Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ' οτι εχει ακουσθει θα παρει.

 

Ποια αναβάθμιση ακούγεται οτι θα πάρει;; 4.3 jelly bean η 4.4 kitkat ;

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ποια αναβάθμιση ακούγεται οτι θα πάρει;; 4.3 jelly bean η 4.4 kitkat ;

 

Κυκλοφορούσε μια φωτογραφία από έγγραφο το οποίο είχε μια λίστα απο συσκευές που θα πάρουν 4.4 και μέσα σε αυτές ήταν και το s3 mini αλλά τίποτα δεν είναι επίσημο οπότε απλώς περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούσε μια φωτογραφία από έγγραφο το οποίο είχε μια λίστα απο συσκευές που θα πάρουν 4.4 και μέσα σε αυτές ήταν και το s3 mini αλλά τίποτα δεν είναι επίσημο οπότε απλώς περιμένουμε.

Σε 4.4 το θεωρω αδυνατο. Ας φτασουμε στην 4.2.2 και θα ειμαστε κερδισμενοι. Ολα αυτα γινονται επειδη εκλεισε η εταιρια που εβγαζε τους επεξεργαστες μας st ericsson. Ποιο πιθανον ειναι να παρει το ace 2 και το ace 3.

Link to comment
Share on other sites

Σε 4.4 το θεωρω αδυνατο. Ας φτασουμε στην 4.2.2 και θα ειμαστε κερδισμενοι. Ολα αυτα γινονται επειδη εκλεισε η εταιρια που εβγαζε τους επεξεργαστες μας st ericsson. Ποιο πιθανον ειναι να παρει το ace 2 και το ace 3.

 

Εγώ μιλάω γι'αυτό το άρθρο. Η λογική πίσω απο αυτή την φήμη είναι ότι η 4.4 είναι πολύ ελαφρύτερη σε σχέση με την 4.2 και 4.3 γιαυτό και ακουγόταν ότι μπορεί midrange συσκευές να την πάρουν. Τώρα αν όντως θα γίνει κάτι τέτοιο και μένα προσωπική μου εκτίμηση είναι πως είναι μάλλον απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω γι'αυτό το άρθρο. Η λογική πίσω απο αυτή την φήμη είναι ότι η 4.4 είναι πολύ ελαφρύτερη σε σχέση με την 4.2 και 4.3 γιαυτό και ακουγόταν ότι μπορεί midrange συσκευές να την πάρουν. Τώρα αν όντως θα γίνει κάτι τέτοιο και μένα προσωπική μου εκτίμηση είναι πως είναι μάλλον απίθανο.

 

Το γνωριζω φιλε μου για αυτο θελω μετα που τελειωσει η εξεταστικη μου να κινηθω προς το s4 να δουμε βεβαια αν θα εχω και χρηματα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολους

ενα tip απο μενα που ανακαλυψα τυχαια

οσοι δεν εχετε στο αυτοκινητο φορτιστη αλλα εχετε ραδιοcd με θυρα usb, ο γαλαξιας φορτιζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ

 

ενταξει δεν ανακαλυψα την Αμερικη αλλα ηθελα να το μοιραστω :O

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδω και λιγες ωρες και εγω! Δονηση στο πληκτρολογιο δεν εχει το κινητο! Εαν κατεβασω αλλο πληκτρολογιο 8α εχω δονηση η ουτε και ετσι 8α κανουμε δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδω και λιγες ωρες και εγω! Δονηση στο πληκτρολογιο δεν εχει το κινητο! Εαν κατεβασω αλλο πληκτρολογιο 8α εχω δονηση η ουτε και ετσι 8α κανουμε δουλεια?

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς το κινητό μας δεν έχει δόνηση κατά την πληκτρολόγηση...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πφφ και το συμπα8ησα αρκετα το κινητο!Πρωτα και καλυτερα οτι χωραει στο παντελονι..Δεν πειραζει 8α το συνη8ισω σιγα σιγα.Σε γενικες γραμμες μια χαρα μου φανηκε το κινητο για αυτα που προσφερει.Ανυπομονω να δω την μπαταρια του μετα απο καποιες φορτισεις τι αποτελεσματα 8α εχω!
Link to comment
Share on other sites

Πφφ και το συμπα8ησα αρκετα το κινητο!Πρωτα και καλυτερα οτι χωραει στο παντελονι..Δεν πειραζει 8α το συνη8ισω σιγα σιγα.Σε γενικες γραμμες μια χαρα μου φανηκε το κινητο για αυτα που προσφερει.Ανυπομονω να δω την μπαταρια του μετα απο καποιες φορτισεις τι αποτελεσματα 8α εχω!

 

Smartkeyboardpro. Και με δόνηση και με θέματα και πλήθος ρυθμίσεων. Δεν το αλλάζω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια δυστυχως δεν μου απαντησε κανεις ακριβως σε αυτο που θελω αλλα δεν πειραζει για αυτο ξανα ρωταω λοιπον... Ειναι κανεις που να ξερει να μου πει ακριβως τα βηματα για να το επαναφερω σε stock απο cyanogenmod rom ομως, οχι απλα απο root δηλαδη δεν θελω να κανω απλα unrooting.. thank u guyzzz!! :D :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια δυστυχως δεν μου απαντησε κανεις ακριβως σε αυτο που θελω αλλα δεν πειραζει για αυτο ξανα ρωταω λοιπον... Ειναι κανεις που να ξερει να μου πει ακριβως τα βηματα για να το επαναφερω σε stock απο cyanogenmod rom ομως, οχι απλα απο root δηλαδη δεν θελω να κανω απλα unrooting.. thank u guyzzz!! :D :)

 

Γεια σου φίλε, δεν είναι δύσκολο.

 

Λοιπόν, θα ακολουθήσεις τον οδηγό αυτόν που είναι για root http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361923 απλά εσύ δεν θα βάλεις Pre-rooted firmware. Πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις την stock rom για το κινητό σου.

Τις στοκ Rom θα τις βρεις στο http://www.sammobile.com/firmwares/1/ (πρέπει να κάνεις λογαριασμό στο site αυτό για να κατεβάσεις την Rom).

 

Αφού την κατεβάσεις, ξεκινάς με τον οδηγό που είπαμε την διαδικασία (1ος τρόπος). Όταν ολοκληρωθεί θα είσαι πλέον με stock Rom.

 

 

Το odin είναι το εργαλείο για να περνάμε τις Rom στο κινητό, ανεξαρτήτως του τι έκδοση επιλέγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Διστυχως μονο με την εκδοση pro θα γινει δουλεια... Η εκδοση trial δεν...

 

Κοίτα στα μηνύματα σου

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις όλες που έχει, είναι root (pre – rooted) . Επειδή το έχεις ξανακάνει, έλεγξε να μην τρέχει το kies, να ξεκινήσεις το odin ως administrator, άλλαξε θύρα μήπως αυτό επηρεάζει , μόλις μπεις σε download mode τότε σύνδεσε την συσκευή με το pc. Επίσης κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. (Εγώ πάντως όταν το είχα κάνει root είχα επιλέξει τον δεύτερο τρόπο).

 

 

Επαναφορα δν θελω να παρω γιατι πρωτα θελω να παρω καποιες εφαρμογες backup. Εκανα οσα λες αλλα χωρις αποτέλεσμα. Μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων την θελει αλλα το θεμα ειναι να πάρω καποιες εφαρμογές πριν....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πρέπει να βάλω antivirus η το αφηνω ως εχει????

θα εχω προβληματα???

ευχαριστω

 

Προσωπικά θεωρώ οτι δεν χρειαζεται ,μπορείς βέβαια να ρωτήσεις και στο κατάλληλο θεμα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα δν θελω να παρω γιατι πρωτα θελω να παρω καποιες εφαρμογες backup. Εκανα οσα λες αλλα χωρις αποτέλεσμα. Μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων την θελει αλλα το θεμα ειναι να πάρω καποιες εφαρμογές πριν....

 

Για δοκίμασε το super backup μήπως σου είναι πιο εύκολο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια πληρης φορτιση χ8ες.

80% σε 17ωρες και 16 λεπτα. 2:51ωρες ο8ονη,Wlan 5:36 ωρες,bluetooth 5:17ωρες ομιλια μονο 15 λεπτα. Δεδομενα ενα δυωρο τα ειχα ανοιχτα αλλα οχι με πολυ χρηση.Πως τα βλεπετε τα στατιστικα της μπαταριας? να πω την αλη8εια εγω με 1500mah μπαταρια δεν πιστευα να τα παει ετσι γιατι με το arc s ιδιας χωρητικοτητας μπαταριας ουτε στα ποιο τρελα μου ονειρα αυτα τα στατιστικα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδια,αλλα για να μην ειμαι οφτοπικ,αν μπορειτε/ξερετε πειτε μου τη γνωμη σας στο "Επιλογη συσκευης" --> Galaxy core Vs S3 mini

 

thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα και εγώ το πρώτο μου android λοιπόν.Και αντιμετωπίζω προβληματάκι.Δεν μπορώ να στείλω sms με περισσότερους από 70 χαρακτήρες.Λέει 160 και μόλις προσθέσω γράμμα, πάει στο 69.Έβαλα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων Unicode αλλά και αυτόματο(στην αρχή ήταν GSM,όπου δεν είχα καν μικρούς χαρακτήρες),δοκίμασα να αλλάξω σε Τ9 πληκτρολόγιο,κατέβασα από το store ένα άλλο πληκτρολόγιο μπας και φταίει αυτό,επανεκκίνηση έκανα,τίποτα...

 

Καμιά ιδέα?

Έχω firmware 4.1.2

 

Edit:Μόλις δοκίμασα και το Go sms pro...το ίδιο πράγμα ακριβώς...Τί φταίει?Μόνο όταν γράφω ελληνικά το κάνει.Πρέπει να κατεβάσω άλλη έκδοση των ελληνικών μήπως?Πως/από που?

 

Έχει βρεθεί τελικά λύση για τους χαρακτήρες, όπου σε επιλογή GSM έχει μόνο κεφαλαία ελληνικά και 160 χαρακτήρες ανα μήνυμα αλλά όταν το αλλάξεις σε unicode ή αυτόματο όπου έχεις και μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες το μήνυμα είναι κάθε ένα μέχρι 70 χαρακτήρες; :O

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την samsung στο live chat και μου ανεφερε ο ανθρωπος οτι για το s3 mini εχει βγει η 4.3 και περιμενουμε να κυκλοφορησει επισημα. Αυτα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η 4.3? Ελπίζω να μην είναι σαν εκείνη που είχαν δώσει πριν λίγο καιρό για το S3 γιατί αλλιώς καλύτερα να μην την δώσει...

Πιστεύω αν όντως την δώσει την 4.3 ότι θα είναι η τελευταία.Δεν δίνω ελπίδες για τις φήμες που λένε και για 4.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...