Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Πέρνα κανονικά την Ελληνική XXAMA2 με ODIN.

2. Κάνε root το τηλέφωνο σύμφωνα με τον οδηγό του τυχεράκια που υπάρχει εδώ.

3. Με την εφαρμογή CSC Select που υπάρχει στο android market δωρεάν, κάντο EUR.

4. Τώρα το τηλέφωνο σου είναι ελληνικό και παιρνει αναβαθμίσεις με KIES για Ελλάδα, αφου βέβαια πρώτα κάνεις Unroot όπως λέει ο τυχεράκιας στον οδηγό του.

 

Διόρθωση: Το βήμα 1 είναι αχρείαστο μην το κάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει ένα πρόβλημα παγκόσμια, απο ότι φαίνετε συμβατότητας των κινητών και ταμπλετών της Samsung με την micro sd της εταιρείας Sandisc και συγκεκριμένα της : Sandisk 32GB ULTRA microSDHC (Class 10) Οι συγκεκριμένες κάρτες χαλάνε σε διάστημα 1 μήνα. Δεν είναι ακόμα σίγουρο αν φταίει η κάρτα ή το Card module που χρησιμοποιεί η Samsung.

Καλό είναι να την αποφεύγετε καθώς η καταστροφή της κάρτας είναι ολική.

 

Φίλε μου, έχω κι εγώ την ίδια κάρτα και προς το παρόν λειτουργεί εξαιρετικά... Ψάχνοντας λίγο το θέμα, δε νομίζω πως είναι γενικό το φαινόμενο, μεμονωμένα περιστατικά μου φαίνονται εμένα... Συνεχίζω με την κάρτα πάνω και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εχω παρει το τηλεφωνο και εγω και μπορω να πω οτι ειναι φανταστικο.Το αγορασα απο ιντερνετομαγαζο και ειναι (xef) γαλλικο.Εχει την 4.1.1 και θελω η να κανω update σε 4.1.2 αλλα πως?δεν μου εχει ερθει μεσω wifi,ουτε μεσω kies την κανει.Η να περασω καμια custom αλλα πως που ειναι (xef)? Μπορω να περασω την xxmama2 που εχει μεσα εδω η ειναι μονο για (eur).

 

 

Η γνώμη μου είναι να μην την περάσεις ακόμα. Θα χάσεις το κυματάκι...αλλά πιο πολύ με την 4.1.2 το κινητό δεν πάει και τόσο καλά (προσωπική γνώμη)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ συμφωνώ μη την περάσεις θα χαθεί το κυματάκι το οποίο στο αντικαθιστά με μια απλή κλειδαριά. Κατα τη γνώμη μου με αυτή τη νεα εκδοση χάλασαν οτι πιο ομορφο ειχε αυτό το τηλέφωνο:(
Link to comment
Share on other sites

σημερα μιλησα με το μαγαζι που εχει το κιν. και με ειπε κατι για ευρωπαϊκή εγγύηση τι ακριβως ειναι αυτο?

 

Μάλλον ότι το κινητό δεν είναι από την Ελληνική αντιπροσωπία αλλά εισαγωγή από ευρωπαϊκή χώρα (τους έρχεται φθηνότερα, γι'αυτό και πουλάνε φθηνότερα). Καλύπτεται από την πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung. Από τη στιγμή λοιπόν που δεν έρχεται από άλλη ήπειρο, είσαι ΟΚ :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ότι το κινητό δεν είναι από την Ελληνική αντιπροσωπία αλλά εισαγωγή από ευρωπαϊκή χώρα (τους έρχεται φθηνότερα, γι'αυτό και πουλάνε φθηνότερα). Καλύπτεται από την πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung. Από τη στιγμή λοιπόν που δεν έρχεται από άλλη ήπειρο, είσαι ΟΚ :)

δηλαδη το παιρνω κανονικα και αν γινει κατι το παω στην ελληνικη samsung και το δεχονται σωστα?

δεν χρειαζετε να το στειλω πχ στην γερμανια αν το αγορασαν αυτοι απο εκει!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το παιρνω κανονικα και αν γινει κατι το παω στην ελληνικη samsung και το δεχονται σωστα?

δεν χρειαζετε να το στειλω πχ στην γερμανια αν το αγορασαν αυτοι απο εκει!!!

 

Σωστά, δε χρειάζεται να το πας σε άλλη χώρα της Ευρώπης.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω ένα Xperia sole και σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με το galaxy siii mini (ή το desire X). Ο βασικός λόγος είναι ότι στο sole όταν το λειτουργώ σε android 4.0 γίνεται αργό και κολλάει. Δεδομένου ότι μπορώ να κάνω αυτή την αλλαγή χωρίς χρήματα, θα άξιζε αυτή η μετάβαση; Θα χάσω κάτι σε σχέση με το sole? Θα τρέχει ικανοποιητικά την 4.1?

Σε σχέση με το desire X, υπερτερεί το siii mini?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω ένα Xperia sole και σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με το galaxy siii mini (ή το desire X). Ο βασικός λόγος είναι ότι στο sole όταν το λειτουργώ σε android 4.0 γίνεται αργό και κολλάει. Δεδομένου ότι μπορώ να κάνω αυτή την αλλαγή χωρίς χρήματα, θα άξιζε αυτή η μετάβαση; Θα χάσω κάτι σε σχέση με το sole? Θα τρέχει ικανοποιητικά την 4.1?

Σε σχέση με το desire X, υπερτερεί το siii mini?

 

To Xperia sole έχει 512MB RAM μου φαίνεται λίγο λογικό να κολλάει που και που...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Της Ομόνοιας και της Πανεπιστημίου....

 

Ναι αλλα δεν μου λες σε ποια καταστηματα!Ποιας εταιρειας...

 

σωστός! :dash: :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Μολις χθες παρελαβα το Samsung Galaxy S III S3 mini i8190

Και λόγο το ότι εχω προβλημα με τν συνδεση του ιντερνετ δν μπορω να ψαξω στο φορουμ για οδηγο αναβάθμισης κλπ ..

Προτείνετε μου σας παρακαλω κάποιο/α .. ευχαριστώ

tool
Link to comment
Share on other sites

Μολις χθες παρελαβα το Samsung Galaxy S III S3 mini i8190

Και λόγο το ότι εχω προβλημα με τν συνδεση του ιντερνετ δν μπορω να ψαξω στο φορουμ για οδηγο αναβάθμισης κλπ ..

Προτείνετε μου σας παρακαλω κάποιο/α .. ευχαριστώ

 

όταν συνδεθείς στο ίντερνετ με το κινητό σου μπορείς να κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις από τις ρυθμίσεις.Αλλιώς μπορείς και από τον υπολογιστή σου μέσω του προγράμματος kies.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! νεος κατοχος του κινητου και νεος στο android!ελπιζω να μου αρεσει.... αλλα ακομα δεν ξεκινησα και νευρα! μετα απο πολλες εγκαταστασεις εφαρμογων γτ ειχα ετοιμο το τι ηθελα ξαφνικα βγαινω στην κυριως οθονη και παω να περασω στις υπολοιπες σελιδες οπου και ανακαλυπτω οτι το κινητο μιλαει!!! δλδ μου λεει... page ENA from PENTE... page DYO from PENTE....και επειδη εδω και κοντα 4 ωρες δεν εχω κανει προκοπη και ο γουγλης οταν του λεω για φωνη στο μενου του android μου βγαζει αποτελσματα για την φωνητικη αναζητηση...μηπως καποιος θα μπορουσε να μου πει πως το απενεργοποιω μια για παντα αυτο το πραγμα??? ευχαριστω :)
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! νεος κατοχος του κινητου και νεος στο android!ελπιζω να μου αρεσει.... αλλα ακομα δεν ξεκινησα και νευρα! μετα απο πολλες εγκαταστασεις εφαρμογων γτ ειχα ετοιμο το τι ηθελα ξαφνικα βγαινω στην κυριως οθονη και παω να περασω στις υπολοιπες σελιδες οπου και ανακαλυπτω οτι το κινητο μιλαει!!! δλδ μου λεει... page ENA from PENTE... page DYO from PENTE....και επειδη εδω και κοντα 4 ωρες δεν εχω κανει προκοπη και ο γουγλης οταν του λεω για φωνη στο μενου του android μου βγαζει αποτελσματα για την φωνητικη αναζητηση...μηπως καποιος θα μπορουσε να μου πει πως το απενεργοποιω μια για παντα αυτο το πραγμα??? ευχαριστω :)

 

Για δοκίμασε να κλείσεις το talkback στην προσβασιμότητα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ειναι ανενεργο φιλε μου. αλλα δοκιμασα και το ανοιξα και το ξαναεκλεισα επειδη το ειπες μηπως ειχε κολλησει κατι....τιποτα..τα ιδια... επισης να πω οτι πιστευω οτι ειναι ρυθμιση γιατι δοκιμασα και μετα απο task killer και τα ιδια..οπως και μετα απο ρεσταρτ task killer και παλι τα ιδια... ειναι απιστευτο σπασιμο νευρων....
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

ειναι ανενεργο φιλε μου. αλλα δοκιμασα και το ανοιξα και το ξαναεκλεισα επειδη το ειπες μηπως ειχε κολλησει κατι....τιποτα..τα ιδια... επισης να πω οτι πιστευω οτι ειναι ρυθμιση γιατι δοκιμασα και μετα απο task killer και τα ιδια..οπως και μετα απο ρεσταρτ task killer και παλι τα ιδια... ειναι απιστευτο σπασιμο νευρων....

 

Δες τότε μήπως είναι ανοιχτό το driving mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες τότε μήπως είναι ανοιχτό το driving mode .

και αυτο κλειστο.... το ανοιξα και το εκλεισα μπας και αλλα τιποτα...τα ιδια.. εχει κολλησει και το μυαλο μου και βαζω ακυρες λεξεις κλειδια στον γουγλη οπως menu voice page voice αλλα τιποτα..

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

και αυτο κλειστο.... το ανοιξα και το εκλεισα μπας και αλλα τιποτα...τα ιδια.. εχει κολλησει και το μυαλο μου και βαζω ακυρες λεξεις κλειδια στον γουγλη οπως menu voice page voice αλλα τιποτα..

 

Τότε ίσως κάποια εφαρμογη να σου δημιουργεί το bug.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το μικρό είχε την πρώτη του πτώση ( τη Δευτέρα παραλαμβάνω θήκη flip cover :( ). Προστατέψτε το! Το αποτέλεσμα ήταν αποκαρδιοτικό. Ένα μεγάλο βαθούλωμα ( σαν σφαίρα) στη χρωμιωμένη στεφάνη πάνω απο την κάμερα. Ευτυχώς δεν βρήκε στην οθόνη. Συμπέρασμα: Πολύ φτηνό υλικό η απομίμηση αλουμινίου και καθόλου αντοχής. Είχα blackberry στο παρελθόν που κάτι τέτοιες πτώσεις τις είχε για πρωινό. Ξέρετε αν μπορέι να αλλαχθεί η χρωμιωμένη στεφάνη?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά είναι πολύπλοκο... και πρέπει να αλλάξεις εσύ τα χρώματα μόνος σου πρώτα. Όπως και νά'χει δε θα πρότεινα να το κάνεις, η τελείως μαύρη γραμμή μόνιμα εκει πάνω ενδέχεται να κάνει burn-in.

 

 

 

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων και cache στην εφαρμογή του πληκτρολογίου από τη διαχείριση εφαρμογών και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα..

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Βλέπω στο thread με τις φωτογραφίες homescreens- wallpapers ότι πολλοί φίλοι

έχουν βάλει την εικόνα να καταλαμβάνει όλη την οθόνη , και την μπάρα ειδοποιήσεων . Πώς το κάνουν οέο ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...