Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αγγλικο καταστημα στο ebay 255€ μαζι με μεταφορικα.Το θεμα ειναι αλλο!Ελληνικη γλωσσα θα χει?Κι αν οχι θα μπορεσουμε μεσω nokia care suite ασ πουμε να την περασουμε οπως και στα symbian κινητα?

Ολα τα WP8 κινητα εχουν κανονικα ελληνικη γλωσσα,απο οπουδηποτε και αν το αγορασεις εντος Ευρωπης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφου εχουν και ελληνικη γλωσσα τοτε αξιζει καλυτερα απο εξωτερικο!Παντως θα ηθελα να δω και την οθονη του απο κοντα πως ειναι και τι παιζει με το "σκληρο" γυαλι που λενε οτι εχει (καθως δεν εχει gorilla glass).Διοτι στο c6-01 που χω η οθονη και η προστασια του ειναι εξαιρετικη!
Link to comment
Share on other sites

αυτο το μαγαζι στο ΕΒΑΥ το εχει δοκιμασει κανεις, ειναι αξιοπιστο? βλεπω εχει σχεδον ενα μυριο αξιολογησεις αλλα ποτε δε ξερεις..επισης αν καταλαβα καλα θα τα στειλουν λεει μετα τις 21 του μηνος?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Από Φλεβάρη Αγγλία, άρα μετά από λίγο ( ; ) εδώ.

 

Στα Η.Α.Ε. 183 ευρώ. Βρε λές;;;

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηρθε και δω http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007420 στα 299.Και το e-shop δεν ειναι φθηνο καθολου!Οποτε σε skoroutzoμαγαζα το κοβω απο 230 περιπου...
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και δω http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007420 στα 299.Και το e-shop δεν ειναι φθηνο καθολου!Οποτε σε skoroutzoμαγαζα το κοβω απο 230 περιπου...

 

θα έλεγα αρκετά καλή αρχική τιμή

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και δω http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007420 στα 299.Και το e-shop δεν ειναι φθηνο καθολου!Οποτε σε skoroutzoμαγαζα το κοβω απο 230 περιπου...

 

εχει ερθει το 620 ξεκιναει απο το 299 στο skroutz οχι ασχημα για αρχη

αυτο που ειναι τραγικο ως τιμη ειναι το 510

Link to comment
Share on other sites

http://www.bestprice.gr/item/2153263829/nokia-lumia-620

 

να δούμε πότε θα πέσει στα 270-250

 

και ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει :lol:

φαντάζομαι σύντομα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μου το έφεραν απο Ισπανία σε μαύρο. Το κινητό είναι πολύ καλό, γρήγορο μενού και πάρα πολύ δυνατό σήμα σε σχέση με ΝΟΚΙΑ 701 που είχα.Επαφές-ημερολόγιο-σημειώσεις-SMS μεταφέρθηκαν εύκολα με SkyDrive. Το μόνο μου προσωπικά δεν μου άρεσε πολύ είναι το πίσω καπάκι που είναι σαν λαστιχένιο και δείχνει να είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιές, μόνο αυτό. Παίρνει micro-sim. Γενικά σαν κατασκευή είναι πολύ δεμένη και στιβαρή κανένα τρίξιμο-αίσθηση πλαστικούρας (Galaxy SIII mini που ήθελα να πάρω)

Και SAR 0.84W/kg

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μου το έφεραν απο Ισπανία σε μαύρο. Το κινητό είναι πολύ καλό, γρήγορο μενού και πάρα πολύ δυνατό σήμα σε σχέση με ΝΟΚΙΑ 701 που είχα.Επαφές-ημερολόγιο-σημειώσεις-SMS μεταφέρθηκαν εύκολα με SkyDrive. Το μόνο μου προσωπικά δεν μου άρεσε πολύ είναι το πίσω καπάκι που είναι σαν λαστιχένιο και δείχνει να είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιές, μόνο αυτό. Παίρνει micro-sim. Γενικά σαν κατασκευή είναι πολύ δεμένη και στιβαρή κανένα τρίξιμο-αίσθηση πλαστικούρας (Galaxy SIII mini που ήθελα να πάρω)

Και SAR 0.84W/kg

 

Από κάμερα πως πάει; Η οθόνη είναι ικανοποιητική σε μέγεθος (σε σχέση με μία 4"); Το wifi είναι δυνατό; Γενικότερα θα το πρότεινες; Και κάτι τελευταίο: τα 512 ραμ αρκούν για το λειτουργικό;

 

Συγγνώμη για τον καταιγισμό των ερωτήσεων, αλλά με ενδιαφέρει πολύ το κινητό.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 270 ευρω θα ερχόταν στην Ελλάδα αν η φορολογία δεν ήταν 23%. 190 ευρώ πρέπει να είναι η τιμή διάθεσης από τη ΝΟΚΙΑ. Πολύ καλό κινητό αλλά 300 δεν θα έδινα. Θα αγόραζα άνετα το 610 το οποίο μου αρέσει επίσης αρκετά αλλά που πας ρε ΝΟΚΙΑ χωρίς υποστήριξη στο skype??? Τεράστιο fail, απορώ πως δεν έχει λυθεί ακόμη το θέμα, μιας και skype είναι θυγατρική της Microsoft πλέον, αν δεν κάνω λάθος... 200-250 ευρώ θα ήταν μια λογική τιμή για την ελληνική αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα πως πάει; Η οθόνη είναι ικανοποιητική σε μέγεθος (σε σχέση με μία 4"); Το wifi είναι δυνατό; Γενικότερα θα το πρότεινες; Και κάτι τελευταίο: τα 512 ραμ αρκούν για το λειτουργικό;

 

Συγγνώμη για τον καταιγισμό των ερωτήσεων, αλλά με ενδιαφέρει πολύ το κινητό.

 

Να ρίξω και γω τις δικές μου με τη σειρά? :P .Η οθόνη του σαν αίσθηση στην αφή είναι καλή?Επειδή δεν εχει gorilla glass το συγκεκριμένο μοντέλο.Δηλαδή σε σχέση με το 701 είναι τόσο αποκρίσιμη, καλή στο " πιάσιμο"(ή είναι αυτή η αηδιαστική πλαστικούρα του lumia 610), αλλά και αξιόλογη στα χρώματα και στην ποιότητα εικόνας (μιας και δεν είναι AMOLED όπως το 701)?

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα πως πάει; Η οθόνη είναι ικανοποιητική σε μέγεθος (σε σχέση με μία 4"); Το wifi είναι δυνατό; Γενικότερα θα το πρότεινες; Και κάτι τελευταίο: τα 512 ραμ αρκούν για το λειτουργικό;

 

Συγγνώμη για τον καταιγισμό των ερωτήσεων, αλλά με ενδιαφέρει πολύ το κινητό.

Κάμερα δεν ασχολήθυκα ιδιάιτερα, Η οθόνη είναι τέλεια Clear Black.Σε σημεία που το 701 δεν συνδέονταν καθόλου το 620 μπαίνει κανονικά χωρίς αποσυνδέσεις.

 

Να ρίξω και γω τις δικές μου με τη σειρά? :P .Η οθόνη του σαν αίσθηση στην αφή είναι καλή?Επειδή δεν εχει gorilla glass το συγκεκριμένο μοντέλο.Δηλαδή σε σχέση με το 701 είναι τόσο αποκρίσιμη, καλή στο " πιάσιμο"(ή είναι αυτή η αηδιαστική πλαστικούρα του lumia 610), αλλά και αξιόλογη στα χρώματα και στην ποιότητα εικόνας (μιας και δεν είναι AMOLED όπως το 701)?

Πολύ καλή η αφή και δεν έχει να κάνει με Gorilla Glass αυτό.Δεν ξέρω αν είναι η οθόνη ή το λειτουργικό αλλά είναι πιο αποκρίσιμη.Εγραψα οτι δεν σου αφήνει την αίσθηση της πλαστικούρας στο προηγούμενο post.

 

EDIT:Να προσθέσω οτι το Skype παίζει κανονικά με videocall.Ειναι πραγματικά απίστευο το πόσο εύκολο μπουρεί να γίνει ένα λειτουργικό, δέν είναι τόσο παραμετροποιήσιμο όσο το Android αλλά εμένα εκείνο το χάλι δεν μου αρέσει.

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι νωρίς.. η μπαταρία πως τα πάει?

Μήπως δοκίμασες καθόλου την ποιότητα ήχου για τραγούδια από ακουστικά?

 

Αν και ανυπομονώ να το πάρω.. θα κάνω υπομονή λίγο καιρό ακόμα να δω πως τα πάει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει μόνο μια φόρτιση και είμαι στο 51% με πολύ ψάξιμο και απο μένα αλλά και οποιον το βλέπει,4 ώρες ομιλία!!! Ποιότητα ήχου δοκίμασα γιατί με εντυπωσίασε το σηματάκι στο κουτί Dolby headphone...αν βάλεις και καλά ακουστικά μετράει!
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι, το λειτουργικό είναι διαφορετική φυλοσοφία αλλά πολύ πιο εύχρηστο...ακόμα και απο iOS.

Ωραία!Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Α κι από περιέργεια μήπως είναι εύκολο να τρέξεις ενα browsermark κι ενα sunspider και να μας πεις τ αποτελέσματα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...