Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,γνωριζει κανεις αν δουλευει ο mhl hdmi adapter ο γνησιος για να συνδεθει με την τηλεοραση?
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο birdphone βρήκα δυο ιδια αλλα σε διαφορετικη τιμη. δε καταλαβαινω τη διαφορα, μπορειτε να βοηθησετε?

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/e7d204725d7a49e499019f8ab931c769/productinfo.aspx

 

και

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/e7d204725d7a49e499019f8ab931c769/productinfo.aspx

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει το ιδιο link δυο φορες .. και αφορα το S3 mini ... οχι το S4.

 

Αν αναρωτιεσαι παντως για την διαφορα των τιμων ειναι γιατι τα πιο ακριβα S3 mini ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας, ενω τα πιο φθηνα εχουν εισαχθει απο αλλη ευρωπαικη χωρα. Διαφορα καμια ... παρε το πιο φθηνο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

καλα λες μπερδευτηκα... χαχα! μανταρα το εκανα το ποστ μου... ξαναβαζω τα διαφορετικα λινκ!

 

Samsung i8190 Galaxy S III Mini 8GB Marble White

 

Samsung i8190N Galaxy S III Mini 8GB White EU

 

η εγγυηση ισχυει το ιδιο και στις δυο περιπτωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω αυτή τη στιγμή περασμένη την CM 10.2 και θέλω να κάνω το update σε CM 11. Δεν χρειάζεται wipe data έτσι? Απλά μπαίνω σε recovery και φλασάρω την rom και εκ νέου τα αντίστοιχα gapps (ή αυτά δεν χρειάζεται?).
Link to comment
Share on other sites

καλα λες μπερδευτηκα... χαχα! μανταρα το εκανα το ποστ μου... ξαναβαζω τα διαφορετικα λινκ!

 

Samsung i8190 Galaxy S III Mini 8GB Marble White

 

Samsung i8190N Galaxy S III Mini 8GB White EU

 

η εγγυηση ισχυει το ιδιο και στις δυο περιπτωσεις;

 

Το μοντέλο με «Ν» στο τέλος έχει NFC ενώ το απλό (που νομίζω ήταν το μόνο που είχε κυκλοφορήσει στην Ελλάδα) δεν έχει.

Για τις εγγυήσεις δεν ξέρω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω αυτή τη στιγμή περασμένη την CM 10.2 και θέλω να κάνω το update σε CM 11. Δεν χρειάζεται wipe data έτσι? Απλά μπαίνω σε recovery και φλασάρω την rom και εκ νέου τα αντίστοιχα gapps (ή αυτά δεν χρειάζεται?).

 

Θα φλασαρεις και τα gapps

Link to comment
Share on other sites

Θα φλασαρεις και τα gapps

 

Ψάχνοντας αυτό διαπίστωσα. Γενικά όμως δεν θα έχω απώλεια δεδομένων αν φλασάρω την cm11? Αυτό που θέλω είναι να αποφύγω να ξαναστήνω το κινητό απ την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας αυτό διαπίστωσα. Γενικά όμως δεν θα έχω απώλεια δεδομένων αν φλασάρω την cm11? Αυτό που θέλω είναι να αποφύγω να ξαναστήνω το κινητό απ την αρχή.

 

Δεν θα χάσεις τίποτα γιατί δεν χρειάζεται wipe data. Κάνε ενα wipe dalvik cache μόνο αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί και να πάρουμε την αναβάθμιση σε Android 4.4 Kitkat. Στο Sammobile δημοσιεύτηκε ένα άρθρο πριν λίγες ημέρες που αναφέρει ποιες συσκευές ακούγεται πως θα αναβαθμιστούν σε Android 4.4 και μέσα είναι και το S3 mini: http://www.sammobile.com/2014/02/06/samsung-galaxy-s-iii-mini-tab-3-7-0-note-8-0-and-others-to-get-kitkat-update/
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί και να πάρουμε την αναβάθμιση σε Android 4.4 Kitkat. Στο Sammobile δημοσιεύτηκε ένα άρθρο πριν λίγες ημέρες που αναφέρει ποιες συσκευές ακούγεται πως θα αναβαθμιστούν σε Android 4.4 και μέσα είναι και το S3 mini: http://www.sammobile.com/2014/02/06/samsung-galaxy-s-iii-mini-tab-3-7-0-note-8-0-and-others-to-get-kitkat-update/

 

Δυστυχως αφορα το galaxy της AT&T με διαφορετικο επεξεργαστη απο το δικο μας...κοινως πηραμε τον ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αφορα το galaxy της AT&T με διαφορετικο επεξεργαστη απο το δικο μας...κοινως πηραμε τον ...

 

Αν δεις από πάνω λέει: note that while these are U.S. variants, international models will be updated as well

Οπότε, μπορούμε ακόμα να ελπίζουμε. Άλλωστε, η Samsung τον τελευταίο καιρό κυκλοφορεί μοντέλα με διαφορετικό επεξεργαστή σε κάθε ήπειρο. Άσε που κάθε φορά που λένε ότι μία συσκευή δε θα αναβαθμιστεί αναφέρονται στο γεγονός ότι έχει μικρή RAM και όχι ότι φταίει ο επεξεργαστής. We 'll see...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις από πάνω λέει: note that while these are U.S. variants, international models will be updated as well

Οπότε, μπορούμε ακόμα να ελπίζουμε. Άλλωστε, η Samsung τον τελευταίο καιρό κυκλοφορεί μοντέλα με διαφορετικό επεξεργαστή σε κάθε ήπειρο. Άσε που κάθε φορά που λένε ότι μία συσκευή δε θα αναβαθμιστεί αναφέρονται στο γεγονός ότι έχει μικρή RAM και όχι ότι φταίει ο επεξεργαστής. We 'll see...

 

Θα σε απογοητευσω το εργαστασιο που εφτιαχνε τον novathor εχει κλεισει και δεν υπαρχει δυστυχως ο κωδικας και πολυ αμφιβαλω αν η samsung θα θελησει να ξεκινησει κατι απο την αρχη μονο και μονο για εμας. Η λυση μαλλον ειναι μια ή nexus ή iphone(εφυγα απο το 4 αλλά παλι εκει βλέπω να γυρίζω..στην apple)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε απογοητευσω το εργαστασιο που εφτιαχνε τον novathor εχει κλεισει και δεν υπαρχει δυστυχως ο κωδικας και πολυ αμφιβαλω αν η samsung θα θελησει να ξεκινησει κατι απο την αρχη μονο και μονο για εμας. Η λυση μαλλον ειναι μια ή nexus ή iphone(εφυγα απο το 4 αλλά παλι εκει βλέπω να γυρίζω..στην apple)

 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό... Μάλλον προς το Nexus με βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό... Μάλλον προς το Nexus με βλέπω...

 

Το καλυτερο ειναι φυσικα το iphone στο λεω εξαρχης. Εγω το κρατησα 3 χρονια με αναβαθμισεις και jb και απειρες εφαρμογες απο το cydia αγορασμενες και χωρις να κολλησει ποτε μα ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν αφορά επιλογή συσκευής.

Παρακαλώ μην βγαίνετε Off Topic.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Χθες έβαλα την cm11. Όλα καλά γενικώς. Πριν απο λίγο παρατήρησα διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές οπότε έλεγξα το adaway και είδα οτι όντως ήταν disabled. Οπότε το ενεργοποίησα και έκανα το reboot που απαιτεί. Απο τότε όμως δεν έχω καθόλου σήμα. Έκανα ξανά reboot, έκανα disable το adaway αλλά το πρόβλημα επιμένει. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χθες μου δωσε ένας φίλος ενα s3 Mini και το κανα root με τον γνωστό τρόπο. Το βασικό που θελει ειναι να μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd κάρτα αλλά και πάλι δεν τις παει εκει ούτε τα προγραμματα τύπου app2sd το κάνουν. Τι γίνεται υπάρχει τρόπος να λυθεί το θέμα???
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν αφορά επιλογή συσκευής.

Παρακαλώ μην βγαίνετε Off Topic.

 

παιδιά χθες μου δωσε ένας φίλος ενα s3 Mini και το κανα root με τον γνωστό τρόπο. Το βασικό που θελει ειναι να μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd κάρτα αλλά και πάλι δεν τις παει εκει ούτε τα προγραμματα τύπου app2sd το κάνουν. Τι γίνεται υπάρχει τρόπος να λυθεί το θέμα???

περιμενουμε να δουμε αν θα το δωσουν στην αναβαθμιση αν και δεν πιστευω. Μπορεις να κανεις swap memory και να πανε ολες οι εφαρμογες στην sd

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε να δουμε αν θα το δωσουν στην αναβαθμιση αν και δεν πιστευω. Μπορεις να κανεις swap memory και να πανε ολες οι εφαρμογες στην sd

 

Πως γίνεται αυτο το swap memory γιατί οπως ειπα ειναι φίλου και δεν το εχω μαζί μου να του εξηγήσω του ανθρώπου...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτο το swap memory γιατί οπως ειπα ειναι φίλου και δεν το εχω μαζί μου να του εξηγήσω του ανθρώπου...

 

http://thingsaboutandroid.blogspot.gr/2013/01/how-to-swap-internal-with-external.html

Link to comment
Share on other sites

ποιες εφαρμογές μπορώ να απεγκαταστησω όταν είμαι ρουτ χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα?

 

*Επίσης , αμέσως μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου βγάζει μήνυμα

<η συσκευή σας έχει τροποποιηθεί. Οι ενημερώσεις δεν είναι διαθέσιμες>

γιατί ? (δεν ειμαι ρουτ)

Edited by notis144
tool
Link to comment
Share on other sites

ποιες εφαρμογές μπορώ να απεγκαταστησω όταν είμαι ρουτ χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα?

 

*Επίσης , αμέσως μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου βγάζει μήνυμα

<η συσκευή σας έχει τροποποιηθεί. Οι ενημερώσεις δεν είναι διαθέσιμες>

γιατί ? (δεν ειμαι ρουτ)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2063803

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ .. απλα αυτο ειναι λιγο παλιο .. τι γίνετε με τις καινούριες εφαρμογες οπως πχ "φωτογραφιες" "περίπτερο play" " μουσικη play " ???

 

σε ρουτ συσκευη πως κανω εγκατασταση των εφαρμογων στην εξωτερικη καρτα μνημης ???

Edited by notis144
tool
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ .. απλα αυτο ειναι λιγο παλιο .. τι γίνετε με τις καινούριες εφαρμογες οπως πχ "φωτογραφιες" "περίπτερο play" " μουσικη play " ???

 

σε ρουτ συσκευη πως κανω εγκατασταση των εφαρμογων στην εξωτερικη καρτα μνημης ???

 

κοιτα 2 μηνυματα πιο πανω για την μεταφορα στην sd..τι σχεση εχουν οι φωτογραφιες με το αχρηστο bloatware και τη μουσικη google play. Βασικα πες λιγο τι θες να κανεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...