Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καμια καλη κ σταθερη ρομ kitkat υπάρχει? στο novafusion με cyanogen 11 τα εχουν κανει σαλάτα καθε μερα παρα μερα και καινούργια έκδοση... δεν ειναι καθολου σταθερή κ τρωει την μπαταρία για πλακα ασε που δεν φορτιζει σε screen off.... η para που δοκιμασα πολυ λιγο με ξενερωσε γιατι δεν μπορουσες να αλλάξεις το keybord π. χ SwiftKey που χρησιμοποιώ...... την Carbon δεν την εχω δοκιμάσει.....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καμια καλη κ σταθερη ρομ kitkat υπάρχει? στο novafusion με cyanogen 11 τα εχουν κανει σαλάτα καθε μερα παρα μερα και καινούργια έκδοση... δεν ειναι καθολου σταθερή κ τρωει την μπαταρία για πλακα ασε που δεν φορτιζει σε screen off.... η para που δοκιμασα πολυ λιγο με ξενερωσε γιατι δεν μπορουσες να αλλάξεις το keybord π. χ SwiftKey που χρησιμοποιώ...... την Carbon δεν την εχω δοκιμάσει.....

Καλά λόγια έχω διαβάσει για τη slimkat αλλά δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ να την βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσπαθω να περασω custom recovery για να rootαρω αλλα δεν γινεται με τιποτα, δοκιμασα διαφορα recovery και εκδοσεις odin και ενω λεει pass στην επανεκινηση βλεπω παλι την stock recovery, με pre-rooted firmware δεν δοκιμασα γιατι βλεπω οτι δεν υπαρχει, εχει το firmware I8190XXANR6, Μηπως παιζει ρολο οτι το τηλ ειναι με firmware της cosmote και ειναι τιποτα κλειδωμενο και δεν δουλευει τιποτα; Υποψιν εχω περασει σε αλλα 2 s3 mini root/recovery/custom roms διχως κανενα προβλημα, με αυτο εδω τι γινεται ;

 

Δεν ξέρω αν συμβαίνει μονο στα κινητά της cosmote ή όχι αλλά είχα και εγώ το ιδιο πρόβλημα... Η λύση είναι να φλασαρεις μέσω odin το custom recovery και χωρίς να εχεις ενεργοποιημένη την επιλογή restart... Γενικά αν το κινητό ανοίξει επαναφέρει αυτομάτως το stock recovery... Δοκίμασε το και αν δεν δουλέψει απαντησε και θα το ψαξω να σου δώσω λεπτομέρειες γιατί θυμάμαι πως κάποιοι καναν ενα κόλπο και κάποια στιγμη βγαζαν την μπαταρια... Πιστευω όμως πως θα δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με τη μπαταρία του, πέρασα απροβλημάτιστα περίπου ενάμιση χρόνο.Πήρα τη γνήσια από ebay Ευρώπη.Στις πρώτες φορτίσεις τέλειωνε πιο γρήγορα.Σιγά σιγά <<έστρωσε>>,αυτό δεν είναι πλάκα ισχύει.Χρησιμοποιώ το doctor,νομίζω πάντως ότι δεν πρέπει να κάνει και πολλά,εκείνο που τρώει τη μπαταρία είναι οι εφαρμογές που τρέχουν πίσω και δεν τις βλέπουμε.Τι να γίνει αυτό είναι το χαρακτηριστικό του λειτουργικού συστήματος που χρησιμοποιούμε.Το κινητό αυτό είναι από τα καλύτερα που έχουν πέσει στα χέρια μου.Μέχρι τώρα αλλαγή μια μπαταρία και από δουλειά σκλάβος.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ...πηρα και εβαλα μια και εγω και μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα...τωρα θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

... .Σιγά σιγά <<έστρωσε>>,αυτό δεν είναι πλάκα ισχύει.....

 

Φίλε αυτό το σιγά-σιγά για πόσες περίπου φορτίσεις το εννοείς;;

Ρωτάω γιατί σε μένα σε δύο φορές καινούργιες (samsung έγραφαν και οι δύο) μπαταρίες με κάθε φόρτιση γινόταν και χειρότερα. Μετά την πλήρη φόρτιση έπεφταν αμέσως στο 80κάτι% και μετά από μερικές μέρες δεν κρατούσαν ούτε 4-5 ώρες :mad:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,μετά από 5 φορτίσεις το τηλέφωνο τα πάει όπως το πρωτοπήρα.Βγάζει άνετα μια ημέρα,με ανοιχτό wifi.Αν ανοίγεις δεδομένα και δεν έχεις καλό σήμα,η μπαταρία θα πέφτει γρήγορα.Αν θες κατέβασε το doctor και φόρτιζέ το ανοικτό,στην αργή φόρτιση.Ελπίζω να χρησιμοποιείς το φορτιστή του που δίνει 0,7A και όχι κάποιον μεγαλύτερο διότι αυτό που περιγράφεις ότι δηλαδή πέφτει εύκολα η μπαταρία μετά από κάποιες φορτίσεις, εμένα τεχνικά κάτι τέτοιο μου θυμίζει,εκτός και έπεσες σε κακή μπαταρία.Ελπίζω να σε βοήθησα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,μετά από 5 φορτίσεις το τηλέφωνο τα πάει όπως το πρωτοπήρα.Βγάζει άνετα μια ημέρα,με ανοιχτό wifi.Αν ανοίγεις δεδομένα και δεν έχεις καλό σήμα,η μπαταρία θα πέφτει γρήγορα.Αν θες κατέβασε το doctor και φόρτιζέ το ανοικτό,στην αργή φόρτιση.Ελπίζω να χρησιμοποιείς το φορτιστή του που δίνει 0,7A και όχι κάποιον μεγαλύτερο διότι αυτό που περιγράφεις ότι δηλαδή πέφτει εύκολα η μπαταρία μετά από κάποιες φορτίσεις, εμένα τεχνικά κάτι τέτοιο μου θυμίζει,εκτός και έπεσες σε κακή μπαταρία.Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Σε ευχαριστώ :).

Θα κοιτάξω αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα... Καθε φορα που βαζω custom rom τα hardware keys δεν δουλευουν... Δοκιμασα και cm11 και slimkat... Και στις δυο συμβαινει το ιδιο... Επισης φλασαρα και με cwm και με twrp... Η τελευταια αλλαγη που εκανα ηταν να βαλω stock εκδοση rooted ομως οχι την i8190oxxanr6 που ειχα γιατι σκεφτηκα οτι μπορει να φταιει οτι η rom ειναι της cosmote... Απο αυτα που εχω διαβασει λεν οτο μπορει να φταιει ο kernel... Εχετε να μου προτεινεται καποιον να φλασαρω??? Τι αλλο μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Χτες περασα αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2775977 και είναι πάρα πολύ καλή και μου αρέσει. Ομως εβαλα το titanium για να κανω επαναφορα τις εφαρμογες μου και μου εμφανίζει αυτό το μηνυμα `` Η τρεχουσα θεση του αντιγραφου ασφαλείας (/storage/emulated/legacy/Titaniumbackup) δεν μπορει να προσπελαστεί. `` Μπορείτε να με βοηθήσετε? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Χτες περασα αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2775977 και είναι πάρα πολύ καλή και μου αρέσει. Ομως εβαλα το titanium για να κανω επαναφορα τις εφαρμογες μου και μου εμφανίζει αυτό το μηνυμα `` Η τρεχουσα θεση του αντιγραφου ασφαλείας (/storage/emulated/legacy/Titaniumbackup) δεν μπορει να προσπελαστεί. `` Μπορείτε να με βοηθήσετε? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. .

Πήγαινε >titanium >προτιμήσεις >θέση του φακέλου αντιγράφων ασφάλειας > και πάτα εύρεση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα.επειδή η κλασική μπαταρία η "εργοσταιακη" είναι μικρή και αντέχει πλέον με μέτρια χρήση έως πολύ κρατάει μέξι μιση μετά και λίγο παραπάνω λέω η αγοράσω μια με μεγαλύτερη xwritikothta.to έχει κάνει κανεις?είναι καλές?μπορεί η προκαλέσουν ζημια στο κινητό?έχω τι ιθ220η με 1,2 cpu οποτε καταναλώνει λίγο περισσότερη μπαταρία σε σχέση m t κανονικό σξ mini

 

πάντως αν δημιουργών προβλήματα να αγοράσω μια αυθεντική μπαταρία !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα αυθεντική από την στιγμή που δεν υπάρχουν επώνυμες λύσεις τρίτων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα αυθεντική από την στιγμή που δεν υπάρχουν επώνυμες λύσεις τρίτων.

 

υπαρχει με μεγαλυτερη χωρητικοτητα?

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

Αυθεντική όχι μόνο η κλασσική. Προτίμησε αγορά από skroutz/γνωστό μαγαζί για να είναι 100% η αυθεντική. Αν μπορείς να πας σε αντιπροσωπεία samsung ακόμα καλύτερα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντική όχι μόνο η κλασσική. Προτίμησε αγορά από skroutz/γνωστό μαγαζί για να είναι 100% η αυθεντική. Αν μπορείς να πας σε αντιπροσωπεία samsung ακόμα καλύτερα.

 

http://www.ebay.com/itm/New-1900mAh-Replacement-battery-for-Samsung-Galaxy-S-III-3-mini-GT-i8190-Phone-/291285155299?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item43d1f2bde3&autorefresh=true

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που πόσταρες δεν παίζει με τίποτα να είναι αυθεντική. Δες εδώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που πόσταρες δεν παίζει με τίποτα να είναι αυθεντική. Δες εδώ.

 

το ξερω απλα ψαχνω με μεγαλυτερη χωρητικότητα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά!! Καινούργιος εδώ όπως και το Samsung S3 mini value edition I8200 EU που αγόρασα από σκρουτζομάγαζο πριν λίγες ώρες 115 ευρώ.Παραμετροποιήθηκε και όλα κομπλέ!!Το κινητό αγοράστηκε για 2 λόγους,,,1) ραδιόφωνο-μουσική (στο γυμναστήριο)

2) update οφθαλμών και ψυχής καθώς αυτό που είχα ήταν από το τελευταίο πρωτάθλημα του παναθηναικού.....

ΘΕΤΙΚΑ:φανταστικά χρώματα,όμορφο κατασκευαστικά,γρήγορο,δεν κολλάει και compact.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:για κάποιον που θέλει απλώς ένα όμορφο κινητό για τα βασικά και κάτι παραπάνω είναι ότι πρέπει,αλλά για κάποιον που θέλει να σερφαρει και να παίζει παιχνίδια οι δυνατότητες μεν το επιτρέπουν αλλά οι 4 ιντσες είναι πολύ λίγες.(Πάντα απορούσα πως στριμώχνεστε σε 4 ιντσες οθόνη για τα παραπάνω).Και μια ερώτηση για τα τσακάλια εδώ.Έφαγα τον τόπο να βρω αν μπορω να βάλω στο εικονίδιο της μπαταρίας στην επιφάνεια εργασίας(πάνω) και το ποσοστό που της απομένει αλλά δεν....γίνεται?

Ευχαριστώ.-:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλορίζικο το μίνι,να ξέρεις,ότι είναι ένα τίμιο εργαλείο για κάποιον που δε ζητάει πάρα πολλά,διότι για τα χρήματά του κάνει πολλά,για μένα πάντα.Τώρα ,όσον αφορά την ένδειξη της μπαταρίας,πας στις ρυθμίσεις-εμφάνιση και τικάρεις την εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας.Άλλος τρόπος είναι να κατεβάσεις αν θέλεις το battery doctor.Το έχω στο δικό μου περίπου δύο χρόνια σχεδόν και νομίζω,ότι όταν το φορτίζω ανοιχτό,ότι φορτίζει καλύτερα,δεν ξέρω μπορεί να είναι και ιδέα μου.Πάντως μου έβγαλε η μπαταρία περίπου 18 μήνες και υπ όψιν δεν το κλείνω, μέρα-νύχτα ανοιχτό.Είναι το μόνο τηλέφωνο που μου έχει κρατήσει τόσο καιρό χωρίς να έχει κολλήσει ή να με έχει αφήσει έστω και για λίγο.Άριστη αγορά για μένα,τώρα που έχει πέσει η τιμή τόσο χαμηλά.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ,όσον αφορά την ένδειξη της μπαταρίας,πας στις ρυθμίσεις-εμφάνιση και τικάρεις την εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας.

 

Δεν υπάρχει αυτό στο S3 mini i8200.Περίεργο γιατί αυτό είναι defult σχεδόν σε όλα τα samsung.Στα tablets σίγουρα.anyway θα κατεβάσω κάποιο app μάλλον αυτο που μου είπες....σε ευχαριστώ.-:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,συγγνώμη δεν παρατήρησα ότι είναι το 8200,παρόλο που ασχολούμαι πολύ με τα samsung, φαίνεται έχω χάσει επεισόδια...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό στο S3 mini i8200.Περίεργο γιατί αυτό είναι defult σχεδόν σε όλα τα samsung.Στα tablets σίγουρα.anyway θα κατεβάσω κάποιο app μάλλον αυτο που μου είπες....σε ευχαριστώ.-:)

 

εχω εγω το 8200n.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-mini/general/s-iii-mini-ve-i8200-n-t2826565

 

εφτιαξα αυτο το θεμα στους xda γιατι δεν υπαρχει τπτ αλλο σχετικο με αυτο το κινητο δυστυχως.προσπαθουμε να βγαλαουμε ακρη με το να κανουμε port το cwm και αργοτερα και καμι ρομ

 

σχετικα με την μπαταρια καντο ρουτ περνα του το xposed isntaller και το gravity box και εχει αρκετες ρυθμισεις

στο παραπανω λινκ θα βρεις οτι χρειαζεσαι

 

οποιος γνωιζει τπτ σχετικα με port cwm ας βοηθησει ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, η γυναικα ενος φιλου εριξε το τηλεφωνο της στο πατωμα κ μετα απ αυτο η οθονη δειχνει κατα αυτον το τροπο

 

http://i610.photobucket.com/albums/tt189/mufcpavlos/20141115_134503_HDR.jpg

 

Το ανοιξα και καθαρισα λιγο τις επαφες αλλα τιποτα. Θελω να αποκλεισω ολα τα πιθανα ενδεχομενα προτου του πω να αγορασει νεα οθονη (ή να το πεταξει). Μηπως υπαρχει λυση??? Η οθονη δεν εχει σπασει ουτε ραγισει.

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...