Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθεσω οτι ολο το πακετο του Google now υπαρχει στο κινητο ε??? Ειναι χαρακτηριστικο βεβαια της Jelly bean απλα ανησυχω για τις διαφορες παρεμβασεις της Samsung...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να υποθεσω οτι ολο το πακετο του Google now υπαρχει στο κινητο ε??? Ειναι χαρακτηριστικο βεβαια της Jelly bean απλα ανησυχω για τις διαφορες παρεμβασεις της Samsung...

 

ναι υπαρχει :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το google now;

 

διαβασε εδω http://goo.gl/6w2Ab

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει :)

 

Thanx man, γιατι θα ερθω από Nexus S και μου ειχε φανει πολυ χρησιμο. Περιεργαστηκα αρκετη ωρα ενα S3 mini αλλα ξεχασα να κοιταξω και αυτο...

Από οτι διαβαζω κατι αντιστοιχο ειναι το S-Voice στο SIII - υπαρχει και αυτο εγκατεστημενο στο mini, λειτουργουν ταυτοχρονα ή διαλεγεις πχ στο αρχικο setup ποιο θα χρησιμοποιεις???

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanx man, γιατι θα ερθω από Nexus S και μου ειχε φανει πολυ χρησιμο. Περιεργαστηκα αρκετη ωρα ενα S3 mini αλλα ξεχασα να κοιταξω και αυτο...

Από οτι διαβαζω κατι αντιστοιχο ειναι το S-Voice στο SIII - υπαρχει και αυτο εγκατεστημενο στο mini, λειτουργουν ταυτοχρονα ή διαλεγεις πχ στο αρχικο setup ποιο θα χρησιμοποιεις???

 

επειδη δεν το εχω χρησιμοποιησει δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι... Θελω να ρωτησω το εξης: το κινητο σημερα μου βγαζει οτι εχει συνδεδεμενα ακουστικα ενω δεν εχει...και μαλιστα ανοιξα το ραδιοφωνο και ψιλοεπαιζε...τι μπορει να ειναι?αν μπορει καποιος ας βοηθησει γιατι με εχει τρομαξει λιγο...(Υπαρχει περιπτωση να βραχηκε λιγο το κινητο...λετε να ειναι απο αυτο? Αν ναι, τι να το κανω?)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυριο θα κανω την αγορα του s3 mini απο κοτσωβολο στα 299 το εχει προσοφρα ... σε μπλε χρωμα το ειδα οτι ειναι φοβερο...

σε αυτα τα χρηματα εως 300 που μπορω να διαθεσω πιστευω οτι κανω τη καλυτερη αγορα...σωστα? παω απο nokia c6-00 σε αυτο το φοβερο κινητο απο οτι το εχω ψαξει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι... Θελω να ρωτησω το εξης: το κινητο σημερα μου βγαζει οτι εχει συνδεδεμενα ακουστικα ενω δεν εχει...και μαλιστα ανοιξα το ραδιοφωνο και ψιλοεπαιζε...τι μπορει να ειναι?αν μπορει καποιος ας βοηθησει γιατι με εχει τρομαξει λιγο...(Υπαρχει περιπτωση να βραχηκε λιγο το κινητο...λετε να ειναι απο αυτο? Αν ναι, τι να το κανω?)

 

Χρειάζεται σέρβις δυστυχώς, αν βράχηκε είναι πολύ πιθανό να φταίει αυτό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ενα βημα πριν την αγορα!

Ειδα στο Sammobile οτι υπάρχουν 2 product codes για το κινητο με το λανσαρισμα του - EUR και Cosmote. Υπαρχει καποιο διακριτικο στο κουτι από εσας που το εχετε ηδη αγορασει για να καταλαβω την εκδοση, γιατι ως γνωστον δεν μπορω να δω PDA και CSC στο καταστημα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

θα παραθέσω ένα περιστατικό,απλά για να γνωρίζεται!!!

έχω τo συγκεκριμένο κινητάκι,το οποίο και είμαι πολύ ευχαριστημένη...έχω το λευκό,όμως μου έκατσε να αλλάξω το καπάκι πίσω και να το πάρω σε μπλέ (διχρωμία και έτσι).

Τέλοσπαντων κάνω ένα σχετικό ψάξιμο τι παίζει με τιμές,στέλνω και mail στην samsung,η οποία με έστειλε στην smartec για να το βρω...καλά μέχρι εδώ?

Παίρνω και εγω τηλ στην εταιρεία και αφού λέω τι θέλω μου λένε το εξής "έχει σταματήσει η παραγωγή του συγκεκριμένου τηλεφώνου,οπότε και δεν υπάρχει πλέον το ανταλλακτικό",μένω εγω κάγκελο :wacko: !!!

Ξανά mail στη samsung και λέω έτσι και έτσι...οι οποίοι μου απαντούν (σε χρόνο ρεκόρ) αυτό δεν ισχύει και να ξαναμιλήσω μαζί τους,με αποτέλεσμα,επικοινωνώ και πάλι και ξαφνικά το back cover,ναι μεν δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο,αλλά θα μου το παραγγείλουν και θα το έχω σε καμιά εβδομάδα (καλά,γι'αυτό διατηρώ τις επιφυλάξεις μου)

Εεεε μετά από αυτό τι να πω???αν δεν ξέρεις,καλύτερα να το ψάξεις πρώτα πριν πεις την χαζομάρα σου :X

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Παρήγγειλα κι εγώ ένα μπλε από Κωτσόβολο στην τιμή που προαναφέρθηκε και το περιμένω εντός 7 ημερών σπίτι... Το rootάρισμα απ' ότι έχω διαβάσει και εδώ είναι εύκολη υπόθεση. Το unroot είναι τόσο απλό όσο αναφέρεται και χωρίς να αφήνει "υπολείμματα" που μπορεί να το καταλάβουν σε κάποιο service αν χρειαστεί; Γενικά πάντως βλέπω πως υπάρχει μια σχετική κινητικότητα στο xda κι αυτό είναι σίγουρα ευχάριστο!:)
Link to comment
Share on other sites

καλα το παραγγειλα τωρα ψαχνω για θηκη κ μεμβρανη για την οθονη.. η δε μου χρειαζεται η μεμβρανη?

καμια καλη θηκουλα full cover?

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει καμια ρομ!!

τα παιδια απο το φορουμ που εχουν τον μεγαλο αδερφο του κινητου μας

γιατι ρε ****το δεν ασχολουντε λιγακι και για εμας!!!!??

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει καμια ρομ!!

τα παιδια απο το φορουμ που εχουν τον μεγαλο αδερφο του κινητου μας

γιατι ρε ****το δεν ασχολουντε λιγακι και για εμας!!!!??

πέστα ντε...

προς το παρόν μια ρομ μόνο,με κάποια tweaks και αυτό!!!

ε πιστεύω σιγά-σιγά θα ασχοληθούν,που θα πάει??μακάρι να το έπιανε και ο δικός μας στα χέρια του και να είχαμε και εμείς μια Omega mini...λέω΄γω τώρα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Rom δεν υπάρχουν, αλλά όλο και κάτι κινείται, οπότε θέλω να πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα χρόνου...

Να κάνω και μια ακόμα ερώτηση...; Αλήθεια, αν πάρω backup εφαρμογών όπως τις έχω στο defy μου με το Titanium Backup τώρα και τις επαναφέρω στο S3 mini με τον ίδιο τρόπο, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα...;

Link to comment
Share on other sites

Rom δεν υπάρχουν, αλλά όλο και κάτι κινείται, οπότε θέλω να πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα χρόνου...

Να κάνω και μια ακόμα ερώτηση...; Αλήθεια, αν πάρω backup εφαρμογών όπως τις έχω στο defy μου με το Titanium Backup τώρα και τις επαναφέρω στο S3 mini με τον ίδιο τρόπο, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα...;

 

υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και κυρίως όταν αλλάζεις έκδοση λειτουργικού πχ. από ICS σε Jellybean (καλή ώρα)...καλό θα ήταν να κάνεις εγκατάσταση 1 προς 1,ώστε να βλέπεις αν όλα πάνε καλά...

εντάξει,τον Νοέμβρη κυκλοφόρησε το κινητό,θέλει και αυτό το χρόνο...ακόμη δεν έχει κυκλοφορήσει ούτε recovery,βασικό αυτό...για να δούμε!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και κυρίως όταν αλλάζεις έκδοση λειτουργικού πχ. από ICS σε Jellybean (καλή ώρα)...καλό θα ήταν να κάνεις εγκατάσταση 1 προς 1,ώστε να βλέπεις αν όλα πάνε καλά...

 

Βασικά, πάω από JB σε JB. Ναι, το γερασμένο μου Defy φοράει εδώ και μήνες CyanogenMod 10 με custom kernel που βασίζεται στην 4.1.2. Χωρίς τις custom rom μάλλον δε θα το άντεχα εδώ και πολύ καιρό... Γι' αυτό και ευελπιστώ πως θα υπάρξει κινητικότητα και για το S3 mini...

Link to comment
Share on other sites

Rom δεν υπάρχουν, αλλά όλο και κάτι κινείται, οπότε θέλω να πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα χρόνου...

Να κάνω και μια ακόμα ερώτηση...; Αλήθεια, αν πάρω backup εφαρμογών όπως τις έχω στο defy μου με το Titanium Backup τώρα και τις επαναφέρω στο S3 mini με τον ίδιο τρόπο, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα...;

 

Εγώ μετάφερα τις εφαρμογές μου από sony ericsson Χ10 mini με CM7.2 στο S3 mini με το titanum χωρίς πρόβλημα. Πρέπει να λάβεις υπόψη πάντως και το θέμα με την εσωτερική και την εξωτερική κάρτα SD. Όταν εγκαταστήσεις το Titanium στο S3 mini θα πρέπει να ορίσεις ότι ο φάκελος με τα backup των εφαρμογών θα είναι στην extSdCard. Όταν εγκαταστήσεις ξανά κάποια εφαρμογή από το παλίο τηλεφωνο και χρειάζεται κάποια αρχεία να τα διαβάσει από φάκελο στην κάρτα θα τα ψάξει στην SDcard, οπότε πρέπει να μεταφέρεις μόνος τον φάκελο από την εξωτερική στην εσωτερική κάρτα. Για το μεγάλο S3 και το νοτε 2 υπάρχει σκριπτάκι που ενοποιεί τις δύο κάρτες. Ελπίζω να βγεί γρήγορα και για το mini μας, γιατί αυτό το μπέρδεμα με τις 2 sd κάρτες που βλέπει, είναι το μόνο που μου την σπάει σε αυτό το super Κινητό!!!!

Link to comment
Share on other sites

καπου στα προηγουμενα ποστ ειπωθηκε κατι για ΝFC τι ακριβως ειναι αυτο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καπου στα προηγουμενα ποστ ειπωθηκε κατι για ΝFC τι ακριβως ειναι αυτο?

 

Κάπου στα προηγούμενα ποστ δόθηκε και η απάντηση που μπορείς να βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

με πια εφαρμογη δουλευει αυτο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Στη wikipedia τα λέει όλα, αξίζει μια ανάγνωση... Όπως και να 'χει, δεν νομίζω πως στην Ελλάδα έχουν εισαχθεί συσκευές Ι8190 που υποστηρίζουν nfc...
Link to comment
Share on other sites

Screenshot πως μπορουμε να βγαζουμε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι αλήθεια! Το recovery είναι κοντά! Για την ακρίβεια το cwm λειτουργεί ήδη, απλά δεν υπάρχει απεικόνιση - η οθόνη μένει μαύρη... Ένας χρήστης στο xda κατάφερε να κάνει wipe /data με τυφλό σύστημα!:lol: Σε αντίστοιχο στάδιο βρίσκεται και το twrp... Είναι θέμα χρόνου να υλοποιηθεί 100% το recovery λοιπόν κι εκεί θα ξεκινήσει το πάρτυ!;) Ο χρήστης μάλιστα που ισχυρίζεται ότι κατάφερε το... τυφλό wipe /data εγκατέλειψε προσωρινά την προσπάθειά του (μέχρι το Σαββατοκύριακο), γιατί, κατά τα λεγόμενά του, είναι πιτσιρίκος και είχε να διαβάσει φυσική...:lol: ΑΔΕΡΦΕ, ΚΑΝΕ ΤΟ RECOVERY ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΕ ΤΙΜΗ ΧΑΡΙΣΜΑ!!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...