Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένοντας να ανέβει η rom, διαπιστώνω ότι ΔΕ μπορώ να μπώ σε download mode. Δε λειτουργεί ο συνδυασμός πλήκτρων. (VOL DOWN + POWER + ΚΕΝΤΡΙΚΟ)

 

Μάλλον δεν το κάνεις σωστά, κράτα το vol down και το κεντρικό πρώτα πατημένα, και μετά πάτα και το power. Η συσκευή πρέπει να είναι κλειστή.

(Η rom κόλλησε για κάποιο λόγο στο 99.99% και τώρα φτου κι απ'την αρχή...)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον δεν το κάνεις σωστά, κράτα το vol down και το κεντρικό πρώτα πατημένα, και μετά πάτα και το power.

(Η rom κόλλησε για κάποιο λόγο στο 99.99% και τώρα φτου κι απ'την αρχή...)

 

ΟΚ έπιασε. Tα εκατοστά του δευτερολέπτου μετράνε τελικά. :lol:

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε root την συσκευή μπορούμε να ξαναγυρίσουμε σε stock;

Δουλεύει διαφορετικά το σύστημα από ότι στα Sony;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε root την συσκευή μπορούμε να ξαναγυρίσουμε σε stock;

Δουλεύει διαφορετικά το σύστημα από ότι στα Sony;

 

Φυσικά. Καμία σχέση με τα sony το σύστημα. Μάλιστα με το συγκεκριμένο root, το unroot είναι υπόθεση 5 δευτερολέπτων.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Καμία σχέση με τα sony το σύστημα. Μάλιστα με το συγκεκριμένο root, το unroot είναι υπόθεση 5 δευτερολέπτων.

 

Ουάου! :D

Ψήνομαι! Ψήνομαι!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις τους drivers? Αυτοι που έιχα απο το Samsung Galaxy S δεν κάνουν.Δε θέλω να βάλω το γ@μω-KIES στο PC μου. Μόνο τους drivers.

 

ΕDIT:

Drivers found ΕΔΩ

H rom του tyxerakia περάστηκε. Όλα καλά μέχρι τώρα.

Edited by nutrialex
Drivers found
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

H rom του tyxerakia περάστηκε. Όλα καλά μέχρι τώρα.

 

Μια μικρή διόρθωση για να τα λέμε σωστά, δεν είναι δικιά μου η rom, είναι της Samsung, εγώ απλά πρόσθεσα το root. Δεν έχει απολύτως καμία αλλαγή ή πείραγμα.

Πρόσθεσα αναλυτικό οδηγό στο παραπάνω μήνυμα για τους πιο αρχάριους.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/dmode.jpg

 

 

Πού τη βρήκες ρε θηρίο τη φώτο απο το δικό μου μπλέ κινητό?

 

Αν μπορείς όποτε έχεις χρόνο φτιάξε μας και την αλφαβητική στήλη στις επαφές. :O

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πού τη βρήκες ρε θηρίο τη φώτο απο το δικό μου μπλέ κινητό?

 

Αν μπορείς όποτε έχεις χρόνο φτιάξε μας και την αλφαβητική στήλη στις επαφές. :O

 

Θα σε απογοητεύσω, είναι το Galaxy S3 το δικό μου :p

Θα δω για τη στήλη σήμερα το βράδυ μάλλον.

 

EDIT: http://depositfiles.com/files/3gedccayn

Ιδού. Αυτό διορθώνει τη στήλη των επαφών και προσθέτει το ελληνικό αλφάβητο που λείπει στην 4.1.1

 

Ως root πρέπει να το προσθέσεις στο /system/app αντικαθιστώντας το υπάρχον αρχείο. Πρέπει επίσης να σβήσεις το .odex.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασ!!! μετα απο 3 1/2 χρονια με iphone αποφασισα να αλλαξω μαρκα και OS

Αγορασα σημερα το mini απο το πλαισιο €299. Το φορτιζω σημερα το βραδυ και αυριο θα δω κατα ποσο αξιζε η αλλαγη.

Παντως στα καταστηματα που το εβλεπα σαν εκθεσιακο φαινοταν πολυ ωραιο!!!

Επειδη εχω διαβασει αρκετα αρνητικα αλλα μονο για την τιμη, ελπιζω με 299 να ανεβει στην εκτιμηση του κοσμου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασ!!! μετα απο 3 1/2 χρονια με iphone αποφασισα να αλλαξω μαρκα και OS

Αγορασα σημερα το mini απο το πλαισιο €299. Το φορτιζω σημερα το βραδυ και αυριο θα δω κατα ποσο αξιζε η αλλαγη.

Παντως στα καταστηματα που το εβλεπα σαν εκθεσιακο φαινοταν πολυ ωραιο!!!

Επειδη εχω διαβασει αρκετα αρνητικα αλλα μονο για την τιμη, ελπιζω με 299 να ανεβει στην εκτιμηση του κοσμου

 

Μιας και ανήκει στην mid range κατηγορία,μόνο η τιμή είναι το αρνητικό του!!

παρ'όλα αυτά,δεν κολλάει πουθενά,έχει μια πάρα πολύ καλή οθόνη,λειτουργικό Jelly Bean ΟΤΒ...προσωπικά,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη από την λειτουργικότητα του και σημειωτέον,ότι είχα και το μεγαλύτερο αδελφό του,για κάποιο διάστημα και όμως,από το mini,δεν θεωρώ ότι λείπει κάτι (άποψη μου πάντα)

 

Καλορίζικο,να το χαρείς και καλώς ήρθες στον κόσμο του Android :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...μολις με καταστρεψατε!

ειμαι αναμεσα σε s3 mini και s2 γιατι εχω το desire s(3,7") και θελω να ανεβω σε οθονη.

ειχα αποφασισει να παρω το μινι, το ειδα απο κοντα στο παμπλικ. σαν σχεδιασμος μου αρεσε αλλα τα πλαστικα του μου φανηκαν λιγο ψευτικα. ειπα να παρω αυτο μονο επειδη ειναι νεα συσκευη στην αγορα και λογικα θα μεινει περισσοτερο.

βεβαια το s2 εχει ηδη αναπτυχθει παρα πολυ στο xda (σε αντιθεση με το μινι προς το παρων) και με μια ρομ θα το κανεις να πεταει. και εχει και μεγαλυτερη οθονη χωρις να το κανει παντοφλα (ειμαι απο αυτους που θελω να ειναι κανονικου μεγεθους το κιν). απλα δισταζω στην τιμη. να δωσεις 300 ευρα για ενα κιν 1,5 ετους που σε λιγο καιρο θα ειναι αρκετα ξεπερασμενο και δεν θα μπορεις να το ξεφορτωθεις? ή να παρεις το μινι που θα τραβηξει λιγο παραπανω(εστω και λογω ονοματος.

 

τωρα που διαβασα το νημα σας μου ξαναβαλατε το διλλημα.....:blink:

στα σκτρουτζομαγαζα ειναι ακριβως η ιδια τιμη (τουλ σε ενα που δεχεται τις επιδοτησεις)

Υγ. σορυ που δεν το γραφω στους διαξιφισμους απλα εδω ηδη καποιοι το εχετε και πιθανοτατα εχετε επεξεργαστει και το s2

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το αγορασα κι ΕΓΩ χτες,στα 299 ευρω.εννοειται σε λευκο.

Είδα και τα 2 χρώματα απο κοντα και παρόλο που καποια reviews λένε οτι το μπλε ειναι πιο ποιοτικο,εμένα δεν μου άρεσε.

Η συσκευη ειχε μπαταρία με γύρω στο 45% ακομα.οποτε και ξεκίνησα την αποφόρτιση εγκαθιστοντας ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ που εχω περασει και στον μεγαλο αδερφό του που εχω επίσης και κάνοντας και σεταρισμα σύμφωνα με τα δικά μου θέλω.

Ο Μαμα launcher πηρε πόδι και μπήκε ο nova κλασσικα.

Να Πω οτι το κινητο ειναι απλα πανέμορφο και κάθεται άψογα στο χέρι,η ποιότητα κατασκευής του ειναι εφαμιλλη με του μεγάλου του αδερφού.πλαστικο δηλαδη,αλλα οχι σε σημείο που να με χαλάει.

Το πλαισιο που καποιο review το λεει μεταλλικό απορώ που είδαν το μεταλλικό...πλαστικό ΕΓΩ το βλεπω με ενα βάψιμο για ψευδαίσθηση αλουμινίου.

Και περνάμε στα βασικά.

Οθόνη,παρα πολυ όμορφα χρώματα,ζεστά,κλασική amoled.και φυσικα,πιξελιαζει...αυτο όμως δεν ειναι εμφανές αν ο κάτοχος δεν πλησιάσει το κινητο σε μια απόσταση περίπου 20 εκατοστων απο το πρόσωπο του.στην κανονική απόσταση χρήσης δεν θα δείτε πιξελιασμα,αν το φέρετε όμως πολυ κοντα σου πρόσωπο θα διακρίνεται πολυ πιξελιασμα.δεν ειναι όμως ενοχλητικό καθώς δεν ξερω και πολλούς που θα δουλεύουν με το κινητο κολλημένο στο πρόσωπο τους.

Ηχος,ουτε κρύο ουτε ζέστη,καλο ηχειακι με σχετικά καλη απόδοση χωρις να εντυπωσιάζει.ποιοτικο ειναι αν και λιγο χαμηλό,καμια σχεση με του αδελφού του.

Ταχύτητα μενου,απόκριση,απλα εξαιρετικό,πολυ smoothness αίσθηση χωρις χαζοκολληματα,κερδίζει εντυπώσεις η απόκριση του και δεν το περίμενα.

Wifi,bt,κανενα απολύτως προβλημα,λειτουργούν ολα άψογα χωρις διακυμάνσεις στο wifi η αποσυνδεσεις.

Ποιότητα συνομίλιας απλα εξαιρετική,κλασική samsung.

Κάμερα,θα μπορούσε να ειναι και καλυτερη,οπως θα μπορούσαν να εχουν τοποθετήσει και μια καλυτερη μπροστινη κάμερα.θα δείτε τις φωτογραφίες πιο κατω.

Προς το παρόν ειμαι ευχαριστημένος απο το κινητο,στα 299 ευρω αξίζει,θέλω να δω βέβαια και την μπαταρία,πάντως σε ολα τα υπόλοιπα ειναι αρκετά καλο κι ειδικα στην αίσθηση που σου αφήνει κατα την πλοήγηση στα μενου του που ειναι εξαιρετικά smooth,η οθόνη επισης θετικό στοιχείο καθώς ανταποκρίνεται άψογα στις εντολές αλλα και ειναι και ωραία,απο θεμα απεικόνισης,χρώματα έστω κι αν απο πολυ κοντινή απόσταση διακρίνει ο χρήστης pixels.

Ειναι ενα κινητο που οπως ολα δείχνουν μπορει να ικανοποιήσει έναν μέσο χρήστη που δεν θελει μεγάλες οθόνες και τετραπυρινους επεξεργαστες σε μεγάλου μεγέθους κινητα.

Αν έβαζα βαθμολογία,προς το παρόν αυτη θα ηταν 7/10

Ακολουθούν καποια benchmarks scores και φωτογραφίες απο την κάμερα του κινητου.

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/th_Screenshot_2012-12-19-12-14-43.png

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/th_Screenshot_2012-12-19-12-14-19.png

 

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/th_20121218_154815.jpg

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/th_20121218_180503.jpg

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/th_20121218_152328.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...μολις με καταστρεψατε!

ειμαι αναμεσα σε s3 mini και s2 γιατι εχω το desire s(3,7") και θελω να ανεβω σε οθονη.

ειχα αποφασισει να παρω το μινι, το ειδα απο κοντα στο παμπλικ. σαν σχεδιασμος μου αρεσε αλλα τα πλαστικα του μου φανηκαν λιγο ψευτικα. ειπα να παρω αυτο μονο επειδη ειναι νεα συσκευη στην αγορα και λογικα θα μεινει περισσοτερο.

βεβαια το s2 εχει ηδη αναπτυχθει παρα πολυ στο xda (σε αντιθεση με το μινι προς το παρων) και με μια ρομ θα το κανεις να πεταει. και εχει και μεγαλυτερη οθονη χωρις να το κανει παντοφλα (ειμαι απο αυτους που θελω να ειναι κανονικου μεγεθους το κιν). απλα δισταζω στην τιμη. να δωσεις 300 ευρα για ενα κιν 1,5 ετους που σε λιγο καιρο θα ειναι αρκετα ξεπερασμενο και δεν θα μπορεις να το ξεφορτωθεις? ή να παρεις το μινι που θα τραβηξει λιγο παραπανω(εστω και λογω ονοματος.

 

τωρα που διαβασα το νημα σας μου ξαναβαλατε το διλλημα.....:blink:

στα σκτρουτζομαγαζα ειναι ακριβως η ιδια τιμη (τουλ σε ενα που δεχεται τις επιδοτησεις)

Υγ. σορυ που δεν το γραφω στους διαξιφισμους απλα εδω ηδη καποιοι το εχετε και πιθανοτατα εχετε επεξεργαστει και το s2

 

Είχα και το SII και το SIII και τώρα πήγα στο Mini..

Κοίτα,προσωπικά δεν ξαναγύριζα στο SII,όχι γιατί δεν είναι καλό,αλλά η επόμενη γενιά είναι απλά καλύτερη..βέβαια και του χρόνου θα έχει βγει κάτι καλύτερο,αλλά το SIII θεωρώ ότι είναι μια επιλογή που μπορεί να κρατήσει καιρό,ακόμα και το μικρό αδελφάκι του,έχει προοπτικές και πιστεύω σύντομα θα πάρει τα πάνω του και στο XDA :)

 

και κάτι άσχετο,έχει βρει κανείς κάνα καλό screen protector για το μικρό??πήρα σήμερα ένα,αλλά είναι άστα να πάνε

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τέλος του σήριαλ με το σαβούρι ZTE Acqua, ξεκίνησε καινούριο με τον τίτλο:

Τι σκουπίδι μπορείτε να αγοράσετε με 400€.

Το κινητό έκανε 3 reset μέσα σε 1 εβδομάδα (μου το είπε μόλις χθες το βράδυ η κοπέλα μου,

γιατί τα νεύρα μου έχουν αδυνατίσει από αυτά που έζησα με τη Wind).

Στην Cosmote σήμερα, δεν μπόρεσαν να το αντικαταστήσουν (δεν υπάρχει ούτε για δείγμα).

Έτσι θα περιμένω μήπως & παραλάβουν κάποιο την Παρασκευή..

Σκέφτομαι να πάρω κάποιον πάτερ για εξορκισμό.

Ξέρετε κανέναν καλό?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συγκεκριμένο κινητό είναι σαν κόσμημα. Πολύ όμορφο, γοητευτικές καμπύλες, γρήγορο, και μια Jelly Bean πολυλειτουργική και κλάσεις ανώτερη απο ICS, GB.

Για μένα το μικρό του μέγεθος είναι πλεονέκτημα και όχι μειονέκτημα σε σχέση με το S3.

H Jelly Bean είναι τέλεια όσο αφορά τις επιλογές και συντομεύσεις. Δε πρόκειται να πιάσω ξανα ΙCS. Όσο αφορά τη τιμή του πράγματι είναι υψηλή. Aλλα για αυτό το μέγεθος είναι η καλύτερη επιλογή.

Δοκιμάστε κάποια άλλη έκδοση rom αν δε σας κάθησε καλά. Και το κυριότερο διπλοτσεκάρετε τις εφαρμογές που εγκαθιστάτε. Το ότι τρέχανε σε παλαιότερη έκδοση στο ZTE δε σημαίνει ότι θα τρέξουν σε αυτό. ΠΧ σε μένα δεν έτρεχαν ΣΩΣΤΑ οι : Superuser, WiFiManager που υποτίθεται ότι τρέχουν σε αυτή την έκδοση.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... Θα ηθελα να ρωτησω δυο απο τους παραπανω που ανεφεραν οτι αγορασαν το κινητο με 299€ και μαλιστα απο το πλαισιο.Τι ακριβως εννοειτε? Μηπως 399€-100€ απο την δωροεπιταγη? Μπορει να αφαιρεθει το ποσο απο την αγορα του κινητου?

Και επισης αν ειναι ευκολο να μας παρουσιασουν οι κατοχοι του κινητου την αποψη τους γι'αυτο...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν απαντήσεις πιο πίσω.

Ναι κολλάς την δώροεπιταγη και το παίρνεις πιο φτηνά

 

Μία ερώτηση,η δόνηση στα πλήκτρα πού είναι???

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση... Ελπιζω να ισχυει αυτο και οταν θα παω εγω στο Πλαισιο. Ρωτησα γιατι δεν ηταν σαφες στα προηγουμενα posts, εκτος και αν δεν ειδα εγω κατι... Και παλι ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι η αφύπνηση όταν είναι κλειστό το κινητο δεν εργάζεται, υπάρχει κάπιος τρόπος στις ρυθμίσεις που να διορθώνει??:confused:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι η αφύπνηση όταν είναι κλειστό το κινητο δεν εργάζεται, υπάρχει κάπιος τρόπος στις ρυθμίσεις που να διορθώνει??:confused:

 

H αφύπνιση σε ολα τα smartphones δε δουλευει όταν είναι κλειστά. Είναι το πρώτο πράγμα που μαθαίνεις όταν αγοράζεις ένα.

(Μη με ρωτήσεις γιατί τα λένε smartphones :lol: )

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

H αφύπνιση σε ολα τα smartphones δε δουλευει όταν είναι κλειστά. Είναι το πρώτο πράγμα που μαθαίνεις όταν αγοράζεις ένα.

(Μη με ρωτήσεις γιατί τα λένε smartphones :lol: )

Με την έκδοση jb περίμενα πως θα έφτιαχνε κάποια στιγμή και η έλλειψη αυτή. (που την έχουν και τα ποιό φτηνά τηλέφωνα).

Tην ίδια απορία μαζι σου έχω και εγω γιατί να λέγονται smartphones :lol: θα ψάξω για καμμιά εφαρμοφή που να το λύνει. Δέν γίνεται....κάτι θα υπάρχει!!!!.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα,όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο καμία εφαρμογή δεν το ξυπνάει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση jb περίμενα πως θα έφτιαχνε κάποια στιγμή και η έλλειψη αυτή. (που την έχουν και τα ποιό φτηνά τηλέφωνα).

Tην ίδια απορία μαζι σου έχω και εγω γιατί να λέγονται smartphones :lol: θα ψάξω για καμμιά εφαρμοφή που να το λύνει. Δέν γίνεται....κάτι θα υπάρχει!!!!.

τα παλιά κινητά,δεν είχαν τα λειτουργικά που έχουν τώρα και έτσι δεν σηκώνει να ανοίξουν από μόνα τους!!

οι επιλογές που έχεις είναι είτε αθόρυβο είτε airplane mode..

και εφαρμογή δεν υπάρχει για τέτοια λειτουργία!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αν ο υπολογιστής σου είναι κλειστός, ανοίγει αν έχεις βάλει υπενθύμιση στο outlook?? Όχι βέβαια. Το ίδιο ισχύει κι εδώ. Τα smartphones εκτός από τηλέφωνα είναι μικροί υπολογιστές. Δεν πρόκειται να ανοίξουν ποτέ, με καμία έκδοση. Αν περιμένατε από αυτό για να τα χαρακτηρίσετε smart ή όχι, μάλλον πετάξατε λεφτα ;)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...