Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λογικα πολυ συντομα θα εχουμε PA...απο αναβολη σε αναβολη..

 

Καλά μην ορκίζεσαι κιόλας.....:-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@blade καλέ μου φίλε, sorry για το ποστ μου :) έχεις δίκιο... είναι όντως πολύ κοντά για την επίσημη της PA

 

https://sites.google.com/site/bpearuploads/4-4-port-mirrors?pli=1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα την έβγαζαν και μάλλον χθες, αλλά είχαν ένα θέμα με τους servers, που κάνουν το host.

Αν θέλετε να παρακολουθείτε σωστά δείτε στο G+. Κάνουν συχνά ανακοινώσεις.

 

Εγώ πάντως βαρέθηκα κι επειδή έχω και ταξίδι μπροστά μου χρειάζομαι κάτι σταθερό. Έκανα ένα clean install πάλι το factory image, πήρα backup, αφού έστησα και πέρασα xposed με gravity.

 

Touch control δεν ξαναβάζω προς το παρόν. Με τον στοκ τροποποιημένο του τύπου βρήκα το κινητό να μην ανταποκρίνεται καθόλου το touch, μετά από μερικές ώρες σε αναμονή. Ούτε ξεκλείδωνε, ούτε έκλεινε.

Link to comment
Share on other sites

Θα την έβγαζαν και μάλλον χθες, αλλά είχαν ένα θέμα με τους servers, που κάνουν το host.

Αν θέλετε να παρακολουθείτε σωστά δείτε στο G+. Κάνουν συχνά ανακοινώσεις......................

 

άρα είναι θέμα ωρών να βγεί και ΄΄επίσημα ΄΄ , άντε γιατί με τους carbonάρες δεν είδαμε προκοπή :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω omni. Αφησα για σήμερα τον δικο της Κερνελ. Ψάχνω να βρω το immersive για πληρη οθόνη αλλά πρέπει να είμαι γκαβος.Το χει δει κανείς;

 

Πέρασα omni με τα τελευταία PA GAPPS και δεν μου επανέφερε τις εφαρμογές και όλα τα υπόλοιπα από τον λογαριασμό google...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα omni με τα τελευταία PA GAPPS και δεν μου επανέφερε τις εφαρμογές και όλα τα υπόλοιπα από τον λογαριασμό google...

 

Εγώ κάνω restore μονο απο titanium.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει μπερδέψει την cyano..... με την pa

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Gravitybox για Kit Kat και δεν βρίσκω την επιλογή για mute phone που υπήρχε παλιότερα με το αναποδογυρισμα της συσκευής.

Τώρα τι κάνουμε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Gravitybox για Kit Kat και δεν βρίσκω την επιλογή για mute phone που υπήρχε παλιότερα με το αναποδογυρισμα της συσκευής.

Τώρα τι κάνουμε;

 

Πατάς το on off :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.. Σχετικα με το GPS lock/fix time, έχω εγκατεστημένο το fastergps και το GPS status. Το πρωτο έιχε custom server (δεν ξέρω λόγω..kernel custom ROM etc) κ το έβαλα στο Europe/Greece κ άλλαξε το GPS.config

 

Στο GPS status , πάντως κ πριν κάνω αλλαγές στην πρωτη εφαρμογή, κ μετά.. Βρίσκει δορυφόρους 21 αλλά δεν κανει lock..

Αυτό κ σε 4.2.2 κ σε 4.3 κ σε 4.4 (custom παντα) . ράδιο είμαι στο .84

Περνάνε τα λεπτα τπτ. Διαβάζω οτι άλλοι πετυχαίνουν locks σε δευτερόλεπτα..

Δλδ αν σου κανει το GPS status την πρωτη φορά lock πχ σε 7 λεπτα, έπειτα θα χεις σε δευτερόλεπτα για παντα; ...δεν το βλέπω..

Χωρίς GPS, μέσω WiFi/3g στο maps βρίσκει location,OK. Αν έχω ανοιχτό GPS..έχει location αλλά ψάχνει...

Κ επίσης το βελάκι στο maps στο στίγμα δεν δείχνει ευθεία.. Δλδ είμαι με το κινητό στο δρόμο κοιταω μπροστά κ το κινητό στην παλάμη κοιτάει ευθεία, όμως το βελάκι στο στίγμα έχει ελαφρώς δεξια κλίση παντα 30μοιρες.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρήκα κατι σχετικο με τη μπαταρια, ποσο διαρκει παιδια ? καμια ιδεα κανεις ? Σκεφτομαι να το παρω το Nexus! Απο ROM να φανταστω εχει αβερτα να φλασαρεις ε ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρήκα κατι σχετικο με τη μπαταρια, ποσο διαρκει παιδια ? καμια ιδεα κανεις ? Σκεφτομαι να το παρω το Nexus! Απο ROM να φανταστω εχει αβερτα να φλασαρεις ε ?

 

Με 3g υπολόγισε 3 ώρες οθονη,με wifi γύρω στις 4 ώρες οθόνη..Ρομς,όρεξη να εχεις να φλασαρεις,έχει πολύ πράμα..

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2385619 Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη rom; Εντυπώσεις;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2385619 Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη rom; Εντυπώσεις;

 

Την είχα εγώ. Πολύ καλη είναι .βέβαια σε 4.4.2 δεν δοκιμασα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2385619 Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη rom; Εντυπώσεις;

 

Την έχω εγώ μαζί με franco..Πολύ καλη Ρομ,σταθερή και γρήγορη και έχει και smart radio..αξίζει να την δοκιμάσεις..

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2385619 Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη rom; Εντυπώσεις;

 

Cataclysm+Hells εδώ και μήνες χρησιμοποιώ κι εγώ κατά κύριο λόγο.

Ίσως να μην είναι ο απολύτως "speedατος" συνδυασμός αλλά ( και χάρη στο smart radio ) μου προσφέρει τις καλύτερες αυτονομίες από οτιδήποτε άλλο. Και εντελώς σταθερή.

Επίσης καλή επιλογή με Semaphore ή Franco.

( Κάτι θεματάκια που είχε με την ένταση κάποιων ήχων νομίζω λύθηκαν στην 4.4.2 )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω omni πώς μπορώ να δω αν η τελευταία cwm υποστηρίζει SElinux?

 

Υποστηρίζει

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.. Σχετικα με το GPS lock/fix time, έχω εγκατεστημένο το fastergps και το GPS status. Το πρωτο έιχε custom server (δεν ξέρω λόγω..kernel custom ROM etc) κ το έβαλα στο Europe/Greece κ άλλαξε το GPS.config

 

Στο GPS status , πάντως κ πριν κάνω αλλαγές στην πρωτη εφαρμογή, κ μετά.. Βρίσκει δορυφόρους 21 αλλά δεν κανει lock..

Αυτό κ σε 4.2.2 κ σε 4.3 κ σε 4.4 (custom παντα) . ράδιο είμαι στο .84

Περνάνε τα λεπτα τπτ. Διαβάζω οτι άλλοι πετυχαίνουν locks σε δευτερόλεπτα..

Δλδ αν σου κανει το GPS status την πρωτη φορά lock πχ σε 7 λεπτα, έπειτα θα χεις σε δευτερόλεπτα για παντα; ...δεν το βλέπω..

Χωρίς GPS, μέσω WiFi/3g στο maps βρίσκει location,OK. Αν έχω ανοιχτό GPS..έχει location αλλά ψάχνει...

Κ επίσης το βελάκι στο maps στο στίγμα δεν δείχνει ευθεία.. Δλδ είμαι με το κινητό στο δρόμο κοιταω μπροστά κ το κινητό στην παλάμη κοιτάει ευθεία, όμως το βελάκι στο στίγμα έχει ελαφρώς δεξια κλίση παντα 30μοιρες.

Τι λέτε?

 

Καμιά ιδέα? μήπως έγραψα σε λάθος thread?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα? μήπως έγραψα σε λάθος thread?:wacko:

περίεργα πράγματα.....βάλε μία radio 97 ή 98 να δούμε τι παίζει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...