Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λες θα ακυρωσω την εγγυηση, αν ξαναπερασω μια ρουμανικη εκδοση δεν θα εχω παλι εγγυηση? μεσω οντιν δεν μπορω να βαλω οποιο firmware απο samsumgmobile.com ? η εκδοση που εχει το ρουμανικο τωρα ειναι JROO3H.I8190XXALJL

 

Ναι, φυσικά θα έχεις. Αν και αφού έχεις την LJL, περνώντας πάλι από πάνω την rooted LJL που έχω δώσει δε θα χάσεις τίποτα, και θα έχεις ακριβώς την ίδια έκδοση, rooted.

 

 

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια παραπάνω, αλλά δεν το έχω, έχω τον μεγάλο αδερφό :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τελικώς ψήθηκα και αφού διαπίστωσα ότι πλέον το κινητό στο μεγάλα καταστήματα έπεσε στο 350 ευρώ και είχα δυναότητα για επιδότηση 50 ευρώ το πήρα απο Γερμανό για να το έχω άμεσα, το ήθελα και στο μπλε κεράμικ, και έτσι από χθες το έχω στα χέρια μου. Σήμερα έχει πέντε ώρες που ασχολούμε και δεν το χορταίνω. Μετέφερα με επιτυχεία τις επαφές και τα μηνύματα από το παλιό μου τηλέφωνο (sony ericsson x10 mini) έκανα root σύμφωνα με τις οδηγίες στην 4η σελίδα διόρθωσα το contact και με κάποιο uninstall Θα απενργοποιώ εφαρμογές που δεν θέλω. Το μόνο που δεν έχω καταλάβει είναι πως δηλώνουμε στις εφαρμογές οτι ο βασικός δίσκος για αποθήκευση είναι η εξωτερική μνημη (extsdCard) και όχι ο εσωτερική (sdcard) γιατι πήγα να περάσω πρόγραμμα gps και δεν έβλεπε του χάρτες στην εξωτερική sd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικώς ψήθηκα και αφού διαπίστωσα ότι πλέον το κινητό στο μεγάλα καταστήματα έπεσε στο 350 ευρώ και είχα δυναότητα για επιδότηση 50 ευρώ το πήρα απο Γερμανό για να το έχω άμεσα, το ήθελα και στο μπλε κεράμικ, και έτσι από χθες το έχω στα χέρια μου. Σήμερα έχει πέντε ώρες που ασχολούμε και δεν το χορταίνω. Μετέφερα με επιτυχεία τις επαφές και τα μηνύματα από το παλιό μου τηλέφωνο (sony ericsson x10 mini) έκανα root σύμφωνα με τις οδηγίες στην 4η σελίδα διόρθωσα το contact και με κάποιο uninstall Θα απενργοποιώ εφαρμογές που δεν θέλω. Το μόνο που δεν έχω καταλάβει είναι πως δηλώνουμε στις εφαρμογές οτι ο βασικός δίσκος για αποθήκευση είναι η εξωτερική μνημη (extsdCard) και όχι ο εσωτερική (sdcard) γιατι πήγα να περάσω πρόγραμμα gps και δεν έβλεπε του χάρτες στην εξωτερική sd

 

Δε γίνεται χωρίς root στις περισσότερες περιπτώσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προφανως απο καποιο συγχρονισμο εχουν εμφανιστει ολα τα αλμπουμ που εχω στο fb στις εικονες.πως γινεται να τα αφαιρεσω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό στα χέρια μου. Αν έχετε να μου προτείνεται κανένα καλό λινκ για κάποιες αρχικές ρυθμίσεις ή κινήσεις που μπορώ να κάνω θα ήταν μια χαρά.

Πώς μπορώ να αλλάξω samsung account διότι έβαλα λάθος το mail μου την πρώτη φορά και δεν μπορώ να κάνω επαλήθευση?

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται χωρίς root στις περισσότερες περιπτώσεις.

 

Πως γινεται οταν ημαστε ροοτ?

Καποιεα εντυπψσεις απο το κινητο

Σαφως και εχει λαγκ αλλα παλευεται

Αλλα εχει και πολυ καλη μπαταρια 11 ωρες χρηση με 2ωρες ανοικτη οθονη και γενικα εγκατασταση εφαρμογων κλπ και ειμαι ακομα στο 57%

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Και μια καλή προσφορά από το e-shop. Στα 295€ το κινητάκι για λίγες μέρες

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται οταν ημαστε ροοτ?

Καποιεα εντυπψσεις απο το κινητο

Σαφως και εχει λαγκ αλλα παλευεται

Αλλα εχει και πολυ καλη μπαταρια 11 ωρες χρηση με 2ωρες ανοικτη οθονη και γενικα εγκατασταση εφαρμογων κλπ και ειμαι ακομα στο 57%

 

Eξαρτάται από το πρόγραμμα...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και εχει λαγκ αλλα παλευεται

 

Άλλοι λένε ότι έχει, άλλοι ότι δεν έχει... Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά; Με JB και project butter, υπάρχει lag, ναι ή όχι;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι λένε ότι έχει, άλλοι ότι δεν έχει... Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά; Με JB και project butter, υπάρχει lag, ναι ή όχι;

 

Lag εχει ,τελος. Εγω μονο στο galaxy nexus δεν ειχα δει lag. Και στο s3 με custom rom . Ολα τα αλλα αντροιντ εχουν . Τα εχω δοκιμασει ολα.

 

QUOTE=Tyxerakias;4487673]Eξαρτάται από το πρόγραμμα...

Μπορεις να μου πεις ενα τροπο

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Και μια καλή προσφορά από το e-shop. Στα 295€ το κινητάκι για λίγες μέρες

 

Thanx για την ενημερωση! :)

Τωρα, συγγνωμη, αν ειδα καλα στα προηγουμενα post δεν υπαρχει δυνατοτητα στις εφαρμογες για move to sd παρα μονο με root??? Μα αυτο ειναι χαρακτηριστικο του Android από την froyo και μετα!

ΥΓ: Οκ, μολις διαβασα στις πρωτες σελιδες οτι εχεις 4,5 GB για εγκατασταση εφαρμογων στο τηλεφωνο οπότε ολα καλα! Η κινηση της Samsung βεβαια δεν μου βγαζει νοημα ετσι κι αλλιως...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος οδηγός για το ποιες εφαρμογές μπορούμε να απεγκαταστήσουμε με ασφάλεια από αυτές που είναι προεγκαταστημένες πχ το chaton δεν το θέλω, κάποια wiget το ίδιο. το κινητό εγινε ροοτ για να διώξω ότι άχρηστη εφαρμογή τρώει τσάμπα μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος οδηγός για το ποιες εφαρμογές μπορούμε να απεγκαταστήσουμε με ασφάλεια από αυτές που είναι προεγκαταστημένες πχ το chaton δεν το θέλω, κάποια wiget το ίδιο. το κινητό εγινε ροοτ για να διώξω ότι άχρηστη εφαρμογή τρώει τσάμπα μνήμη.

 

λογικα θα ειναι οι ιδιες που μπορεις και στο s3 ψαξε απο εκει

εγω παντος εσβησα καμποσες

Link to comment
Share on other sites

Lag εχει ,τελος. Εγω μονο στο galaxy nexus δεν ειχα δει lag. Και στο s3 με custom rom . Ολα τα αλλα αντροιντ εχουν . Τα εχω δοκιμασει ολα.

 

Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό, μια και το budget μου έχει οροφή τα 300€, μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; Όταν λες ότι έχει lag, εννοείς ότι τρώει "κολλήματα" συνεχώς, ότι δεν είναι όσο smooth είναι το nexus, τι ακριβώς;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό, μια και το budget μου έχει οροφή τα 300€, μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; Όταν λες ότι έχει lag, εννοείς ότι τρώει "κολλήματα" συνεχώς, ότι δεν είναι όσο smooth είναι το nexus, τι ακριβώς;

κολληματα δεν τρωει απλως καμια φορα η κυλιση κανει ενα σπασιμο τιποτα σημαντικο

τοκινητο ειναι σουπερ και πολυ ομορφο

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετος με τα android γι αυτό ελπίζω να με βοηθήσετε.

1) Στα μηνύματα όταν στα ελληνικά μου έχει μόνιμα τα κεφαλάια, γίνεται να αλλάξει αυτό?

2) Πώς μπορώ να δω ποιά προγράμματα έχω ανοιχτά ώστε να κλείσω όσα δεν θέλω?

3) Πώς μπορώ να σβήσω κάποια application ή widget του κινητού που δεν τα χρειάζομαι ώστε να έχω ελεύθερο χώρο?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετος με τα android γι αυτό ελπίζω να με βοηθήσετε.

1) Στα μηνύματα όταν στα ελληνικά μου έχει μόνιμα τα κεφαλάια, γίνεται να αλλάξει αυτό?

2) Πώς μπορώ να δω ποιά προγράμματα έχω ανοιχτά ώστε να κλείσω όσα δεν θέλω?

3) Πώς μπορώ να σβήσω κάποια application ή widget του κινητού που δεν τα χρειάζομαι ώστε να έχω ελεύθερο χώρο?

 

2. Δεν χρειαζεται να κλεινεις προγραμματα το κανει το ανδροιντ οταν χρειαζεται. Οταν πατας παρατεταμενα το home button βλεπεις ρα ανοιλτα προγραμματα.

3. .πρεπει να εισαι ροοτ

 

 

εχω το κινητο ροοτ

εχω βαλει καρτα μνημης 16αρα class 10

πως μπορω να εγκαθιστω τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους στην κάρτα sd

απλα με μια εφαρμογη τυπου app2sd ? ή με καποιες ρυθμισεις μεσω rootexplorer?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια γρηγορη ερωτηση...

 

κατι πατησα...δεν ξερω πως ....εκανε επανεκκινηση...και τωρα κατω αριστερα γραφει σε ημιδιαφανο στυλ : Ασφαλης λειτουργια

 

μπορειτε να βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια γρηγορη ερωτηση...

 

κατι πατησα...δεν ξερω πως ....εκανε επανεκκινηση...και τωρα κατω αριστερα γραφει σε ημιδιαφανο στυλ : Ασφαλης λειτουργια

 

μπορειτε να βοηθησετε?

 

κάντου ένα restart

όταν το άνοιξες πάτησες μαζί το volume down

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω (τζάμπα) αξίζει καθόλου το κινητό ;

 

Αξιζει το κινητο τα σπαει!!! :D

 

Αν κανω ροοτ θα χαθουν οι ρυθμισεις μηνυματα επαφες κτλ που ηδη εχω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει το κινητο τα σπαει!!! :D

 

Αν κανω ροοτ θα χαθουν οι ρυθμισεις μηνυματα επαφες κτλ που ηδη εχω?

 

με τον οδηγο του tyxerakias δεν χανεται τιποτα

σε 6-7 λεπτα ειναι ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

με τον οδηγο του tyxerakias δεν χανεται τιποτα

σε 6-7 λεπτα ειναι ετοιμο

 

Οταν στρωθει η μπαταρια θα γινει ροοτ.Κατι αλλο με DLNA τι παιζει?Εγκατεστησα την εφαρμογη στο κινητο αλλα οταν την ανοιγω λεει οτι δεν ειναι συμβατη.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...