέχρι τώρα χρησιμοποίουσα μόνο αρτ και βλέπω τεράστια διάφορα με dalvik. Ο μόνος λόγος που με κρατάει είναι το gravity box. Εσείς το λέτε ότι αξίζει περισσότερο. Art ή gravity; Τέλος μήπως έχετε ακούσει κάποιο νέο για το θέμα αυτό; Ευχαριστώ πολύ.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματια στο FAQ του Developer.Post 2 θέση 3.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

 

Αρα δυστυχώς από ότι φαίνεται δεν υπάρχει πιθανότητα να έχουμε ΑΡΤ και xposed. Επομένως πρέπει να γίνει η επιλογή, δύσκολο όμως.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Αρα δυστυχώς από ότι φαίνεται δεν υπάρχει πιθανότητα να έχουμε ΑΡΤ και xposed. Επομένως πρέπει να γίνει η επιλογή, δύσκολο όμως.

 

οκ καλο το αρτ, αλλα εγω το ειχα σε dalvik το γυρισα art, αλλα ηθελα xposed και ξαναγυρισα σε dalvik. δεν λεω κατι κανει το αρτ, αλλα στα δικα μου ματια δεν βλεπω κατι τρομερο. για την μπαταρια,αν και ειχα περιγραψει σε καποιο προηγουμενο ποστ μου την χρηση του αρτ και πως δικαιολογειται θεωρητικά η λιγοτερη καταναλωση μπαταριας, στη πραξη δεν βλεπω καποια αξιοσημείωτη διαφορα. οσως παιζουν ρολο βεβαια και οι εφαρμογες που εχω και χρησιμοποιω.

 

οπως και να εχει,θα σου ελεγα,εφοσον δεν θες να αλλαξεις ρομ, βαλε το xposed δοκιμαστικά και κρινε τοτε τι αξιζει περισσοτερο.

(ή για να μην μπαινεις στη διαδικασια, γυρνα dalvik,κανε 1-2 φορτισεις και κρινε τοτε)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...