Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω να ρωτησω κατι αλλο... με το smart profiles φτιαχνςωκαποια προφιλ για το κινητο μου αναλογα την ωρα της ημερας η που ειμαι.. ενα απο αυτα λοιπον που ειναι τα παντα να ειναι σε δονηση εχω το εξης θεμα! τα μηνυματα καθοριζονται απο το μενου των μηνυματων και αν εκει βαλω να ερχεται και με δονηση τοτε η δονηση σε ολα τα προφιλ για τα μηνυματα ειναι ενεργη! υπαρχει τροπος να εχω δονηση στα μηνυματα μονο στο προφιλ που αφορα την δονηση???
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν εμφανίζει την επιλογή αυτή. Το παράξενο είναι οτι στο YouTube μπαίνω μέσω web άρα η εφαρμογή έχει το πρόβλημα..Ευχαριστώ για το τιπ πάντως
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται χωρίς να ξεκλειδώσεις. Σε μένα που το δοκίμασα δεν εμφανίστηκε αυτό το μενού, όντας η οθόνη κλειδωμένη. Εμφανίζεται όμως όταν είναι ξεκλειδωμένη η οθόνη πατώντας το power key στα δεξιά για 2 δεύτερα

Με κλειδωμένη οθόνη, πατάς δύο φορές το power key, την δεύτερη παρατεταμένα 2-3 δεύτερα και εμφανίζει το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Μπόρει κάποιος να μου πει τα βήματα για το πως ακριβώς γίνεται το Kies μέσω wifi??? προσπαθώ με laptop και desktop..αλλά δεν τα ανιχνεύει
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Έχω ένα s3 mini και θέλω να μάθω πως στέλνω τις επαφές μέσω bluetooth (για να μπορέσω να τις στείλω στο ραδιόφωνο του αυτοκινήτου μου.) Όποιος μπορεί να βοηθήσει... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, έχει ανακαλύψει κανείς πως ενα απο τα έτοιμα πρότυπα κειμένου το στέλνεις σαν sms;

 

Πατάς το μενού κουμπί (κάτω αριστερά) όταν είσαι στην εφαρμογή των μηνυμάτων στο πεδίο του μηνύματος, διαλέγεις add text, και μετά text template, και διαλέγεις το πρότυπο που θες.

 

Thnx for the response.

 

Γράφει τα εξής.

PDA:LJL / PHONE:LJL / CSC:LJ8 (COA)

 

Eίναι από Ρουμανία το τηλέφωνό σου (Cosmote Romania), και δεν έχει πάρει αναβάθμιση ακόμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eίναι από Ρουμανία το τηλέφωνό σου (Cosmote Romania), και δεν έχει πάρει αναβάθμιση ακόμα.

 

Γνωρίζεις περίπου πότε? Σε ευχαριστώ.

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις περίπου πότε? Σε ευχαριστώ.

 

Όχι, μόνο η Samsung Romania γνωρίζει... :p

Aν βιάζεσαι και δε σ'ενδιαφέρει η εγγύηση μπορείς βέβαια να το βάλεις και μόνος σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις περίπου πότε? Σε ευχαριστώ.

 

Αναμένουμε είναι θέμα της Samsung :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα nokia E52 και μολις αγορασα το samsung galaxy sIII mini και θελω να περασω της επαφες μου στο καινουργιο τηλεφωνο. Εκανα επιλογη ολων στο nokia για να της κανω αποστολη με bluetooth αλλα δεν μου κανει αποστολη ολες. Μετα εκανα επιλογη καποιες μου της εστειλε και καποιες οχι. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος???

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ομαδοποιήσει στο Gmail (pc web) κάποιες επαφές και έχω δώσει όνομα στην ομάδα των επαφών. Απο το λάπτοπ στο Gmail στο πεδίο απλά γράφω το όνομα της ομάδας και αυτόματα περιλαμβάνει στην αποστολή όλες τις επαφές και στέλνω το μήνυμα σε όλους. Αυτό δεν μπορεί να γίνει απο το κινητό...υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό. ? Ευχαριστώ :)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το μενού κουμπί (κάτω αριστερά) όταν είσαι στην εφαρμογή των μηνυμάτων στο πεδίο του μηνύματος, διαλέγεις add text, και μετά text template, και διαλέγεις το πρότυπο που θες.

 

Ευχαριστώ πολύ, το ίδιο έκανα άλλα με λάθος διάρκεια πατήματος :mad:, τωρα όμως που μου το είπες και ξαναπροσπάθησα το βρήκα :)

 

Επισης να σε ρωτήσω αν ξέρεις, τις διαφορες της I8190XXAMA2 απο την I8190XXAMA1

Εχω την I8190XXAMA1 rooted by infected απο xda και θελω να δω αν υπαρχει λογος να βαλω την I8190XXAMA2 την δικιά σου

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα nokia E52 και μολις αγορασα το samsung galaxy sIII mini και θελω να περασω της επαφες μου στο καινουργιο τηλεφωνο. Εκανα επιλογη ολων στο nokia για να της κανω αποστολη με bluetooth αλλα δεν μου κανει αποστολη ολες. Μετα εκανα επιλογη καποιες μου της εστειλε και καποιες οχι. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος???

 

Ευχαριστω!!!

Καλησπέρα φίλε,

προερχόμενος κι εγώ απο nokia n8 μπορώ να σου απαντήσω (υποθέτω ότι το Ε52 είχε symbian, σωστά?).

Λοιπόν εγώ είχα σώσει όλες τις επαφές μου στο nokia suite και όταν εγκατέστησα και έτρεξα το samsung kies με ρώτησε στην αρχική οθόνη εάν θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου απο άλλο λειτουργικό και τις πέρασε αυτόματα όλες:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, το ίδιο έκανα άλλα με λάθος διάρκεια πατήματος :mad:, τωρα όμως που μου το είπες και ξαναπροσπάθησα το βρήκα :)

 

Επισης να σε ρωτήσω αν ξέρεις, τις διαφορες της I8190XXAMA2 απο την I8190XXAMA1

Εχω την I8190XXAMA1 rooted by infected απο xda και θελω να δω αν υπαρχει λογος να βαλω την I8190XXAMA2 την δικιά σου

 

Δεν ξέρω τις διαφορές, η ΜΑ2 είναι πιο καινούρια θεωρητικά όλο και κάποια bugs θα διόρθωσε. Μπορεί και όχι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το push messages; Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τις χαζομάρες τους!!!!!!!!! :protest:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το push messages; Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τις χαζομάρες τους!!!!!!!!! :protest:

 

Ποιό push messages? Δεν βγαίνουν push messages αν δεν το θέλεις. Αν βγαίνουν, έχεις βάλει κάποια ηλίθια εφαρμογή που το κάνει, βγάλτην.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Έχω παραγγείλει το SIII mini και έχω την εξής απορία: Τι είδους κάρτα SIM δέχεται: mini sim ή micro sim;;;;;;;;

 

Έχει απαντηθεί ήδη πολλές φορές.Κανονική σιμ παίρνει.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Έχω παραγγείλει το SIII mini και έχω την εξής απορία: Τι είδους κάρτα SIM δέχεται: mini sim ή micro sim;;;;;;;;

 

Κανονική (mini);)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσο κάτι friends.Έψαξα για διάφορες rom για το s3 mini και απο παλια το είχα απορία. η rom να φανταστώ είναι το λειτουργικό. τη στο καλό είναι το kernel?

 

όσοι κάνατε update σε 4.1.2 είδατε θετικές εξελίξεις η έχουμε κανένα αρνητικό?.

 

Βιάζομαι να κάνω ένα update σε 4.1.2 και άς χάσω την εγγύηση γιατί έχει ''ξεσκιστεί'' να μου πετάει το μήνυμα το πληκτρολόγιο samsung σταμάτησε να λειτουργεί και έιναι αρκετά σπαστικό γιατι στέλνω αρκετά sms.Αν συνεχίζει το ίδιο στην 4.1.2 δέν θα το κάνω.

Έχω το ρουμάνικο s3 mini ποιά rom να βάλω και με τη πρόγραμμα? αν μπορεί κάποιος να δώσει κανένα link θα είμαι ευγνώμων.

 

i know im noob :X

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε και το δικο μου!!!

Πριν πειραξω οτιδηποτε θα περιμενω λιγες μερες μην τυχον και βγαλει καποιο προβλημα.

 

Εχει την 4.1.1 I8190XXALJL COA.

Την αναβαθμιση να την κανω, γιατι μερικοι εχετε αναφερει οτι πεφτει λιγο η αποδοση της συσκευης?

Edited by Salta_paoki
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

το δικό μου Ι8190Ν έχει την 4.1.2 Ι8190ΝΧΧΑLL3 το kies γραφει PDA:LL4 / PHONE:LL3 / CSC:LL2(VGR)

και αναγράφει ότι δεν υπάρχει νεότερη!! :(

μπορώ να περάσω κάποια νεότερη χειροκίνητα? τι πρέπει να κοιτάξω στα γράμματα της ονομασίας στην καινούρια?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους...

το δικό μου Ι8190Ν έχει την 4.1.2 Ι8190ΝΧΧΑLL3 το kies γραφει PDA:LL4 / PHONE:LL3 / CSC:LL2(VGR)

και αναγράφει ότι δεν υπάρχει νεότερη!! :(

μπορώ να περάσω κάποια νεότερη χειροκίνητα? τι πρέπει να κοιτάξω στα γράμματα της ονομασίας στην καινούρια?

 

ευχαριστώ

 

Δεν υπάρχει νεότερη για το δίκτυό σου. Mπορείς να περάσεις νεότερη άλλης χώρας (αρκεί να είναι για το I8190N), αλλά αυτόματα χάνεις την εγγύηση της Samsung.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει νεότερη για το δίκτυό σου. Mπορείς να περάσεις νεότερη άλλης χώρας (αρκεί να είναι για το I8190N), αλλά αυτόματα χάνεις την εγγύηση της Samsung.

 

ευχαριστω αλέξη για την απάντηση, αν είχες ενα λεπτό και δεις τις τελευταίες εκδόσεις ποια θα μου πρότεινες να περάσω με ελληνικό πληκτρολόγιο και ρυθμίσεις δικτύου? επίσης το VGR είναι vodafoneGR? να περάσω την I8190NXXAMA2 Germany O2 και μετά να αλλάξω το csc με το γνωστό πρόγραμμα από το playstore?

σε ευχαριστώ

Edited by gRooV
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...