Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Εχω μείνει αναυδος από smoothness και απόκριση λες και είναι 8πύρηνο !!! με 4.4 beergang (προταση φίλου blade:) )

Οποιος δεν έχει περάσει στην 4.4 ...βουρρρρρρρρρρ λεμε

 

υγ> καλα.. τι να πούμε για μπαταρία! από PA 3.99 που ήμουν με hells b38 , μιλάμε 2πλασιο ..2 μερες τώρα δεν έχω αγγίξει φορτιστή!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

υγ> καλα.. τι να πούμε για μπαταρία! από PA 3.99 που ήμουν με hells b38 , μιλάμε 2πλασιο ..2 μερες τώρα δεν έχω αγγίξει φορτιστή!

 

Τι διπλάσιο αρχηγε μου;δουλευομαστε;βάλε screenshots.γτ με 2 μέρες που λες το κινητό θα το χεις μονίμως στην τσέπη.Με full χρηση φαίνεται η μπαταρία.δούλεψε 3g WiFi και ενημέρωσε μας με εικόνες.μην παραπλανουμε ο ένας τον άλλον. Στους 8 μηνες που το χω το Ν4 έχοντας περάσει απο τα πάντα δεν έχω δει ποτε πανω απο 4.30 ώρες κ αυτό σπάνια.Φυσικά με συνέχεια data on πέφτει κατακόρυφα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.... επειδή οι μάγκες της carbon μας έχουν ζαλίσει τα @@ , μετά από προτροπή και του blade προχώρησα στην εγκατάσταση της beergang

 

Αυτή ειναι ?

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτή, μια χαρά ρομ, προχωρά ανεπιφύλακτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή, μια χαρά ρομ, προχωρά ανεπιφύλακτα

 

Είχα δει που έγραφε alpha κ με ξένισε λίγο.τελικά θαναι κομπλε απο οτι λέτε.θα την δοκιμασω.με τι κερνελ την έχετε;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμνασει κανεις purity rom?

σαν χαρακτηριστικα εχει αυτα που ζηταω!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2281607

τελικα εβαλες purity?

αν ναι πως σου φαινεται? και κατι ακομα t/c κανονικα να φανταστω αφου τρεχει τον στοκ κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει που έγραφε alpha κ με ξένισε λίγο.τελικά θαναι κομπλε απο οτι λέτε.θα την δοκιμασω.με τι κερνελ την έχετε;

 

Έχει τον στοκ και αφού ακόμα ο hells δεν υποστηρίζει t/c παραμένω έτσι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλες purity?

αν ναι πως σου φαινεται? και κατι ακομα t/c κανονικα να φανταστω αφου τρεχει τον στοκ κερνελ

 

Την πέρασα και εγώ πριν από λίγο, μέχρι στιγμής όλα κυλάνε νερό αλλά οκ, δεν μπορεί και να βγει συμπέρασμα τόσο γρήγορα.

 

Για το T/C μάλλον εννοείς ότι ΔΕΝ υποστηρίζει μιας και έχει stock kernel.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Τι διπλάσιο αρχηγε μου;δουλευομαστε;βάλε screenshots.γτ με 2 μέρες που λες το κινητό θα το χεις μονίμως στην τσέπη.Με full χρηση φαίνεται η μπαταρία.δούλεψε 3g WiFi και ενημέρωσε μας με εικόνες.μην παραπλανουμε ο ένας τον άλλον. Στους 8 μηνες που το χω το Ν4 έχοντας περάσει απο τα πάντα δεν έχω δει ποτε πανω απο 4.30 ώρες κ αυτό σπάνια.Φυσικά με συνέχεια data on πέφτει κατακόρυφα.

Σωστα εχεις δίκιο για τα ss ,απλα μου ηταν τόσο αισθητή η διαφορά. Γενικά λειτουργώντας μονο φωτεινότητα auto και WiFi όλη μέρα, κ 10% 3g.

 

Ss θα σηκωσω σε λίγο γιατί δεν μαφηνει απο το κινητό..

 

υγ> με εντυπωσίασε ότι άφησα το κινητό βράδυ 1.30 στο 4% και όταν ξύπνησα και πήρα τα SS ήταν στο 3%. νομίζω αυτό στην PA που ήμουν πριν δεν έπαιζε.. σαν να εχανε περισσότερο το βράδυ. και τώρα δεν το είχα το βράδυ σε airmode.

Edited by Netrino_SR
Link to comment
Share on other sites

έβγαλε και το Module για το t/c ο dev του hells , όλα οκ λοιπόν :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλες purity?

αν ναι πως σου φαινεται? και κατι ακομα t/c κανονικα να φανταστω αφου τρεχει τον στοκ κερνελ

 

Καλή ρομ... Bug δεν βρήκα.

Στην ουσία είναι η στοκ ρομ με επιπλέον ρυθμίσεις... Αυτό που χρειαζόμουν δηλαδή.

Το touch control λειτουργεί κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Touch Control είναι χαρακτηριστικό του kernel ή είναι περισσότερο εφαρμογή; Ρωτάω γιατί αρχικά το είχα ανακαλύψει όταν πέρασα hells (στην 4.3) οπότε θεωρούσα ότι χωρίς custom kernel δεν έχεις T/C. Τώρα είδα την εφαρμογή στο store που δουλεύει με τον stock 4.4 αλλά χωρίς Slide2Lock και Setonboot στη free έκδοση δε μου λέει κ πολλά.

 

Να περιμένω ότι κάποιος kernel dev θα ενσωματώσει πλήρεις T/C λειτουργίες στον kernel του (όπως στην 4.3 ο hells) ή πρέπει να αγοράσω την πλήρη έκδοση του Touch Control app για να τα έχω όλα όπως πρέπει;

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Touch Control είναι χαρακτηριστικό του kernel ή είναι περισσότερο εφαρμογή; Ρωτάω γιατί αρχικά το είχα ανακαλύψει όταν πέρασα hells (στην 4.3) οπότε θεωρούσα ότι χωρίς custom kernel δεν έχεις T/C. Τώρα είδα την εφαρμογή στο store που δουλεύει με τον stock 4.4 αλλά χωρίς Slide2Lock και Setonboot στη free έκδοση δε μου λέει κ πολλά.

 

Να περιμένω ότι κάποιος kernel dev θα ενσωματώσει πλήρες T/C λειτουργίες στον kernel του (όπως στην 4.3 ο hells) ή πρέπει να αγοράσω την πλήρη έκδοση του Touch Control app για να τα έχω όλα όπως πρέπει;

 

Το t/c είναι apk, κατά την γνώμη μου ( :) ) η πιο χρηστική εφαρμογή για το τηλεφωνό μας, σου προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρεις την Paid έκδοση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Να περιμένω ότι κάποιος kernel dev θα ενσωματώσει πλήρες T/C λειτουργίες στον kernel του (όπως στην 4.3 ο hells) ή πρέπει να αγοράσω την πλήρη έκδοση του Touch Control app για να τα έχω όλα όπως πρέπει;

 

Αυτο ακριβως.Η αγοραζεις για να εχεις παντου ή περιμενεις full support απο devs.

 

Ή παιρνεις G2 και εχεις knock on/off :p Σε λιγο παραλαμβανω by the way.Αληθεια ομως το 4 μου λειπει.Ισως βρω κανενα μεταχειρισμενο να πειραματιζομαι με Ubuntu κλπ.Το flashing δε ξεχνιεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως.Η αγοραζεις για να εχεις παντου ή περιμενεις full support απο devs.

 

Ή παιρνεις G2 και εχεις knock on/off :p Σε λιγο παραλαμβανω by the way.Αληθεια ομως το 4 μου λειπει.Ισως βρω κανενα μεταχειρισμενο να πειραματιζομαι με Ubuntu κλπ.Το flashing δε ξεχνιεται :lol:

 

Google τιμημένη το flashing δεν πεθαίνει σα να λέμε... :p

 

Αυτή τη στιγμή οι hells και franco το έχουν ενσωματώσει αν ερμηνεύω καλά τα παλιότερα μηνύματα;

 

PS. Τι είναι το knock on/off?

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Art. Οι περισσοτεροι τουλάχιστον. Το οποίο βοηθάει αρκετά στην σβελταδα και στην μπαταρία αν και το καθημερινό φορτισμα είναι συνήθεια που δεν κόβεται με νεξους 4.
Link to comment
Share on other sites

Dalvic για να δουλευουν ολα σωστα και μεχρι να υποστηριχθει επισημα το ART.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για hells-core και franco τη γνώμη έχετε; Ποιος είναι πιο καλός;

 

Γερμανία - Πορτογάλια 1 - 0 από μένα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία - Πορτογάλια 1 - 0 από μένα :)

xaxa Καλά να πάθει ο ultrex!! :P Και κάτι άλλο: ξέρουμε τι είναι το "n" εδώ http://d-h.st/users/hellsgod/?fld_id=28949#files ;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Touch Control είναι χαρακτηριστικό του kernel ή είναι περισσότερο εφαρμογή; Ρωτάω γιατί αρχικά το είχα ανακαλύψει όταν πέρασα hells (στην 4.3) οπότε θεωρούσα ότι χωρίς custom kernel δεν έχεις T/C. Τώρα είδα την εφαρμογή στο store που δουλεύει με τον stock 4.4 αλλά χωρίς Slide2Lock και Setonboot στη free έκδοση δε μου λέει κ πολλά.

 

Να περιμένω ότι κάποιος kernel dev θα ενσωματώσει πλήρεις T/C λειτουργίες στον kernel του (όπως στην 4.3 ο hells) ή πρέπει να αγοράσω την πλήρη έκδοση του Touch Control app για να τα έχω όλα όπως πρέπει;

 

Δουλεύει με στοκ κερνελ? Σίγουρα? Υπάρχει κάποιος που το Έχει?, ρωτάω Γιατί ξέρω ότι δουλεύει μόνο με custom kernel Και όχι Και με όλους.Σου δίνεται όμως η δυνατότητα να κατεβάσεις έναν τροποποιημένο από τον dev στοκ κερνελ.

Το λέω γιατί πήγα να το βάλω με στοκ αλλά δεν δούλευε, αλλά είχα αρτ αν θυμάμαι καλά.

 

Για τον @gleft που ρωτάει αρτ ή νταλβικ, αν δουλεύουν οι εφαρμογές που θες με αρτ, τότε αρτ.Εγώ όμως επειδή ηθελα gravity box αναγκαστικά έχω dalvik.

Link to comment
Share on other sites

xaxa Καλά να πάθει ο ultrex!! :P Και κάτι άλλο: ξέρουμε τι είναι το "n" εδώ http://d-h.st/users/hellsgod/?fld_id=28949#files ;

ευκολάκι......:) μια νέα έκδοση του kernel ( τώρα τι νέο έχεις μην ρωτάς ) εγώ πάντως έχω την σκέτη ( κκ )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...