Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα , ένας φίλος έχει τη συγκεκριμένη συσκευή 2+ χρόνια , άλλαξε μπαταρία πριν 6 μήνες νομίζω , γιατί δεν κράταγε. Το σύμπτωμα είναι πως μπουτάρει κανονικά και στο 1-2° λεπτό σβήνει και ξανά μπουτάρει . Φορτίζει κανονικά (όσο το έχω εγώ δηλάδη) αλλά δεν κατάφερα να το βάλω σε recovery mode (vol up / home / power) απλώς επανεκκινεί . Είναι πιθανό να είναι πάλι μπαταρία ; ή πλακέτα όπως του είπαν σε μαγαζί που το κοίταξαν λίγο ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , ένας φίλος έχει τη συγκεκριμένη συσκευή 2+ χρόνια , άλλαξε μπαταρία πριν 6 μήνες νομίζω , γιατί δεν κράταγε. Το σύμπτωμα είναι πως μπουτάρει κανονικά και στο 1-2° λεπτό σβήνει και ξανά μπουτάρει . Φορτίζει κανονικά (όσο το έχω εγώ δηλάδη) αλλά δεν κατάφερα να το βάλω σε recovery mode (vol up / home / power) απλώς επανεκκινεί . Είναι πιθανό να είναι πάλι μπαταρία ; ή πλακέτα όπως του είπαν σε μαγαζί που το κοίταξαν λίγο ;
Παίζει να είναι και μπαταρία. Βγάλε την για μερικές ώρες μήπως και γίνει κάτι και φόρτισε το σβηστό. Διαφορετικά το πιθανότερο να φταίει η πλακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον , για μια παλιά συσκευή.

Το μόνο που δεν έκανα είναι να βγάλω την μπαταρία για ώρες . Την φόρτισα και σε εξωτερικό φορτιστή... δεν ζεσταίνεται , φορτίζει σε κανονικό χρόνο , ούτε πολύ λίγο , ούτε πάρα πολύ... τελευταία προσπάθησα και μέσω odin να φλασάρω stock rom & recovery. Μένει με τα παλιά , ενώ λέει success στο odin ... (Στο μόνο που μπαίνει είναι σε odin mode . Σε recovery δεν μπαίνει) Λειτουργεί περίπου για 1min & 33sec μέχρι να ξαναμπουτάρει και μάλιστα ότι έχεις ρυθμίσει σε αυτό το χρόνο δεν το βαστάει στην επόμενη... (πχ τράβηγμα φώτο , αλλαγή μοτίβο , wifi) .

Μάλλον πάει για "Λιόσια"...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια.Εχω το galaxy s3mini το προβλημα μου ειναι το εξης.Οταν κλειδωνει το κινητο η λιγο πριν κλεισει μου βγαζει μια οθονη σχεδον πρασινη σαν με γραμμες.Μπαταρια δεν εχω αυτη που παιρνει το κινητο.Το ειχα με μια μπαταρια πο νοκια.Αλλα βολτ κλπ απο αυτα που χρειαζεται δλδ.Κατα τα αλλα η οθονη σε λειτουργεια ειναι μια χαρα.υπαρχει πιθανοτητα να ειναι λογω μπαταριας ολο αυτο? Να μην εχει οση ταση χρειαζεται η παραπανω και να συμβαινει αυτο?Δηλαδη το κανει οταν ειναι σε αναμονη καπως.

http://i.imgur.com/6rYMlmT.jpg

Link to comment
Share on other sites

μμμ δηλαδη?λεω μηπως και θελει τη δικη του μπαταρια και το βγαζει αυτο λογω λαθους μπαταριας.γιατι κατα τα αλλα η οθονη πρεπει ναναι ενταξει
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να δω αν φταιει αυτο η κατι αλλο.Απλα για να μη παραγγειλω μπαταρια και ειναι κατι αλλο ρωταω μηπως φταιει αυτο.Μη με μαλωνεις φιλε.απλα μη παραγγειλω τζαμπα μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,υπάρχει καμία εφαρμογη η οποια να μας δειχνει τυχον προβλήματα hardware?Εχω υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας.Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποια ΡΟΜ ή οποια να ειναι battery friendly?Μιλάμε το τηλέφωνο εχει τερματισει την καστανάλωση.Η Μπαταρια του ειναι σχεδον 1,5 χρόνου.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,υπάρχει καμία εφαρμογη η οποια να μας δειχνει τυχον προβλήματα hardware?Εχω υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας.Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποια ΡΟΜ ή οποια να ειναι battery friendly?Μιλάμε το τηλέφωνο εχει τερματισει την καστανάλωση.Η Μπαταρια του ειναι σχεδον 1,5 χρόνου.
Αν διαβάσεις παλιότερα μηνύματα, τόσο περίπου κρατάει η μπαταρία της συγκεκριμένης συσκευής. Δες αν έχει φουσκώσει. Το μόνο καλό είναι ότι βρίσκεις κάτω από 10€ γνήσια για αντικατάσταση :)
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις παλιότερα μηνύματα, τόσο περίπου κρατάει η μπαταρία της συγκεκριμένης συσκευής. Δες αν έχει φουσκώσει. Το μόνο καλό είναι ότι βρίσκεις κάτω από 10€ γνήσια για αντικατάσταση :)

 

Καλησπερα,

Το ξερω αυτο και η μπαταρια δεν ειναι φουσκωμένη ειναι περιπου 1,5 χρονο αγορασμενη.Απλα θελω να δω εαν τυχον υπάρχει κατι που να μπορει να δειξει εαν ειναι hardware,software ή της μπαταρίας θεμα.

Μια μπαταρια κανει 7 ευρω.Το θέμα ειναι να δουμε τι εξοντωνει την καταναλωση.απο 100% σε 0% μέσα σε 11 ώρες,σε standby ουτε κάν πειραγμα!

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα πρέπει να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να παρακολουθήσεις το κινητό για μια - δυό μέρες χωρίς να βάλεις κάποια τρίτη εφαρμογή. Τις περισσότερες φορές υπαίτιοι για ξαφνικές και τρελές καταναλώσεις είναι κάποιες εφαρμογές. Αφού αποκλείσεις την περίπτωση εφαρμογής τότε το κοιτάμε παρακάτω.
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα s3 mini το οποίο έχει πέσει σε κάποιου είδους bootloop.

Κατέβασα μια ρομ από το sammobile την πέρασα με απόλυτη επιτυχία μέσω odin αλλά η συμπεριφορά της συσκευής δεν άλλαξε.

Το κινητό ξεκινάει φτάνει μέχρι το samsung galaxy logo και κάνει restart.

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα s3 mini το οποίο έχει πέσει σε κάποιου είδους bootloop.

Κατέβασα μια ρομ από το sammobile την πέρασα με απόλυτη επιτυχία μέσω odin αλλά η συμπεριφορά της συσκευής δεν άλλαξε.

Το κινητό ξεκινάει φτάνει μέχρι το samsung galaxy logo και κάνει restart.

 

Καμιά ιδέα?

 

Μπες σε recovery και κανε wipe data θα χάσεις βέβαια ότι υπαρχει στην εσωτερική sd .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery και κανε wipe data θα χάσεις βέβαια ότι υπαρχει στην εσωτερική sd .

 

με volume up, home και power button δεν μπαίνει? δυστυχώς αυτός ο συνδυασμός δεν κάνει κάτι. ανοίγει η συσκευή και μένει στο samsung galaxy δίχως όμως να κάνει restart.

Μπορεί να πω βλακεία, αλλά υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει corruct το recovery γι αυτό να μου τα κάνει αυτά? Να του περάσω custom?

Link to comment
Share on other sites

Πατα αυτά τα τρία κουμπιά συνεχόμενα μέχρι να δεις το Samsung logo μετά άφησε το power button και συνέχισε να πατάς τα αλλά δυο .ισως δεν πετύχει με την πρώτη και χρειαστεί να δοκιμάσεις μερικές φορές μέχρι να το καταφέρεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πατα αυτά τα τρία κουμπιά συνεχόμενα μέχρι να δεις το Samsung logo μετά άφησε το power button και συνέχισε να πατάς τα αλλά δυο .ισως δεν πετύχει με την πρώτη και χρειαστεί να δοκιμάσεις μερικές φορές μέχρι να το καταφέρεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

προσπάθησα αρκετές φορές για περίπου 1 λεπτό την κάθε φορά και τίποτα. να περάσω ένα custom recovery?

 

edit τελικά προσπάθησα να περάσω twrp μέσω odin. η διαδικασία έγινε με επιτυχία σύμφωνα με το odin αλλά η συμπεριφορά του mini δεν άλλαξε σε τίποτα. ούτε recovery μπαίνει, ούτε OS. μάλλον είναι hardware θέμα.

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο.Στο s3 mini δεν εχω καταφερει να το συνδεσω ως mass storage..δηλαδη να μπορεσω να κανω ενα αργο φορματ την εσςτερικη μνημη.Ξερεις κανεις καποιος σιγουρο τροπο?δε βρισκω κατι
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να κάνεις τέτοιου είδους διαμόρφωση σε αυτή τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο.Στο s3 mini δεν εχω καταφερει να το συνδεσω ως mass storage..δηλαδη να μπορεσω να κανω ενα αργο φορματ την εσςτερικη μνημη.Ξερεις κανεις καποιος σιγουρο τροπο?δε βρισκω κατι

Πλέον δεν υπαρχει UMS ( USB mass storage ) αλλά MTP ( media transfer protocol ) θυμάμαι στο s3 οτι μπορούσες με κάποιον τρόπο να το συνδέσεις ως UMS αλλά ήθελε root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι ρουτ οκ.Αν θυμασαι τροπο η καποιο οδηγο θα το εκτιμουσα φιλε

Δεν θυμάμαι πως ακριβώς γινεται ,έχει περασει και αρκετός καιρός απο τότε που το είχα αλλά με μια αναζήτηση στο google θα βρεις αυτό που θέλεις .

Μόλις εχω χρόνο θα το ψάξω και εγω και σε ενημερώνω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...