Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μπορει κάποιος να βοηθήσει με την εγκατάσταση του; και επίσης θέλω να ρωτήσω τι πειράζει στο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενα bug,η εγώ δεν κάνω κάτι καλά.

Με xposed,gravity.

Έχω βάλει δείκτη μπαταρίας τον κυκλο με το ποσιστο .

Δίπλα μου βγάζει και την κανονική του συστήματος με λάθος ένδειξη.

Βασικά είναι κολλημένη στο μισο.

Τι κάνω;;

 

Edit:sold,δεν ειχα κανει restart μετα την απεγκατασταση του xblast

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει kernel αυτή την στιγμή, πέρα απο hells b43 που να σου δίνει πχ. Μέσω trickster slide to wake/sleep , και να είναι καλύτερος στην battery?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει kernel αυτή την στιγμή, πέρα απο hells b43 που να σου δίνει πχ. Μέσω trickster slide to wake/sleep , και να είναι καλύτερος στην battery?

 

Ισως hells doctor μαζί με το mod..

 

 

@taliban που το είχες διαβάσει αυτό για την carbon??Γιατί δεν βλέπω φως..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει kernel αυτή την στιγμή, πέρα απο hells b43 που να σου δίνει πχ. Μέσω trickster slide to wake/sleep , και να είναι καλύτερος στην battery?

 

Το αν κάποιος kernel σού δίνει καλύτερη απόδοση μπαταρίας από τον hells-core, θα το δεις μόνος σου δοκιμάζοντάς τους.

Έτσι στα γρήγορα 2 kernens που μπορείς να χρησιμοποιήσεις Trickster Mod, είναι οι AK και Piasek.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Ναι δυστυχώς μου αρέσει πολύ το stw/sts ..είναι πολύ τζιβιτζιλιστικο! Κ πρακτικο! Κ επειδή απο trickster είναι ευκολο+χρωματα οθόνης αλλαγή.. Γιαυτό Ρώτησα. Τον hell doctor πρωτη φορά τον ακούω...τον AK τον έχω ξανακουσει.

Γενικώς γιαυτους που προτείνεται, DL και flash ξερό απο πανω? Ή τπτ wipes..πρωτα στον κ μετα κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Ναι δυστυχώς μου αρέσει πολύ το stw/sts ..είναι πολύ τζιβιτζιλιστικο! Κ πρακτικο! Κ επειδή απο trickster είναι ευκολο+χρωματα οθόνης αλλαγή.. Γιαυτό Ρώτησα. Τον hell doctor πρωτη φορά τον ακούω...τον AK τον έχω ξανακουσει.

Γενικώς γιαυτους που προτείνεται, DL και flash ξερό απο πανω? Ή τπτ wipes..πρωτα στον κ μετα κτλ κτλ

 

Λίγο πολύ όλοι οι kernel μπαίνουν χωρίς wipes.

Μόνο από Franco, αν θυμάμαι καλά, χρειάζεται να περάσεις stock kernel ή ξανά τη rom που έχεις (για να περάσει τον δικό της kernel) και μετά αυτόν που θέλεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ όλοι οι kernel μπαίνουν χωρίς wipes.

Μόνο από Franco, αν θυμάμαι καλά, χρειάζεται να περάσεις stock kernel ή ξανά τη rom που έχεις (για να περάσει τον δικό της kernel) και μετά αυτόν που θέλεις.

 

Μετα απο franko χρειαζεται παλι το img system και boot img. Αν θυμαμαι καλα...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο franko χρειαζεται παλι το img system και boot img. Αν θυμαμαι καλα...

 

Ίσως και να έχεις δίκαιο.

Απλά τώρα πρόσφατα το διάβασα σε κάποιο thread στο xda (ή σ' αυτό του hells-core ήταν ή στου Piasek) ότι αρκεί να περάσεις τον stock kernel ή τη rom που φοράς.

 

Μπορεί να κάνει λάθος και αυτός που το έγραψε, οπότε μαζί του κι εγώ.

 

Το gravity είναι ενα απο τα modules που μπορείς να βάλεις,και είναι ενα χρήσιμο πακετακι απο αλλαγες.όπως ποσοστο μπαταρίας,ένδειξη ταχύτητας ίντερνετ, επιλογές όταν πατάς τα volume keys να σου βγάζει διάφορες επιλογές,ένταση ήχου,εφαρμογών, ξυπνητήρι. Ματακινηση κενσορα με τα volume keys. Επιλογές του power button για απενεργοποίηση, επανεκκίνηση,screenshot.

 

Δεν είχα προσέξει ότι έχει τέτοια επιλογή στο Gravity!!!

Το feature υπάρχει από πάντα στην CM, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δεν μου λειτουργεί με την CM11 και βαρέθηκα να ρωτήσω στο xda. Το ενεργοποίησα από Gravity και όλα καλά.

Thanks, είναι πολύ πρακτικό.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα εγινα και εγω κατοχος της συγκεκριμνης συσκευης και κατευθειαν περασα Cyanogenmod11 ομως παρατηρω οτι ορισμενες φορες το Android OS "ρουφαει" την μπαταρια μου. Τι SOT εχετε εσεις? Εγω με SOT 2 ωρες και 10 λεπτα κρατησε 26 ωρες. Ειναι καλα για την συσκευη?

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα εγινα και εγω κατοχος της συγκεκριμνης συσκευης και κατευθειαν περασα Cyanogenmod11 ομως παρατηρω οτι ορισμενες φορες το Android OS "ρουφαει" την μπαταρια μου. Τι SOT εχετε εσεις? Εγω με SOT 2 ωρες και 10 λεπτα κρατησε 26 ωρες. Ειναι καλα για την συσκευη?

 

Αν χρησιμοποιείς 3g ψιλοκαλα είναι,αν είναι σε wifi καθόλου καλά..

Link to comment
Share on other sites

Έχω στοκ με φρανκο .Hells core τον περναω κατευθείαν;

Κι αν θελησω να ξαβαλω φρανκο;

Έχουνε διάφορες στην μπαταρία;

 

Θέλει πρώτα στοκ κερνελ και μετά πας σε άλλον.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου λινκ του στοκ κερνελ;

MAKO_KOT49H_4.4.2_Stock_Kernel

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16241849/nexus4_files/MAKO_KOT49H_4.4.2_Stock_Kernel.zip

Nexus 4 / powered by hells-Core kernel
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς 3g ψιλοκαλα είναι,αν είναι σε wifi καθόλου καλά..

 

Με το 3g μονιμα ανοιχτο. Σπανια δουλευω με wifi για αυτο δεν εχω ιδεα ποσο θα διαρκουσε η μπαταρια

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Με το 3g μονιμα ανοιχτο. Σπανια δουλευω με wifi για αυτο δεν εχω ιδεα ποσο θα διαρκουσε η μπαταρια

 

Υπολόγισε πως αμα εχεις καλο σήμα με 3g θα σου βγάλει γύρω στις 3 ώρες (χωρίς βέβαια τόσες πολλές ώρες συνολικά) και ενα 4ωρο αν το δουλευεις μονο με wifi..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με xposed, και σήμερα πέρασα gravity box και είναι πραγματικά φοβερό... Δεν υπάρχει λόγος για custom rom!!
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 3ωρο 3g και το 4ωρο με WiFi, πως ακριβως το εννοείται? Δλδ browsing συνεχόμενο ..αρα τοσο sot? Γιατί μπορεί κάποιος να κανει διάφορες χρήσεις (Skype,games, κλήσεις), αρα για να ελέγξει αυτό το υποτιθέμενο 3ωρο/4ωρο πρεπει να "τεσταρει" τόσες ώρες browsing?

 

Εγώ πάντως κ παλαιότερα κ τώρα δεν έχω δει τέτοια sot.

Θα ανεβασω ss με piasek κ beergang αύριο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα, με Cataclysm+hells χτύπησα 05:15 SOT.

Πάντα σε wifi, φωτεινότητα σταθερή στο 60/50% ( δηλαδή ψηλά μάλλον ), 30 λεπτά κλήσεις και ψιλοχάλια σήμα

μέσα στο σπίτι μου από wind. ( location off, συγχρονισμοί μόνο σε gmail, keep, επαφές, καιρός ανά 6 ώρες )

Με καλύτερο σήμα, λιγότερες κλήσεις και χαμηλότερη ή αυτόματη φωτεινότητα θα είχα περάσει προφανώς τις 6 ώρες SOT.

Σημασία έχει ότι αυτό που έκανα κυρίως όλες αυτές τις ώρες είναι να παίζω με τις ρυθμίσεις του Nova και να κατεβάζω και να δοκιμάζω icon sets από το play store και λίγο browsing ψάχνοντας wallpapers. ( και μετά από όλο αυτό τώρα είμαι πάλι με τα stock icons :lol: )

Επίσης τεράστια σημασία έχει η ποιότητα του σήματος, ειδικά σε 3g.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με xposed, και σήμερα πέρασα gravity box και είναι πραγματικά φοβερό... Δεν υπάρχει λόγος για custom rom!!

 

Ουσιαστικα το xposed ειναι σε .apk μορφή και μετά ομοιως εγκαθιστας και το gravity box , σωστά?

Μπορεις να δώσεις λινκ με τις εκδοσεις για την 4.4 στο nexus 4?

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα σημαντικότερο είναι πόσες ώρες μιλάς. Δεν νομιζω όσοι βγάζουμε 3/4 ώρες να μιλάμε 2 ώρες στο τηλ, ή να χρησιμοποιούμε skype και παιχνίδια. Σε παλιότερο ποστ είχα ανεβάσει δικο μου ss και έλεγα (αν θυμάμαι καλα) τι χρήση εκανα. (Τώρα δεν θυμάμαι,αλλά κυρίως browsing)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...