Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αλλαγή κινητού από S3 σε Α5, έχω πρόβλημα με την ελληνική γλώσσα του SVOX. Στην εγκατάσταση της φωνής μου γράφει ότι απέτυχε και να σιγουρευτώ ότι έχω ενεργή σύνδεση internet (που έχω).

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Έχω στείλει και mail στον προγραμματιστή και με έγραψε κανονικότατα (εδώ και 4 μέρες).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Να επιτρέπεται η πρόσβαση στις ειδοποιήσεις, μπαίνεις και το απενεργοποιείς.

Από κάτω μπορείς να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις αναπάντητων κλήσεων

Ευχαριστώ.

Την εγκατέστησα, και ρύθμισα όσα έγραψες.

 

Αν στην πορεία δω κάτι, θα σε ρωτήσω μήπως και γνωρίζεις.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το sync.me σε ένα s7e αλλά μου βγάζει πλέον διπλές ειδοποιήσεις για κλήσεις και μηνύματα. Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τις μαμίσιες εφαρμογές και να βλέπω μόνο τις ειδοποιήσεις από το sync.me;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,η σύζυγος έχει πρόβλημα με το messenger,μετά από αναβάθμιση σε android 6 σε Samsung A5 2016 δεν τις έρχονται ειδοποιήσεις για νέα εισερχόμενα μηνύματα. Έκανα απεγκατάσταση/εγκατάσταση την εφαρμογή αλλά τίποτα. Το παράξενο είναι ότι μπήκε στο messenger με το δικό της προφίλ σε άλλες συσκευές και εκεί ίδια.

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή να κλείνει όλες τις ενεργές εφαρμογές με ένα πλήκτρο στο Notification bar έχετε ακούσει κάτι ? (Το θέλω γιατί πολλές κάποιες εφαρμογές κολάνε και δεν κλείνουν με τίποτα, και δεν θέλω να κάνω χρήση του κεντρικού πλήκτρου) . Να υπάρχει κάτι ?
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το sync.me σε ένα s7e αλλά μου βγάζει πλέον διπλές ειδοποιήσεις για κλήσεις και μηνύματα. Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τις μαμίσιες εφαρμογές και να βλέπω μόνο τις ειδοποιήσεις από το sync.me;

 

Κατ' αρχήν δεν ξέρω τι είναι το sync.me (και δεν με ενδιαφέρει να μάθω)

 

Όσο για την ερώτησή σου πάς Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->πατάς στην εφαρμογή που σε ενδιαφέρει και κάνεις Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το sync.me σε ένα s7e αλλά μου βγάζει πλέον διπλές ειδοποιήσεις για κλήσεις και μηνύματα. Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τις μαμίσιες εφαρμογές και να βλέπω μόνο τις ειδοποιήσεις από το sync.me;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Δε νομίζω να φταίει το sync.me για τις ειδοποιήσεις, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι στις τελευταίες του αναβαθμίσεις.

 

Είναι εφαρμογή με την οποία μπορείς να συγχρονίζεις τις επαφές σου με διάφορα social networks.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή να κλείνει όλες τις ενεργές εφαρμογές με ένα πλήκτρο στο Notification bar έχετε ακούσει κάτι ? (Το θέλω γιατί πολλές κάποιες εφαρμογές κολάνε και δεν κλείνουν με τίποτα, και δεν θέλω να κάνω χρήση του κεντρικού πλήκτρου) . Να υπάρχει κάτι ?

Καταρχήν, κάτι έχεις μπερδέψει.

Το κεντρικό κουμπί δεν κλείνει τις εφΑρμογές. Απλα τις βάζει στο background.

Οπότε είναι 2 διαφορετικά πράγματα:θες να τις κλείνεις τελείως ή απλά να αντικαταστήσεις το κεντρικό κουμπί;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να σε καλούν και το τηλέφωνο να λέει πως είναι εκτός δικτύου, όχι κλειστό?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να σε καλούν και το τηλέφωνο να λέει πως είναι εκτός δικτύου, όχι κλειστό?

 

Δεν θα βρεις κάτι τέτοιο. Από την στιγμή που η κερεα βρει ανοιχτό το κινητό σου θα χτυπήσει. Δεν μπορεί να του δώσει σήμα ότι το έχεις κλειστό

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, κάτι έχεις μπερδέψει.

Το κεντρικό κουμπί δεν κλείνει τις εφΑρμογές. Απλα τις βάζει στο background.

Οπότε είναι 2 διαφορετικά πράγματα:θες να τις κλείνεις τελείως ή απλά να αντικαταστήσεις το κεντρικό κουμπί;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Sorry Να αντικαταστήσω το κεντρικό κουμπί

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια εφαρμογη που μεσω αυτης να διαχειριζομαι τις ειδοποιησεις. Δηλαδη αναλογα με την ειδοποιηση στο στατους μπαρ να επιλεγω τη δονηση ή ηχο προτιμω. Edited by Epag
Link to comment
Share on other sites

Μετά το γνωστό θέμα με το CloudMagic σε τί εφαρμογή με mails πάμε; έχω το typemail τώρα και έχω βάλει 7 accounts.απο UI όλα καλά. Σε όλα δουλεύει σωστά εκτός από τα mail της δουλειάς (exchange) που μερικές φορές αργούν να έρθουν. Καμία ιδέα; ή πρόταση για άλλη εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

ναι, κι εγω μετα απο ενα χρονο με type/blue την ψιλοεκανα διακριτικα για aqua,

πολυ πιο επαγγελματικη δουλεια, αλλα push για exchange

θα βρεις στην εκδοση που παει για release οσονουπω,

αν θελεις βεβαια μπορεις να την δοκιμασεις,

το type/blue μου εκανε και κολληματα και στο yahoo,

το καλοκαιρι στο εξοχικο που χανοταν η συνδεση μεν,

δεν εχει να κανει δε, τα mail οταν αποκαθιστατο η συνδεση επρεπε να τα φερει νομιζω,

αυτο παρεμεινε κολλημενο,

τελος, για οσους δεν το ξερουν, το type/blue στελνει δεδομενα σε δικους του servers,

δεν ξερω γιατι, αλλα ακομα και απο την καταναλωση δεδομενων μπορειτε να δειτε οτι ειναι αυξημενη σε σχεση με του aqua π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το CloudMagic εχω την εντύπωση οτι το mail.ru ειναι αυτο εχει περίπου το ιδιο στησιμο. Αυτο εβαλα και δεν εχω βρει κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αλλάζετε το cloudmagic εφόσον τρέχει σωστά;

Επειδή βγάζει ένα μήνυμα πάνω πάνω;

Και κάθεστε να ψάχνεστε με αλλά προγράμματα, ειδικά αν όλα δουλεύουν ρολόι;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για back up χωρις να εισαι ρουτ?

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει, αλλά κατά διαστήματα όλοι προτείνουν τo Helium.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογή next lock screen της Microsoft. Διαλέγω της συντομεύσεις των εφαρμογών που θέλω να είναι στην οθόνη κλειδώματος, αλλά πάντα μετα απο λίγη ώρα μου αλλάζουν οι συντομεύσεις και μπαίνουν άλλες χωρίς να πειράξω κάτι, και συνεχώς κάθομαι και τις ξαναφτιαχνω. Το έχει κανείς αυτό το πρόβλημα ? Και πώς διορθώνεται ?:mad:

 

Edit: Το βρήκα τι έφταιγε και ολα οκ!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για back up χωρις να εισαι ρουτ?

Και 'γω θα σου πω για το helium:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Το έχω δοκιμάσει σε δυο κινητά της γυναίκας μου, που δεν είναι root, και τα επανέφερε μια χαρά. Δεδομένα από 2-3 παιχνίδια και μια εφαρμογή σημειώσεων!

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω θα σου πω για το helium:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Το έχω δοκιμάσει σε δυο κινητά της γυναίκας μου, που δεν είναι root, και τα επανέφερε μια χαρά. Δεδομένα από 2-3 παιχνίδια και μια εφαρμογή σημειώσεων!

 

επαναφερει και δεδομενα δηλαδη απο εφαρμογες ετσι ? αυτο με ενδιαφερει ...

thanks παιδια θα το δοκιμασω ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογή next lock screen της Microsoft. Διαλέγω της συντομεύσεις των εφαρμογών που θέλω να είναι στην οθόνη κλειδώματος, αλλά πάντα μετα απο λίγη ώρα μου αλλάζουν οι συντομεύσεις και μπαίνουν άλλες χωρίς να πειράξω κάτι, και συνεχώς κάθομαι και τις ξαναφτιαχνω. Το έχει κανείς αυτό το πρόβλημα ? Και πώς διορθώνεται ?:mad:

 

Edit: Το βρήκα τι έφταιγε και ολα οκ!

Δεν γράφεις και τι ήταν, αχρείαστο να είναι;

Link to comment
Share on other sites

επαναφερει και δεδομενα δηλαδη απο εφαρμογες ετσι ? αυτο με ενδιαφερει ...

thanks παιδια θα το δοκιμασω ..

Ναι επαναφέρει και δεδομένα!

Όταν το έκανα εγώ (πριν περίπου ενάμισι χρόνο) τότε το helium δούλευε σε συνεργασία με υπολογιστή! Τώρα λένε ότι δουλεύει και μόνο του, αλλά δεν το δοκίμασα πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι επαναφέρει και δεδομένα!

Όταν το έκανα εγώ (πριν περίπου ενάμισι χρόνο) τότε το helium δούλευε σε συνεργασία με υπολογιστή! Τώρα λένε ότι δουλεύει και μόνο του, αλλά δεν το δοκίμασα πρόσφατα.

Να κάτι πολύ ενδιαφέρον, άλλαξε τόσο πολύ; γιατί είχα κάνει κάτι πατέντες για να επαφέρω κάτι games ασουμε..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...