Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Ποιό σου παρουσιάζει πρώτο? Δεν κατάλαβα? :p

 

Εγώ έχω πρόβλημα στην κατανάλωση με το Google Search... Με όλα stock....

 

χα χα χα, ξέχασα να το γράψω...... υπηρεσίες google

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χα χα χα, ξέχασα να το γράψω...... υπηρεσίες google

 

Τώρα μάλιστα! Δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα ROM. Το ίδιο έχω και εγώ με το Google Search...

Link to comment
Share on other sites

με εχει σπασει τα ωευρα η purity δεν λεει να μει με τπτ...την εγκαθιστα και κολλαει στα κυκλακια της στοκ ρομ. εχει σχεση το οτι την κατεωαζω απο το κινητο?

 

Δε νομίζω. Και εγώ πολλές φορές έτσι το κάνω. Έκανες κανονικά όλα τα wipes? Δοκίμασε να κάνεις wipe και το system.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την beergang ( α ρε carbon τι μας κάνεις ). Τις τελευταίες ημέρες μου παρουσιάζει στην κατανάλωση την μπαταρίας από 25% έως 35% , πρώτο στην λίστα ακόμα και από την οθόνη !

Το κουφό είναι ότι δεν έχει αλλάξει κάτι από την συνηθισμένη χρήση που του εκανα.... ( δεδομένα και wifi ανοίγουν όταν τα χρειάζομαι )

 

Είμαι με cataclysm σχεδόν απο όταν βγήκε και είναι παρα πολύ σταθερή κ γρήγορη.Δοκίμασε τη.Πριν λίγο έβαλα hellscore kernel να δω τι λέει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για πες τι διάβασες για την 4.4.1, εκτός από κάμερα τι άλλο update έχει;

Θα περιμένω ρε φίλε την μαμωcarbon......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι διάβασες για την 4.4.1, εκτός από κάμερα τι άλλο update έχει;

Θα περιμένω ρε φίλε την μαμωcarbon......

 

Παίζει να είναι μονο για το 5...

 

 

Όσο για τον hells,παιδιά και αυτός δεν κυλάει τόσο γρήγορα όσο ο stock,ειδικά στα γραφικά στοιχεια του launcher..

 

Edit: μόλις ελαβαν και σε nexus 10 4.4.1..

 

Έχει κανένας link για stock kernel 4.4 σε zip για φλασαρισμα απο recovery??

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Για πες τι διάβασες για την 4.4.1, εκτός από κάμερα τι άλλο update έχει;

Θα περιμένω ρε φίλε την μαμωcarbon......

 

Το βασικο ειναι οτι φτιαχνει το autofocus της καμερας και κατι αλλο παλι για την καμερα.Για το τι αλλο εχει θα μαθουμε αυριο.επεσε στα χερια μου σημερα το Ν5 ενος φιλου.Καλα μιλαμε τρομερα γρηγορο κ πολυ καλη οθονη.το δα πάρα πολυ γρηγορα γτ βιαζομουν.

 

 

 

 

 

Παίζει να είναι μονο για το 5...

 

 

Όσο για τον hells,παιδιά και αυτός δεν κυλάει τόσο γρήγορα όσο ο stock,ειδικά στα γραφικά στοιχεια του launcher..

Κάπου είχα δει ότι θα παρουμε κ μεις αυτήν την εκδοση αλλά πιο αργά.ειδωμεν..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

.επεσε στα χερια μου σημερα το Ν5 ενος φιλου.Καλα μιλαμε τρομερα γρηγορο κ πολυ καλη οθονη.το δα πάρα πολυ γρηγορα γτ βιαζομουν.

 

Γρήγορο σίγουρα αλλά και το 4 σφεντόνα είναι, είδες κάποια αισθητή διαφορά? Το πήρε συνάδελφος στη δουλειά και κάναμε λίγα από τα γνωστά τεστ με τα τηλέφωνα πλάι πλάι, ταυτόχρονα άνοιγμα σελίδων, εναλλαγή παραθύρων κτλ. και σχεδόν σε όλα πηγαίνανε μαζί από άποψη ταχύτητας. Βέβαια εγώ ήμουν με ART και αυτός με Dalvik.

 

Για την οθόνη θα συμφωνήσω. Παρόλο που ήμουν με PA Brighter LCD preset που το θεωρούσα ως άψογο ως τώρα, όταν έβλεπα τις ίδιες σελίδες στο 5άρι δίπλα ήταν απλά ένα επίπεδο πάνω η απεικόνιση, και δεν ήταν θέμα φωτεινότητας.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορο σίγουρα αλλά και το 4 σφεντόνα είναι, είδες κάποια αισθητή διαφορά? Το πήρε συνάδελφος στη δουλειά και κάναμε λίγα από τα γνωστά τεστ με τα τηλέφωνα πλάι πλάι, ταυτόχρονα άνοιγμα σελίδων, εναλλαγή παραθύρων κτλ. και σχεδόν σε όλα πηγαίνανε μαζί από άποψη ταχύτητας. Βέβαια εγώ ήμουν με ART και αυτός με Dalvik.

 

Για την οθόνη θα συμφωνήσω. Παρόλο που ήμουν με PA Brighter LCD preset που το θεωρούσα ως άψογο ως τώρα, όταν έβλεπα τις ίδιες σελίδες στο 5άρι δίπλα ήταν απλά ένα επίπεδο πάνω η απεικόνιση, και δεν ήταν θέμα φωτεινότητας.

 

Όπως είναι στημένο το δικο μου δεν είχε καλύτερη απόκριση σε ταχύτητα.Απο ενα στοκ όμως φαίνεται η διαφορά.χτες παρέλαβε άλλος φίλος μου Ν4 μετα απο προτροπή δικιά μου κ όντως είναι πιο αργό απο το δικο μου,μέχρι να του το πειραξω. Δεν μου άρεσε που ηταν τοσο ελαφρύ μιας κ είναι πλαστικό.το δικο μας δείχνει πιο ακριβό κινητό.Αλλά δεν δοκιμασα εφαρμογές μιας κ έφυγα αμέσως.θα τον ξαναπετυχω όμως.Σαν συμπέρασμα ομως απο τα λίγα αυτά δεν ξέρω αν αξίζουν τα σχεδόν 200 ευρώ παραπάνω για να το παρω...θα πήγαιναν σε g2.sorry of topic..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση την 4.4.1 από custom recovery (cwm) με αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378746 (συγκεκριμένα ήμουν στην τρίτη περίπτωση) μπήκε κανονικά και το μόνο που μου χάλασε ήταν το root το οποίο ξαναέγινε με flashαρισμα του supersu στο cwm. Στα της εγκατάστασης, το κινητό το νιώθω λιγάκι πιο γρήγορο (και είμαι και με dalvik), έχει διαφάνεια στην lockscreen και δεν υπάρχει το lag όταν κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων μέσα από την οθόνη κλειδώματος!!
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση την 4.4.1 από custom recovery (cwm) με αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378746 (συγκεκριμένα ήμουν στην τρίτη περίπτωση) μπήκε κανονικά και το μόνο που μου χάλασε ήταν το root το οποίο ξαναέγινε με flashαρισμα του supersu στο cwm. Στα της εγκατάστασης, το κινητό το νιώθω λιγάκι πιο γρήγορο (και είμαι και με dalvik), έχει διαφάνεια στην lockscreen και δεν υπάρχει το lag όταν κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων μέσα από την οθόνη κλειδώματος!!

 

Ενω σε αρκετους περασε με TWRP 2.6.3.3 σε μενα βγαζει Error executing updater binary in zip.

Δεν θελω να αλλαξω recovery.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άργησαν, αλλά τελικά έδωσαν σήμερα το πρωί M1 version.

Cyanogenmod 11.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ framework πως γυρναμε απο xposed;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ framework πως γυρναμε απο xposed;

 

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει ζιπ που σε επαναφέρει.πήγαινε απο κει που το κατεβασες πρεπει να χει αρχειακι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει ζιπ που σε επαναφέρει.πήγαινε απο κει που το κατεβασες πρεπει να χει αρχειακι

 

Εκει που κατεβασα το xposed εννοεις;

Θα δινει και το στοκ framework;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι.αλλιως δες και στο xblast tools xda που πρεπει να δίνει στοκ framework.απλα τσεκαρε γτ δεν το θυμαμαι
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι.αλλιως δες και στο xblast tools xda που πρεπει να δίνει στοκ framework.απλα τσεκαρε γτ δεν το θυμαμαι

 

το πέρασες συνάδελφε το update ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το πέρασες συνάδελφε το update ?

 

Όχι γτ είμαι με cataclysm.περιμένω update που θα το ενσωματώσει!το πέρασες;ειδες καμια διαφορά; ξέρεις τι έγινε τώρα με την νέα εκδοση έτσι;;μια ακόμα καθυστέρηση για την carbon!να δω ποτε θα βγει να περαστεί..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όχι γτ είμαι με cataclysm.περιμένω update που θα το ενσωματώσει!το πέρασες;ειδες καμια διαφορά; ξέρεις τι έγινε τώρα με την νέα εκδοση έτσι;;μια ακόμα καθυστέρηση για την carbon!να δω ποτε θα βγει να περαστεί..

 

ούτε εγώ , είμαι με beergang.....άλλο που δεν ήθελαν να ρίξουν την μπάλα έξω από το γήπεδο για χασομέρια :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άργησαν, αλλά τελικά έδωσαν σήμερα το πρωί M1 version.

Cyanogenmod 11.

 

Έκανα sideload το update σε 4.4.1, πήρα backup και πέρασα κατ'ευθείαν cm11. Πάρα πολύ καλή δουλειά!! Minimal και σοβαρή. Τρέχω κανονικά σε art.

Μένω εδώ, προς το παρόν, ή μέχρι να βγει κάτι εξίσου σοβαρό.

Α! Και πολύ ωραίο calibration στα χρώματα της οθόνης:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα sideload το update σε 4.4.1, πήρα backup και πέρασα κατ'ευθείαν cm11. Πάρα πολύ καλή δουλειά!! Minimal και σοβαρή. Τρέχω κανονικά σε art.

Μένω εδώ, προς το παρόν, ή μέχρι να βγει κάτι εξίσου σοβαρό.

Α! Και πολύ ωραίο calibration στα χρώματα της οθόνης:thumbup:

 

Την έχω κατεβάσει, λογικά κάποια στιγμή αύριο θα τη flashάρω κι εγώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την 4.4.1 τελικά.

Ποιοι kernel παίζουν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την 4.4.1 τελικά.

Ποιοι kernel παίζουν;

 

Λογικά όλοι θα κανουν..Δεν ξέρω σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόβλημα που είχα με την 1η θεση στην κατανάλωση του ΄΄υπηρεσίες google΄΄ και μερικά f/c καθημερινά λύθηκε με ξήλωμα της greenify.

Πλέον είμαι στα παλαιά μου δεδομένα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...