Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στις Επαφές, πάτα το κουμπί του μενού και στις ρυθμίσεις θα δεις να γράφει κάπου "Εισαγωγή/Εξαγωγή". Κάνε εξαγωγή τις επαφές σου και μετά κάνε πάλι εισαγωγή από το αρχείο .vcf που θα δημιουργηθεί. Μόλις πας να κάνεις την εισαγωγή θα σε ρωτήσει που θες να γίνει οπότε επιλέγεις το Gmail ή το κινητό και τελείωσες. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια στελνω φωτογραφιες στο κινητο μου και πανε κανονικα στον φακελο bluetooth στα αρχεια μου αλλα στη συλλογη μου δεν δειχνει φακελο να γραφει bluetooth και να ειναι μεσα...στη συλογη εμφανιζει μονο τις φωτογραφιες και τα βιντεο που ειχε μεσα το κινητο...τι γινεται???
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μια βοήθεια είμαι μεταξύ για αγορά ενός iphone 4 8gb και samsung s3 mini , τι μου προτείνεται? επειδή το 4 το είχα και μου το έκλεψαν το mini έχει το touch που έχει το 4 , γιατί όσα touchscreen και αν δούλεψα την αμεσότητα που είχε το iphone δεν την είδα σε άλλα κινητά , (samsung s3 και mini δεν τα έχω δουλέψει), ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα με το touch εγώ προωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Σου το προτείνω ανεπιφύλακτα :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λινκ για την επίσημη έκδοση kernel ?

Έβαλα μία καινούργια golden από xda και έχω πρόβλημα,

δεν μπορώ να μπω σε recovery mode ούτε από rom manager ούτε χειροκίνητα.

Επίσης το κινητό δεν αναγνωρίζεται από το Kies παρότι έχω εγκαταστήσει άπειρες φορές

τους drivers (αυτό το πρόβλημα το έχω καιρό τώρα, δεν φταίει η νέα kernel).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λινκ για την επίσημη έκδοση kernel ?

Έβαλα μία καινούργια golden από xda και έχω πρόβλημα,

δεν μπορώ να μπω σε recovery mode ούτε από rom manager ούτε χειροκίνητα.

Επίσης το κινητό δεν αναγνωρίζεται από το Kies παρότι έχω εγκαταστήσει άπειρες φορές

τους drivers (αυτό το πρόβλημα το έχω καιρό τώρα, δεν φταίει η νέα kernel).

 

Γιατί δεν περνάς την Ρομ από την αρχή?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάς την Ρομ από την αρχή?

Ποιά από όλες ? Έχω του tyxerakias που την θεωρώ την πιο σταθερή από 3-4 που δοκίμασα.

Τελικά βρήκα μία στοκ έκδοση kernel και την πέρασα αφού απεγκατέστησα το rom manager και κατάφερα

να μπω χειροκίνητα σε recovery mode. Είναι σίγουρα η στοκ αυτή που παραθέτω ?

Link to comment
Share on other sites

έχει διαφορά αν αγοραστεί ελληνικό ή παρεισαγωγής το mini?

Βασικοτερο απ'ολα στην τιμη :)

 

Απλα για να κανεις (επισημη) αναβαθμιση στο firmware θα πρεπει να περιμενεις να βγει για τη χωρα προελευσης του κινητου,

και οχι το ελληνικο.

Εγγυηση εχεις κανονικα της επισημης αντιπροσωπειας, αρκει το κινητο να ειναι απο αλλη ευρωπαικη χωρα - οπου τα παραεισαγωγης συνηθως ειναι.

 

Και εγω φοβομουν αρχικα για παραεισαγωγης αλλα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το xperia sole και απο την ωρα που αναβαθμιστηκε στην ice crean ολη την ωρα τρωει κολληματα και επισης ram διαθεσιμη δεν εχω δει πανω απο 30 με 40 mb. Αξιζει να το δωσω για να παρω το s3 mini η θα εχω τα ιδια προβλήματα? Σαν αναβαθμιση απο το sole? θα δω διαφορα μεγαλη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το xperia sole και απο την ωρα που αναβαθμιστηκε στην ice crean ολη την ωρα τρωει κολληματα και επισης ram διαθεσιμη δεν εχω δει πανω απο 30 με 40 mb. Αξιζει να το δωσω για να παρω το s3 mini η θα εχω τα ιδια προβλήματα? Σαν αναβαθμιση απο το sole? θα δω διαφορα μεγαλη?

 

Εχει πολυ μεγαλη διαφορα! Και εγω ημουν κατοχος του sony typo με ice cream και οταν επιασα στα χερια μου το S3 mini νομιζα οτι βρικα το Φως μου!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το xperia sole και απο την ωρα που αναβαθμιστηκε στην ice crean ολη την ωρα τρωει κολληματα και επισης ram διαθεσιμη δεν εχω δει πανω απο 30 με 40 mb. Αξιζει να το δωσω για να παρω το s3 mini η θα εχω τα ιδια προβλήματα? Σαν αναβαθμιση απο το sole? θα δω διαφορα μεγαλη?

όχι φίλε δεν νομίζω ότι αξίζει η διαφορά...

ίδιο chipset έχουν και τα 2, με μόνη διαφορά το advance να έχει 768mb ram και εμπρόσθια κάμερα

Εχει πολυ μεγαλη διαφορα! Και εγω ημουν κατοχος του sony typo με ice cream και οταν επιασα στα χερια μου το S3 mini νομιζα οτι βρικα το Φως μου!!! :D

 

το tipo με το sola όμως δεν έχουν καμία σχέση... ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε δεν νομίζω ότι αξίζει η διαφορά...

ίδιο chipset έχουν και τα 2, με μόνη διαφορά το advance να έχει 768mb ram και εμπρόσθια κάμερα

 

 

το tipo με το sola όμως δεν έχουν καμία σχέση... ;)

 

Πριν λίγες μέρες που το είχα στα χέρια μου τοο S3 mini μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο σε σχέση με το sole καθώς και πιο ποιοτικό.

Μπορει να εχουν το ιδιο chipset αλλά μου φαίνεται οτι η samsung εχει κάνει καλύτερη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες που το είχα στα χέρια μου τοο S3 mini μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο σε σχέση με το sole καθώς και πιο ποιοτικό.

Μπορει να εχουν το ιδιο chipset αλλά μου φαίνεται οτι η samsung εχει κάνει καλύτερη δουλειά.

 

πωωω σόρυ άκυρο...

για το s advance μίλαγα, μπερδεύτηκα... :O

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πωωω σόρυ άκυρο...

για το s advance μίλαγα, μπερδεύτηκα... :O

 

Για το S Advance δε νομίζω να αξίζει και πάρα πολύ. Αν και έχει πολύ καλή κάμερα και οθόνη, δεν ξέρω τι θα γίνει όταν πάρει το Jelly Bean. Εάν πάλι σκεφτείς να πάρεις το S3 Mini, τότε σου το συστήνω ανεπιφύλακτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε off topic. Θα παρακαλέσω να συνεχίσετε τη συζήτηση στην ενότητα των διαξιφισμών ή επιλογής κινητού... Ευχαριστώ :)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Έχω την 4.1.1 και μου βγ;aζει ενημέρωση για να περάσω την 4.1.2. Αν το κάνω θα χάσω τα αρχεία μου; Θα πρέπει να τα κρατήσω back up;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Έχω την 4.1.1 και μου βγ;aζει ενημέρωση για να περάσω την 4.1.2. Αν το κάνω θα χάσω τα αρχεία μου; Θα πρέπει να τα κρατήσω back up;

 

Να κάνεις την αναβάθμιση άξίζει.Όχι δεν θα χάσεις τα αρχεία σου :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο το ripple effect του Κυρίλλου δεν κατάφερα να το ενεργοποιήσω,

βρήκα ζιπάκι από xda για όποιον ενδιαφέρεται , το φλάσαρα σε recovery mode και μου δούλεψε :

https://docs.google.com/file/d/0B3RWK_9DIsWUV3Bpa2Jaa1ZwM0k/edit?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα αγορασα το sIII mini για να αντικαταστησω το τιμιο Galaxy ace

1. επειδη εψαχνα συσκευη εισαγωγη επισημης Ελην. αντιιπροσωπειας (κολημα ειναι αυτο) και οχι παραεισαγωγη, βρηκα καταστημα απο internet και το αγορασα. ομως ανοιγωντας για 1η φορα τη συσκευη η γλωσσα ηταν τα Γερμανικα και επρεπε να παω να διαλεξω Ελληνικα. αυτο δεν το εχω ξανασυναντησει σε συσκευη. ολες οι προηγουμενες αν ηταν της Ελλ. αντιπρ. ξεκιναγαν στα Ελληνικα ενω μια παραεισαγωγη που ειχα παρει ειχε κυρια γλωσσα τα Αγγλικα απο μονη της. παιζει να την εχουν φερει απο τη Γερμανικη αγορα και να με δουλεψαν ; πως μπορω να το διαπιστωσω αυτο ;

θα μπορουσα να το καταλαβω απο τον αριθμο κατασκευης ή την εκδοση kernel ;;;

 

2. το συγκεκριμενο κινητο αν και πολυ ομορφο και σχετικα γρηγορο (αδειο το εχω ακομα βεβαια) παρατηρησα απο την αρχη οτι εχει παρα πολυ χαμηλη ενταση ηχου. ακομα και στο φουλ ο ηχος του ειναι ασθενικος και φτωχος. ακομα και το παλιο galaxy ace με το 1 μεγαφωνακι του ειχε πιο πλουσιο ηχο.

ετσι ειναι σε ολους η ενδεχεται να επεσα σε ελατωματικο μοντελο ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα αγορασα το sIII mini για να αντικαταστησω το τιμιο Galaxy ace

1. επειδη εψαχνα συσκευη εισαγωγη επισημης Ελην. αντιιπροσωπειας (κολημα ειναι αυτο) και οχι παραεισαγωγη, βρηκα καταστημα απο internet και το αγορασα. ομως ανοιγωντας για 1η φορα τη συσκευη η γλωσσα ηταν τα Γερμανικα και επρεπε να παω να διαλεξω Ελληνικα. αυτο δεν το εχω ξανασυναντησει σε συσκευη. ολες οι προηγουμενες αν ηταν της Ελλ. αντιπρ. ξεκιναγαν στα Ελληνικα ενω μια παραεισαγωγη που ειχα παρει ειχε κυρια γλωσσα τα Αγγλικα απο μονη της. παιζει να την εχουν φερει απο τη Γερμανικη αγορα και να με δουλεψαν ; πως μπορω να το διαπιστωσω αυτο ;

θα μπορουσα να το καταλαβω απο τον αριθμο κατασκευης ή την εκδοση kernel ;;;

 

2. το συγκεκριμενο κινητο αν και πολυ ομορφο και σχετικα γρηγορο (αδειο το εχω ακομα βεβαια) παρατηρησα απο την αρχη οτι εχει παρα πολυ χαμηλη ενταση ηχου. ακομα και στο φουλ ο ηχος του ειναι ασθενικος και φτωχος. ακομα και το παλιο galaxy ace με το 1 μεγαφωνακι του ειχε πιο πλουσιο ηχο.

ετσι ειναι σε ολους η ενδεχεται να επεσα σε ελατωματικο μοντελο ;

 

1. Πάτησε στον dialer *#1234# και πες μας στο csc που είναι στην παρένθεση.Αν δεν το εμφανίσει με αυτόν τον τρόπο σύνδεσε το κινητό με ο kies στον υπολογιστή σου για να το δεις.

2. Έχει αρκετά ινακοποιητικό ηχείο και μεγάφωνο :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

AP: I8190XXAMA1

CP:I8190XXAMA1

CSC: I8190OXAAMA1

 

(τι ειναι ολα τουτα; )

 

Είναι Γερμανικής έκδοσης.

http://www.samsdroid.com/2013/01/i8190xxama1-android-412-germany-dbt.html

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι πρωι ακολουθει ξεχεσμα !!!

 

μια διευκρινηση: η Ελληνικη samsung το δεχεται αυτο ; σε περιπτωση βλαβης ; ή θα μου πουν οτι ειναι απαραεισαγωγη ;

γιατι απο το μαγαζι επεμεναν για την εγγυηση της Ελλ.Αντιπροσωπ.

ρωταω γιατι μπορει και να το δεχονται

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι πρωι ακολουθει ξεχεσμα !!!

 

μια διευκρινηση: η Ελληνικη samsung το δεχεται αυτο ; σε περιπτωση βλαβης ; ή θα μου πουν οτι ειναι απαραεισαγωγη ;

γιατι απο το μαγαζι επεμεναν για την εγγυηση της Ελλ.Αντιπροσωπ.

ρωταω γιατι μπορει και να το δεχονται

 

Αν έχει το βιβλιαράκι της εγγύησης δεν έχεις πρόβλημα στην ελληνική samsung το δέχεται...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...