Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες να κάνουμε διάλογο για να βοηθήσουμε το νήμα και τους υποψήφιους αγοραστές, ευχαρίστως.

Με την ειρωνεία δε βοηθάς.

 

Δεν ήταν ειρωνικό το ποστ !!!

Συγνώμη αν πέρασε έτσι... :O

Απλά ήθελα να πω ότι είναι φυσιολογικό...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είπα ότι για να είναι καλό ένα ακουστικό πρέπει να ακούγεται θόρυβος.

Σε κάθε τηλεφώνημα με ρωτούσαν αν ακούω διότι η άλλη γραμμή αντιλαμβανόταν ότι έχω κλείσει το τηλέφωνο.

Έχω το δικαίωμα να λέω τη γνώμη μου, αν θέλετε την ακούτε αν θέλετε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω προς τι ο εκνευρισμός, αλλά απ' την άλλη είναι δικαίωμα σου και να εκνευρίζεσαι οπότε whatever...

Απλά έτσι όπως το έγραψες φάνηκε να το παρουσιάζεις σαν πρόβλημα/αρνητικό της συσκευής πράγμα που δεν είναι. Είναι φυσιολογικό... Τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω... :)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω προς τι ο εκνευρισμός, αλλά απ' την άλλη είναι δικαίωμα σου και να εκνευρίζεσαι οπότε whatever...

Απλά έτσι όπως το έγραψες φάνηκε να το παρουσιάζεις σαν πρόβλημα/αρνητικό της συσκευής πράγμα που δεν είναι. Είναι φυσιολογικό... Τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω... :)

 

Όπως λάθος κατάλαβες ότι εκνευρίστηκα, έτσι λάθος τότε κι γω κατάλαβα ότι με ειρωνεύτηκες.

Που να μην έλεγα ότι είναι αποτρεπτικός παράγοντας!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το δικαίωμα να λέω τη γνώμη μου, αν θέλετε την ακούτε αν θέλετε όχι.

 

Δεν σου απαγόρευσε κανένας να πεις την γνώμη σου, οπότε δεν χρειάζονται τέτοιου είδους σχόλια.

Όσον αφορά το μικρόφωνο ναι έχουμε συνηθίσει να ακούμε κάτι σαν ελαφρύ βουητό όταν δεν μιλάει ο συνομιλητής. Στο 620 όπως και πολλά πλέον σύγχρονα κινητά όταν δεν μιλάς δεν ακούγεται τίποτα απολύτως!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η Nokia camera beta ειναι διαθεσιμη στο 620 (πιθανον να θελει gdr3 απο developer preview). Το glance screen ειναι κορυφη, βασικα απο οτι ειδα σου βγαζει τις ειδοποιησεις που εχεις διαλεξεις για την οθονη κλειδωματος. Και μπορεις να διαλεξεις αναμεσα σε 3 χρωματα αν θες.

Το μονο που περιμενω απο την black ειναι το double tap αν και δεν ξερω αν το χρησιμοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ένα φίλος το 620 από το birdphone. Εκοψε micro sim στην Voda και του βγάζει μήνυμα οτι αυτή η κάρτα sim μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συγκεκριμένα δίκτυα... ζητάει κωδικό ξεκλειδώματος.....?
Link to comment
Share on other sites

Ας μιλήσει με το κατάστημα ώστε αν είναι κλειδωμένο να το στείλει άμεσα για αντικατάσταση.

 

Βίντεο με το double tap στην έκδοση black:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_SgbAbYQHAs]Double tap to wake up on Lumia 620 with Lumia Black (Lumia 620 çift tıkla uyandırma) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Εχω χάσει τον μπούσουλα με τις εφαρμογές της νοκια. Πρέπει να τις εχω βάλει όλες μαζι και την beta.

To instagram ακόμα beta λέει αλλά δουλεύει καλά. Δοκιμάζω και το 6tag.

Για φωτογραφίες πιο πρόγραμμα έχετε? Το μαμά? Βγάζει Καλές παντως αντάξιες ή και καλύτερες του iphone 4 που έχω!

Παγωματα σπασιματα κολληματα κλπ δεν εχω συναντήσει ακόμα

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω χάσει τον μπούσουλα με τις εφαρμογές της νοκια. Πρέπει να τις εχω βάλει όλες μαζι και την beta.

To instagram ακόμα beta λέει αλλά δουλεύει καλά. Δοκιμάζω και το 6tag.

Για φωτογραφίες πιο πρόγραμμα έχετε? Το μαμά? Βγάζει Καλές παντως αντάξιες ή και καλύτερες του iphone 4 που έχω!

Παγωματα σπασιματα κολληματα κλπ δεν εχω συναντήσει ακόμα

 

δες το Nokia camera , είναι καλύτερο από την default εφαρμογή και έχεις και 100 επιλογές παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ από παλιά την εφαρμογή Nokia camera όπου την είχα κατεβάσει μέσω proxy και όταν βγήκε η beta την αντικατέστησα. Με βολεύει που έχει αρκετές ρυθμίσεις για iso, ταχύτητα κλείστρου, εστίαση κλπ καθώς επίσης όταν τραβάς βίντεο μπορείς να κάνεις ζουμ όπου δεν υπάρχει μεγάλη αλλοίωση στην ποιότητα!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Νοκια πριν απο 3 μερες και τωρα μπορω να πω τις εντυπωσεις μου:

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! Γρηγορη αποκριση, δε κολλαει καθολου, η καμερα ειναι πολυ καλη (εχει ενα θεματακι οταν ειναι σε απολυτο σκοταδι αλλα δε με πτοει καν)...

 

Γενικως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Εξαιρετικη αποδοση/τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πιο πάνω, δεν είναι για μένα.

Το κοιτούσα εδώ και καιρό και χτύπησα τη κατάλληλη στιγμή:)

 

Από τη στιγμή που έχεις τη καλύτερη υλοποίηση του double tap στο Ν9(το θρυλικό κινητό του Στράτου, μου τα είπε ;) ) τι το θες κι δω;

Δε το ζηλεύω στο HTC μου για τον λόγο που είπε ο moderator.... κι ας θέλουν να το κουκουλώνουν ορισμένοι!

 

Δοκίμασα μια μέρα χωρίς το double tap και δεν είδα κάτι τρομερό στην κατανάλωση. Ίσως ενα αμελητέο ποσοστο. Δεν είναι θέμα κουκουλώματος. Άλλωστε βλέπεις στα θέματα ότι κάποιοι έχουν προβλήματα μπαταρίας και κράζουν, δεν κουκουλωνουν...;)

Όσο για το Ν9, αυτο κι αν είχε απαράδεκτη αυτονομία (το δικο μου τουλάχιστον). Δυο φορτίσεις την ημέρα ασυζητητί. Αυτός ήταν και ο σπουδαιότερος λόγος που το έδωσα.

Υ.Γ.1 Άντε και σύντομα με ένα lumia να σε έχουμε παρεουλα..... Το 930 (ή όπως ονομαστεί) θα είναι τρέλα.

Υ.Γ. 2 Σούπερ τιμή ήταν το 820 στα 150€!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μια μέρα χωρίς το double tap και δεν είδα κάτι τρομερό στην κατανάλωση. Ίσως ενα αμελητέο ποσοστο. Δεν είναι θέμα κουκουλώματος. Άλλωστε βλέπεις στα θέματα ότι κάποιοι έχουν προβλήματα μπαταρίας και κράζουν, δεν κουκουλωνουν...;)

Όσο για το Ν9, αυτο κι αν είχε απαράδεκτη αυτονομία (το δικο μου τουλάχιστον). Δυο φορτίσεις την ημέρα ασυζητητί. Αυτός ήταν και ο σπουδαιότερος λόγος που το έδωσα.

Υ.Γ.1 Άντε και σύντομα με ένα lumia να σε έχουμε παρεουλα..... Το 930 (ή όπως ονομαστεί) θα είναι τρέλα.

Υ.Γ. 2 Σούπερ τιμή ήταν το 820 στα 150€!!!!!

 

Το μόνο νόκια που θα ήθελα αυτή τη στιγμή θα ήτανε το 925 , το έχω δηλώσει ευθαρσώς Κώστα.

Περιμένω τα νέα από τη ms για να καταλήξω η σε τούμπανο android η σε τούμπανο wph, και γιατί όχι νόκια.

 

ΥΓ: άνοιξα το 620 και νοστάλγησα νόκια.

Δε μ αρέσει να κρύβομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το λες? Μα εγω είμαι "όμηρος" της Nokia......:)

 

Υ.Γ. Μη διευκρινίζεις. Ξέρω πως δεν έχεις κολλήματα.....;)

 

Υ.Γ.2 Συμπέρασμα: δεν το γλυτώνεις το "τούμπανο"....:lol

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα το 1020... Απλά είμαι ακόμα επιφυλακτικος για τα λεφτά που ζητανε πχ 350€ απο βοντα.

Εαν μου αρέσει πολύ το 620 και αν οι αλλαγές των 8.1 με ικανοποίησουν θα κάνω την μετάβαση. Εκτός και αν καταλήξω με το jolla :p

O montoya_42 θα με καταλάβει. ..

 

EDIt: Μια ερώτηση. Τα πλήκτρα κατά την κλήση δεν μεγαλώνουν? Δεν σας δίνουν την αίσθηση ότι μπήκαν λίγο άναρχα;

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα το 1020... Απλά είμαι ακόμα επιφυλακτικος για τα λεφτά που ζητανε πχ 350€ απο βοντα.

Εαν μου αρέσει πολύ το 620 και αν οι αλλαγές των 8.1 με ικανοποίησουν θα κάνω την μετάβαση. Εκτός και αν καταλήξω με το jolla :p

O montoya_42 θα με καταλάβει. ..

 

EDIt: Μια ερώτηση. Τα πλήκτρα κατά την κλήση δεν μεγαλώνουν? Δεν σας δίνουν την αίσθηση ότι μπήκαν λίγο άναρχα;

 

χρησιμοποίησε το rapdialer ώστε να έχεις και Τ9....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χααχα ωραία παρομοιοση! Άντε να δοκιμάσουμε και το double tap

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ απο μενα,ειμαι νεοτατος στο συμπαν windows phone.οποτε ερωτω,υπαρχει αντιστοιχο root,jaiilbreak η κατι τετοιο?Κ για file manager εφαερμογη ψαχνω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια κ απο μενα,ειμαι νεοτατος στο συμπαν windows phone.οποτε ερωτω,υπαρχει αντιστοιχο root,jaiilbreak η κατι τετοιο?Κ για file manager εφαερμογη ψαχνω.

 

καλως ήρθες:)

όχι δεν υπάρχουν τέτοια στο windows phone OS γιατί δεν χρειάζονται , ούτε file manager υπάρχει γιατί δεν είναι στην φιλοσοφία του λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

Σπασμένα Windows Phone 8 προς το παρόν δεν υπάρχουν.

Κάποιοι Κινέζοι έχουν βγει κατά καιρούς, αλλά πέρα από φήμες δεν είδαμε τίποτε.

 

Επίσης κάποιες προσπάθειες έχουν γίνει σε συγκεκριμένα μοντέλα και μάρκες,

ώστε να ξεκλειδώσει σε ένα πρώτο επίπεδο το λειτουργικό,

ώστε να γίνουν κάποια μικρά tweaks.\

 

 

Για file manager προς το παρόν ναι υπάρχουν apps στο windows phone store,

άλλο καλύτερο και άλλο όχι, δωρεάν ή επί πληρωμή.

Πλήρης διαχείριση αρχείων συμπεριλαμβανομένων των system files, όχι δεν υπάρχει.

Γι' αυτό ίσως και δεν υπάρχουν και σπασμένες εφαρμογες, παρ' όλο που υπάρχει δυνατότητα για sideload.

 

 

Τέλος το καλύτερο:

στην αναβάθμιση για windows phone 8.1 , θα υπάρχουν file picker και file saver,

ενώ επίσης μια αναμονή υπάρχει για to αν θα υπάρχει file manager στην εφρμογή του onedrive.

 

Σε κάθε περίπτωση, χωρίς σπασμένο λειτουργικό, πλήρη πρόσβαση στα αρχεία με πλήρη δικαιώματα διαχείρισης μην περιμένετε με τα ως τώρα δεδομένα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το καλύτερο:

στην αναβάθμιση για windows phone 8.1 , θα υπάρχουν file picker και file saver,

 

 

Εδώ ακόμα δεν έχουμε πάρει τη black και συ μας λες για την 8.1;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...