Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο κύριλλος έφτιαξε ενα mod για το ripple effect .Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4570960#post4570960

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Αγόρασα χθες το S3 mini i8190N (NFC) με την 4.1.2... Δε μπορώ να βρω πως προσθέτω συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος. Γίνεται;; Το είδα σε φίλο με i8190 και 4.1.1.....
Link to comment
Share on other sites

αγορασα πριν 2 μερες το Galaxy s3 mini και ειμαι καινουριος σε android...υπαρχει ρυθμιση επιλογης μνημης αποθηκευσης??να αποθηκευει δλδ τα αρχεια που μου στελνουν αμεσως στην καρτα μνημης και οχι στη μνημη του κινητου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδοιαφερομαι να αγορασω το S3 mini, απλα θελω να μαθω για την αντοχη της οθονης του, σε γρατζουνιές , χαραγματα κλπ...:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδοιαφερομαι να αγορασω το S3 mini, απλα θελω να μαθω για την αντοχη της οθονης του, σε γρατζουνιές , χαραγματα κλπ...:O

 

Δεν έχει gorilla glass οπότε είναι λιγότερο ανθεκτικό απ'το μεγάλο αδέρφι του. Αν το προσέχεις δε θα πάθει τίποτα. Όπως πάντα, συνιστάται μια ζελατίνα για την οθόνη αν θέλεις να αποφύγεις τις γρατσουνιές.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αγόρασα χθες το S3 mini i8190N (NFC) με την 4.1.2... Δε μπορώ να βρω πως προσθέτω συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος. Γίνεται;; Το είδα σε φίλο με i8190 και 4.1.1.....

 

Καλημέρα. Λογικά: Ρυθμίσεις => Lockscreen (Οθονη κλειδώματος) => Lockscreen Options (Επιλογές οθόνης κλειδώματος) => Shortcuts (Συντομεύσεις). Δεν είμαι σίγουρος για το πως ακριβώς λέγετε η κάθε επιλογή γιατί έχω το κινητό στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους εβαλα χθες το βραδυ την MB2 rooted του Alex ολα ειναι οκ μια χαρα.

Πατώντας *#1234# ολα οκ, αλλα στο csc μου βγαζει Unknown υπαρχει προβλημα Alex ?

Ευχαριστω πολυ.

Μπες σε recovery mode και φλάσαρε αυτό ως update (υπάρχει επιλογή install update.zip)

Please πες μου αν δουλεύει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery mode και φλάσαρε αυτό ως update (υπάρχει επιλογή install update.zip)

Please πες μου αν δουλεύει.

Alex ευχαριστω πολυ, το δοκιμαζω και σε 15 λεπτα σου λεω

Alex τιποτα δεν αλλαξε.

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λογικά: Ρυθμίσεις => Lockscreen (Οθονη κλειδώματος) => Lockscreen Options (Επιλογές οθόνης κλειδώματος) => Shortcuts (Συντομεύσεις). Δεν είμαι σίγουρος για το πως ακριβώς λέγετε η κάθε επιλογή γιατί έχω το κινητό στα αγγλικά.

 

Πρέπει να έχει αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα.... :-(

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα.... :-(

 

Έχω 4.1.2. (Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος -> Επιλογές οθόνης κλειδώματος -> Συντομέυσεις).εκεί που σου είπε ο kyrillos13 Μπορείς να τις αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Alex ευχαριστω πολυ, το δοκιμαζω και σε 15 λεπτα σου λεω

Alex τιποτα δεν αλλαξε.

Το ίδιο με τον Σταύριο κι εγώ.

Επίσης δεν μου δέχεται και το ripple effect του Κυριίλλου.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ( παρότι δεν μου αρέσει σαν ομορφιά - προσωπική άποψη! , αλλά έχει όσα θέλω σε μια συσκευή )

ξέρετε αν υπάρχει ενδεχόμενο να πάρει και αυτό το ubuntu os όπως τα υπόλοιπα που διάβαζα από τη λίστα σήμερα στο forum εδώ ; Ευχαριστώ αν κάποιος ξέρει θα με βοηθήσει να πάρω μια απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4.1.2. (Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος -> Επιλογές οθόνης κλειδώματος -> Συντομέυσεις).εκεί που σου είπε ο kyrillos13 Μπορείς να τις αλλάξεις.

 

Κι όμως δεν υπάρχει αυτή η επιλογή!! Μάλλον γιατί έχω το i8190N (NFC).... Firmware I8190NXXALL6

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό ( παρότι δεν μου αρέσει σαν ομορφιά - προσωπική άποψη! , αλλά έχει όσα θέλω σε μια συσκευή )

ξέρετε αν υπάρχει ενδεχόμενο να πάρει και αυτό το ubuntu os όπως τα υπόλοιπα που διάβαζα από τη λίστα σήμερα στο forum εδώ ; Ευχαριστώ αν κάποιος ξέρει θα με βοηθήσει να πάρω μια απόφαση.

 

Δεν νομίζω να πάρει ubuntu os.Είναι τελείως διαφορετικά λογισμικά.

 

Κι όμως δεν υπάρχει αυτή η επιλογή!! Μάλλον γιατί έχω το i8190N (NFC).... Firmware I8190NXXALL6

 

Ότι λέει ο Κύριλλος.Αλλά ίσως επειδή όπως λες έχεις i8190N να μην υπάρχει.

Ψάξε στις ρυθμίσεις ώστε να σιγουρευτείς :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Alex ευχαριστω πολυ, το δοκιμαζω και σε 15 λεπτα σου λεω

Alex τιποτα δεν αλλαξε.

 

Τότε βάλε το csc select από το play store και άλλαξε το csc σε EUR.. κάνε backup πριν γιατί θα κάνει factory reset.

Εναλλακτικά, ξαναφλάσαρε τη rom από πάνω.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πάρει ubuntu os.Είναι τελείως διαφορετικά λογισμικά.

 

 

 

Ότι λέει ο Κύριλλος.Αλλά ίσως επειδή όπως λες έχεις i8190N να μην υπάρχει.

Ψάξε στις ρυθμίσεις ώστε να σιγουρευτείς :)

 

Τα έψαξα όλα!! Είμαι σίγουρος πια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update το superuser και οταν το ανοιξα μου ζηταει αναβαθμιση το su binary να κανω την αναβαθμιση ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update το superuser και οταν το ανοιξα μου ζηταει αναβαθμιση το su binary να κανω την αναβαθμιση ?

 

Ναι να την κάνεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αφου φλασαρω καποια rom και μεσα στο cwm recovery επιλεξω install και μου βγαλει Installing Updates, πρεπει να περιμενω καποια επιβεβαιωση οτι εγκατασταθηκαν?

Δεν μου βγαζει ουτε τουλαχιστον καμια μπαρα που να δειχνει την προοδο της εγκαταστασης...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον πολύ αρχάρια η ερώτηση, αλλά όντως είμαι αρχάριος στα smartphones.

 

Εχω πάρει εδώ και λίγες μέρες το μίνι, κατευχαριστημένος γενικά, απλά δεν βρίσκω κάποιες απλές λειτουργίες. Δεν μπορώ π.χ. να συνδέσω μια φωτό σε μια επαφή ώστε να βγαίνει η φωτό όταν με καλεί. Στις επαφές του gmail μου γίνεται κανονικά η σύνδεση, στις επαφές όμως που είναι στη sim, που τη μετέφερα από το παλιό κινητό, δεν μου τη δίνει τη δυνατότητα. Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον πολύ αρχάρια η ερώτηση, αλλά όντως είμαι αρχάριος στα smartphones.

 

Εχω πάρει εδώ και λίγες μέρες το μίνι, κατευχαριστημένος γενικά, απλά δεν βρίσκω κάποιες απλές λειτουργίες. Δεν μπορώ π.χ. να συνδέσω μια φωτό σε μια επαφή ώστε να βγαίνει η φωτό όταν με καλεί. Στις επαφές του gmail μου γίνεται κανονικά η σύνδεση, στις επαφές όμως που είναι στη sim, που τη μετέφερα από το παλιό κινητό, δεν μου τη δίνει τη δυνατότητα. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Να μεταφέρεις τις επαφές από τη sim στο κινητό ή στη Google. Δε γίνεται να βάλεις φωτογραφίες στη sim.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τότε βάλε το csc select από το play store και άλλαξε το csc σε EUR.. κάνε backup πριν γιατί θα κάνει factory reset.

Εναλλακτικά, ξαναφλάσαρε τη rom από πάνω.

Alex Καλημερα, με τιποτα δεν μπορεσα να κανω δουλεια, εβαλα μεχρι και την stock ΜΑ2 με το odin, καμμια αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Alex Καλημερα, με τιποτα δεν μπορεσα να κανω δουλεια, εβαλα μεχρι και την stock ΜΑ2 με το odin, καμμια αλλαγη.

 

To csc select δούλεψε; έχει συμβεί και σε άλλους αυτό με την 4.1.2 αλλά ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο πότε. Λείπω μέχρι αύριο σε άλλη πόλη για δουλειά, μόλις γυρίσω στο pc μου θα σου βρω τη λύση. Δεν έχει επίπτωση στη λειτουργία του τηλεφώνου αυτό οπότε μέχρι τότε μην ανησυχείς

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

To csc select δούλεψε; έχει συμβεί και σε άλλους αυτό με την 4.1.2 αλλά ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο πότε. Λείπω μέχρι αύριο σε άλλη πόλη για δουλειά, μόλις γυρίσω στο pc μου θα σου βρω τη λύση. Δεν έχει επίπτωση στη λειτουργία του τηλεφώνου αυτό οπότε μέχρι τότε μην ανησυχείς

Φιλε μου να εισαι καλα , κανενα προβλημα μην ανησυχεις να περνας καλα !! Ευχαριστω για το ενδιαφερων.

Link to comment
Share on other sites

Να μεταφέρεις τις επαφές από τη sim στο κινητό ή στη Google. Δε γίνεται να βάλεις φωτογραφίες στη sim.

 

Τόσο απλό... Να σαι καλά, φίλε!

 

Να συνεχίσω όμως τις αρχάριες ερωτήσεις; Πώς γίνεται η μεταφορά από τη sim στο google; :O:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...