Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Me bluetooth τις επαφές με την εφαρμογή μεταφορά δεδομένων.

Τις φωτογραφίες με copy paste..

Με bluetooth, δε στέλνει όλες τις επαφές το 6300slide. Δοκίμασα να στείλω μία αλλά τζίφος. Έφτασε μόνο το όνομα. Τις εικόνες δεν δοκίμασα ακόμη αλλά φαντάζομαι είναι πιο απλό, θα τα περάσω απευθείας από φάκελο σε φάκελο μέσω υπολογιστή. Για τα μυνήματα δε τολμάω να ρωτήσω.

 

 

 

- Στο μεταξύ δεν έχω βρεί πώς γίνεται η αναβάθμιση λογισμικού μέσω υπολογιστή. Αλήθεια γίνεται;

- Υπάρχει PC suite για το Lumia; Το Nokia suite 3.8.48 δεν αναγνωρίζει. Το Zune αγνώστων λοιπών στοιχείο επίσης δε βλέπει τίποτα...

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με bluetooth, δε στέλνει όλες τις επαφές το 6300slide. Δοκίμασα να στείλω μία αλλά τζίφος. Έφτασε μόνο το όνομα. Τις εικόνες δεν δοκίμασα ακόμη αλλά φαντάζομαι είναι πιο απλό, θα τα περάσω απευθείας από φάκελο σε φάκελο μέσω υπολογιστή. Για τα μυνήματα δε τολμάω να ρωτήσω.

 

 

 

- Στο μεταξύ δεν έχω βρεί πώς γίνεται η αναβάθμιση λογισμικού μέσω υπολογιστή. Αλήθεια γίνεται;

- Υπάρχει PC suite για το Lumia; Το Nokia suite 3.8.48 δεν αναγνωρίζει. Το Zune αγνώστων λοιπών στοιχείο επίσης δε βλέπει τίποτα...

 

H εφαρμογή για την μεταφορά δεδομένων της Nokia αναφέρει πως:

" Ορισμένα τηλέφωνα ενδέχεται να έχουν τη δυνατότητα μεταφοράς μηνυμάτων κειμένου και εικόνων, μεταξύ αυτών και πολλά τηλέφωνα Nokia."

Κοίταξε μήπως μπορέσεις να μεταφέρεις και τα μηνύματα έτσι.

Όλες οι αναβαθμίσεις γίνονται OTA. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει και μέσω υπολογιστή αλλά σε αυτή την περίπτωση γίνεται καθαρή εγκατάσταση οπότε χάνεις τα δεδομένα σου από τη συσκευή.

Υπάρχει η Εφαρμογή Windows Phone για υπολογιστή αλλά κυρίως είναι για μεταφορά δεδομένων και συγχρονισμό.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή για την μεταφορά δεδομένων της Nokia αναφέρει πως:

" Ορισμένα τηλέφωνα ενδέχεται να έχουν τη δυνατότητα μεταφοράς μηνυμάτων κειμένου και εικόνων, μεταξύ αυτών και πολλά τηλέφωνα Nokia."

Κοίταξε μήπως μπορέσεις να μεταφέρεις και τα μηνύματα έτσι.

Όλες οι αναβαθμίσεις γίνονται OTA. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει και μέσω υπολογιστή αλλά σε αυτή την περίπτωση γίνεται καθαρή εγκατάσταση οπότε χάνεις τα δεδομένα σου από τη συσκευή.

Υπάρχει η Εφαρμογή Windows Phone για υπολογιστή αλλά κυρίως είναι για μεταφορά δεδομένων και συγχρονισμό.

 

Νά 'σαι καλά! Ελπίζω να δουλέψουν!

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω μόνο πως αναβαθμίσεις-επαναφορές λογισμικού μέσω υπολογιστή γίνονται με το Nokia care suite που είναι το εσωτερικό repair SW των Nokia care shops και κυκλοφορεί ημιπαρανόμως στο internet αλλά και με το νόμιμο Nokia software recovery tool

http://www.nokia.com/gr-el/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω μόνο πως αναβαθμίσεις-επαναφορές λογισμικού μέσω υπολογιστή γίνονται με το Nokia care suite που είναι το εσωτερικό repair SW των Nokia care shops και κυκλοφορεί ημιπαρανόμως στο internet αλλά και με το νόμιμο Nokia software recovery tool

http://www.nokia.com/gr-el/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

 

Ναι αλλά χάνεις όλα τα δεδομένα σου καθώς γίνεται καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού όπως έχει αναφερθεί και σε προηγούμενο ποστ. Δεν προτείνεται δηλαδή να το χρησιμοποιείς για να κάνεις αναβάθμιση τη συσκευή σου όταν βγει η καινούρια έκδοση του λειτουργικού, όπως γινόταν για παράδειγμα με το Νokia PC suite στα symbian.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Απλώς ανέφερα τις δυνατότητες που έχει κανείς για αναβάθμιση μέσω PC.

Ότι όπως στο Symbian, έτσι και στα WP υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα από το PC.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε η μεταφορά αλλά ήταν περιπέτεια.

 

Το πρόβλημα ξεκίνησε από την sim του παλιού που ήταν πολύ μεγάλη για να κοπεί. Η πιθανότητα εύκολης μεταφοράς εξανεμίστηκε. Δημιουργία microsoft λογαριασμού ώστε να γίνει μέσω outlook.com δεν ήθελα γιατί 1ον το θεωρώ ηλίθιο να μεταφέρω τα δεδομένα μου μέσω αμερικής, 2ον δεν χρειάζεται στον χρήστη για τον οποίο προορίζεται η συσκευή και 3ον δεν έχω wifi router στο πατρικό...

Πήγα παραδοσιακά μέσω suite αλλά και από εκεί έφαγα πόρτα. Ότι μπορούσε να εγκατασταθεί (Zune, Nokia Suite) δεν αναγνώριζε τη συσκευή ενώ ένα πρόγραμμα που είχε καλές πιθανότητες δεν έλεγε να εγκατασταθεί στα XP που έχω - εδώ.

Στο τέλος έκανα export τις επαφές σε φάκελο με Nokia Suite, τις πέρασα μία-μία στο Outlook 2003 και συγχρόνισα με το BB10 μου. Από εκεί πάλι μία-μία με bluetooh, καθώς στη μαζική αποστολή το Wp8 αποθήκευε μόνο την πρώτη. Συνολο πάνω από 160 επαφές.

 

Αμαρτία ρε παιδιά να μην έχει ένα Suite η πλατφόρμα. Πολύ χαρακτηριστικά, τα 6300slide και Ζ10 έπαιρναν αναβάθμιση από τα δικά τους Suite όσο εγώ παιδευόμουν με τις επαφές...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να προτείνω τον ελ λόγω κινητο σε καποιον φιλο η μοναδικη ερωτηση που θελω να κανω ειναι απο μπαταρια πως τα παει????? Γενικα του αρεσει η συσκευη και τα χαρακτιριστικα της οποτε αυτο ειναι το μοναδικο θεμα του και η βοηθεια σας θα ηταν ευπρδοσεκτη!!

 

Υ.Γ μιλαμε για νορμαλ χρηση !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να προτείνω τον ελ λόγω κινητο σε καποιον φιλο η μοναδικη ερωτηση που θελω να κανω ειναι απο μπαταρια πως τα παει????? Γενικα του αρεσει η συσκευη και τα χαρακτιριστικα της οποτε αυτο ειναι το μοναδικο θεμα του και η βοηθεια σας θα ηταν ευπρδοσεκτη!!

 

Υ.Γ μιλαμε για νορμαλ χρηση !!

 

με wifi ανοικτό όλη μέρα ,3 mails push , facebook messenger , 15 λεπτά browsing , 5 εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο και 1 ώρα κλήσεις από τις 7¨30 το πρωί γύρω στις 8 το βράδυ είμαι με 60% μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

με wifi ανοικτό όλη μέρα ,3 mails push , facebook messenger , 15 λεπτά browsing , 5 εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο και 1 ώρα κλήσεις από τις 7¨30 το πρωί γύρω στις 8 το βράδυ είμαι με 60% μπαταρία

 

Τα 15 λεπτά μόνο browsing σε έσωσαν :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

με wifi ανοικτό όλη μέρα ,3 mails push , facebook messenger , 15 λεπτά browsing , 5 εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο και 1 ώρα κλήσεις από τις 7¨30 το πρωί γύρω στις 8 το βράδυ είμαι με 60% μπαταρία

 

Μια χαρα φαινεται παντος απο μπαταρια!!!

 

 

Τα 15 λεπτά μόνο browsing σε έσωσαν :)

 

Σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο το browsing αλλα πιστευω πως ειναι καλη η αυτονομια του με βαση αυτα που ειχε απο πισω ανοιχτα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινεται παντος απο μπαταρια!!!

 

αυτό κάνουν η μικρή οθόνη με μεσαία ανάλυση και ο χαμηλά χρονισμένος διπύρηνος επεξεργαστής

(για να μην παρεξηγηθώ μια χαρά specs είναι για wp )

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Και νέο Update για τα 8.1

Από την 8.10.12359.845 ή το δεύτερο update 8.10.12382.878, βγήκε και το 8.10.12393.890.

Ιούνιος μπήκε καλό όσο βγαίνουν αλλά να τελειώνουν, γιατί βλέπω να τρώμε "ουρά" πάλι

από την NOKIA...

 

Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του διέρρευσε ο @evleaks για το 620 περιμένουμε τα 8.1 τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου.

Υπομονή.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πηρε τα 8.1 το 620;

 

Καλημέρα. Η διάθεση των 8.1 ξεκινά από 24/06. Απλά πολλοί έχουμε βάλει την Preview for Developers έκδοση που είναι μόνο οι αναβαθμίσιες της Microsoft χωρίς τις προσθήκες και αναβαθμίσεις των παρόχων (στην περίπτωση μας της Νόκια)... Περισσότερα ΕΔΩ

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πηρε τα 8.1 το 620;

 

Όπως αναφέρει και το ακριβώς πιο πάνω ποστ από το δικό σου:

 

Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του διέρρευσε ο @evleaks για το 620 περιμένουμε τα 8.1 τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου.

Υπομονή.

 

:!: Ενημέρωση :!:

Πόστ σχετικά με τη μπαταρία μεταφέρθηκαν στο ανάλογο θέμα.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω στα χερια μου το 620 του αδερφου μου. Βγαζει συνεχεια το μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος. Εχω σβησει εικονες, μουσικη, μερικες εφαρμογες αλλα παλι φαινεται δεσμευμενος χωρος. Θελω να αποφυγω το hard reset. Help me.
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε soft reset που δεν σβήνει τίποτα (Power button + Volume down για 10-13'' μέχρι να δονήσει)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε soft reset που δεν σβήνει τίποτα (Power button + Volume down για 10-13'' μέχρι να δονήσει)

 

 

Το εχω κανει ηδη τρεις φορες.

Αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις ένα screenshot από τον Έλεγχο Μνήμης από τις ρυθμίσεις (και από τις δύο ενότητες)???
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις ένα screenshot από τον Έλεγχο Μνήμης από τις ρυθμίσεις (και από τις δύο ενότητες)???

[ATTACH]46176[/ATTACH][ATTACH]46177[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Στη δευτερη φώτο εκεί που είσαι στον Έλεγχο κάνε swipe δεξιά στην ενότητα λεπτομέρειες (αυτό εννοούσα σαν ενότητα :D ) Βγάλε αυτό σκριν και πες μας και πόσο είναι το "Άλλα" που είναι τελευταίο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46176[/ATTACH][ATTACH]46177[/ATTACH]

 

Είχα κι εγώ θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώμου να γεμίζει στα καλά καθούμενα. 2 ερωτήσεις:

 

1. Η microsd sandisc είναι;

 

2. Έχεις εγκατεστημένο τον ucbrowser;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στη δευτερη φώτο εκεί που είσαι στον Έλεγχο κάνε swipe δεξιά στην ενότητα λεπτομέρειες (αυτό εννοούσα σαν ενότητα :D ) Βγάλε αυτό σκριν και πες μας και πόσο είναι το "Άλλα" που είναι τελευταίο...

[ATTACH]46178[/ATTACH][ATTACH]46179[/ATTACH][ATTACH]46180[/ATTACH][ATTACH]46181[/ATTACH][ATTACH]46182[/ATTACH]

Είχα κι εγώ θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώμου να γεμίζει στα καλά καθούμενα. 2 ερωτήσεις:

 

1. Η microsd sandisc είναι;

 

2. Έχεις εγκατεστημένο τον ucbrowser;

1.Ακόμα και χωρίς sd το κάνει

2.Οχι

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον Ιnternet Εxplorer -> Ρυθμίσεις -> διαγραφή ιστορικού

 

Μετά Ιnternet Εxplorer -> Ρυθμίσεις -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Ξετίκαρε την επιλογή "Να επιτρέπεται στις τοποθεσίες να αποθηκεύουν αρχεία στο τηλέφωνο μου"

 

και πήγαινε και από κάτω στο "Διαχείριση Χώρου αποθήκευσης" και σβήστα όλα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...